Gönderen Konu: Honda Accord GPS DVR DVD Uygulamam  (Okunma sayısı 7944 defa)

akarast

• Türker
Honda Accord GPS DVR DVD Uygulamam
« : Haziran 23, 2014, 11:11:30 ÖS »
HONDA ACCORD GPS DVR DVD UYGULAMAM

Aracımın orjinalliğini bozmadan neler yapabilirim düşüncesinden hareketle, öncelikle araçta MP3 çalma problemini çözmek için Sony CDX 757 MX 10 lu MP3 changer takmış ve direksiyondan kumanda aparatımı bağlayarak müzik zevkimi arttırmıştım. Uzun süredir aracıma uygun Navigasyon ve DVD özellikleri olan bir cihaz arayışı içindeydim. Ne yazık ki aracın orjinal radyo-cd çalarını çıkarıp yerine takılan ve orjinal yerine tam oturan cihazlar bir türlü içime sinmedi. Aslında Honda Accord un bendeki kasasının Avrupa da kullanılanlarında Navigasyonlu bir radyo-cd çalar olmakla beraber, Türkiye haritalarının yüklenememesi ve bir sürü ilave ekipmana ihtiyaç duyulması (kablolama, Navigasyon CD okuyucusu, ön göğüs kısmınında değişmesi) nedeni ile bu alternatifi de değerlendiremedim.

Nihayet aradığım cihazı buldum ve kurulumunuda kendim yaptım. Cihazı Çin den getirttim ve umduğumdan çok daha iyi çıktı. Türkiye de böyle bir cihaz görmedim. Sürekli gittiğim Honda servisi bile orjinalliğini çok beğendi. Daha fazla lafı uzatmadan cihazdan bahsedeyim;

Cihaz 7'' ekrana sahip, DVR (Digital Video Recording), DVD, Navigasyon ve Bluetooth özellikleri var. Arkadakilerin video seyretmesine olanak sağlamak için, ön koltukların kafalıklarının arkasına ekran takmak istenirse diye, video ve audio çıkışları mevcut. Cihazla birlikte bir adet geri görüş kamerası (Plaka lambasının aynı şeklinde dolayısı ile tam olarak yerine oturuyor ve sonradan takılma geri vites kameraları gibi göze batmıyor) ve bir adet de DVR için kamera geliyor. Bu kamerayıda iç aynanın arkasına monte ettim.

Cihazın SD Card ve 2 adet USB girişi var. SD card da IGO Primo yazılımı dosyaları yer alıyor. USB ve AUX için orta kol dayamanın içerisinde yer alan aksesuar girişini (çakmak soketi gibi olan) iptal ettim ve aldığım başka bir soketle bu girişleri buraya taşıdım. Soket tam buraya göre, harika oldu.

Bluetooth özellikleri çok iyi. Cihaz ile birlikte bluetooth mikrofonu da geliyor. Bunuda iç aynanın üstüne monte ettim. Telefon konuşmasının yanı sıra, en güzel özelliği bana göre Samsung Galaxy S3 telefonumun rehberine direkt erişip isimleride eşleştirmesi. Ayrıca Bluetooth üzerinden telefonda yer alan müzikleri kablosuz olarak çalabiliyor.

Cihaz ile ilgili bir sürü resim koydum.

Arabamın Genel Görünümü

Sony MP3 Changer

Cihaz içerdeyken:

Cihaz açılırken boot menü

Ana Ekran

IGO Primo Navigasyon

Örnek HD Video

MP3 Listesi (USB Flash Disk den)

DVR Kamera görüntüsü

Ayna arkasına mone ettiğim DVR Kamera

Geri görüş kamera görüntüsü

Orjinal plaka lambası yerine monte ettiğim kamera

Bluetooth ekranı

Bluetooth cihazdan müzik çalma ekranı

Genel Görünüm -1-

Genel Görünüm -2-

Kol dayama gözüne monte ettiğim USB - AUX Soket

oguzatagan

Ynt:
« Yanıtla #1 : Haziran 24, 2014, 12:18:29 ÖÖ »
Çok güzel olmuş Ne kadara geldi cihaz gümrük sıkıntısı yaşadınız mı hangi siteden sipariş verdiniz acaba

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akarast

• Türker
Ynt: Honda Accord GPS DVR DVD Uygulamam
« Yanıtla #2 : Haziran 24, 2014, 12:35:01 ÖÖ »
Çok güzel olmuş Ne kadara geldi cihaz gümrük sıkıntısı yaşadınız mı hangi siteden sipariş verdiniz acaba

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

255 USD Cihazın kendisi. 60 USD civarıda EMS ile kargo ücreti tuttu. Aliexpress sitesinden aldım. Cihaz 4 günde Türkiyeye geldi, bir haftada gümrükten ancak çıkabildi. Gümrük ücreti ödemedim. Bir kamu kuruluşunda çalıştığım için iş yeri adresini verdim. Belki memur olduğum için acımışlardır. Şakası bir tarafa Normalde %20 vergisi var. Bir kaç ufak detay daha var. Almaya karar verirseniz bu bilgileride özelden paylaşırım.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #3 : Haziran 24, 2014, 12:47:05 ÖÖ »
Çok güzel olmuş elinize sağlık,paylaşım için teşekkürler.güle güle kullanın kazasız belasız.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #4 : Haziran 24, 2014, 07:40:55 ÖÖ »

Çok güzel araca değişik bir hava katmış.. güle güle kullanın..

katliam42

« Yanıtla #5 : Haziran 27, 2014, 09:04:12 ÖS »
çok güzel olmuş :))

hondalove

• muhammet
« Yanıtla #6 : Haziran 27, 2014, 11:52:10 ÖS »
çok güzel olmuş. orjinal duruyor

mfatihtuba

• FATİH
« Yanıtla #7 : Temmuz 24, 2015, 03:15:14 ÖS »
Çok güzel olmuş güle güle kullanın. Aracınız da çok temiz ve bakımlı ayrıca tebrik ederim bunun için. Yalnız bir dost tavsiyesi vermek isterim: O camların üstündeki rüzgarlıkları söktürün, güzelim nikelajları kapatmışsınız. Aynı araçtan abimde de vardı, ona zorla söktürttüm.  >%6rol

Bence hiç yakışmıyor accordlara.

maho1977

« Yanıtla #8 : Temmuz 25, 2015, 02:49:11 ÖS »
slm çok güzel olmuş vergiden sıyrılmanın yöntemini paylaşırmısın bende epey alış veriş yapıyorum.İyi günlerde kullan

mustigold

• HONDA HAYAT ONDA
« Yanıtla #9 : Temmuz 31, 2015, 10:47:39 ÖS »
Gerçekten çok güzel iyi Günler'de kullan