Gönderen Konu: civic si vs saxo vts...????  (Okunma sayısı 23084 defa)

FF206

Ynt: civic si vs saxo vts...????
« Yanıtla #50 : Temmuz 29, 2011, 03:27:50 ÖS »
2 tekerin sarması bir avantaj bence solda şöför oturduğu için pistteki çoğu si tek teker patinaj çekiyor o da genelde sağ teker yolcu tarafı hatta bunun için çoğu kişi yan tarafına 2 tana büyük akü koyar katılımlardan biliyorum ama benim arabam hep 2 teker çekiyor o yüzden kalkışta biraz daha fazla zıplıyor kilitli difransiyel varmı bilmiyorum ama görünen bu, gelelim krangıma ilk arabayı aldığımda devir daimi değiştiren usta bir türlü senteye getirememişti. Nedeni de arabamın fabrika ayarlarında senteyi bulmamasıydı ama egzantiriği bir diş kaydırınca senteyi buluyordu bunun nedenini çok araştırdım benim arabam önceki sahiplerinde yatak sarmış ve krangı değişmiş normal pistonun max çıktığı yerden benimki 1mm yakın daha fazla yukarı çıkıyor bende de yatak sesi yapınca krangı çıkarttığımda farkettim sanırım sente bu sebepten dolayı kaçık bu da benim sıkıştırmamı arttırıyor bu arada secmanımın da payı var fabrika secmanı çok rahat şöyle tarif edeyim en yakın arkadaşımın da si'yı var motor yaptı komple 5 e takıp motor frenine bırakınca arabası akıyor ben aynısını yaptığımda deli gibi motor freni yapıp kapanıyor ama bastımmı secmanım hiç kaçırmıyor kısmet olursa bu hafta dynoya çıkarcam bayağı merak ettim hele vts yi geçtikten sonra arabama güvenim deli gibi arttı:)

piscocuk

« Yanıtla #51 : Temmuz 29, 2011, 03:54:31 ÖS »
nerede yapılıyor bu katılımlar..millet katılıma girmeden yemek bile yemiyor benim bildiğim sen üzerine birde ikitane büyük akü koyuyorlar diyorsun ben 115 kg adamım okadar katılımlara katıldım derece aldım bir kere olsun hatırlamam kalkışlarda benim oturduğum yerin sarmayıp yan tarafımın sardığını??

peki arabada 4 kişi varsa araba halaa sarıyorsa bunun mantığı nedir??sana zahmet bunuda yazarsan sevinirim

TURQAZ

« Yanıtla #52 : Temmuz 29, 2011, 04:27:45 ÖS »
ya beni eski günlerime döndürmeyin turbo evde dolapta bekliyor :) alıcam bi si çıkıcam yine caddelere off of

akın cakıcı

« Yanıtla #53 : Ağustos 01, 2011, 01:49:09 ÖS »
ff 206 fazla konuşuyorsun bence bu kdar bilgi verme artık.senin araban burda merak eden arkadaşlar gelip görebilirler.

FF206

« Yanıtla #54 : Ağustos 01, 2011, 04:32:49 ÖS »
@piscocuk: bi si a bin ve dişli bir asvaltta 3 kere lastik yak bakalım max 3te1 iki teker birden çeker denemesi bedava uzun süre de yakmana gerek yok sadece biraz pati çektir yeter dostum bizim arabalarımızda durum bu;) bizim de 4 tane 1lik kupamız var 106yla giriyoruz tek tekere kalmamak için de 2 akü iyi iş görüyo;)

piscocuk

« Yanıtla #55 : Ağustos 02, 2011, 07:45:17 ÖÖ »
@piscocuk: bi si a bin ve dişli bir asvaltta 3 kere lastik yak bakalım max 3te1 iki teker birden çeker denemesi bedava uzun süre de yakmana gerek yok sadece biraz pati çektir yeter dostum bizim arabalarımızda durum bu;) bizim de 4 tane 1lik kupamız var 106yla giriyoruz tek tekere kalmamak için de 2 akü iyi iş görüyo;)

bir değil birçok si bindim.hatta dün akşam halısaha maçımıza arkadaşımda geldi onunlada uzun uzun tartıştım bu konuyu.ben her seferinde patinaj çektiriyorum dedi.

ben sana yukarıda bir soru sormuştum onu bana açıklayabilirsen mutlu olurum

ENG

« Yanıtla #56 : Ağustos 02, 2011, 08:01:45 ÖÖ »
bu speclerde böle bir dünya yok. vts tekerleğe aktarımı çok iyi olan bir makinadır.
3 gün önce denedik vts ile 13:59 dişli header ve kesici iptali vardı arabada modlama biraz artmış herneyse arabamı tamamen soydum michelin lastiklere güvenerekten gittim ve denedik kalkışta 2 araba boyu arkamda kaldı 180 e kadar fark 3-4 araba boyuydu tabi ben 5 e attığım an da gelmeye başladı ama katılım bitti o sırada yani bi vts Si'ımı geçemedi

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #57 : Ağustos 02, 2011, 08:26:11 ÖÖ »
Bence de abarttınız bu vts ve 106 Gti ları.

Si zaten 136 hp stock adam bin tane mod yapmış. En basitinden koltukları sökmesi bile ona kalkışta fark yarattırır.

Ben denedim bir 106 ile 2 ye atarken kesiciye sokmasam 106 ile yan yana gidiyorduk. sonra uzunda zaten ayırdım gitti. Bence kalıbının arabası değiller.
Çok hafife almayın ama gözünüzde büyütmenin de lüzumu yok. bizler de şahine binmiyoruz.

ENG

« Yanıtla #58 : Ağustos 02, 2011, 09:05:02 ÖÖ »
136 lık si ile 120 lik vts yi dynoya soktuğunuzda tekerlekteki kayıbın si da çok daha fazla olduğunu görürsünüz. bu yüzden  vts kalkışta çok başarılıdır. adam mod yapmış ama bahsi geçen vts de boş durmamış chip,13/59 kısa( crx dişlilerinden daha verimli sonuç verir),komple egzos filtre... bu speclerde vts NA vtecle dener. artı pt52 ile viseco takarsa clio rsle yürür. kimse abartmaz sadece katılımlarda denemelerde gözle görülen budur.

piscocuk

« Yanıtla #59 : Ağustos 02, 2011, 09:07:06 ÖÖ »
136 lık si ile 120 lik vts yi dynoya soktuğunuzda tekerlekteki kayıbın si da çok daha fazla olduğunu görürsünüz. bu yüzden  vts kalkışta çok başarılıdır. adam mod yapmış ama bahsi geçen vts de boş durmamış chip,13/59 kısa( crx dişlilerinden daha verimli sonuç verir),komple egzos filtre... bu speclerde vts NA vtecle dener. artı pt52 ile viseco takarsa clio rsle yürür. kimse abartmaz sadece katılımlarda denemelerde gözle görülen budur.

+ hıdır

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #60 : Ağustos 02, 2011, 09:10:49 ÖÖ »
sadece debriyaj değişimi bile o kayıp için yeterli gelir.

Arkadaş da yapmış bişeyler ecu ile oynasa zaten yapılacak en güzel N-a modunu bitirecek.

Saxo yu geçtiğine göre de bence sorun yok.

FF206

« Yanıtla #61 : Ağustos 03, 2011, 08:02:38 ÖS »
yaa arkadaşlar neden bu vts leri bu kadar büyütüyoruz ki anlamıyorum gerçi ben büyütmüyorum bu ara:) cuma günü büyük bi organizasyon olcak gibi izmirde bilen bilir byağı vts ve gti lar gelcek cuma gününe hazırım denicem videoları da paylaşırım herkez görür vts lerin yürümediğini idda edenler de oluyo yani etrafımdan biliyorum benim katılımtıklarım tırtmış o gün vtilarda olcak ve bmw lerde bakalım benim si ne kadar gidiyor bana bi THT stickeri lazım millet görsün^^

alican_07

« Yanıtla #62 : Ağustos 14, 2011, 01:43:57 ÖÖ »
karışmayayım dedim ama konuya dahil olucam açık seçik kimsenin söylemek istemediğini söyleyeceğim inanmıyorum kardeş sana hiç kusura bakma si bilmediğim bi araç değil bunun yanında gti ve vts de bilmediğim araçlar değil bu speclerde olmaz değil  imkansız koy videonu görelim.

FF206

« Yanıtla #63 : Ağustos 15, 2011, 09:04:28 ÖS »
ben senin gibi konuşanları çok gördüm varsa araban ben burdayım tanıdığın si ları da unut;)

alican_07

« Yanıtla #64 : Ağustos 16, 2011, 11:57:44 ÖS »
bende sen gibi şuna çaktım buna sapladım diyip atıp tutanları çokkk gördüm koy bakıym şu video yu sonra konuşalım ;)

FF206

« Yanıtla #65 : Eylül 10, 2011, 12:43:38 ÖÖ »
bende sen gibi şuna çaktım buna sapladım diyip atıp tutanları çokkk gördüm koy bakıym şu video yu sonra konuşalım ;)
sen şimdi vti ile de si lar yürümez dersin:D ah be video çekecek bi arkadaşım olmadı ki..

alican_07

« Yanıtla #66 : Eylül 20, 2011, 12:19:42 ÖS »
sen şimdi vti ile de si lar yürümez dersin:D ah be video çekecek bi arkadaşım olmadı ki..
hep öyle olur kardeş valla bak :D bide madem bu kadar çok bilion ne diye bize soruyorsun??