Gönderen Konu: BRC - Honda LPG Sıralı Gaz Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey.  (Okunma sayısı 287638 defa)

ASVTEC19

• Moderator
Ynt: BRC - Honda LPG Sıralı Gaz Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey.
« Yanıtla #50 : Ocak 28, 2013, 08:33:04 ÖÖ »
Merhaba ,

Önceki rolelere PSA deniliyordu fakat bu yeni rolelere henuz bir isim vermedik :) Montaj fiyatı yaklaşık 100 TL civarında. Montajı yaptırdığınız BRC bayisine gidip bize ulaşmalarını söyleyebilirsiniz , hem ürünü hem de montaj kılavuzunu gönderebiliriz. Selamlar...

Merhaba Mehmet bey, o halde bu rolenin özel bir adı varsa onu ve fiyatı hakkında bilgi verebilir misiniz?
Özelden de yanıtlayabilirsiniz.
Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Merhaba AyEmSe ;

*Yeni kasa Honda Civicler için de roleler mevcut.Bu roleleri taktırdığınızda benzin seviyesi yine düşecektir fakat kontağı açıp kapadığınızda sanki yeni benzin almış gibi seviyeniz gerçek yerine gelecektir.
*Sizin de belirttiğiniz gibi belirli lt benzin aldığınızda seviyeni gerçek yerine gelecektir
*Aracınızı yokuş aşağı bir yere bıraktığınızda benzin şamandrası hareket edecek ve yine benzin seviyeniz gerçek yerine gelecektir :)

Selamlar...

Abdullah14

« Yanıtla #51 : Ocak 28, 2013, 08:14:13 ÖS »
Mehmet Bey mail attım bilginize.. ayrıca ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. umarım görüşmeniz olumlu neticelenir.
Merhaba Abdullah Bey ;

Lütfen bu konuyu ozenclerotogaz@hotmail.com adresine mail atın ,mailde iletişim bilgilerinizi ve aracınızın şase ve plakasını da gönderin.BRC 2A Müh. ile görüşüp sorununuzu çözdüreyim.Selamlar...

bundan bir ay önce 2008 model city aldım. aracımı aldığım arkadaş, istanbulda BRC marka 2 yıl garantili lpg montajını geçtiğimiz temmuz ayında yaptırmış. lpgden yana sıkıntım yoktu ancak bu hafta sonu izmitte yetkili servise aracımın motorundan gelen bir sesten ötürü gittim ve yetkili servis ustası o sesin motorun lpg beynine çarpmasından ötürü olduğunu gösterdi ve montajının mutlak suretle yenilenmesini söyledi. dolayısıyla şu an bir mağduriyetim söz konusu.. ben boludayım ve burada da BRC yetkili servisi mevcut. oraya gidersem montaj yenileme noktasında garantiden ötürü yardımcı olurlar mı? yoksa bunu istanbul yapmış biz garanti olarak yardımcı olamayız deyip işi istanbuldaki BRCye atıp benden ne koparırsak mı derler?

sssamets

« Yanıtla #52 : Ocak 29, 2013, 12:39:51 ÖS »
2012 model elegans Honda Civic aracıma brc marka tüp taktırmak istiyorum. araç km.si 10.000 yakıt olarak şehir içi ve dışı ne kadar avantajım olur.. tüp taktırmanın artılar ve eksiler hakkında bilgi verirseniz (şehir içi ayda ortalama 500km yol yapıyorum. km. de yakıt miktarı, performans değişikliği, bakımlarda karşılaşılan sorunlar gibi) sevinirim. tam olarak kimse ortalama yakıt tüketimi hakkına bilgi veremiyor. bu konularda bilgi verirseniz sevinirim.
bana ne gibi faydası ve zararı olur
Mehmet Bey şimdiden bilgi verdiğiniz için teşekkürler.
« Son Düzenleme: Ocak 29, 2013, 12:40:57 ÖS Gönderen: sssamets »

ASVTEC19

• Moderator
Merhaba ;
Suan cep telefonumdan baglaniyorum , detayli yazimi aksam size iletecem.Selamlar...

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #54 : Ocak 29, 2013, 05:33:36 ÖS »
Merhaba sssamets ;

Aracınıza BRC Honda kit montajından sonra benzine göre yaklaşık %40 tasarrufunuz olur.Teknik anlamda benzindeki yakıt tüketiminizin litre bazında %15 - %20  fazlasını lpg de tüketirsiniz.Yani 10lt/100 km benzin tüketen aracınız 11.5 lt lpg tüketecektir ,güncel yakıt fiyatları ile oranlarsanız yaklaşık %40 tasarrufunuz olur.
BRC Honda kit montajı ile aracınızın emme manifoltu delinmez ,benzin enjeksiyon tesisatınız kesilmez ,doğru kalibrasyon ile arıza lambanız yanmaz,teknik anlamda %3- %5 performans kaybınız olur ama bu hissedilir bir kayıp değildir.Selamlar...

2012 model elegans Honda Civic aracıma brc marka tüp taktırmak istiyorum. araç km.si 10.000 yakıt olarak şehir içi ve dışı ne kadar avantajım olur.. tüp taktırmanın artılar ve eksiler hakkında bilgi verirseniz (şehir içi ayda ortalama 500km yol yapıyorum. km. de yakıt miktarı, performans değişikliği, bakımlarda karşılaşılan sorunlar gibi) sevinirim. tam olarak kimse ortalama yakıt tüketimi hakkına bilgi veremiyor. bu konularda bilgi verirseniz sevinirim.
bana ne gibi faydası ve zararı olur
Mehmet Bey şimdiden bilgi verdiğiniz için teşekkürler.

sssamets

« Yanıtla #55 : Ocak 29, 2013, 06:36:19 ÖS »
Öncelikle tşk Mehmet bey vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı. dediğim gibi ayda yaklaşık olarak 500 km yol yapıyorum. araç şu an 6 yıl 150 bin km. garantili. en az 5 yıl kadar bu arabayı kullanmayı düşünüyorum ve LPG taktırınca 3 yıl 100 km ye düşüyor garanti. bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda şu an 1800 tl olan LGP tüpünü taktırmak mantıklı olurmu ? aracım düz vitesdir ve şu anda km başı ortalama olarak 0.45 tl yakıyor benzin olarak bu kadar yakıt tüketimi Km.nin az olmasından kaynaklanabiliyor olabilirmi? ileriki dönemlerde yakıt tüketiminde azalış meydana gelirmi. 10 bin bakımı 1-2 hafta içerisinde yapılacak. bakımdan sonra yakıt tüketiminde bir azalma söz konusu olurmu.
bilgilendirmeniz ve böyle bir forum sitesinde herkese cevap yetiştirmeye çalıştıgınız için gerçekten sizi tebrik ve takdir ediyorum. teşekkürler

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #56 : Ocak 29, 2013, 08:40:59 ÖS »
Merhaba ;

Benzin Yakıt tüketiminizin düşeceğini pek düşünmüyorum.Bu araçların uzun yol yakıt verisi yaklaşık 7 lt/100 km ,şehir içi yakıt tüketimi 10lt/100 km dir ,bu verilerin altına düşmeyecektir,bakım sonrası da malesef yakıt tüketiminiz düşmeyecektir.Aracınızı uzun süre kullanacağınızı belirtmişsiniz ,yılda aracınızı 10.000 km kullanacağınızı düşünürsek lpg sizin için mantıklı bir seçenek olacaktır fakat yılda 5.000 km kullanacaksanız benzinle devam edin derim.
Garanti konusunda ise Türkiye'de bir çok otomobil firması araçlarına 3 yıl garanti veriyor ve 3 yıl sonrasında bu araçlar her ggün sanayının yolunu tutmuyor ki sizin aracınız zaten HONDA ... ;) Selamlar...

Öncelikle tşk Mehmet bey vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı. dediğim gibi ayda yaklaşık olarak 500 km yol yapıyorum. araç şu an 6 yıl 150 bin km. garantili. en az 5 yıl kadar bu arabayı kullanmayı düşünüyorum ve LPG taktırınca 3 yıl 100 km ye düşüyor garanti. bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda şu an 1800 tl olan LGP tüpünü taktırmak mantıklı olurmu ? aracım düz vitesdir ve şu anda km başı ortalama olarak 0.45 tl yakıyor benzin olarak bu kadar yakıt tüketimi Km.nin az olmasından kaynaklanabiliyor olabilirmi? ileriki dönemlerde yakıt tüketiminde azalış meydana gelirmi. 10 bin bakımı 1-2 hafta içerisinde yapılacak. bakımdan sonra yakıt tüketiminde bir azalma söz konusu olurmu.
bilgilendirmeniz ve böyle bir forum sitesinde herkese cevap yetiştirmeye çalıştıgınız için gerçekten sizi tebrik ve takdir ediyorum. teşekkürler

mertkan677

« Yanıtla #57 : Ocak 29, 2013, 09:17:14 ÖS »
Merhaba yaklaşık 15.000 km dir BRC kullanıyorum 10.000 km boyunca hiç arıza lambam yanmadı ancak son 5 bindir sürekli yanıyor ayar yapiyor usta tekrar yanıyor tekrar yapıyor tekrar yanıyor. Bugün tekrar ince bi ayar yaptı yol ayarına çıkamadı bilgisayarında sorun vardı windows7 olduğu için kopma yaşandı map kablosunda. Bari aynı model bi aracın verilerini yükleyeyim yol ayarlı veriler dedi onu yükledi ama akşam tekrar yandı. Yarın başka bir bilgisayarla yol ayarı yapacağız ustama iletmem gereken birşeyler var mı extra olarak ne yapması gerekiyor teknik birşeyler varsa yapılması gereken yazarsanız sevinirim. Bu arada kendisine Mehmet Özenç dedim direk Çorum dedi :) Saygılar..

fevkalbeser12

• fevkalbeser12
« Yanıtla #58 : Ocak 29, 2013, 10:53:32 ÖS »
Arkadaşlar merhaba, siteye yeni üye oldum. Dün sıfır olarak honda eco civic elegance aldım. Aracı bana bi aksilik olmazsa cuma günü teslim alıcam size sorum, acaba bu garantili lpg olayında lpgnin yakıt verileri yol bilgisayarında çalışıyor mu? Yoksa aracın lpgde ne yaktığını normal lpg göstergesinden mi takip edicem?

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #59 : Ocak 29, 2013, 10:57:08 ÖS »
Merhaba Mertkan ;
Arıza kodunu bana söyler misiniz? Bu arıza koduna göre mudehalede bulunalım.Ayrıca servise gittiğinizde sorun devam ederse ustamıza benı aramasını rica eder misiniz? Belki faydam dokunabilir ,saygı bizden ;)

Merhaba yaklaşık 15.000 km dir BRC kullanıyorum 10.000 km boyunca hiç arıza lambam yanmadı ancak son 5 bindir sürekli yanıyor ayar yapiyor usta tekrar yanıyor tekrar yapıyor tekrar yanıyor. Bugün tekrar ince bi ayar yaptı yol ayarına çıkamadı bilgisayarında sorun vardı windows7 olduğu için kopma yaşandı map kablosunda. Bari aynı model bi aracın verilerini yükleyeyim yol ayarlı veriler dedi onu yükledi ama akşam tekrar yandı. Yarın başka bir bilgisayarla yol ayarı yapacağız ustama iletmem gereken birşeyler var mı extra olarak ne yapması gerekiyor teknik birşeyler varsa yapılması gereken yazarsanız sevinirim. Bu arada kendisine Mehmet Özenç dedim direk Çorum dedi :) Saygılar..

mertkan677

« Yanıtla #60 : Ocak 29, 2013, 11:00:04 ÖS »
Merhaba Mertkan ;
Arıza kodunu bana söyler misiniz? Bu arıza koduna göre mudehalede bulunalım.Ayrıca servise gittiğinizde sorun devam ederse ustamıza benı aramasını rica eder misiniz? Belki faydam dokunabilir ,saygı bizden ;)

fakir karışım yazmıştı bugun en son yandığında telefon numaranızı pm den yollarsanız yarın olmazsa sizinle görüştürebilirim ustamı

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #61 : Ocak 29, 2013, 11:03:43 ÖS »
P.M gönderildi ,yarın bu sorunu çözelim...

Merhaba Mertkan ;

fakir karışım yazmıştı bugun en son yandığında telefon numaranızı pm den yollarsanız yarın olmazsa sizinle görüştürebilirim ustamı

mertkan677

« Yanıtla #62 : Ocak 29, 2013, 11:05:44 ÖS »

Merhaba Mertkan ;

Teşekkürler umarım çözeriz çok can sıkmaya başladı son 2 aydır çünkü :) Yoldayken mi sizinle iletişime geçelim ? Ustam sizinle haritadaki bilgileri ms değerlerini paylaşır ona göre bir çözüm ararsınız galiba tam bilmiyorum kusura bakmayin :)

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #63 : Ocak 29, 2013, 11:06:58 ÖS »
Yola çıkmadan önce bır kaç kontrol yapmamız gerekecek ,akabınde yolda ayar yapacaz detayları yarın görüşürüz.

Merhaba Mertkan ;

Teşekkürler umarım çözeriz çok can sıkmaya başladı son 2 aydır çünkü :) Yoldayken mi sizinle iletişime geçelim ? Ustam sizinle haritadaki bilgileri ms değerlerini paylaşır ona göre bir çözüm ararsınız galiba tam bilmiyorum kusura bakmayin :)

mertkan677

« Yanıtla #64 : Ocak 29, 2013, 11:08:36 ÖS »
Yola çıkmadan önce bır kaç kontrol yapmamız gerekecek ,akabınde yolda ayar yapacaz detayları yarın görüşürüz.

Merhaba Mertkan ;

Yarın 4 gibi rahatsız ederiz o zaman Mehmet Bey teşekkürler iyi geceler

civilakgun

« Yanıtla #65 : Ocak 30, 2013, 03:37:09 ÖS »
Herkese iyi forumlar.2008 honda civic otomatik aracımı sabah 3km ve aksam 3 km işe gidip gelirken kullandığımda yaklaşık bir ayın sonun da gaz tamamen bitti ve litresi 2,56tl den 75 liralık gaz aldı.1 ay öncede tamamen doldurmuş ve km sıfırlamıştım.196 km giderek  0,38 tl/km yakmış oldu.sizce nasıl bir değer.5000km önce atiker marka gaz taktırdım.araç 140000km de.

teşekkürler.

legolas

« Yanıtla #66 : Ocak 30, 2013, 08:18:00 ÖS »

Uploaded with ImageShack.us

ASVTEC19 un imzasındaki scirocco :), bakımımızı yaptırdık, çayımızı içtik, tekrar teşekkür ediyorum mehmet bey...
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2013, 08:19:39 ÖS Gönderen: legolas »

haritator

« Yanıtla #67 : Ocak 31, 2013, 08:36:08 ÖS »
307 mi kullanırken 20.000km duygusal davranıp LPG taktırmadım
Ama bir hesap yaptım benzin fiyatları bana o kadar duygusal davranmamış :(
Sonrasında LPG yi MALATYA da nerede taktırırız dedik
2A ve Kaliteli ustalık istedim
MALATYA da murat usta ile tanıştık
sağolsun ilgilendi
307 de çok memnun kaldım
ancak bilinen o benzin ibresi problemini bende yaşadım
PSA modül denen olayına girmedim
Depoyu 1 kez full ledim
Araç uzun yolda benzinde yakıyor gibi oluyordu ama 300 km de ibre yukarı çıkınca insan seviniyo sanki bedava benzin gibi
PSA modül ün yaptığı işi
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=13780&PN=1&title=lpg-de-benzin-ibresi-dmesi-sorunu-ucuz-zm
linkteki adreste arkadaşlar çözmüş
Eğer civic te bu tarz çözüm bulabilecek arkadaşlar varsa yol göstermesini umarım..
Bu arada 307 full depo benzinle satıldı
2011 Civic Dream  aldım
otomatik vsa
5500 km idi
İstanbul - Bingöl 1600 km
Ardından ilk MALATYA ya dönüşümde 8000 km de iken BRC LPG yi çaktık
Yani LPG nin faydasını görünce sıfır arabaya bile duygusallık kalmadı
Şu ara Bingöl de yollar kış dolayısı ile çok bozuk ve park probleminden dolayı arabam MALATYA da kapalı otoparkta duruyor
Haftasonları gidiyorum
40 tl Shell gas ile 80 km yapıyor..--> 50krş/km
Ama uzun yolda sabit hız 20 krş yakıyor
Ustam yol ayarı lazım dedi ama bir türlü tutturamıyorum
İnşallah yol  ayarı için uygun zamanda giderim
Ve yine inşallah o yol ayarı tüketimi düzeltir...
Acaba Otomatik civic ideal şehiriçi tüketimi kaç litredir?

ultrakif

« Yanıtla #68 : Ocak 31, 2013, 09:31:15 ÖS »
mrb mehmet bey aracım 97 civic 1.4 is 177 binde atiker takıldı 95 tl ( litresi 2.76 tl) gaz aldı 290 km gitti ş içi sizce nasıl bi veri bu yakıt tüketimi ilerde belli bi km yi geçince düşer mi teşekkürler

civilakgun

« Yanıtla #69 : Ocak 31, 2013, 10:47:34 ÖS »
ultrakif   

benim aracın verilerine göre senin araç daha az yakıyor.ben gazın litresini 2.56 tl alırken 38 kuruş yakıyor . senın aracın gazını aynı lıtre fıatına cekınce 30 kuruş/km oluyor.

a_yildirim

« Yanıtla #70 : Ocak 31, 2013, 11:46:57 ÖS »
Merhaba Mehmet Ustam,

Sizi burada görmek ne güzel, Ankara geldiğinizde bekliyorum.

Ali Yıldırım

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #71 : Şubat 01, 2013, 08:34:38 ÖÖ »
Merhaba Komutanım ;
Sizi tekrar görmek güzeldi ,görüşmek üzere...

Uploaded with ImageShack.us

ASVTEC19 un imzasındaki scirocco :), bakımımızı yaptırdık, çayımızı içtik, tekrar teşekkür ediyorum mehmet bey...

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #72 : Şubat 01, 2013, 08:36:43 ÖÖ »
Merhaba ;

Şehir içi yakıt ölçümleri çok net yapılamaz ve yorumlanamaz.Trafiğin yoğunluğu , kısa mesafe kullanımı ,agresif kullanım şehir içi yakıt tüketimini etkiler fakat ortalama olarak 12lt/100 km lpg tüketimi ideal aralıkta bir tüketimdir.Selamlar...

mrb mehmet bey aracım 97 civic 1.4 is 177 binde atiker takıldı 95 tl ( litresi 2.76 tl) gaz aldı 290 km gitti ş içi sizce nasıl bi veri bu yakıt tüketimi ilerde belli bi km yi geçince düşer mi teşekkürler

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #73 : Şubat 01, 2013, 08:37:25 ÖÖ »
Memnuniyetle Ali Bey ,selamlar...

Merhaba Mehmet Ustam,

Sizi burada görmek ne güzel, Ankara geldiğinizde bekliyorum.

Ali Yıldırım

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #74 : Şubat 01, 2013, 09:59:41 ÖÖ »
Merhaba Mehmet Bey aracıma LPG takılalı 5 bin km oldu.Kit BRC.İlk çalıştırmada ağır bir benzin kokusu aracın içerisine ve dışarısına yayılıyor.Kaloriferi açtığımda içeride nerdeyse durulmuyor.LPG ye geçtikten sonra koku bir süre daha devam ediyor.Ancak belli bir müddet sonra geçiyor.Motor ısınır vaziyette çalıştırdığımda benzin kokusu gelmiyor.Benzinde kullandım koku yine yok.İlk çalıştırdığımda oluyor.Sizce sorun nedir.Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler.