TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Civic '88-'06 => Konuyu başlatan: fırfır - Eylül 01, 2009, 09:28:12 ÖÖ

Başlık: arka cam rezistans yardım???
Gönderen: fırfır - Eylül 01, 2009, 09:28:12 ÖÖ
Herkese keyifli forumlar arkadaslar.Arka camdaki rezistansta ki 2 adet iletkenden biri kopmuş durumda tek olarakta buğuyu gidermiyor.Bir yere sordum komple arka cam değişecek dedi yok daha neler dedim bi iletken yüzünden böle bişi olsun sanmıorum birde oto camcılar bir sıvı sürüp yapıştırıyorlarmış düzeliyormuş malum kış yaklaşıyor buğulu günler bizi bekler napcazzz ???
Başlık: Ynt: arka cam rezistans yardım???
Gönderen: novalgine22 - Eylül 01, 2009, 10:08:54 ÖÖ
bende komple cam degıddsıyo dıye bılıyorum..
Gönderen: fırfır - Eylül 01, 2009, 10:11:26 ÖÖ
buğu yapıo die dünyanın parasımı gidicek şimdi arka cam nerden baksanız 400-500 gider :( başka çözüm olması lazım :( arkaya içerden-dışardan silecek takıyım  >%6rol bütün camcıları gezsemmi acaba......
Gönderen: schauffsen - Eylül 01, 2009, 10:28:20 ÖÖ
Çoğu kullanıcı, kopan rezistans telini tamir ettirmeye üşenir. Basit bir tel için servise gitmek zahmetli bir iş gibi görünür. Ancak teller kopmaya devam edince arka cam tamamıyla buğu yapar ve asıl sorunlar da o zaman başlar. Servise gitmek için bütün tellerin kopmasını beklemek yanlış olur. Gümüş sırlı iletken boyalar sayesinde, otomobilinizin rezistansını 5 dakikada tamir edebilirsiniz. Üstelik tek başınıza.

Rezistans nasıl onarılır?

- Tamir için ilk olarak, tellerden hangisinin kopuk olduğunu tespit etmek gerekir. Bunu anlamak için, rezistans çalıştırılır. Çalışan tellerin üzerindeki buğu çözülürken, kopuk tellerin olduğu bölgede buğu kalacaktır. Buğunun kaldığı bölgede telin üzerindeki kopuk kolaylıkla bulunabilir.

- Gümüş sırlı iletken boyayı kopuk telin üzerine sürmeden önce yüzeyi temizlemek gerekir. Bunun için yüzeyi nemli bir bezle ve diğer tellere zarar vermemek için fazla bastırmadan silmelisiniz.

- Temizlenen zemin kuruduktan sonra, gümüş sırlı iletken boyanın dışarı taşmaması için kutunun içinde bulunan ve ortasında rezistans telinin kalınlığı kadar boşluk olan özel karton, zemin üzerine konulur. Daha sonra, gümüş sırlı iletken boya o boşluğa sürülerek, kopuk iki telin ucu birleştirilir. Eğer kutunun içerisinden, özel delikli karton çıkmamışsa, kopuk kısmın her iki tarafı da bantlanarak boyanın dışarı taşması önlenebilir.

- Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, gümüş sırlı boyaların kullanılmadan önce iyice çalkalanması gerektiği. Boya uygulandıktan sonra, kuruması için 5-6 saat beklemek yeterli. Bu süre zarfında rezistansın çalıştırılmaması gerekir. Ancak bu kadar beklemek istemiyorsanız, bir saç kurutma makinesini boyanın üzerine tutarak daha çabuk kurumasını sağlayabilirsiniz.

ALINTIDIR....
Gönderen: fırfır - Eylül 01, 2009, 10:35:54 ÖÖ
cok teşekkürler verdiğin bilgiler için.fakat anlayamadıgım bir konu var bu bahsettiğin camdaki sarı çizgilermi? eğer bunlarsa benım çizgilerde hiçbi sorunum yok cam ile baglantılı olan(yapışkanlı) camın sag ve solunda bulunan 2 adet plastik iletken parçalardan 1 tanesi kopuk dolayısıyla rezistansım hiç çalışmıyor :( 
Gönderen: Eren53 - Eylül 01, 2009, 02:32:03 ÖS
bnm iki rezistans da kopuk babam bi ara yenibosnada bi yere yaptırmıştı çalışıolardı saolsun yıkamacılar gene hallettiler...ama çoğu yer arka cam değişsin dior...kaskomuz olsaydı indirmiştik arka camı =)=)
Gönderen: merburvehan - Eylül 01, 2009, 02:35:24 ÖS
En iyi çözüm camı değiştirmek yapılır ama sağlıklı olmaz devamlı kopar tekrardan uğraştırır...
Gönderen: Ege3580 - Eylül 01, 2009, 03:45:53 ÖS
cok teşekkürler verdiğin bilgiler için.fakat anlayamadıgım bir konu var bu bahsettiğin camdaki sarı çizgilermi? eğer bunlarsa benım çizgilerde hiçbi sorunum yok cam ile baglantılı olan(yapışkanlı) camın sag ve solunda bulunan 2 adet plastik iletken parçalardan 1 tanesi kopuk dolayısıyla rezistansım hiç çalışmıyor :( 
bende de aynı sorun var. Arka cam değişmesi lazım.
Gönderen: fırfır - Eylül 01, 2009, 03:52:27 ÖS
400-500 ytl den cıkıcaksın diyosunuz yani,ben bi ara bütün camcıları dolaşıyım bi çözüm bulmaya çalışıyım bulursam aktarırım size sizde değişmezsiniz camlarınızı....
Gönderen: delimanyak - Eylül 01, 2009, 05:47:11 ÖS
aynı sorun bendede var ya ıletken yapıstırıcı bulmak lazım yada rezıstanın ortasına yapıstırıcı surup etrafının o ıletkene degmesı lazım
Gönderen: murat_ozbek - Eylül 01, 2009, 05:57:28 ÖS
arkadaşlar camınızı değiştirmek isterseniz değiştirin fakat,iyi bie elektronikçiye gidin,sıcak havalar tam zamanı lehim ile yapılıyor,ben kendim yaptım ama iyi bir elektronikçi değilim :D
Gönderen: Mahir TÜRKMEN - Eylül 01, 2009, 05:58:30 ÖS
Arac elektriginden anlayan veya camcıya git halleder arkadasım ;)
Gönderen: statik - Eylül 01, 2009, 06:02:00 ÖS
Arabayı değiştirmen lazım kardeş :D tövbe estağfurullah ya :D yapanlar var bu rezistans işini adamını bulmak lazım işte :/
Gönderen: fırfır - Eylül 02, 2009, 06:52:51 ÖÖ
Arabayı değiştirmen lazım kardeş :D tövbe estağfurullah ya :D yapanlar var bu rezistans işini adamını bulmak lazım işte :/
dediğin gibi ben arabayı değiştiriyim yeni arka cam rezistanslı bi araba alıyım satarkende temiz rezistanslı diye satarım  >%6rol
camcılara bakıcam bu hafta lehim,yapışkan,iletken bişiler yapcaz teşekkürler ....
Gönderen: ERT - Eylül 02, 2009, 07:55:08 ÖÖ
bendede koptu cok az japon a degdırıp yapıstırdım gecen buguluydu calıştırdım baktım calısıyo bı sorun yok bence sende dene bu kadar buyuk bı sorun olucagını sanmıyorum?
Gönderen: mali - Eylül 02, 2009, 12:12:14 ÖS
benim tellerde kopuk oto elektrikçiler yapıyor ama hepsi uğraşmak istemiyor
ben camcıya gittim oda leyim yapan bir elektrikçiye yönlendirdi leyimin tekine 15 tl istedi
Gönderen: fırfır - Eylül 02, 2009, 12:47:38 ÖS
hepinize teşekkürler arkadaşlar öğrendiğim iyi oldu elektrikçilere bakıcam arkadaşlar halledicem bu hafta halledince haber vercem size nasıl oldugunu.

demekki yaşanan kronik bi problem bu yıkamacılar saolsun dımı aslında onlara yaptıralım kopartan yapsınlar mısalı...gerci benim aldıgımda kopuktu.kış gelio onemli bişi bu atlanmaması gerek...
Gönderen: mali - Eylül 02, 2009, 03:39:23 ÖS
ben arabayı aldığımda da kopuktu yazın gerek yok ama kışın hazırlık yapmak lazım
şimdiden eksiklikleri halletmek lazım
birde elektrikçi bana kışa doğru gel demişti camı ısıtıp leyim yapıyorlarmış yazın zaten cam sıcak birde biz ısıtırcaz olmaz demişti aklında bulunsun belkide yoğunluktan ertelemek istemiştir :)
Gönderen: ERT - Eylül 02, 2009, 04:35:29 ÖS
nerde bu elektrıkcıler ya bende japonla yapıstırdım gıdıyım kaynatsınlar benımkınıde ozaman :)
Gönderen: mali - Eylül 02, 2009, 05:15:04 ÖS
Antalya eski sanayide bir tane var yakınsan yardımcı olmaya çalışırım
ben oto camcısına sordum camcı beni yolladı
camcıların bildikleri yer oluyor genelde.
Gönderen: ERT - Eylül 02, 2009, 10:46:21 ÖS
ben ıstdeyım kardes cok sagol genede ıst lazım bana
Gönderen: ERT - Eylül 11, 2009, 11:47:52 ÖÖ
Ben yaptırdım yaptırmak isteyenler İSTANBUL içi benimle irtibata geçsinler yardımcı olabilirim yaptırdıgım yerle ilgili..
Gönderen: fırfır - Eylül 11, 2009, 03:01:52 ÖS
hemen gidiyim yaptırıyım bende ??? özelden görüşelim
Gönderen: fırfır - Eylül 14, 2009, 08:19:11 ÖÖ
Selamlar arkadaşlar...ERT yardımların için çok teşekkürler sana,haftasonu tavsiye ettiği yere gittim arka cam rezistansım artık çalışıyor,kesin çözüm arkadaşlar eğer aynı problemi yaşayanlar varsa kış gününde camları buğulu buğulu geziyorsanız,arka cam değişicek bu olmaz diyenlere yaptırıp gösterın bence ben öle yaptım adamın bakışlarını görmeniz lazımdı...

aaaaaa nası yaptılar abi yaa olmaz bu ama kesin bişi yaptı buna yoksa olmazdı bu fln :) anlatıyorum işte gümüş katmanlı lehim le oldu fln heee diyo bendede olsa bende yaparım diyo ben içimden nededim sizce ...... :) >%6rol

saadete gelecek olursak düğmeye basıyorum cam hemen ısınıyo gayet başarılı.ERT arkadaşımızada araştırmaları ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum...
Gönderen: ERT - Eylül 14, 2009, 08:22:57 ÖÖ
Rica ederim olmasına çok sevindim ,
Gönderen: mali - Eylül 14, 2009, 11:32:15 ÖÖ
geçmiş olsun

leyimi kaça yaptılar
Gönderen: oguz79 - Eylül 14, 2009, 07:20:44 ÖS
merhaba arkadaşlar. benim arabadada resitans bağlantılarının ikiside kopuk. şu lehim yaptırdığınız yeri banada söyleyebilirmisiniz?
Gönderen: ERT - Eylül 14, 2009, 09:43:15 ÖS
buyur arkadasım konu asagıda detaylı anlatılmıştır

http://www.teamhondaturkey.com/forum/satilanlar/arka_cam_rezistastansi_kopuk_olanlar_baksin-t29996.0.html
Gönderen: oguz79 - Eylül 19, 2009, 09:39:34 ÖS
eyvallah arkadaşım sağol...
Gönderen: judge - Eylül 20, 2009, 01:19:54 ÖÖ
eyvallah arkadaşım sağol...

Ne kadar makbule geçti bi bilsen Ert arkadaşım. Allah ne muradın varsa versin....
Gönderen: LEVENTÖZ - Kasım 02, 2009, 08:49:25 ÖS
SELAM ARKADAŞLAR MESAJLARINIZI OKUDUM CAM REZİSTANSLARINDAN ÇOK MADUR OLANLAR VAR.KIŞIN CAMA LEHİM YAPILMAZ ÇATLAR BİRDE TUTMUYOR CAMI SÖKTÜRÜP REZİLLİK ÇEKTİĞİNİZDE CABASI.ONDAN SONRADA SU ALMA OLAYI YAŞAYABİLİRSİNİZ.BUNLARI DİKKATE ALIN.BU İŞİN USTASI OLARAK UYARMAK İSTERİM
Gönderen: ilkeronat - Kasım 03, 2009, 11:02:10 ÖÖ
benimki de kopmustu 502 yapistiriciyla yapistirdim daha sonra elektrofix adinda iletken boya ile iletimi sagladim lehime filan gerek kalmadan calsir vaziyete geldi. simdilik bir problem gorunmuyor bakalim hayirlisi.
Gönderen: ERT - Kasım 03, 2009, 01:32:28 ÖS
elektrofix den az bişey banada lazım nerden temin edebiliriz peki?
Gönderen: ilkeronat - Kasım 03, 2009, 02:54:01 ÖS
elektrofix den az bişey banada lazım nerden temin edebiliriz peki?
http://www.fame.com.tr/urunlerrusca/92057.html
Gönderen: ERT - Kasım 03, 2009, 07:54:33 ÖS
ürün satın alma kısmına ilerliyorum sepete ekle dedıkden sonra ödeme sayfası 0.00 gozukuyor ne gıbı sorun var sizce ilkeronat ?
Gönderen: ilkeronat - Kasım 04, 2009, 06:30:27 ÖÖ
ürün satın alma kısmına ilerliyorum sepete ekle dedıkden sonra ödeme sayfası 0.00 gozukuyor ne gıbı sorun var sizce ilkeronat ?
ben aldigimda satin alma sayfalari bile yoktu. telefon ettim hesap numaralarini aldim parayi yolladim onlarda urunu yolladilar. cok yardimci oldular sagolsunlar. cok ta isimi gordu urun. daha onceki aracimda bi dolu kopuk kismi onardim bunda da sag taraftaki kabloyu gecirdigimiz metal parca tumden ayrilmisti yapistirdiktan sonra etrafina ve aradaki bosluga bundan bolca surdum simdilik problem yok. ilerde ne olur bilemem :) bence telefonla irtibata gecin daha kolay olur.
Gönderen: ERT - Kasım 04, 2009, 07:42:39 ÖÖ
fiyat neydı peki aldıgınızda?
Gönderen: ilkeronat - Kasım 04, 2009, 07:48:38 ÖÖ
2003 yilinda almistim :) 10-15 milyon biseydi kargosu dahil. simdide olsun 25-30 yani en fazla.
Gönderen: ERT - Kasım 04, 2009, 09:48:27 ÖÖ
tşk ederm cok sagol ;)
Gönderen: ilkeronat - Kasım 04, 2009, 09:52:17 ÖÖ
tşk ederm cok sagol ;)
rica ederim, faydamiz olduysa ne mutlu :)
Gönderen: ERT - Kasım 04, 2009, 09:54:18 ÖÖ
tabıkıde oldu bu parçayı arıyodum ne zamandır.
Gönderen: ilkeronat - Kasım 04, 2009, 12:02:47 ÖS
tabıkıde oldu bu parçayı arıyodum ne zamandır.
iyi sevindim, sizlere kolay gelsin simdiden, umarim problemleriniz kisa surede cozulur. :)
Gönderen: cizbudak - Kasım 07, 2009, 05:43:37 ÖS
Diğer konuya yazdım ama orada lehimle sonuca gidilmiş,
http://www.teamhondaturkey.com/forum/satilanlar/arka_cam_rezistastansi_kopuk_olanlar_baksin-t29996.40.html

sanırım burası doğru yer

Ben İzmitteyim. Bakımı yaptırdığım yerde "Honda Ali" camın değişmesi gerektiğini levehim vs. ile zamanla yine koptuğundan bahsetti. Daha sonra sanayide 3 oto elektrikçisi gezdim en sonuncu camcı hakan diye bir yer tarif etti. İzmit sanayisine eski Gölcük yolundan girişte sağdaki 5. dükkan. Kartviziti arabada kaldı isteyen olursa telefonunu yazarım. Gümüş renkli iletken boya ile yapıştırdı. Buhar makinesiyle arka camı buğu yapıp denedik ve sonuç başarılı :) 20 liraya yapıyor bilginize.
Gönderen: aviator35 - Aralık 01, 2009, 08:46:21 ÖS
arkadaşlar izmirde bunu yapabilen bir radyatörcü var 3 sanayide, yaptığı iş güzel oldu, ihtiyacı olan varsa iletişime geçelim yerini tarif edip no'sunu verebilirim.
Gönderen: LEVENTÖZ - Temmuz 06, 2010, 06:55:13 ÖS
SELAM HONDA KULLANICILARI BU ARKA CAM REZİSTANS TAMİRİNDEN HONDA KULLANICILARININ ÇOĞUNUN SIKINTIDA OLDUĞUNU BİLİYORUM.TAMİR İŞİNİ ÇORUM'DA 4 SENEDİR CİDDİ ANLAMDA VE GARANTİLİ OLARAK BEN YAPMAKTAYIM.TÜM ÇORUM'LU HONDA KULLANAN DOSTLARIMA YARDIMCI OLMAK İSTERİM. LEVENT ÖZGÜL TEL:0536 592 67 67
Gönderen: LEVENTÖZ - Eylül 05, 2010, 04:16:05 ÖS
SELAM HONDA KULLANICILARI BU ARKA CAM REZİSTANS TAMİRİNDEN HONDA KULLANICILARININ ÇOĞUNUN SIKINTIDA OLDUĞUNU BİLİYORUM.TAMİR İŞİNİ ÇORUM'DA 4 SENEDİR CİDDİ ANLAMDA VE GARANTİLİ OLARAK BEN YAPMAKTAYIM.TÜM ÇORUM'LU HONDA KULLANAN DOSTLARIMA YARDIMCI OLMAK İSTERİM. LEVENT ÖZGÜL TEL:0536 592 67 67
>=ok
Gönderen: Hamdi TOPAL - Ekim 07, 2010, 04:37:46 ÖS
Bu gün aynı sorunu yaşadım. aracın sağ arka cam tarafındaki bağlantı noktasından ( soket ) ayrıldı. Cam rezistansı devre dışı kaldı camcıya gittim değişmesi lazım falan dediler. Az araştırma yaptım burada olan bir radyatörcü işi tamamlar dediler bu arada bir camcı da eğer cam'a lehim işi yapılırsa birkaç güne kasisli yolda falan giderken cam patlar havalı olduğu için sakıncalı dedi. Bende dinlemedim gittim radyatörcüye havyayı ısıtıp hem soketin altındaki plakayı hemde cam yüzeyindeki bölümü önce lehimle ( tel ) zemin hazırladı daha sonra da iletken parçayı lehim içerisine oturtarak soğuttu. Bunu yaparken havya'yı fazla ısıtmamak lazım dedi sadece ona dikkat etmek gerkiyormuş. Sonuç olarak gayet başarılı bir uygulama oldu diyebilirim şu an sorun yok.
Gönderen: sekerotocam - Ocak 03, 2013, 02:58:25 ÖS
m
Gönderen: sekerotocam - Ocak 03, 2013, 03:01:38 ÖS
merhaba arkadaşlar
arka cam rezistans tamiri yapıyorum her marka aracların tamırı mumkun fiş yeri kopmu telleri kopmuş
fark etmez hepsini yapıyorum garantili şekilde şeker usta oto cam yeni başken sanayi sitesi 1764 sok
no:31 ankara
0541 959 45 28 bilgi alabilirsiniz
Gönderen: Vtec_01 - Ocak 07, 2013, 10:58:14 ÖÖ
Bir tarafının soketi kopmuş olduğu için aracımın arka camını değiştirdim. 2001-2006 Civic'lerin Olimpia marka arka camı montaj dahil 150TL. 2001 öncesi olanlarınki ise daha da ucuz. Tamir için 30-40TL istenirse, bence camı değiştirin. En azından sorunsuz olur.
Gönderen: Şenol - Aralık 24, 2017, 10:56:45 ÖÖ
merhaba arkadaşlar aracım honda civic 1997 model arkacama giden rezidans kablosunu bulamıyorum  nerede olan bilgisini vere bilirmi