Gönderen Konu: BRC Motor Bölümünden gaz boşalması.. ACİLLL  (Okunma sayısı 1967 defa)

yamtar81

BRC Motor Bölümünden gaz boşalması.. ACİLLL
« : Haziran 25, 2017, 10:14:36 ÖS »
İyi akşamlar ve iyi bayramlar arkadaşlar.
Ben 2011 model Premium Honda Civic kullanıyorum. Aracımı aldıktan 3000 km sonra BRC lpg taktırdım ve şuan yaklaşık 57000 km civarında. şimdiye kadar gayet memnun bir şekilde aracımı kullanıyordum aracım şehir içi 2,72 tl den 100 tl lik gaz aldığımda ortalama 300 km yapıyor. Ancak yaklaşık 3-4 aydır araç içerisine gaz kokusu vermeye başlamıştı tedbir amaçlı gaz kaçağı kontrolü yaptırdım ancak herhangi bir kaçak bulunmadı. Fakat bu koku bugüne kadar devam ederken herhangi bir yakıt azalması olmadan kullandım. Bugün bu yazıyı yazmadan 1 saat kadar önce aracımı kullanıp evin önüne park ettiğimde içeriye yoğun bir gaz kokusu verdi öyle ki araç içinde durulacak gibi değildi. Aracı stop edip aşağıya indiğimde sanki lastik havası boşalıyormuş gibi motordan bir ses geldi. Kaputu açıp baktığımda yoğun bir gaz kokusu olmasına rağmen herhangi bir fark görmedim. Bunun üzerine tekrar motoru çalıştırıp bir kaç dakika bekleyip stop edip tekrar motor bölümüne baktığımda önce yine hava boşalması gibi bir ses geldi ardından gaz enjektörünün (yada regülatör motorun arkasına gelen yerde) olduğu yerden birden yoğun bir gaz boşalması oldu. Araç alev alacak diye çok korktum 10 saniye kadar sonra gaz boşalması sona erdi. Sizce bunun nedeni ve sonucunda yaşanabilecek tehlikeler nelerdir? Ve acaba bana ne kadar bir masrafa mal olur? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Haziran 25, 2017, 10:16:32 ÖS Gönderen: yamtar81 »

vtec08

Ynt: BRC Motor Bölümünden gaz boşalması.. ACİLLL
« Yanıtla #1 : Haziran 26, 2017, 08:49:49 ÖÖ »
Aracinizin lpg regülatörü arizali gozukuyor iceri koku vermeside zaten kalorifer su hattina gaz kacirdigi icin belli oluyor.regulatorun brc servisinde degismesi gerekli bu sekilde araci kullanmayin lpg yi kapatin deponun vanasinida bagajda kapatin.parca fiyatini bilemiyorum lakin 500 tl civari masraf gozukuyor.

yamtar81

« Yanıtla #2 : Haziran 26, 2017, 01:54:21 ÖS »
Çok teşekkür ederim hocam cevap için dediklerinizi aynen uygulayacağım

NBoyraz

Ynt:
« Yanıtla #3 : Haziran 28, 2017, 01:37:40 ÖS »
Aracin icinde hissedilen lpg kokusu regulator arizasi mi işaret eder??.
Benim gaza gecerken silkelenme var. Regulatorden olur mu.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vtec08

« Yanıtla #4 : Haziran 28, 2017, 02:35:55 ÖS »
Arac icerisinde hissedilen lpg kokusu arizali regulatorun icerisine yani isitma kalorifer hattina gazin sizmasi sonucu olusur.regülatörün degismesi yada tamir takımı cintasi varsa değişimi gerekir.
« Son Düzenleme: Haziran 28, 2017, 02:37:03 ÖS Gönderen: vtec08 »