TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Problemler ve Çözümleri => Konuyu başlatan: insideman - Ağustos 22, 2020, 02:17:28 ÖS

Başlık: Düzelmeyen Subap Ayarları Titreşimli Rölanti
Gönderen: insideman - Ağustos 22, 2020, 02:17:28 ÖS
Merhaba arkadaşlar
2 ay önce başka bir ilden 2005 Civic vtec2 otomatik vites araç aldım. Aracı aldığım şehirde Özel Honda Servisine gösterdim. Usta motorun çok güzel olduğunu yağ kaçağı yağ yakma su eksiltme gibi sorunlarının olmadığını söyledi.

Sadece araçta biraz titreşimli çalışma vardı. Buna bi ara subap ayarı yaptır düzelir dedi. Satıcı arkadaşta geçen ay conta yaktığını üst kapak açıldığını daha oturmadığı içinde yapacağını söyledi.
Kendi ustamı aradım. Abi yeni conta değiştiyse yapar dedi. Subap ayarı yaparız düzelir dedi. Aracı aldık geldik.

Aracın çekilince yada hararetinde hiç bir sıkıntı yok.
Kompresör ölçümü yaptık. 4 silindir de 15 bar vuruyor. Benim ustam 2 kez subap ayarı yaptı düzelmedi. Bende araştırdım.
Bu forumda da birçok kez tavsiye edilen Özel Honda Servisine götürdüm aracı. Usta subap ayarı yaptı olmadı. Sonra dedi bu aracı Honda dan anlamayan toplamış contayı dandik kullanmış conta da delik yok manifolda hava gitmiyor. Egr arızası veriyor dedi. Tamam usta dedik. Conta ya delik açtı tekrar subap ayarı yaptı yine olmadı.

Şimdi bu aracın yüksek ihtimalle subapları yanık diyor. Subapları değiştirmeliyiz diyo. E yine kapak açılacak masraf artacak.
Güvenemiyorum artık.

Başka bir ustaya gittim.

Daha önceden bu usta ile çalışırdım ama çok yoğun dükkanı.

Subaplarda sıkıntı yoktur yoksa kompresyon testi öyle çıkmaz ayrıca araç tekleme yapar dedi.

Aracı akşamdan bir gün bırak sakin kafayla bir gün inceleyeyim dedi.

Abi bu neden yapabilir dedim. Ben vanos tan şüpheleniyorum dedi.

Zaten sıfırı yok çıkma bulmalısın eğer vanossa dedi.

Vanos dediği Honda da Vtec oluyor diye biliyorum.

Google da aradım hep vtec selenoid valfi değişimi var. Hiç vtec değişimi bulamadım.

Ayrıca çok masraflı mıdır vtec değişimi?