Gönderen Konu: Yeni leon vs honda  (Okunma sayısı 18343 defa)

wolf21

Ynt: Yeni leon vs honda
« Yanıtla #25 : Eylül 12, 2014, 01:37:26 ÖÖ »
Bana gore leon clio4 ayarinda bi araba. Buna istinaden, gelde clio4'ü fd6 ile bir tut <nohapy fd6'yı tek gecerim, gözü kapali seçerim,mota mot seçerim şahsen..

araf07

« Yanıtla #26 : Eylül 12, 2014, 04:40:29 ÖÖ »
O fiyatlara yeni kasa elegance, bayi çıkışlı lpg li almaya çalışırdım yerinizde olsam.

ysr

• Yasir
« Yanıtla #27 : Eylül 12, 2014, 07:15:29 ÖÖ »
Arkadaşlar tsi motor yeni bir teknoloji evet geleceği çok parlak ama peki sorunları? kimse sorunsuz demesin turbosunu eline alan nice tsi araç duyduk benzinde araç ne kadar az yakarsa yaksın lpgnin değerini yakalayamaz artı arkadaş hesap yapmış 10 krş far evet ayda 500 km giden için 50 lira göze gelmez (ki yılda 600 tl eder vergisi bedavaya gelmiş olur) ama yılda 40k km giden adam var o adama yılda 4 bin tl kar ettirir.

Elazığ'dan gönderilmiş :)

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #28 : Eylül 12, 2014, 08:38:17 ÖÖ »
Fk2 i vtec 1.8 atmosferik 140hp + lpg. 15000tl cebinde kalsin ;)

ysr

• Yasir
« Yanıtla #29 : Eylül 12, 2014, 09:00:31 ÖÖ »
Fk2 i vtec 1.8 atmosferik 140hp + lpg. 15000tl cebinde kalsin ;)

Mesela :)

Elazığ'dan gönderilmiş :)

faw13

« Yanıtla #30 : Eylül 12, 2014, 09:28:54 ÖÖ »
Arkadaşlar bazı noktaları atlıyorsunuz, turbo sorun demek değildir, şimdi itiraf edin Honda turbo benzinli motor çıkarsa turboyu yere göğe sığdıramaz burada kimse, ama Honda'da da VAG'da ya da Ford'da ya da x herhangi bir markada yaşanan turbo sorunları yaşanacak, bu sorunlar turbodan çok, bilinçsiz kullanımdan kaynaklanan şeylerdir.

Halk olarak kullanım kılavuzu okumak gibi bir alışkanlığımız yok, orada tek tek nelere dikkat edilmesi gerektiği yazar. Misal emniyet kemerinin önemi FD6'nın kullanım kılavuzunda yaklaşık 100 sayfadır. Gene kullanım kılavuzunda motorun 95 oktan için tasarlanmış olduğu, 97 ve üzeri yakıtların tavsiye edilmediği yazar, aynen Leon'da aracı çalıştırınca direkt hareket edilebileceği ama motoru durdurmadan önce ortalama 10-15 saniye turbonun dinlenmesi için vakit ayrılması gerektiğini yazdığı gibi. Buna dikkat edilirse bu parçalar araç ömrü kadar hizmet edebilirler.

Sonuçta TSI da dün çıkmış bir motor değil, bilmem kaçıncı neslinde artık pek çok problemi aşıldı, hatta sırf turbo değil turbo-supercharger(kompressör) kombinasyonu ile astronomik değerler elde etmekteler motorlardan. Atmosferikte 2.0 ile 150-160 bg maks alınabilirken (14-15 litre tüketim) bahsettiğim kombinasyonla 1.4ten 180-200 bg alınabilmekte (11-13 litre tüketim)

Bir de Leon ve Clio 'yu aynı gün test etmiş biri olarak, kişisel görüşlere saygı duymak ile beraber bu kadar küçümsenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta biri C sınıfı bir araç biri B sınıfı bir araç, ne olursa olsun burada ciddi farklılıklar var, Jazz ile Civic (ya da City ile Civic) nasıl aynı sınıfta değillerse Clio ile Leon da aynı sınıfta değildir.

Bu yazdıklarımdan da lütfen VAG fanatiği olduğumu falan düşünmeyin ama bazı şeyler ortadadır, Honda sorunsuz olabilir ama bunun dışında (hiçbir) rakibine bir üstünlüğü yoktur. Kardeşi kardeş ile kıyaslarsak,  Mazda 3 de Civic'ten çok çok üstün bir araç, bence Corolla da o segmentte üstün araçlardan biri, tasarımı yerlerde olmasına rağmen. Ha bunların hiç biri aşırı bir performans ya da aşırı düşük bir tüketim sağlamıyorlar ama en azından donanımları/konforları ile fark yaratıyorlar. Yani artık sınıfında bütün araçlarda olan yağmur sensörünü koydular diye donanımsal bir fark yaratmak mümkün değil. Burada leon da fark yaratıyor demiyorum ama örneğin Mazda 3 ya da Golf'ün diğerlerine fark yarattığı noktalar var. Aslında Leon'da da var ama o donanımları parasını vererek bile alamadığımız için Türkiye'de, o donanımlar hiç yokmuş gibi varsayıyorum.

Kişisel görüşlerimdir, yiğidi öldürsek de hakkını yememeliyiz diye düşünüyorum :)

Returntosoil

• EmRE
Ynt:
« Yanıtla #31 : Eylül 12, 2014, 10:16:07 ÖÖ »
Yaw mazda 3 dedin yine içim ciz etti.benin anlamadığım bizim ülkede piyasası olan olmayan arac diye bir şey var..aslında konuyu pörtletmis oluyorum ama fazla alınmayan güzel araçlar sırf ülkede piyasası yok satamam diye alamıyoruz ,bu piyasayı belirleyen ne arkadaş ayni şekilde piyasa fiyatlarını belirleyen de malum sitedeki inşanlar.gerçekten çok saçma..

MI 2S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

faw13

« Yanıtla #32 : Eylül 12, 2014, 10:26:58 ÖÖ »
Ben satışını düşünerek araba alma konusuna da karşıyım, 6 ay sonra satacaksan zaten ne araba aldığının çok bir anlamı yok, aldığın fiyata aşırı bir durum olmazsa gider, uzun süre bineceğim diyorsan da seni mutlu edecek, 2. elini dert etmeyeceğin bir araç almak lazım. Her araba satılıyor, 5 senede muadilinden 2000 lira fazla değer kaybedecekse çok da takılmamak lazım, yılda 400 TL eder, bu da ayda 30 küsür lira yapar, dışarıda bir kere az yemek  yenip tolere edilebilecek bir miktar yani, ki en azından 5 yıl seve seve bineceğiniz, ah ulen şusu da olsaydı demeyeceğiniz arabanız olur.

Yoksa onu dert edeceksek, her zaman baz model, en çok satan arabaları almak lazım ki bu da skalayı baya bir daraltıyor, aynı araçtan alınacak keyfi de ciddi oranda düşürüyor.

Returntosoil

• EmRE
Ynt:
« Yanıtla #33 : Eylül 12, 2014, 11:24:11 ÖÖ »
Simdi sıkıntı biz dede var varimiz yogumuz ne varsa yatiriyoruz at` a sonra acil para lazim oluyor çok zarar etmeden satiyim diyorsun onun için piyasası olan araca kayiyorsun.boyaya takıl km ye takıl renge takıl bizi bu hale getiren bir sistem var ..ben ona ayarim

nrcnft

Ynt:
« Yanıtla #34 : Eylül 12, 2014, 08:06:00 ÖS »
Evet arkadaslar gonlum leondan yana olsada dizel bir leona 60 bin tl vermek yerine esiminde arac kullanacam ben diye israrlari sonucu 177776911 nolu ilandaki araci almaya karar verdim ne dersiniz?

bombom41

« Yanıtla #35 : Eylül 12, 2014, 08:43:19 ÖS »
42,800 tl  hem 2008 model hem 150 binde..hadi bagaj ve arka tampon değişmiş es geçicem ama istenilen fiyat çok pahalı bence..

leon almam ben olsam..

nrcnft

Ynt: Ynt: Ynt: Yeni leon vs honda
« Yanıtla #36 : Eylül 12, 2014, 08:48:58 ÖS »
42,800 tl  hem 2008 model hem 150 binde..hadi bagaj ve arka tampon değişmiş es geçicem ama istenilen fiyat çok pahalı bence..

leon almam ben olsam..
Pahali mi lpg yeni ve garantili vsa var diye bana uygun geldi ama detayli bidaha bakayim neler var

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #37 : Eylül 12, 2014, 10:44:02 ÖS »
sedan arıyorsan bişey diyemem ama hb olur dersen bence böyle birşey bul ;)                                                                                         

Returntosoil

• EmRE
Ynt:
« Yanıtla #38 : Eylül 12, 2014, 10:45:52 ÖS »
Beyazligindan kazanıyor belki ama 150 bin soru işareti.fiyat çok uçuk degilmi ?bende arastiriyirdun senin gibi otomatik istiyordum ,denedim ve Vazgeçtim manuelin verdiği zevk başka bilmiyorum belki de zevk meselesi otomatik bir araç en az 2.0 motor olmalı başka kesmiyor.neyse bende 30binde bi 2011 dream manüel buldum 41.500 e onu pazartesi alacam İnş.arka bagajda lokal boya var
Vsa da var,park sensoru çelik jant da var cruise control olmasada olur.dreamlerede bakabilirsiniz aslinda

Returntosoil

• EmRE
Ynt:
« Yanıtla #39 : Eylül 12, 2014, 10:47:01 ÖS »
Dostum normalde hb çok sevmem ama seninki çok yakisikliymis kerata Maşallah :-)

nrcnft

Ynt:
« Yanıtla #40 : Eylül 13, 2014, 09:39:52 ÖÖ »
1.8 degil mi bu? Bunlarin  ishift sorun cikariyor diye vazgectim esimde kullansin diye otomatik bakiyorum. E manuel seviyosan sende kulakciklardan kendin vites attir

Returntosoil

• EmRE
Ynt:
« Yanıtla #41 : Eylül 13, 2014, 10:13:22 ÖÖ »
Onuda denedim ,simdi denemeden de anlatilmiyorki bi manüel kullanın sonrasında da otomatik kullanın aradaki farkı anlamada daha yardımcı olur..bende esime manüel dersi vermeye karar verdim

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #42 : Eylül 13, 2014, 05:31:51 ÖS »
1.8 degil mi bu? Bunlarin  ishift sorun cikariyor diye vazgectim esimde kullansin diye otomatik bakiyorum. E manuel seviyosan sende kulakciklardan kendin vites attir
   benimki  ishift . Hiç sorun cikartmadi. Esimde kullanıyor.  Performans kullanırken manuel keyfi kullanirken otomatik kullaniyorum.  Ayni kasa tam otomqtik ve manuel de var

Returntosoil

• EmRE
Ynt:
« Yanıtla #43 : Eylül 13, 2014, 06:55:09 ÖS »
Kullanmadan bende senin i shift konusunu anlayamayacagim

nrcnft

Ynt: Ynt: Ynt: Yeni leon vs honda
« Yanıtla #44 : Eylül 13, 2014, 11:07:40 ÖS »
   benimki  ishift . Hiç sorun cikartmadi. Esimde kullanıyor.  Performans kullanırken manuel keyfi kullanirken otomatik kullaniyorum.  Ayni kasa tam otomqtik ve manuel de var
Tam otomatik veya manueli bulmak cok zor

bombom41

« Yanıtla #45 : Eylül 15, 2014, 08:00:21 ÖS »
ya ne yapcan 1,8 i hocam..55 bin verebiliyosan sıfır premium civic al..yoksa da honda alma ikinci el..çünkü fiyatları aşırı pahalı. fd6 gidip alıyım deme yeni kasa civic alabiliyorken..benden demesi.

o dediğin ilada da 150 binde 2008 e 42,800 yazmış ya bi de hasarlı...çüşşşşşşşşş  ohaaaaa diyorumm..bak şimdi tekrar aklıma geldi sinirlerim depreşti  >23'sm
« Son Düzenleme: Eylül 15, 2014, 08:04:57 ÖS Gönderen: bombom41 »

mu§tafa01

« Yanıtla #46 : Eylül 16, 2014, 10:08:34 ÖÖ »
55 bin tlye nasil sifir premium alacak adam butcem bu kadar diyo belki sikinti yaratacak ona sifir dream bile 60 bin tl olmus zaten ha butceyi zorlarim diyorsa bilemem ama

Benimde 1.8  civice bi sevdam var nedense hosuma gitmiyor degil  ama 55 bin pesin pesin paran varsa dostum cikabiliyosan sifir civic al derim kredi vs. Sifir araba sifir arabadir :)

mehmet zengin

« Yanıtla #47 : Eylül 16, 2014, 10:33:29 ÖÖ »
Şuan 55-57bin tl gibi fiyatlara manuel 2014 premium civic bulunur. Şu dolu izi olanlardan. Geçen hafta 54e aldık premium düz vites ve lpgli makyajsız kasa. dolu izi dediği de adam göstermese göremicez bile. düzeltelim dediler spoiler taktık altında kaldı :) normalde premium düz vites lpgli sanırım 62-65bin gibi bir fiyata veriliyor?
« Son Düzenleme: Eylül 16, 2014, 10:34:09 ÖÖ Gönderen: mehmet zengin »

araf07

« Yanıtla #48 : Eylül 17, 2014, 12:55:17 ÖÖ »
bi arkadaş 2 ay önce sıfır elegance aldı 2013 model denizli bayisinden 60 bin tl ye

bombom41

« Yanıtla #49 : Eylül 17, 2014, 06:40:57 ÖS »
55 bin tlye nasil sifir premium alacak adam butcem bu kadar diyo belki sikinti yaratacak ona sifir dream bile 60 bin tl olmus zaten ha butceyi zorlarim diyorsa bilemem ama

Benimde 1.8  civice bi sevdam var nedense hosuma gitmiyor degil  ama 55 bin pesin pesin paran varsa dostum cikabiliyosan sifir civic al derim kredi vs. Sifir araba sifir arabadir :)

nası alamıyor hocam 60 bin tl 2014 model mayıs ayı üretimi  elegance eco manuel aldım..dolu izi felan da yok..2 ay oldu...3000 tl de düp daktırdım...
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2014, 06:44:19 ÖS Gönderen: bombom41 »