Gönderen Konu: CIVIC TYPE-S SOHBET ALANI  (Okunma sayısı 190777 defa)

hilmi

Ynt: CIVIC TYPE-S SOHBET ALANI
« Yanıtla #50 : Mart 02, 2009, 01:54:19 ÖÖ »
ben alırken yoktu, sadece siyah vardı... simdikileri bilemiyorum.

M-Soydan

« Yanıtla #51 : Mart 02, 2009, 12:14:59 ÖS »
Type-s ler tek model sadece alcantara koltuk şeçeneği var siyah renk oda.

M-Soydan

« Yanıtla #52 : Mart 02, 2009, 12:17:47 ÖS »
muratcan kardeşime sormak istiyorum ya bu type-r ön ızgarasını hangi honda bayisinde taktırdın 2 bayiye gittim ısrarla uymuyor dediler acaba type-s mi uymuyor ? hb aracın sanırım ona uyumlu olabilirmi sadece?

cnzdmr

« Yanıtla #53 : Mart 23, 2009, 03:21:00 ÖS »
yok arkadasım o honda servıslerının afedersın ama cogu bı b..k bılmıo banada uymaz uymaz demıslerde hepsıne uyuyor merak etme...

muratdcan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : Mart 26, 2009, 04:59:43 ÖS »
ewet aynen öle uymaz die bişey yok ön ızgarada arka panjurda uyuyor. Maletepede yetkili serviste yaptırdım. özelden atarım sana tel.no ;)

hilmi

« Yanıtla #55 : Nisan 16, 2009, 11:47:33 ÖÖ »
murat arkadaşım, bu maltepedeki yetkili servis ile ilgili bilgileri ben de alabilir miyim ?
ozellikle arka panjur icin istiyorum...

M-Soydan

« Yanıtla #56 : Mayıs 01, 2009, 03:33:18 ÖS »
maltepedeki servisin numarasını alabilirmiyim ???

castle

• Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : Haziran 28, 2009, 03:57:23 ÖS »
bunu görmen gayet doğal çünkü bizim için önemli... İsteğin ne olduğu önemli değil bizim için talep edilir uygun görülür veya görülmez ama bir cevap verilir mutlaka...

selamlar,

sunuda soylemelıyımkı bu benım ılk hondam dun boya koruma ve cam filmi yaptırmaya gıttıgımde bırsey gordum bu bu hondaların cıdden boyası cok kotu yaaaaaaa :dilcikar

bu arada teşekkur ederım dostum.en azından istek ve şikayetlerin ciddiye alındıgını gormus oldum burda.
gercekten boya kötümü ben yeni civic almayı dusunuyorum hatta aldım gıbı

SMaMi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #58 : Ağustos 05, 2009, 02:10:32 ÖS »
selam arkadaslar bende 2009 typeS aldim ilk arabam ilk hondam :D ön panjur bende taktırmak istiyorum yabancı forumlarda arastırdım baya bi taktıran gördüm güzelde duruyor olmuyor diye bise yok 1.4 i-shift kasasi typeS typeR hepsi bibirine uyumlu bulursanız banada haber verin sokaklar_@hot... tekrar selamlar .
« Son Düzenleme: Ağustos 05, 2009, 02:11:51 ÖS Gönderen: SMaMi »

SMaMi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : Ağustos 05, 2009, 02:15:11 ÖS »
baska bi sitenin linkini eklemeye izin varsa size full yapilmis bi typeS izletmek isterim aradaki farka siz bakın..

answer_35

« Yanıtla #60 : Aralık 18, 2009, 05:09:52 ÖS »
ARKADAŞLAR MERHABA:
ARANIZA YENİ KATILDIM.CİVİC HB ALMAK İSTYORUM DİKKAT EDİCEĞİM BİR KONU VARMI?ÖZELLİKLE ŞANZIMAN KONUSUNDA KARARSIZIM.MANUELMİ? TRİPTONİKMİ?
CVBLARSINIZ SEVİNİRİM... TŞKLER

yusufaltintepe

« Yanıtla #61 : Aralık 29, 2009, 09:48:22 ÖS »
ben daha 3 hafta önce aldım ve sizin gibi çok araştırdım ı-shıft genellikle tavsiye edilmiyor o yüzden eğer imkanınız varsa tam otomatik yada manuel tercih edin ben tam otomatik aldım ama yakıt değeri biraz yüksek 12.4 ş.içi ortalaması aracım 1.8 hb 2009 model makyajlı kasa 8000 km.de

answer_35

« Yanıtla #62 : Ocak 03, 2010, 06:52:26 ÖS »
hayırlı olsun
nekadar fiyatı??

yusufaltintepe

« Yanıtla #63 : Ocak 03, 2010, 08:11:05 ÖS »
sağolun 42000 tl isteniyordu pazarlık ile 39000 tl ye aldım

hilmi

« Yanıtla #64 : Ocak 03, 2010, 09:39:23 ÖS »
hayırlı olsun...

demokena

« Yanıtla #65 : Ocak 06, 2010, 09:55:33 ÖS »
konuyu bu başlık altına sabitledim.

Bende ep bölümü açmıştım neyse burdan devam edelim ve sana katılıyorum zaten ep kasaların yeni kasası types Değil mi?

ursus

« Yanıtla #66 : Şubat 01, 2010, 10:36:36 ÖS »
type-s, type-r, 1.4hb ön ızgaralarının birbirine uymamasının servisler tarafından söylenmesinin nedeni; hiç bir şey bilmeiklerinden değil, doğan görünümlü şahin e yol açmamak için. bunun gibi, yeni civic sedan ile makyajlı sedan olayı da var. buna da aynı şey söyleniyor. farlar olsun ön tampon olsun uymadığını söylüyorlar. tek nedeni araçların orjinalliğini bozmamak.

yapacağınız şey, servisi arayıp; type-r'ım var kaza yaptım ön panjur değişmesi gerek fakat montaj yapmak istemiyorum özel bir nedeni var diyerek, parçayı elden teslim edip edemeyeceklerini sormak. ona da hayır derlerse bir çıkma parça arayacaksınız. ya da özel parçacılar var hangisi satıyorsa artık arayıp bulacaksınız.
« Son Düzenleme: Şubat 01, 2010, 10:37:44 ÖS Gönderen: ursus »

yusufaltintepe

« Yanıtla #67 : Şubat 01, 2010, 11:04:47 ÖS »
güzel demişsiniz ama servisten bu parçayı temin etmek için şase nmarası istemiyeceklermi

ursus

« Yanıtla #68 : Şubat 02, 2010, 08:40:19 ÖS »
güzel demişsiniz ama servisten bu parçayı temin etmek için şase nmarası istemiyeceklermi

ben onu hiç düşünmemiştim. :D

bgedizli

« Yanıtla #69 : Şubat 15, 2010, 12:24:27 ÖS »
selamlar herkese..
Bende 2007 Type-s kullanıcısıyım.
ARacıma parrot mki9200 ve hava filtresi kiti taktırdım. Şu an için kilometre göstergesinin arkasından camla birleşen yerden gelen tıkırtı ve arka sağ yolcu başlığından gelen ufak ses dışında memnunum.

ARacın tek sorunu i-shift olduğundan arada yığılma yapması. Versiyon yenilettim fakat hala bazen bilhasssa dur kalklarda silkeleme yapıyor çok. DÜz vites araçlarda 3. vitesteyken debriyaja basmadan frene basarsınız ve durmaya yakın araba ileri gider ama titrer kendinden geçer gibi arada bir onu yapıyor sıkışık trafikte. Çünkü gaz vermeden kalkıyorum Automatic te. Gaz vermem de mümkün değil 2.5 metre mesafe oluyor öndeki ile.
SAdece bazen çok nadir de olsa o çok düşük devirlerde titremek yapmadığını yaşadım. Normalde o şekilde olsa çok da güzel olacak fakat o titreme çoğu zaman oluyor.Frene basınca da aynı şekilde araba durması gerektiğini algılarken titriyor biraz.

Sizlerde de böylemi acaba?

adrenaliinn

« Yanıtla #70 : Şubat 15, 2010, 12:32:43 ÖS »
selamlar herkese..
Bende 2007 Type-s kullanıcısıyım.
ARacıma parrot mki9200 ve hava filtresi kiti taktırdım. Şu an için kilometre göstergesinin arkasından camla birleşen yerden gelen tıkırtı ve arka sağ yolcu başlığından gelen ufak ses dışında memnunum.

ARacın tek sorunu i-shift olduğundan arada yığılma yapması. Versiyon yenilettim fakat hala bazen bilhasssa dur kalklarda silkeleme yapıyor çok. DÜz vites araçlarda 3. vitesteyken debriyaja basmadan frene basarsınız ve durmaya yakın araba ileri gider ama titrer kendinden geçer gibi arada bir onu yapıyor sıkışık trafikte. Çünkü gaz vermeden kalkıyorum Automatic te. Gaz vermem de mümkün değil 2.5 metre mesafe oluyor öndeki ile.
SAdece bazen çok nadir de olsa o çok düşük devirlerde titremek yapmadığını yaşadım. Normalde o şekilde olsa çok da güzel olacak fakat o titreme çoğu zaman oluyor.Frene basınca da aynı şekilde araba durması gerektiğini algılarken titriyor biraz.

Sizlerde de böylemi acaba?
önce bi kendinizi tanıtın isterseniz..
http://www.teamhondaturkey.com/forum/sizi_taniyalim-b19.0/

bgedizli

« Yanıtla #71 : Şubat 15, 2010, 10:14:50 ÖS »
herkese tekrar selamlar..
racona uyduk :)

bgedizli

yusufaltintepe

« Yanıtla #73 : Şubat 20, 2010, 12:10:58 ÖÖ »
arkadaşlar sizin silecek ve far kollarında ışık varmı birde şöför kapısındaki cam kilidi tuşunda bende bu parçalarda ışık yanmıyor kafama takıldı :D

kanmet

« Yanıtla #74 : Şubat 20, 2010, 01:20:41 ÖS »
Arkadaşlar biz civic hb. kullanıcıları Türkiye' de yok gibiyiz. Neslimizi korumaya almalılar bence. :) Bu aracın İngiltere de üretilmesi bence tesadüf değil süper satıyor avrupada. aklınıza takılan herşeye "civinfo" yu google aratarak ulaşabilirsiniz. Biraz ingilizce varsa tamamdır. Adamlar neler yapmış neler.

@bgedizli
Ben 1.4 i-shift sahibiyim ve söyledikleriniz bende yok. Ama 1.8 i-shift kullanmıştım ve araçtan soğumuştum. Gaz pedalı tepkisi çok geç, dur kalkta kabus oluyor, hatta dururken yada yokuşta kalkarken stop edecek gibi oluyordu. Arabadan soğutmuştu beni. Ama versiyon yükseltmesi ile biraz iyileşme olmalı??? Benim araç 1.4 olmasına rağmen gaz vermeden tepkisiz hareket ediyor sıkışık trafikte bir aksaklık yok. Sadece rolantide titreme var, almadan önce servis şefi uyarmıştı ben hiç memnun kalmadaım tam  otomatik al diye ama fiyatı uçuk. Kit yüzünden olabilir mi acaba sorununuz? LPG varsa ondan da yapabilir.? bilemiyorum.