TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Problemler ve Çözümleri => Konuyu başlatan: Mitsubishi - Ağustos 17, 2019, 11:51:41 ÖÖ

Başlık: 2003 Honda Civic 1.6 vtec es manuel 120km de elektrik kesiyor
Gönderen: Mitsubishi - Ağustos 17, 2019, 11:51:41 ÖÖ
<783^2
Arkadaşlar bayram tatilinde aracım lpg li ve klima açık 120 kmh la giderken araç komple elektiriği kesti.araç ataletiyle  Vitesle durdurdum. Yarım saat aralarla 2 kere daha yaptı bunu. Daha öncede Antalya ya gittiğimde aracımı 190 kmh ta motor yığılma yaparak 4000 dev dak geçmiyor motor 4000 gelinde yığılıyor stop ediyordu. Alanya sanayide bilgisayara bağladılar egr ve bunungibi 5 arıza vermişti. Üzerinde Atiker sıralı sistem var. Arıza ışığı aldığımdan beri hiç sönmedi ve aracın yağını değiştirmeli 2 Ay olmadı 3000 km yoktur. Motor yağ çubuğunu çeyprum gram yağ yok içinde. Aracı çalıştırdım bıraktım yalaş bulaş yağ çubuğunda yağ var. Üzerine 10w40 ile 5w40 karışımı yağ ilave ettim ustaya çarşamba günü götüreceğim. benim anlamadığım araç niye komple elektrik keser lpg kaynaklımı desem benzine de aldım yine 120 kmh elektriği komple kesti sorun ne olabilir arkadaşlar başına gelen varmı?
Başlık: Ynt: 2003 Honda Civic 1.6 vtec es manuel 120km de elektrik kesiyor
Gönderen: Mitsubishi - Ağustos 28, 2019, 01:14:27 ÖS
arkadaşlar yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.çok yardımcı oldunuz.bende kendim arızamı tespit ettirdim belki birilerinin işine yarar.silindir kapak contasını yenileyince ve 5w30 yağ koyunca üst kapak motorun yağ yakmasını sağlamı.içinde gram yağ yok tu castrol magnatec 10w40 koyduk ve ayreten arıza koduna göre egzantrik sensörü değişti bu malzeme ısınınca ateşlemede dahil herşeyi kesiyordu .şu an bu problemlerin heps, ortadan kalktı motor arıza lambasıda atiker tüp olmasına rağmen 1 hafta oldu yanmıyor maşallah.