Gönderen Konu: 2010 Civic icin LPG önerisi  (Okunma sayısı 7079 defa)

agnl006

2010 Civic icin LPG önerisi
« : Ocak 14, 2017, 12:10:37 ÖS »
Arkadaşlar 2010 otm civic aracim var.
Lpg kacinilmaz oldu.
Brc öneren çok ancak 2300 tl fiyat aldım bütcemi aşıyor.
Ustam atiker gold taktir diyor.
Siz ne diyorsunuz?

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kRaLCiViC

Ynt: 2010 Civic icin LPG önerisi
« Yanıtla #1 : Ocak 14, 2017, 02:12:47 ÖS »
İmkan varsa prins.
Değilse iyi ustalıkla atiker de iş görür.

2009 Civic FD6 Elegance Otomatik Prins'li 😎

agnl006

Ynt: Ynt: 2010 Civic icin LPG önerisi
« Yanıtla #2 : Ocak 14, 2017, 03:33:23 ÖS »
İmkan varsa prins.

Hocam prins olsa iyi olur tabiiki ama dedigim gibi butcemi asiyor. Asil sormak istedigim atiker gold sikintisiz 2 yil goturur mu ? Zaten ortalama 20 bin km de amorti ediyor ben de yilda 30 bin  km biniyorum

vtec08

« Yanıtla #3 : Ocak 14, 2017, 04:45:42 ÖS »
Taktir gitsin atiker 2 yil sıkıntı olmaz sonrasi mechul ama..😀

kRaLCiViC

« Yanıtla #4 : Ocak 14, 2017, 06:40:56 ÖS »
İmkan varsa prins.

Hocam prins olsa iyi olur tabiiki ama dedigim gibi butcemi asiyor. Asil sormak istedigim atiker gold sikintisiz 2 yil goturur mu ? Zaten ortalama 20 bin km de amorti ediyor ben de yilda 30 bin  km biniyorum

Ztn 2 yıl garantili bineceksiniz.
Taktırın ama iyi bir ustaya ☺️

agnl006

Ynt:
« Yanıtla #5 : Ocak 14, 2017, 07:00:54 ÖS »
Butun ustalar da israrla atiker gold tavsiye ediyorlar. Kar marji mi yuksek yoksa gercekten iyi bir kit mi anlamadim. Kullananlar da genellikle memnun

vtec08

« Yanıtla #6 : Ocak 15, 2017, 07:30:02 ÖÖ »
Ucuz etin yahnisi muhabbetini bilirsiniz ..bu islerde ona be nzer..prins alirsiniz iscilik kotudur verim alamassiniz.atiker alırsınız montaji iyi yapilir verim alirsiniz ama uzun vadede surekli ayar istemesi malzemelerin bi tik daha dayaniksiz olusu sorun yaratabilir.Yani malzeme kadar iscilikte bu iste cokkk onemli.Brc taktirirsiniz memnun kalirsiniz.birazda şans isi ama .siralama isterseniz prins brc atiker derim.aracinizin fiyatini goz onunde bulundurarak secim size kalmis.Ben olsam Brc alirim hem fiyat hem kalite hemde servis ve garanti anlaminda uzmez.
« Son Düzenleme: Ocak 15, 2017, 07:32:23 ÖÖ Gönderen: vtec08 »

agnl006

« Yanıtla #7 : Ocak 15, 2017, 08:01:18 ÖÖ »
Ucuz etin yahnisi muhabbetini bilirsiniz ..bu islerde ona be nzer..prins alirsiniz iscilik kotudur verim alamassiniz.atiker alırsınız montaji iyi yapilir verim alirsiniz ama uzun vadede surekli ayar istemesi malzemelerin bi tik daha dayaniksiz olusu sorun yaratabilir.Yani malzeme kadar iscilikte bu iste cokkk onemli.Brc taktirirsiniz memnun kalirsiniz.birazda şans isi ama .siralama isterseniz prins brc atiker derim.aracinizin fiyatini goz onunde bulundurarak secim size kalmis.Ben olsam Brc alirim hem fiyat hem kalite hemde servis ve garanti anlaminda uzmez.
Ben de brcden yanayim ama arada 1000 tl fiyat farki var

vtec08

« Yanıtla #8 : Ocak 15, 2017, 07:03:58 ÖS »
atiker dacıa ,brc honda,prıns te bmw gibidir.Fiyat  kalite farkını bu şekilde benzetme yapmak en iyi açıklama olur sanırım :)

hll19

« Yanıtla #9 : Ocak 15, 2017, 11:52:40 ÖS »
Bir buçuk yıl önce akl taktırdım 35 bin km oldu daha tık demedi düşünebilirsiniz akl markayida atikerin bir tık üstü sanirim

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #10 : Ocak 16, 2017, 07:32:43 ÖÖ »
Haziranda 4 sene olacak aracıma atiker safefast sistemi taktıralı daha tek bir parçası değişmedi.40.000 km yi geçti taktıralı. Fakat çok iyi ellerde montaj yaptırdım yol ve yük durumuna göre wideband cihazıyla ayar yaptırdım. Benzinden farkı yok performans olarak. Aracımda ekstra 4-2-1 headers , big tube hava filtresi , düz boru vs de var sorunsuz kaldırıyo sıkıntı yok.  Atiker hayli hayli işini görür.  
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2017, 07:34:33 ÖÖ Gönderen: Carismatiq »

ilhansr

• BLACK SNAKE FD6
« Yanıtla #11 : Ocak 16, 2017, 08:01:31 ÖÖ »
Bence Brc taktır. Brc yi bütün Honda kullananlar bilir. Ucuzuna kaçıpta daha sonra üzülme. 

agnl006

« Yanıtla #12 : Ocak 16, 2017, 10:28:47 ÖÖ »
Bir buçuk yıl önce akl taktırdım 35 bin km oldu daha tık demedi düşünebilirsiniz akl markayida atikerin bir tık üstü sanirim
Benim bildigimde akl atikerin bir tik alti

agnl006

« Yanıtla #13 : Ocak 16, 2017, 10:32:57 ÖÖ »
atiker dacıa ,brc honda,prıns te bmw gibidir.Fiyat  kalite farkını bu şekilde benzetme yapmak en iyi açıklama olur sanırım :)
Hocam aralarinda kalite farki oldugunun ben de farkindayim 😄. Ama diyorumki 2  yil binerim sonra satarim. Boyle bi durumda atiker gold taktirmak mantikli olur mu. Kullanan varsa yorum getirirlerse sevinirim

agnl006

« Yanıtla #14 : Ocak 16, 2017, 10:35:24 ÖÖ »
Haziranda 4 sene olacak aracıma atiker safefast sistemi taktıralı daha tek bir parçası değişmedi.40.000 km yi geçti taktıralı. Fakat çok iyi ellerde montaj yaptırdım yol ve yük durumuna göre wideband cihazıyla ayar yaptırdım. Benzinden farkı yok performans olarak. Aracımda ekstra 4-2-1 headers , big tube hava filtresi , düz boru vs de var sorunsuz kaldırıyo sıkıntı yok.  Atiker hayli hayli işini görür.  
Hocam nerde montaj yaptirdiniz

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #15 : Ocak 16, 2017, 10:55:40 ÖÖ »
Haziranda 4 sene olacak aracıma atiker safefast sistemi taktıralı daha tek bir parçası değişmedi.40.000 km yi geçti taktıralı. Fakat çok iyi ellerde montaj yaptırdım yol ve yük durumuna göre wideband cihazıyla ayar yaptırdım. Benzinden farkı yok performans olarak. Aracımda ekstra 4-2-1 headers , big tube hava filtresi , düz boru vs de var sorunsuz kaldırıyo sıkıntı yok.  Atiker hayli hayli işini görür. 

İstanbul / Ümraniye / Candan Mühendislik . Reklam olacağını sanmam şuan bende araştırarak gitmiştim.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #16 : Ocak 16, 2017, 10:57:22 ÖÖ »
Yol ayarını başka bu işe kafa yormuş birine yaptırdım. Lpg' cilerin çoğu bu ayarı yapmaz veya bilmez. Standart kalibrasyon yapıp gönderir. Benim aracımda farklı bir ayar mevcut.
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2017, 10:57:40 ÖÖ Gönderen: Carismatiq »

agnl006

« Yanıtla #17 : Ocak 16, 2017, 10:57:47 ÖÖ »
Haziranda 4 sene olacak aracıma atiker safefast sistemi taktıralı daha tek bir parçası değişmedi.40.000 km yi geçti taktıralı. Fakat çok iyi ellerde montaj yaptırdım yol ve yük durumuna göre wideband cihazıyla ayar yaptırdım. Benzinden farkı yok performans olarak. Aracımda ekstra 4-2-1 headers , big tube hava filtresi , düz boru vs de var sorunsuz kaldırıyo sıkıntı yok.  Atiker hayli hayli işini görür. 

İstanbul / Ümraniye / Candan Mühendislik . Reklam olacağını sanmam şuan bende araştırarak gitmiştim.
Allah kaza bela vermesin

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #18 : Ocak 16, 2017, 11:06:23 ÖÖ »

Allah kaza bela vermesin

Amin cümlemize inşallah..

hll19

« Yanıtla #19 : Ocak 17, 2017, 10:48:38 ÖS »

Akl hakkında kısa bir araştırma yapınca birşeyler buldum bilgi olsun forumdaki arkadaşlara ama atikerde iyidir mutlaka kullanmadım yorum yapmıyorum

Merhabalar,

Atiker OBD II kit ile AKL OBD II kit arasinda teknolojik olarak nasil bir fark vardir? Ikiside Atiker firmasinin urunu ancak arada 200TL gibi bir fark bulunmakta nedeni nedir? Konu hakkında bilgi sahibi ve özellikle dönüşüm yapan bayiler cevaplayabilir mi?

mekanik parçaları aynı olup.. elektronik tüm malezemeler farklıdır..

akl sisteminde kullanılan ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTESİ, MAP SENSÜR, GAZ GÖSTERGE ANAHTARI VE TESİSAT GURUBU daha kaliteli malzemeden üretilmiş.. ve İTALYAN AEB firmasının ürünüdür.. yazılımıda aynı şekilde daha etkili ve daha aktiftir. basit ve kolay programlanabilen sistemdir..

« Son Düzenleme: Ocak 17, 2017, 10:49:25 ÖS Gönderen: hll19 »

agnl006

« Yanıtla #20 : Ocak 18, 2017, 03:31:03 ÖS »

Akl hakkında kısa bir araştırma yapınca birşeyler buldum bilgi olsun forumdaki arkadaşlara ama atikerde iyidir mutlaka kullanmadım yorum yapmıyorum

Merhabalar,

Atiker OBD II kit ile AKL OBD II kit arasinda teknolojik olarak nasil bir fark vardir? Ikiside Atiker firmasinin urunu ancak arada 200TL gibi bir fark bulunmakta nedeni nedir? Konu hakkında bilgi sahibi ve özellikle dönüşüm yapan bayiler cevaplayabilir mi?

akl sisteminde kullanılan ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTESİ, MAP SENSÜR, GAZ GÖSTERGE ANAHTARI VE TESİSAT GURUBU daha kaliteli malzemeden üretilmiş.. ve İTALYAN AEB firmasının ürünüdür.. yazılımıda aynı şekilde daha etkili ve daha aktiftir. basit ve kolay programlanabilen sistemdir..
Direkt firmaya sorup buradan bildirecegim

okanıl

« Yanıtla #21 : Ocak 18, 2017, 05:42:07 ÖS »
Arkadaşlar elbette lpg butce acısından ıyı lakın bugün ınternette dolasırken lpg ıle ilgili bir video izledim su an sokdayım  söylenen anı hızlanmalarda sollamalarda 3000 devir uzerınde kullanımda lpg yanma sebebıyle ile 800 derecelere kadar çıkan sıcaklık motorda erıme ve yıpranarak subap yanıgı vb. Arızalar cıkabilecegını soylemekte gel gelelım bızım hondalar zevkı yüksek devirler helekı vtec ler 5000 leri yaptıgımızı dusunursek bu sorunların doguracagı masrafları ele aldıgımızda lpg kullanıcısı olarak tasaruf yapıyor muyuz acabaaaa

agnl006

« Yanıtla #22 : Ocak 18, 2017, 08:02:58 ÖS »
Arkadaşlar elbette lpg butce acısından ıyı lakın bugün ınternette dolasırken lpg ıle ilgili bir video izledim su an sokdayım  söylenen anı hızlanmalarda sollamalarda 3000 devir uzerınde kullanımda lpg yanma sebebıyle ile 800 derecelere kadar çıkan sıcaklık motorda erıme ve yıpranarak subap yanıgı vb. Arızalar cıkabilecegını soylemekte gel gelelım bızım hondalar zevkı yüksek devirler helekı vtec ler 5000 leri yaptıgımızı dusunursek bu sorunların doguracagı masrafları ele aldıgımızda lpg kullanıcısı olarak tasaruf yapıyor muyuz acabaaaa
Hocam dediginiz dogru lpg daha yuksek sicaklikta calisir. Toyota servis sefinin soyledikleri şu yonde:  Uzakdogu araclari lpg ye son derece uyumludur sebebi ise kisaca şudur: uzakdogu araclarinin motor calisma sicakligi alman araclarina gore daha düşüktür.
Gonul istiyorki araclarimiza orijinal haliyle binelim ancak yakit fiyatlari buna musaade etmiyor.

hll19

« Yanıtla #23 : Ocak 18, 2017, 11:04:26 ÖS »

Merhabalar,

Direkt firmaya sorup buradan bildirecegim

merakla bekliyorum hocam