Gönderen Konu: Megan 3 2010 dizel 130 luk sürüş deneyimi  (Okunma sayısı 12655 defa)

alfaus007

Ynt: Megan 3 2010 dizel 130 luk sürüş deneyimi
« Yanıtla #25 : Nisan 13, 2014, 05:29:37 ÖS »
Önden çarptı geçen arkadaş pug 308 , kaput biraz havaya kalktı , ön tampon tırnaklarından çıktı , airbaglar patlamadı ama ne hikmetse şasisi yamulmuş :) Renault ve peugeot alınmayacak arabadır benim gözümde. peugeot nispeten hani 0 alırsın arabayı max 2 sene kullanır satarsın anca öyle alınır, yok efendim aldıktan sonra 10 yıl sorunsuz binerim diyorsan alınacak marka belli :)

erzincalı_24

« Yanıtla #26 : Nisan 18, 2014, 12:48:16 ÖÖ »
8 yıldır Megan kullanıyoruz.Size tek sözüm meganla honda aynı kefeye konurmu yav Allahtan korkun :D
Meganım şu an 205 binde motorunda cırtlama palama olmuyor o konuda emin olabilirsiniz.Fakat sürüş zevki, yol tutuşu ,özellikle virajlarda falan ve en önemlisi serilik.Yokuşta 1.6 iesle aşşa yukarı eşittir  ama  yani normal yolda hondayla meganı karşılaşıramazsınız kesinlikle...Yav 110 la gidiyosun  sanki 150-160 la gidiyon.Hndayla  150 yi goriyom  sanki duruyom gibi siz anlayın gerisini..
+ ları da varmı ..var tabikide.
Bi kere yakıt cimirisi bi araç.
parçası ucuz (çok kaza yaptım :D) ama  şunu da söliyim altımda honda olsaydı  kurtarabilcegim bi çok kazayı meganla kurtaramadım.
konforu da fena değil
ön takım katili bi araç aldıgımdan beri en çok masrafı ön takıma harcadım kaç kez tamamen deiştirdigimin sayısnı bilmiyorum.
Kısacası arkadaşlar yeni meganları bilmem ama benimki 2005 model  1.5 dci en full olanı.
Şu anda araba alıyo olsam kesinlikle ama kesinlikle Hondadan şaşmam.

ozN

« Yanıtla #27 : Nisan 18, 2014, 07:29:18 ÖÖ »
ee hondayla 1.5 dci nin yakıt tüketimi bir olur mu :D

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #28 : Nisan 18, 2014, 09:35:42 ÖÖ »
2007 dci symbol aracım vardı ve sıfır almıştım 16binde sattım, yaklaşık olarak 18 ay kadar kullandım, benim gibi yılda 20bin km yapan birisi dizel bu aracın kullanım rahatsızlığından dolayı 1,5 yılda 16 binde sattım gitti, önceki uno sx ie aır condatıon aracım daha keyifliydi, ilk yılında plastik aksamlardan ses gelmeye gıcırtılar olmaya başlamıştım göğüsten geliyordu sesler, şimdi aracım 2010 civic bunu da sıfır aldım 93bine geldi tık yok, çok şükür, hangi dci motor 3yüz 4yüz bin gidiyormuş arkadaşlar rica ederim arkadaşlarımızı ve siteye konuk olan insanları yanıltmayalım, 100bini geçen dcı motorun şakır şakır motor sesinden bahsedildiğini bilmeyen yoktur, 60bini bulmadan turbo yemiş, pompa arızası yapmış yüzbini geçince motor isteyen dcı motorlar hangi markanın, sıfır aldığım aracın 1000 kontrolüne gittiğimde şanzumandan yağ kaçağı tespit ettiler ve motoru indirdiler, kliması soğutmuyordu gide gele tiksindim komple sistemi değiştirdiler kompresör iç dış petekler vs vs yine soğutmadı, sattım kurtuldum, hangi kaliteden bahsediyoruz, megan 2 sedan var bizde her yerinden şakırtılar kütürtüler onu bırak donanım eksiklikleri arka cam manuel, polen filtresini parayla sattı bana servis sıfır aldığımda polen filtresi yokmuş, insaflı olalım, aynı sınıfın aynı parası renault, civiğin verdiği nimetleri vermez veremez, fransızlar donanım zenginidir fakat çalışmaz arızalanır, araba parfüm sıkıp masaj yapıyormuş ne yapayım özellik mi yani, olur sen masajını yaptırt, civic üzerinden atlar içinden geçer. yolda bastın bastın tıkandı gitmedi diğeri yürüdü gitti arkadan baktın kaldın, aynı sınıf hatta üst sınıf ve motorları tokatlayan bizzat kendim tokatladım biliyorum, bir araç mı istersin yoksa ağır olsun önemli değil bana masaj yapıp parfüm mü sıksın istersin, bu arada o parfümü dünya bir paraya okutuyordur renault, 2006 da polen filtresine 30 tl girdirmeye çalışan markadan beklenir.

süper yorum parfüm olayını c3 te görmüştüm ben ozaman fransızdan 10 kere daha soğudum bana çok ama çok  saçma gelmişti

bbhnda

« Yanıtla #29 : Nisan 18, 2014, 06:42:39 ÖS »
8 yıldır Megan kullanıyoruz.Size tek sözüm meganla honda aynı kefeye konurmu yav Allahtan korkun :D
Meganım şu an 205 binde motorunda cırtlama palama olmuyor o konuda emin olabilirsiniz.Fakat sürüş zevki, yol tutuşu ,özellikle virajlarda falan ve en önemlisi serilik.Yokuşta 1.6 iesle aşşa yukarı eşittir  ama  yani normal yolda hondayla meganı karşılaşıramazsınız kesinlikle...Yav 110 la gidiyosun  sanki 150-160 la gidiyon.Hndayla  150 yi goriyom  sanki duruyom gibi siz anlayın gerisini..
parçası ucuz (çok kaza yaptım :D) ama  şunu da söliyim altımda honda olsaydı  kurtarabilcegim bi çok kazayı meganla kurtaramadım.
konforu da fena değil
ön takım katili bi araç aldıgımdan beri en çok masrafı ön takıma harcadım kaç kez tamamen deiştirdigimin sayısnı bilmiyorum.
Kısacası arkadaşlar yeni meganları bilmem ama benimki 2005 model  1.5 dci en full olanı.

+1907 yorum budur

By_emre

« Yanıtla #30 : Nisan 18, 2014, 07:20:15 ÖS »
2006-2007 yıllarıydı galiba 2004 model hayalimde olan aracı  45.000'de 1.6 Dynamiq Megane 2'i almıştık Full+Full'dü lpg taktırmadık benzinde 80.000km'ye kadar kullandık ve sattık 4 yıl geçti ön panelden çıtırtılar sürekli gelir , sıcakda yapışan sunroof açılmaz alttan ittirmek gerekir, kronik bobin yakma sorunu, ıvırı zıvırı kronik sorunu çokdu o dönem renault forumunda üyeydim dizeller 100.000'den sonra patlıyordu patlıyordu derken turbo ve enjektörler %100 arıza yapıyordu okuyordum sürekli arızaları en büyük masrafları buydu onun haricinde dizelleri çok ekonomikti ondan sonra renault ne yaptı bilmem ama megane 2'de kesinlikle 100.000km sonrası dci sorunlu bir motordu
Şuan dizel bir araç düşünsem 1.5 105'lik Megane 3 beyaz alırm tüketimi az seri bir motor :)

denizcan

« Yanıtla #31 : Nisan 18, 2014, 08:07:40 ÖS »
Bir kere renault kullanan artık kapıma yanaştırmam diyor.özellikle megane 2 serisi ile çok kan kaybetti.çevremde birtane megane kullanıpta memnunum diyen ya da renault kullanıp satıp tekrar renault alan insana rastlamadım.bu bile markanın kalitesini gözler önüne seriyor.özellikle ön takım ve iç konsoldan gelen sesler senfoni orkestrası gibi.çok isteyerek almış olduğum 2004 megane 2 full aracımdan 2 ayda soğuyup 1 yıl zor dayanabilmiştim.ama görüyorumki dci motora biraz haksızlık yapılmış.ben arkadasların belirttiği kadar dayanıksız bir motor olduğunu düşünmüyorum.kuzenim 2005 yılından beri kullanıyor suan arac 198 binde ve motorun öle aman aman bir sorun açtığını görmedim.ama elektrik aksamdaki radikal değişiklikler ve yürüyen aksamdaki dandik malzemeler benim renaulttan nefret etmem için yeterli bir sebepti..:)
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2014, 08:09:01 ÖS Gönderen: denizcan »

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #32 : Nisan 19, 2014, 12:18:56 ÖS »
bu konu daha cok su götürür :D

ysr

• Yasir
« Yanıtla #33 : Nisan 19, 2014, 12:39:10 ÖS »
Megane forumlarını okusak konuşulacak bişey yok :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ümit

« Yanıtla #34 : Nisan 19, 2014, 02:02:44 ÖS »
konforu da fena değil
aynen katılıyorum, söylenecek bir şey kalmamış

oguz1992

« Yanıtla #35 : Nisan 19, 2014, 06:48:42 ÖS »
reanultun arabaları tekerlekli tabut ne güvenlik var ne gösteriş var hiçbirşey yok bana göre sadece az yakıyor artısı bu açık söylemek gerekirse 0 otomobil alacaksam rnault,hyundaı,geupeot,citröen,dacıa bunlara hiç girmem direk HONDA yada vw,ford,seat,audi,mercedez,bmw otomobil istiyorsan bunlar ayağımı yerden kessin dersen fiat,renault,pejo,citröen,hyundaı,dacıa

integra.TR

« Yanıtla #36 : Nisan 19, 2014, 10:53:53 ÖS »
leylek megane nin yada adaşı fluencenin neyini savunuyorsunuz, yol tutuş yoksa araba full gırtlak olsa neye yarar vw de  motor yapıyor AMA almıyoruz...neden hiç düşündünüzmü?  sürekli yüksek devir çevirmeyi bize honda öğretti başkalarında da aynısını yapmaya kalkınca olanlar oluyor işte bu yüzden olabilir mi acaba  .

onurALT

« Yanıtla #37 : Nisan 27, 2014, 02:13:12 ÖS »
dun fluance 90 lık surdum 140 dedı baska demedı :d araba 35 bınde kalıte son model olması bıle kurtarmadı 140 la hızlı gıdıyorum derken yanımdan gecen merso salladı resmen reno alıcaksanız 110-130 luk tan vazgecmeyın aglarsınız yolla gıderken :)ses var goruntu yok hesabı bagırıyor kamyon gıbı gıtmıyor

sawo

• sawo
« Yanıtla #38 : Aralık 01, 2014, 08:38:05 ÖS »
bu konun altına yazmayı uygun gördüm çünkü baya tartışılmış konu . vtec2 sahibiyim bugün iş yerinde bi arkadaşın babasının 130 luk fluance i ile kıyasladılar vtec 2 yi ve geçer dediler reno . acaba 1,6 dci motor luance la vtec2 deniyen var mı ?

sawo

• sawo
« Yanıtla #39 : Aralık 01, 2014, 08:40:46 ÖS »
rolling olarak her iki arabada 2 de kendi dewrinde kursa sıksa sonuç ne olur sizce? ciddi merakta kaldım o geçer bu geçer diye herkez bişeyler sölüyor iki araçta stock olmalı arkadaşın babasının olduğu için araç deniyemedik deniyen allah için video da çeksin :)

atilla9090

« Yanıtla #40 : Aralık 01, 2014, 10:03:30 ÖS »
Beyler renoyu hiç sevmem ama hondayıda ferrari yaptınız honda çok kaliteli bir araç sanki uzay mekiği gibi ön panel naylondan ses yalıtımı var araçta üstelik hondaya yol tutuyo diyen adam yalan söyler yada doğru düzgün yol tutan arabaya binmemiştir.

just4scream

« Yanıtla #41 : Aralık 01, 2014, 10:36:54 ÖS »
bu konun altına yazmayı uygun gördüm çünkü baya tartışılmış konu . vtec2 sahibiyim bugün iş yerinde bi arkadaşın babasının 130 luk fluance i ile kıyasladılar vtec 2 yi ve geçer dediler reno . acaba 1,6 dci motor luance la vtec2 deniyen var mı ?
rolling olarak her iki arabada 2 de kendi dewrinde kursa sıksa sonuç ne olur sizce? ciddi merakta kaldım o geçer bu geçer diye herkez bişeyler sölüyor iki araçta stock olmalı arkadaşın babasının olduğu için araç deniyemedik deniyen allah için video da çeksin :)
Eğer 1.6 dci 130'luk ise vtec 2 yi geçer rollde fazla da zorlanmaz

omer1044

« Yanıtla #42 : Aralık 01, 2014, 11:06:30 ÖS »
uzun bir süre megane 2 kullanıp otomatik ihtiyacımız sebebiyle  fd6 civic alan biri olarak konuşuyorum. megane 2 im 2006 modeldi civic ise 2011 model. megande civicden farklı olarak yağmur ve far sensörleri vardı şimdi eksikliğini daha iyi hissediyorum. Ses izolasyonu konusunda yine megane 2 önde bunu herkes bilir. yine başka bir konu boya kalitesi, honda boyası kadar kötü bir boya daha var mı acaba sulu boya gibi adeta sürekli rötüş bıktım. rampalarda yine meganın torkunu arıyorsunuz. civic aldıktan sonra rampalarda eşim bu arabaya ne oluyor diye soruyor  <nohapy <nohapy o kadar bağırıyor ki. süspansiyon ve konfor konusu yine tartışılır. Meganda arkaya 3 kişi bindiğinde hiç vuruntu kütleme sesi gelmiyordu. Bilmem haksız mıyım arkadaşlar ???

sawo

• sawo
« Yanıtla #43 : Aralık 07, 2014, 05:11:55 ÖS »
yani akıl yürütmekse iş yine herkezin bir fikri var ama geçer geçemez konusunda deneyipte gören yok mu ????