Gönderen Konu: İlk Aracım Beni Üzer mi ?  (Okunma sayısı 2567 defa)

esdaesda

İlk Aracım Beni Üzer mi ?
« : Kasım 15, 2015, 07:50:10 ÖS »
Merhabalar başta kendimi tanıtayım. İsmim Gökhan yaşım 23 üniversite öğrencisiyim.İlk aracım olarak Honda Civic "Vti" düşünüyorum. 28 lira bandında bir araç buldum güvenilir p28 ecu beyin var. Ben bu aracı alıp bulunduğum ile getirmek istiyorum. Öğrenci olmamdan dolayı yakıtı başta geliyor ama bir kriterim var ki sakin kullanımda , sürekli gazlamayarak 3000 - 4000 deviri geçmeden 100 km' de ne yakar beni üzer mi aylık 100-150 liralık benzin işimi görür mü ?

Bulunduğum il Bayburt . Trafik yok gideceğim yolun uzaklığı maks 3 km. Okulum bu sene bitiyor ve dönüşü Edirne'ye gideceğim 1300 km yol bu yolda 90-100-120 km arası gitmeyi planlıyorum ? Sizce ilk aracım 1.6 vti mı olmalı yoksa 1.4 i mi ?

Vti hb düşünüyorum kırmızı .

Carismatiq

• Mustafa
Ynt: İlk Aracım Beni Üzer mi ?
« Yanıtla #1 : Kasım 15, 2015, 09:33:13 ÖS »

Hoşgeldin.

İlk aracın olacaksa 1.4 den başlamanı tavsiye ederim. Forumda Vtı kullanan arkadaşlarda var yorum yapacaklar illaki. Vtı kmde sakinde kullansan 40-50 kuruş arası yakar. Basmazsan 1.6 normal benzinli gibi yakar fakat alacağın vtı stock olmayacağına göre yükleneceksin illaki ozaman yakıtına başedemezsin. Vtı sanılanın aksine diğer düz 1.6 lar gibi uzun yolda şaşırtıcı derecede az yakar ortalama 90-100 arası gelirsen 700 km yol yapar tahminim. Çünkü Vtec açtırmadan gideceksin güçlü motor her zaman uzun yolda rahat seyreder ve buda doğrudan yakıtı düşürür. Sen tek kapı güvenlik paketli bulursan Sunrooflu 1.4 lpg li vtı tadında olur. İlerde Vtı alırsın öğrenci halinle orda motor yersen bişey olursa altından kalkamazsın.

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #2 : Kasım 16, 2015, 09:16:36 ÖÖ »
Hoşgeldin,

Mustafa abime ek olarak, Ayrıca fiyatları artmasına karşın pek temiz vtiler artık yok, satılması için toplanmışına denk gelirseniz bundan bi kaç ay sonra öyle bi masraf açar ki. motor yemek falan normal arabalar gibi sanıyorum 1-2 liraya hallolacak birşey olmuyor.. zaten tek sorunları motor. motoru düzgün bulursanız zaten kaçırmayın ama söylediğiniz rakamlara bunu vermezler.. 1,4is güvenlik pakette güzeldir

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #3 : Kasım 16, 2015, 07:58:06 ÖS »
Arkadaşlara katılıyorum,hayırlısı olsun şimdiden.

esdaesda

« Yanıtla #4 : Kasım 18, 2015, 12:34:42 ÖÖ »
kusura bakmayın arkadaşlar foruma giremedim. Baktığım vti samsunda toplanmış beyin var üzerinde hatta motorun toplanma fotoğraflarıda var. Korkum benzin değil de daha çok motor yemek olacak çünkü burda hiç bir Allahın kulu anlamaz.