Gönderen Konu: 99 1.4is >>> S40 1.8 otomatik  (Okunma sayısı 2639 defa)

atilla9090

99 1.4is >>> S40 1.8 otomatik
« : Ekim 25, 2014, 12:34:36 ÖS »
  Arkadaşlar 99 civic'im var genel itibarı ile düzgün bakımlı bir araç ancak araç çok boş özellikle güvenlik yönünden bizim isteklerimizi karşılamıyor, güven kalite performans ve fiyat açısından s40 1.8 otomatik almaya karar verdik dez avantaj olarak yakıt dışında kronik  bir arızaya denk gelmedim ben sizin bu konuda düşünceniz ve fikirleriniz nelerdir.
  Civic 'in içinde tampon demiri veya hiçbir desteği olmayan berbat tamponları (tekma atsan düşer), zayıf frenleri ve yüksek hızlarda içeri aldığı ses bizi bıktırdı ana sıkıntılarımız bunlar volvo hakkındaki görüşlerinizi yada ilave olarak o 20-25bin arası öncelikli olarak D sınıfı bir araç tavsiyelerinizi bekliyorum.

nesinkisen

Ynt: 99 1.4is >>> S40 1.8 otomatik
« Yanıtla #1 : Ekim 25, 2014, 02:00:23 ÖS »
S40 1.8 Otomatik
Volvo
Güzel araba
Sağlamdır
Güvenlidir

Aga işin özü, Türkiye'de zengin değilsen birkaç model araç dışında ne alırsan ortaya çok para döküleceğini öğrendim ben.

Kronik bir problemi yok S40'ın evet, Volvoların çoğunda kronik problem yok. 500-600 bin kullanırsın sorunsuz. Ama o kadar kullanabilmek için uğraşıyorsun.

Volvoların filtreleri bile özeldir, yan sanayi takarsan verim alamazsın ve yıpratırsın arabayı. O yüzden orjinal filtreler alman lazım pahalı bir şekilde ve filtre değişim fabrika tavsiye 7500'dür. EBAY'dan bulursan ne ala.
Bu arada kesinlikle kaza yapma, bitirici olur. Eski araç alıp kasko yaparsan çok yüksek kasko fiyatı çıkar, yeni araç alırsan 1.8 olduğu için MTV vergi fena olur.

Volvo'nun ikinci el piyasası çok zayıf, 5 seneden önce satarsan güzel bir zarara uğrarsın.

Yakıtı zaten söylemişsin, araba 1300 kilo, 1.6 bile yürütmüyor arabayı, 1.8'le tüple bile sağlam petrol parası gidecek.

Aynı kasa Honda'ya sahibim, aynı dertleri ben de yaşıyorum. Elim bollaşınca alacağım araç VW olacak. Honda'da bulduğum ekonomi hız yol tutuş uzun ömür ucuz parça gibi şeyleri bulamayacam ama güvenli sessiz konforlu olacak.

atilla9090

« Yanıtla #2 : Ekim 25, 2014, 07:10:24 ÖS »
Hocam aracın parça fiyatları bahsedilen kadar pahalı değil aslında yani max fd kasa bir civic ile kafa kafaya gelir diye düşünüyorum parça fiyatları. Yakıt harici dezavantaj durum varmı bildiğiniz yada daha önce kullanmış yada bir yakınında olan.

nesinkisen

« Yanıtla #3 : Ekim 27, 2014, 08:14:12 ÖÖ »
Orjinal parçalardan bahsediyorsak birçok modelin parça fiyatları kafa kafaya gelir.
Ancak civicler veya golfler veya astralar v.s. yan sanayi parçalarda sorun yaşamaz, volvo mercedes bmw yaşar.
Yakıt harici dezavantajı yoktur. Saydıklarım dışında.