Gönderen Konu: LPG'de BENZİN göstergesi düşüyor  (Okunma sayısı 88810 defa)

kamer55

• Kamer
Ynt: LPG'de BENZİN göstergesi düşüyor
« Yanıtla #25 : Ekim 18, 2012, 12:42:17 ÖÖ »
arkadaşlar geçen hafta bende atiker tüp taktırdım. Montaj biter bitmez fatsadan trabzona yola cıktım. tahminen 30-40 tl lik bir benzinim vardı depoda. doğal olarak uzun yol vede tüpü denemek amacıyla 120 hız seyrinde devam ettim. benzin göstergesi yavaş yavaş düşmeye başladı. giresuna geçtiğim zaman araç 3 bin devrin üzerine çıkmadı. bi bakim diğer viteslerdede yapıyormu dedim. Bütün viteslerde 3 bin devri geçmedi. o ara öle devam ettim. Giresunda atiker servisi olmadığı için trabzona kadar böle gidecektim. Bu arada benzin lambası sona vurmuş durumdaydı. tüpü taktırdığım yeri aradım. hem benzinim bitti hemde 3 bin devrin üzerine cıkamıyorum dedim. O da aracı nasıl sürdüğümü sordu. 120 den aşşa düşmedim 3500 devirde gittim dedim. usta 3 binden sonra aracın yakıtını benzin olarak ayarladığını söyledi. bunu sübapların korunması için yapmış. trabzonda atikere gittim bütün devir ayarlarını tüpe çevirdim. Normalde 4500 devirden sonra benzine ayarlıyorlarmış. şimdi benzin ibresinde yola vurduğumda oynama yapmıyor. Bide bu konuyu sorun servisinize..

ramco 06

« Yanıtla #26 : Ekim 19, 2012, 10:10:01 ÖÖ »
arkadaşlar geçen hafta bende atiker tüp taktırdım. Montaj biter bitmez fatsadan trabzona yola cıktım. tahminen 30-40 tl lik bir benzinim vardı depoda. doğal olarak uzun yol vede tüpü denemek amacıyla 120 hız seyrinde devam ettim. benzin göstergesi yavaş yavaş düşmeye başladı. giresuna geçtiğim zaman araç 3 bin devrin üzerine çıkmadı. bi bakim diğer viteslerdede yapıyormu dedim. Bütün viteslerde 3 bin devri geçmedi. o ara öle devam ettim. Giresunda atiker servisi olmadığı için trabzona kadar böle gidecektim. Bu arada benzin lambası sona vurmuş durumdaydı. tüpü taktırdığım yeri aradım. hem benzinim bitti hemde 3 bin devrin üzerine cıkamıyorum dedim. O da aracı nasıl sürdüğümü sordu. 120 den aşşa düşmedim 3500 devirde gittim dedim. usta 3 binden sonra aracın yakıtını benzin olarak ayarladığını söyledi. bunu sübapların korunması için yapmış. trabzonda atikere gittim bütün devir ayarlarını tüpe çevirdim. Normalde 4500 devirden sonra benzine ayarlıyorlarmış. şimdi benzin ibresinde yola vurduğumda oynama yapmıyor. Bide bu konuyu sorun servisinize..
senin aracin ne kardesim

legolas

« Yanıtla #27 : Ekim 19, 2012, 12:43:54 ÖS »
yuh yaaa... 3000 devirden sonra tüpe ayarlayan da ilk kez duyuyorum, ii anasını satayım 3000 den sonra da benzine geçecekse nerede kaldı lpg nin ekonomisi?? benim bildiğim sübapları sıkıntılı motorlarda sübapları koruma adına 5000  - 5500 devirden sonra benzine geçecek şekilde ayarlama yapılır...

legolas

« Yanıtla #28 : Ekim 19, 2012, 12:44:58 ÖS »
senin aracin ne kardesim

arkadaşın profilinde yazıyor... 2005 civic vtec ls...
« Son Düzenleme: Ekim 19, 2012, 12:45:16 ÖS Gönderen: legolas »

ramco 06

« Yanıtla #29 : Ekim 19, 2012, 08:39:58 ÖS »
senin aracin ne kardesim

arkadaşın profilinde yazıyor... 2005 civic vtec ls...
2005 oldugunu gordukten sonra yazdım bu mesajı bılmedı seyler var fb7 icin ;)

kamer55

• Kamer
« Yanıtla #30 : Ekim 19, 2012, 10:08:28 ÖS »
Arkadaşlar fb7 nin sorunlarını az çok gördüm forumda. Nerdeyse her tüp taktıran arkadaş sıkıntı yaşıyor. Anlattığım olay yüzünden 100 küsür lira benzinim heba oldu. Azcık da ustayı andım yani doğal olarak. Şu anlık problem yok çok şükür.

ssregitoss

« Yanıtla #31 : Ocak 12, 2013, 11:42:52 ÖÖ »
2008 hb kasa civic.vsi2 prins taktirdim.benzin göstergesi problemi bendede oluştu.ama prins deki yetkili hollanda merkez prinsin bunun üzerine caliştiğini söyledi.muhakkak bir cözüm bulunacak.38 lt gaz ile ortalama yakit tüketimi 8.1 km/100 (bilgisayar göstergesindeki) ile şuana kadar 700 km yapmiş bulunmaktayim.kırımızı ışık yandi heran bitebilir. km de TL cinsinden rakam veremiyorum bildiğimiz gibi heryerde gazin ücreti farkli.

suleymankonte

« Yanıtla #32 : Ocak 12, 2013, 05:12:15 ÖS »
Arkadaşlar fb7 nin sorunlarını az çok gördüm forumda. Nerdeyse her tüp taktıran arkadaş sıkıntı yaşıyor. Anlattığım olay yüzünden 100 küsür lira benzinim heba oldu. Azcık da ustayı andım yani doğal olarak. Şu anlık problem yok çok şükür.
dostum tüpten benzine geçerken sistemin sesli uyarı vermesi gerekmiyor mu?yoksa ben mi yanlış biliyorum

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #33 : Ocak 13, 2013, 05:26:03 ÖS »
3000 devirden sonra da benzine geçme çok abartı olmuş. :)

mask946

« Yanıtla #34 : Ocak 25, 2013, 12:00:10 ÖS »
Hala benzin göstergesinin çözümü bulunamadımı ?

(Araç:FB7, Kit: BRC My11)

mehmet zengin

« Yanıtla #35 : Şubat 07, 2013, 06:56:56 ÖS »
Aracımı geçen hafta aldım. 2012 Civic (LPG li). Benzin göstergesi sorunu sanırım halen çözümsüz? yarım depo üstü al kontak kapatıp açınca düzelir dediler. 170tl (4,84tl/lt) benzin aldım, yarım depo üstü gösteriyordu. 6 günde (260km) yarım depodan 1 diş aşağıya düştü (toplam 4 diş düştü). Kontak kapatıp açınca da bişey değişmiyor. Bu düşüş durmuyor :) Takıntım arabaya bi zarar vermeyeyim. Çünkü benzin ne kadar var emin olamıyorum.

konu aktif kalsın diye yazdım. Belki çözüm üretilirse haberimiz olur.
« Son Düzenleme: Şubat 07, 2013, 07:00:00 ÖS Gönderen: mehmet zengin »

ekuzdere

« Yanıtla #36 : Şubat 07, 2013, 07:23:35 ÖS »
Kadran testi yapınız, yapmayı bilmiyorsanız bana ulaşın

ekuzdere

« Yanıtla #37 : Şubat 07, 2013, 07:34:13 ÖS »
Videoda ki işlemleri yapınız çok büyük ihtimalle düzelir. Videoda adamın kısa dediği aslında parklar

http://www.dailymotion.com/video/xexbkp_honda-civic-kadran-testi_auto#.URPzNqU3Yut

fevkalbeser12

• fevkalbeser12
« Yanıtla #38 : Şubat 07, 2013, 07:56:20 ÖS »
Peki bi reset tuşu nerde FD7 lerde?

mask946

« Yanıtla #39 : Şubat 07, 2013, 09:15:52 ÖS »
fb7 kadran testi nasıl yapılıyor. bilen bir arkadaş videolu paylaşım yapabilirmi

mehmet zengin

« Yanıtla #40 : Şubat 08, 2013, 07:10:16 ÖÖ »
Videoda ki işlemleri yapınız çok büyük ihtimalle düzelir. Videoda adamın kısa dediği aslında parklar

http://www.dailymotion.com/video/xexbkp_honda-civic-kadran-testi_auto#.URPzNqU3Yut

Benzer şekilde denedim ama kadran testi yapmadı. FD7 kasa sanırım benim aldığım kasa? bu kasada sel/reset tuşu devir göstergesinin sağ üst kısmında bi tuş. Deneyip yapabilen olursa ve video ile paylaşırsa sevinirim.

ekuzdere

« Yanıtla #41 : Şubat 08, 2013, 10:26:58 ÖÖ »
son çıkan kasa ise aracınız FB7. Sizde sel/reset tuşuna değil, kadranın üzerinde tuşa basarak aynı işlemleri yaparsanız oluyor

mehmet zengin

« Yanıtla #42 : Şubat 08, 2013, 11:32:37 ÖÖ »
Kadran üzerindeki tuşta sel/reset yazıyor. Başka da bir tuş yok. Tuş dediğimde bir çubuk aslında, eski araçlarda olurdu basınca km sıfırlardı.

fevkalbeser12

• fevkalbeser12
« Yanıtla #43 : Şubat 08, 2013, 03:00:14 ÖS »
Ben denedim kadranın üzerindeki reset tuşu ile yaptım ama çare olmadı:( benzin gene yok:)

mehmet zengin

« Yanıtla #44 : Şubat 08, 2013, 03:06:25 ÖS »
Ben denedim kadranın üzerindeki reset tuşu ile yaptım ama çare olmadı:( benzin gene yok:)

Peki kadran testi yaptımı? ben denedim ama kadran testi yapmadı. Bir yerde hata mı yapıyorum?

mask946

« Yanıtla #45 : Şubat 08, 2013, 03:10:43 ÖS »
bununla ilgili modul chip vs. bişey yokmu ya her seferinde resetlesin benzini

fevkalbeser12

• fevkalbeser12
« Yanıtla #46 : Şubat 08, 2013, 03:12:24 ÖS »

Peki kadran testi yaptımı? ben denedim ama kadran testi yapmadı. Bir yerde hata mı yapıyorum?
Evet kadran testi  yaptım ama dediğim gibi olmadı gene yarım depoyu doldurucam birde öyle deniycem.

mehmet zengin

« Yanıtla #47 : Şubat 08, 2013, 03:18:07 ÖS »

Evet kadran testi  yaptım ama dediğim gibi olmadı gene yarım depoyu doldurucam birde öyle deniycem.

Benim canımı sıkan benzin hakkında fikrimin olmaması. Diyelimki gösterge sıfır gösterdi, bip bip diye ötüp duracak mı? can sıkıcı bir durum. Bakalım nasıl alışıcaz. Honda bu duruma umarım çözüm üretir. PSA modülü diye bişey varmış ama ekstra para. Ondan takılsa nasıl olur onu da bilmiyorum. Ona para buna para da olmuyor işte. Birde psa taktık diyelim garanti ne olur? şimdilik çok ? işareti var. Ama Allahtan kullanımı güzel arabanın. almanı (eski aracım opel astra idi) aratmayacak sanırım?

mask946

« Yanıtla #48 : Şubat 08, 2013, 03:18:31 ÖS »
şimdi servisten almış oldugum bilgi şu yönde.
araç ilk etapta benzinle çalışıyor sonra otomatik olarak gaza geçiyor. araçla seyahat esnasında benzin düşüyor.buraya kadar normal. aracı park ettik sonra stop ettik. tekrar marşa bastık benzin bitmiş gibi. sıfır gösteriyor. buda normal.
ustanın dedigi biz aracı gazda iken stop  ettigimiz için ilk çalışma esnasında tekrar benzin ölçümü yapmıyor.
bizim yapmamız gereken. aracı stop etmeden önce 1 dk benzine alın o şekilde stop edin tekrar marşa bastıgımızda benzin ölçümü yapacakmış.
ben suan deneyemedim çünkü aracımda 6 lt benzin war sıfır göstermesi normal :D

mehmet zengin

« Yanıtla #49 : Şubat 08, 2013, 06:38:11 ÖS »
şimdi servisten almış oldugum bilgi şu yönde.
araç ilk etapta benzinle çalışıyor sonra otomatik olarak gaza geçiyor. araçla seyahat esnasında benzin düşüyor.buraya kadar normal. aracı park ettik sonra stop ettik. tekrar marşa bastık benzin bitmiş gibi. sıfır gösteriyor. buda normal.
ustanın dedigi biz aracı gazda iken stop  ettigimiz için ilk çalışma esnasında tekrar benzin ölçümü yapmıyor.
bizim yapmamız gereken. aracı stop etmeden önce 1 dk benzine alın o şekilde stop edin tekrar marşa bastıgımızda benzin ölçümü yapacakmış.
ben suan deneyemedim çünkü aracımda 6 lt benzin war sıfır göstermesi normal :D

Denedim ama olmadı, ibre yine düşük. :( sanırım alışmak gerek. Ama sıfır gösterdiğinde ne olacak? halen kafama takılıyor. Veya bilsek 3 depo veya 4 depo artık ne kadarsa lpg alınca şu kadar da benzin al ki yarım üstü olsun depo her zaman, o bile yeter ama o da yok. Hondaaaaaaa duy sesimiziiiiiiiiiiiiiiii.