Gönderen Konu: 40 bin tl'ye elegance yok.  (Okunma sayısı 73628 defa)

denizcan

Ynt: 40 bin tl'ye elegance yok.
« Yanıtla #25 : Ocak 23, 2013, 11:27:31 ÖÖ »
biz adam çarpmaya çalışmıyoruz yolunmamaya çalışıyoruz.adam 2 yıl önce sıfır aldığı rakamlara nerdeyse simdi satmaya kalkıyor.gerçekten ayıp bişey yani.ben oraya 10 tane ilan verdiğim zaman adam piyasasını düşürmese bile diğer alıcılar pahalı ilanları aramıyacak ve ister istemez düşürücek.her malın değerini satıcısı belirler ama bu kadar emitasyon fiyatlarda olamaz.

alkan

« Yanıtla #26 : Ocak 23, 2013, 11:40:30 ÖÖ »
kardeşim ne kadar ekmek o kadar köfte paran yoksa başka alternatiflere bakıcaksın bu kadar basit yok ılan verelim dussun falan cocukça şeyler bunlar bence
« Son Düzenleme: Ocak 23, 2013, 11:40:46 ÖÖ Gönderen: alkan »

denizcan

« Yanıtla #27 : Ocak 23, 2013, 12:02:06 ÖS »
kardesim belliki yasın küçük imkanlarında sınırlı, durum böyle olunca düşünce dünyan'da bir hayli zayıf kalıyor.o nedenle sana tavsiyem pek takılma bu konulara herkes ne yaptığını iyi biliyor.. >=ok

kacaman

« Yanıtla #28 : Ocak 23, 2013, 12:31:57 ÖS »
arkadaşlar mehmet1971 üyemiz 2010 beyaz düz elegance aracını 43,500tl ye sattı daha yenilerde üstelik pul parası vermeden. araç 48bin km de idi.

adaşım şimde ne kullanıyor
gitti passat 1.6 tdı aldı 2012 hıglıne dün konuştum onu da satmış şimdilik yaya.

alkan

« Yanıtla #29 : Ocak 24, 2013, 10:01:02 ÖÖ »
... :)
« Son Düzenleme: Ocak 24, 2013, 10:03:29 ÖÖ Gönderen: alkan »

bbhnda

« Yanıtla #30 : Ocak 24, 2013, 10:38:46 ÖÖ »
vites geçişleri kemikli sıkıntılı değil.vtec 2 ye 35 isteniyorsa fd6 ya 45 de istenir 50 de.sorun sadece fd6 piyasasında değil tüm honda piyasasında.

mcolgecen

« Yanıtla #31 : Ocak 24, 2013, 11:58:05 ÖÖ »
makyajsız satalım ?

denizcan

« Yanıtla #32 : Ocak 24, 2013, 04:17:40 ÖS »
makyajsız bakmıyorum hocam teşekkürler ilgine.

Mhmt.42

« Yanıtla #33 : Ocak 24, 2013, 07:28:48 ÖS »
Bende hali hazırda 2010-2011 elegance f1 civic arıyorum. Şuanda pazarlık halinde oldugum iki araç var ikiside hatasız - boyasız.

2010 - 40.000 kmde - siyah - 39.300 TL
2010 - 19.000 kmde - gri - 39.750 TL

en son bıraktıkları rakamlar. Şuan karar verme aşamasındayım. Hangisini alsam diye düşünüyorum.
Ne bileyim 42 43 gibi rakamlar çok abartı geliyor bana.

denizcan

« Yanıtla #34 : Ocak 24, 2013, 08:41:45 ÖS »
haklısınız yani inanın honda'ya hevesim olduğu için baska araba bakamıyorum.çünkü biliyorumki ne alırsam alim bu araba aklımda hep kalıcak.yoksa 40 bin'e çok güzel altarnatiflerde var.bahsettiğiniz siyah civic otomatikse iyi teklif almışsınız boya değişen durumu varmı acaba

Mhmt.42

« Yanıtla #35 : Ocak 25, 2013, 07:06:17 ÖÖ »
iki aracıda gördüm. İkisindede hata boya hatta çizik bile yok. sadece siyah hondanın kaskadon ön tamponu boyanmış 275 tl hasar kaydı var. İki aracında garantisi devam ediyor.

adyobatik

« Yanıtla #36 : Ocak 25, 2013, 09:57:57 ÖÖ »
işte zaten problem burda başlıyor, araca karşı takıntı yapıp, mutlaka bunu almalıyım dersen fiyat uçar :) bu dünyanın kanunudur,ekonominin temelidir, ben senin yerinde olsam gider alternatif değerlendiririm, çok değil, 8-10 ay sonra yeni motorlarla civic gelince sen gör o 42-43 ler nasıl 35 lere iniyor :) inanmayan beklesin görsün, ben haksız çıkarsam çıkar burdan özrümüde dilerim, arkadaşlar benim öngörüm tutmadı hatalıyım derim, ama 33 yaşındayım ve kendime ve arkadaşlarıma 25-30 tane toplamda araç alıp sattım, benim öngörüm budur, alıcı olarak ısrar edildikçe fiyatın düşmesi imkansızdır, alıcı azalırsa fiyat düşer, başka çaresi yok, istersen 50 tane feyk ilan ver, bende ies sattım ve civic baktım 3 ay kadar, baktım olacak gibi değil gittim başka bişey aldım, şimdide yeni motor seçeneklerini bekliyorum civiğin, benim sana tavsiyem az zarar edeceğin bişey al kullan 1 yıl kadar, geçiş süreci olarak gör bunu, hele hele dizel motorlu civic geldiğinde dön istediğin fd6 kasayı 35-36 bine al, diğer şartlarda fiyatı ucuza bulman zor, gider keyfin için 5-6 bin fark vermiş olursun,onuda dediğim gibi keyfine sayarsın

denizcan

« Yanıtla #37 : Ocak 25, 2013, 11:06:19 ÖÖ »
hocam yazdıklarınızın hepsine katılıyorum.bende biliyorum insanlarda bu derece talep söz konusuyken satıcıların kolay kolay fiyatı düşürmüyceğini ama ben arabamıda civic almak için sattım.inanın ben gecen sene aracımı sattığım zaman civic piyasası bu kadar uçuk değildi.zaman geçtikce piyasa düşüceğine artıyor.dediğiniz gibi bende artık farklı altarnatiflere yönelmek zorunda kaldım diyebilirim.peki sizin bu fiyat bazında önerebiliceğiniz araclar varmıdır ?

fbk05

« Yanıtla #38 : Ocak 25, 2013, 11:42:26 ÖÖ »
walla bende uzun araştırmalar sonucu 2007 premium'u 33250 ye aldım 32-32,5 arasıda buldum ama kafam rahat etsin diye biraz fazla verdim bilmiyorum doğrumu yaptım. tabi araç boyasız ve 19,000 km de olduğu için verdim bu parayı   bence bu tip arabaların biraz fazla verip iyisini almak gerekiyor.

adyobatik

« Yanıtla #39 : Ocak 25, 2013, 12:34:23 ÖS »
şimdi bana kalırsa sizin önceliğiniz, zaten aklınızdaki aracı almadığınız için , 2. elde değer kaybetmeyecek bir araç almak, 1 sene binip sattığınızda ya aynı paraya yada 1000 altına verdiğinizde elden çıkarabileceğiniz bir araç olmalı, birde bence 40 civarı değil, geçici olarak 15-20 arası bişeye binin, 1 yıl sonra çıkarın elden istediğiniz araca yönelin, şimdi okuyanlara belki saçma gelecek ama çeşitli modellerde clio olur, fiesta olur,grande punto olur, yani 20 civarına alırsın bu araçları , zaten aracın 2. el değeri ineceği kadar inmiş, satarken de daha ineceği bi yer yok, aynı paraya hatta müşterisini bulursan üzerine koyup bile satabilirsin,bu arada kalan paranı biraz değerlendirirsin 1 yıl kadar, hem elindeki paran artmış olur,benim düşünceme göre yeni motorlar o zamana gelir ve piyasa da makul yerlere gelir ve istediğin araca sahip olursun, belkide istediğinden de iyi bişey alırsın, bu tarz geçiş zamanlarını kullanmakta fayda olduğu düşüncesindeyim, yok 40 bine yine ne alırım dersen güzel olarak, uygun corolla olabilir değer kaybetmeyecek gibi, uygun bulunmuş bir golf olabilir değer kaybetmeyecek, yada audi a3 gibi,bu yazdığım araçları çok beğendiğim için değil ama uygun alındığında satarken kaybettirmez ve satarken bekletmez adamı, tutulan modeller olduğu için, ama benim önerim ilk yazdığım gibi bir geçiş süreci olacaktır

denizcan

« Yanıtla #40 : Ocak 25, 2013, 12:56:32 ÖS »
yorum ve düşünceleriniz için çok teşekkür ediyorum sizin söylemiş olduklarınız banada mantıklı geliyor fakat arabayı al sat yapmak insanı çok yoruyor.dediğiniz gibi corolla ya da golf bakıcam umarım temiz birsey denk getirebiliriz.
« Son Düzenleme: Ocak 25, 2013, 12:57:12 ÖS Gönderen: denizcan »

adyobatik

« Yanıtla #41 : Ocak 25, 2013, 01:18:15 ÖS »
hayırlısı olsun, bu tarz araçlarda kalırsanız en azından satarken zararınız en az olur, kafanıza göre bir araç bulduğunuzda hemen oraya doğru yönelebilirsiniz, galeride bile olsa aracınızı takasda kullanırsınız, hayırlısı

nick06

« Yanıtla #42 : Haziran 11, 2013, 09:02:12 ÖÖ »
millet de ne sallıoyr arkadaş manuel de sıkıntı varmış he..
yaw wites geçişleri trawego şanzumanından oturaklı be fd6 nın..
bir de 4. viteste 173 km yapıyor da 5. viteste 210 dan sonra zor hızlanıyor..mesele oysa kabulumdur:)

nick06

« Yanıtla #43 : Haziran 11, 2013, 09:05:09 ÖÖ »
hocam yazdıklarınızın hepsine katılıyorum.bende biliyorum insanlarda bu derece talep söz konusuyken satıcıların kolay kolay fiyatı düşürmüyceğini ama ben arabamıda civic almak için sattım.inanın ben gecen sene aracımı sattığım zaman civic piyasası bu kadar uçuk değildi.zaman geçtikce piyasa düşüceğine artıyor.dediğiniz gibi bende artık farklı altarnatiflere yönelmek zorunda kaldım diyebilirim.peki sizin bu fiyat bazında önerebiliceğiniz araclar varmıdır ?

arkadaşıma bakıyoruz elegance..hıc 42 43 lukler 35 e ınmedı kardeş aksıne daha da zamlanıyo.ben 2010 13000km de 39000 almıstım sımdı aynısını bulamıyorum o fıyata ..

3ddelisi

« Yanıtla #44 : Haziran 11, 2013, 09:31:45 ÖÖ »
bu ülkede enflasyon denen bir bela var doğal olarak fiyatlar tabii ki artacak !

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #45 : Haziran 11, 2013, 11:06:38 ÖÖ »
Bende Vtec II bakıyorum 23-24 e ama çok zor gibi görünüyo Yaz fiyat diycem değil Honda piyasası hep böyleydi böyle devam edecek

HONDAHAN

« Yanıtla #46 : Haziran 11, 2013, 02:05:51 ÖS »
Arkadaşlar boşluktan, sıkıntıdan 3 sayfayı da okudum, ben de olayı "uzunca" şöyle "özetleyim" :D

35-45 aralığından bahsediyorum, küçük yaş, düşük kilometreden bahsediyorum; Bir Honda var , bir de diğerleri var.
Honda binen adam, honda seven adam diğerleri gibi ulaşım aracı olarak görmüyor aracını. Tanıdığım bütün honda kullanıcılarında duygusal bağ var. Nasıl oluyor bu bilmem ama bende de var. Bu arabayı ayrı seviyorum. Kimse kalkıp marka fanatikliği demesin, ben full donanımlı kusursuz araba demiyorum.
Ha gelelim 3 sene önce 43.000 e alıp bugün de 43.000 isteyen imitasyon ilancılara, saçmalayanlara; Ben de saçmalıyorum kardeşim, arabam 2010 elegance otomatik siyah 45.000 km de BRC lpg li (cam-sunroof modülü ve 8" multimediayı saymaya gerek yok, keyfi taktırdım , takmasam da satacağım fiyat bu olurdu.). Bugün satsam 42.000 den aşağı vermem. ;) 3 sene önce de 42.500 e aldım :) İster sövün ister kızın durum bu. Kötü söz sahibinin derim geçerim, olmadı ben de söverim. Ha çok çok acil bişey olur 10.000 e de veririm gözüm görmez o ayrı. Ama arabamın piyasasını da ben belirlerim kardeşim. Alan alır almayan almaz. 3 senede 156 hafta var en az 160 defa iç dış yapılmıştır, en az 50 defa da motoru elle temizlenmiştir. Ufak tefek maşpiyer tampon rötüşundan başka bişeyi de yok. Şimdi bu temizlikte bu özelliklerde bunun gibi araç bulunur mu ? Zor bence. E zor olunca da arabasından emin adam ister abi kimseye bişey diyemezsin. Bi değiştireyim mi dedim de, biraz baktım, yok abi. Üzerine 15-20 lira koyacan A4 ya da BMW 5 alacan da araba bindim diyecen. Millet jetta corolla falan diyor :) yav Allah aşkına civicten ne üstün tarafı var?

Neyse kendi fikrimi ortak fikirlerle birleştirerek anlatmaya çalıştım. Saygılar.
« Son Düzenleme: Haziran 11, 2013, 02:08:01 ÖS Gönderen: HONDAHAN »

denizcan

« Yanıtla #47 : Haziran 11, 2013, 04:41:29 ÖS »
Arkadaşlar boşluktan, sıkıntıdan 3 sayfayı da okudum, ben de olayı "uzunca" şöyle "özetleyim" :D

35-45 aralığından bahsediyorum, küçük yaş, düşük kilometreden bahsediyorum; Bir Honda var , bir de diğerleri var.
Honda binen adam, honda seven adam diğerleri gibi ulaşım aracı olarak görmüyor aracını. Tanıdığım bütün honda kullanıcılarında duygusal bağ var. Nasıl oluyor bu bilmem ama bende de var. Bu arabayı ayrı seviyorum. Kimse kalkıp marka fanatikliği demesin, ben full donanımlı kusursuz araba demiyorum.
Ha gelelim 3 sene önce 43.000 e alıp bugün de 43.000 isteyen imitasyon ilancılara, saçmalayanlara; Ben de saçmalıyorum kardeşim, arabam 2010 elegance otomatik siyah 45.000 km de BRC lpg li (cam-sunroof modülü ve 8" multimediayı saymaya gerek yok, keyfi taktırdım , takmasam da satacağım fiyat bu olurdu.). Bugün satsam 42.000 den aşağı vermem. ;) 3 sene önce de 42.500 e aldım :) İster sövün ister kızın durum bu. Kötü söz sahibinin derim geçerim, olmadı ben de söverim. Ha çok çok acil bişey olur 10.000 e de veririm gözüm görmez o ayrı. Ama arabamın piyasasını da ben belirlerim kardeşim. Alan alır almayan almaz. 3 senede 156 hafta var en az 160 defa iç dış yapılmıştır, en az 50 defa da motoru elle temizlenmiştir. Ufak tefek maşpiyer tampon rötüşundan başka bişeyi de yok. Şimdi bu temizlikte bu özelliklerde bunun gibi araç bulunur mu ? Zor bence. E zor olunca da arabasından emin adam ister abi kimseye bişey diyemezsin. Bi değiştireyim mi dedim de, biraz baktım, yok abi. Üzerine 15-20 lira koyacan A4 ya da BMW 5 alacan da araba bindim diyecen. Millet jetta corolla falan diyor :) yav Allah aşkına civicten ne üstün tarafı var?

Neyse kendi fikrimi ortak fikirlerle birleştirerek anlatmaya çalıştım. Saygılar.
güzel özetlemişsin abi eline sağlık ama şimdi düşününce millet almaya kalktığı zaman buna bende dahilim ucuz olsun istiyoruz satmaya gelincede ne kadar pahalı satabilirsek o kadar iyidir mantığı ile hareket ediyoruz o nedenle piyasa düşmüyor.zaten honda piyasasının geneli böyle nedense artık 99 modelaraca 20 bin isteyenler var ve bu araclar satılıyor akıl sır ermiyor :D

bbhnda

« Yanıtla #48 : Haziran 11, 2013, 05:12:38 ÖS »

noktası virgülüne katılıyorum.abi bu arada istanbula bi geldiğimde benimkinede ayarlarız dimi bişeyler mugen kit senin taktığın multimediadan falan aklında bulunsun :D

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #49 : Haziran 11, 2013, 07:59:53 ÖS »
honda yeni motor seçeneklerinde civic sedan otomatik dizel çıkarmadığı sürece fd6ların fiyatı düşmez.Turbo benzinli çıkarırsa fiyatlar daha da artar bence.Turbolu araca tüp takmak eline saatli bomba almakla aynı şey :)