Gönderen Konu: FD6 LPG BUJİSİ ALMAK İSTİYORUM AMA HANGİSİ ?  (Okunma sayısı 5411 defa)

dogancancavuslu

FD6 LPG BUJİSİ ALMAK İSTİYORUM AMA HANGİSİ ?
« : Temmuz 03, 2016, 12:02:23 ÖÖ »
merhabalar fd6 aracımda ngk izfr6k11 laser iridium bujisi var. ikidir ateşleme bobini değiştiriyorum birde lpg bujisi denemek istiyorum. fd6 larda hangi lpg bujisini kullanmalıyız. ngk nın kendi sitesinde göremedim bu araç için tavsiye edilen bujiyi. kullananlar varsa bilgisi olanlar varsa paylaşabilirler mi. ve bu tırnak aralığı nasıl kısaltılıyor ?

vtec08

Ynt: FD6 LPG BUJİSİ ALMAK İSTİYORUM AMA HANGİSİ ?
« Yanıtla #1 : Temmuz 03, 2016, 08:40:43 ÖS »
Sayin dogancavuslu honda araclarina lpg montaji sonrasi buji degisikligine gitmeden orjinal bujilerle garantiye devam ediyor.size tavsiyem servisten orjinal buji ve bobin kullanmaniz.birde aracinizdan ariza kodu almaniz.olasi elektriksel ariza tespiti icin.

vtec08

« Yanıtla #2 : Temmuz 04, 2016, 02:33:34 ÖÖ »
Ayrica belirtmis oldugunuz bujiler accord 2.0 acura 2.0 ve civic 2.0 motorlar icin uretimis bujiler olup yuksek akim degerine sahip bujilerdir.Muhtemelen bobinleriniz gerekli akimi saglayamadagi icin yada fazla akim sonucu geri donuslerde bobinlerin yanmasina neden oldugu icin orjinal buji kullanmanizi tavsiye ediyorum.sonucta her bujinin tirnak araligi ve akim siddeti farki oldugunu unutmamak gereklidir.Aslinda otomotiv ureticileri bir kac bujiyi her modelinde kullanabilirler lakin yan sanayi uretimini engellemek orjinal urunlerini satmak icin her modelde ayri seri no ayri degerlerdeki parcalari bilincli olarak ureterek daha az yan sanayi parca uretilmesini hedeflemektedirler.Durum boyle olunca da gerek uretici gerek satici en cok model ne ise ornek civic 1.6 yada 2.0 hep o bujiyi uretmekte ve satmakta.bu aşamada siz servis disinda sanayide hizmet almak istediginizde ustanizin yada parcacinizin teknik bilgi ve insafina kalmis bulunmaktasiniz..agbi iste bunlar hondanin en iyi en guclu bujisi deyip accord 2.0 bujisini aracinizda gormemiz gibi.umarim yazdiklarim size bir nevi yardimci olmustur.Benim tavsiyem elektronik parcalarin het zaman dogru versiyon ve orjinal olması yanindandir.
« Son Düzenleme: Temmuz 04, 2016, 02:35:44 ÖÖ Gönderen: vtec08 »

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #3 : Temmuz 04, 2016, 03:29:52 ÖS »
lpg için ayrı bujiye gerek yok,aracın orjinal bujilerini kullanın.

dogancancavuslu

« Yanıtla #4 : Temmuz 05, 2016, 03:06:48 ÖÖ »
Ayrica belirtmis oldugunuz bujiler accord 2.0 acura 2.0 ve civic 2.0 motorlar icin uretimis bujiler olup yuksek akim degerine sahip bujilerdir.Muhtemelen bobinleriniz gerekli akimi saglayamadagi icin yada fazla akim sonucu geri donuslerde bobinlerin yanmasina neden oldugu icin orjinal buji kullanmanizi tavsiye ediyorum.sonucta her bujinin tirnak araligi ve akim siddeti farki oldugunu unutmamak gereklidir.Aslinda otomotiv ureticileri bir kac bujiyi her modelinde kullanabilirler lakin yan sanayi uretimini engellemek orjinal urunlerini satmak icin her modelde ayri seri no ayri degerlerdeki parcalari bilincli olarak ureterek daha az yan sanayi parca uretilmesini hedeflemektedirler.Durum boyle olunca da gerek uretici gerek satici en cok model ne ise ornek civic 1.6 yada 2.0 hep o bujiyi uretmekte ve satmakta.bu aşamada siz servis disinda sanayide hizmet almak istediginizde ustanizin yada parcacinizin teknik bilgi ve insafina kalmis bulunmaktasiniz..agbi iste bunlar hondanin en iyi en guclu bujisi deyip accord 2.0 bujisini aracinizda gormemiz gibi.umarim yazdiklarim size bir nevi yardimci olmustur.Benim tavsiyem elektronik parcalarin het zaman dogru versiyon ve orjinal olması yanindandir.

Cok tesekkur ederim. Orjinal buji nedir biliyormusun?

vtec08

« Yanıtla #5 : Temmuz 05, 2016, 10:45:54 ÖS »
Honda resmi servisinden alabilirsiniz.