Gönderen Konu: EX-Sİ Civic 1992-1995 YARDIM.  (Okunma sayısı 3097 defa)

KUTAY06

EX-Sİ Civic 1992-1995 YARDIM.
« : Nisan 12, 2016, 08:01:11 ÖS »
Öncelikle S.a herkese iyi forumlar.

Nasipse bu sene ilk arabamı alcam.Yalnız kafamda soru işaretleri var.Bu zamana kadar E30 hayalleri kurdum.Lakin mantıken düşünmek gerektiğinde piyasadaki E30 - E36 kasalar malum.Maximum 15 bin Tl ye kadar bütçem var. Bi süredir 1992-1995 model arası(NO OTOMATİK) Civic Sİ-EX kasaları araştırıyorum.Araç hakkında bilmek istediğim çok şey var. Özellikle direksiyon hidrolikmi değilmi ve yakıt tüketimi. :kaşı

BOL HONDA'lı Günler.  <^^Seyt

bonucyildiz

• Buğra ONÜÇYILDIZ
Ynt: EX-Sİ Civic 1992-1995 YARDIM.
« Yanıtla #1 : Ocak 19, 2017, 12:53:01 ÖS »
Kardeş Bende 1992 Honda Civic Si Var Hb eg kasalardan Direksiyon Hidrolik, Klima varmış önceki sahibi tüm tesisatı sökmüş, aracımdan memnunun bilmek istediğin bilgileri sorabilirsin bana yakıt olarak benzinde 40 kuruş şehir dışı şehir içi ölçme fırsatım olmadı lakin tahminimce 50 - 55 kuruşa yanaşıyor topuklayınca.

Easx

Ynt: EX-Sİ Civic 1992-1995 YARDIM.
« Yanıtla #2 : Ocak 19, 2017, 03:03:02 ÖS »
Hocam hem ex hem si kullandım. Şu andada 93 SI var.
Direksiyon ve debriyaj hidrolik. Aynalar camlar elektrikli. Daha önce birçok araç kullandım.
Yol tutuş açısından ciddi manada o fiyata alınacak en iyi araçlar bunlardı.
piyasada 30-40 bin civarına satılan araçlara taş çıkartırlar.

Yakıt açısından söyleyecek olursam. Karabükten - Amasraya 15 liraya gidip 22 lira civarına dönüyordum ex ile. Aynı şekilde SI için konuşacak olursak exten çok daha fazla yakar ama cep yakacak şekilde değil.

Ben redline kullanımı seven bir adam değilim. O yüzden şehir içi benzinde 40 kuruş gaz 30-32 kuruş civarı yakıyor.

Yalnız şunu söylemem gerekir ki piyasada 15 liraya alacağın bir SI bu fiyatlarda alacağın e30'dan çok daha oynanmış olur.
O yüzden bu fiyat aralığında düzgün bir ex bulmaya çalış.

Benim araçta sıfır motor vardı. İç döşemelerine kadar tam hasta işi yapılıp hiç zorlanmamıştı. 20.500 civarı teklif alıp vermedim. Geçen hafta bir kaza yaptım. Yarın sanayiye sokacağım arabayı. Parça fiyatları diğer marka araçlara göre daha ucuz. Şahinden pahalı eski kasa bmwlerden ucuz denebilir.

Ayrıca çıkma parça olarakda sıkıntı çekmezsin.

Araçların kronik sorunları: Cam fitilleri nedeniyle otomatik camlarda stabil çalışmama
Ex'lerde karbüratör sorunlarına dikkat et. Benzine geçerken yada benzinde gidişte devir kesintisi yapabilir.
SI'larda rolanti ayarlama sorunu var. Genellikle TPS ve Map sensörü kaynaklı olan çözülebilir sorunlar.

Bana sorarsan özellikle SI'da fark ettiğim. 20 liralara kadar çıkıp düzgün bir si alırsan kesinlikle hep benzinde kullan.Yorma aracı. Uzun seneler götürür