Gönderen Konu: Gösterge Işıkları Yanmıyor  (Okunma sayısı 2769 defa)

kurtarici_07

Gösterge Işıkları Yanmıyor
« : Ağustos 05, 2021, 01:16:14 ÖS »
İyi günler, 2011 1.4 civic 5 kapı aracımın göstergesinde yer alan ışıklar anahtarı takıp kontağı çevirdiğimde genelde yanmıyor(Kadran,benzin göstergesi,hararet ve bilgi ekranı ışıkları). Sanırım elektronik kartın arkasında yer alan lehimler çatlamış... Konu ile ilgili gösterge tamiri yapan elektronikçilere gittim ama göstergede yer alan bilgi ekranı, hız kadranının olduğu alanı çıkartamadıkları için elektronik plakayı sökemediler. Bu durumla karşılaşan veya gösterge panelinin komple nasıl söküldüğü hakkında bilgisi olan varmı?? Paylaşabileceğiniz video fotoğrfa vb.

barbaros

Ynt: Gösterge Işıkları Yanmıyor
« Yanıtla #1 : Kasım 07, 2022, 07:59:57 ÖÖ »
İyi günler, 2011 1.4 civic 5 kapı aracımın göstergesinde yer alan ışıklar anahtarı takıp kontağı çevirdiğimde genelde yanmıyor(Kadran,benzin göstergesi,hararet ve bilgi ekranı ışıkları). Sanırım elektronik kartın arkasında yer alan lehimler çatlamış... Konu ile ilgili gösterge tamiri yapan elektronikçilere gittim ama göstergede yer alan bilgi ekranı, hız kadranının olduğu alanı çıkartamadıkları için elektronik plakayı sökemediler. Bu durumla karşılaşan veya gösterge panelinin komple nasıl söküldüğü hakkında bilgisi olan varmı?? Paylaşabileceğiniz video fotoğrfa vb.

Sanırım başa gelince insanlar görüyor. Sorununuza hiç çözüm önerisi gelmemiş başına gelen olmadı herhalde. Siz çözüm ürettiniz mi? Çözdüyseniz paylaşabilirseniz biz de tecrübenizden faydalanmış olalım.

kurtarici_07

Ynt: Gösterge Işıkları Yanmıyor
« Yanıtla #2 : Kasım 15, 2022, 09:31:18 ÖÖ »
herhangi bir değişiklik yok şuan için o şekilde kullanıyorum. İLk çalıştırmada genelde yanmıyor. gösterge ışık arttırma azaltma düğmesini çevirdiğim zaman yanıyor veya birkaç tıklattığımda fakat sürüş esnasında genelde çalışıyor sadece ilk çalışturmada sorun yaşıyorum sürüş esnasında olmuyıor şuan için bu şekilde kullanıyorum internette çıkma göstergeler var fakat ne kadar güvenilir emin değilim.