Gönderen Konu: ***2012 Yeni Honda Civic Sedan Türkiye'deki İlk Resimler***  (Okunma sayısı 72175 defa)

gry211

Ynt: ***2012 Yeni Honda Civic Sedan Türkiye'deki İlk Resimler***
« Yanıtla #25 : Eylül 01, 2011, 02:31:28 ÖS »
honda iyiden saçmalamış bence. yeni kasa almayı düşünen arkadaşlar bence bu tutulmaz ve honda bir kaç yıl sonra yeni bir kasa çıkarmak zorunda kalır. honda city'lerde yaptığını yapacaklar. honda city 2006da çıktı 2008 de kasa tutulmayınca yenisini sürdü piyasaya. ben olsam beklerim. 8.nesil fd6 hondaya devam.

aliylmz

• http://www.facebook.com//bestelenmis.satirlar
« Yanıtla #26 : Eylül 01, 2011, 02:49:08 ÖS »
bızım arabaya nolmuşş ya bu ne be..

sanki bizimkiler 2012 bunlar 2011 hatta 2007 sanki eski duruyor bee ne ya bu ...bizim kasaların fıyatı düşmez ikinci elde söylim...

aliylmz

• http://www.facebook.com//bestelenmis.satirlar
« Yanıtla #27 : Eylül 01, 2011, 03:15:21 ÖS »

İç mekanı güzel yapmışlar, en solda ECO modu olan yeşil tuş gözüküyor. Direksiyon üzerinde bir hayli tuş mevcut, arada bluetooth kumandası da mevcut, ancak Türkiye'de bluetooth özellikli araç satacaklarını pek düşünmüyorum.

Kokpit tasarımı tamamen sürücü odaklı yapılmış, orta paneli bile sürücüye meyilli yerleştirmişler.
usb giriş yok ya hep cd calar

ursus

« Yanıtla #28 : Eylül 01, 2011, 03:30:00 ÖS »
toyota corolla ya benziyor. jantlar zaten direk corolla

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #29 : Eylül 01, 2011, 05:29:28 ÖS »
Amerika ve Avrupa kasaların aynı olacağı artık kesinleşti sanırım.Keşke bu kasa gelmeseydi demek istiyorum.Kasa bence çok çirkin iç dizaynda da tek yenilik "eko" tuşu ve "aktif yol bilgisiyarı" gelsin görcez daha net bir şekilde ama beğenilmiyecek sanırım.Hani corollanın 98 yılında çıkırdığı sedan kasaları varya onun gibi bir şey olacak sanırım.

ursus

« Yanıtla #30 : Eylül 01, 2011, 06:03:51 ÖS »
fd6 tıpkı 5. jenerasyon civicler gibi efsanedir arkadaşlar. hayırlı uğurlu olsun.

Zikachu

« Yanıtla #31 : Eylül 01, 2011, 06:52:00 ÖS »
Aracın önünden bakıldığında hadi idare eder diyosun ama arkası gerçekten pert..

ctr07

« Yanıtla #32 : Eylül 01, 2011, 09:21:45 ÖS »
motor seçenekleri iyi ise satar.

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #33 : Eylül 02, 2011, 01:31:55 ÖÖ »
Ben zannetmiyorum dostum aracın tip'i çok kötü , hiç yeni kasa gibi durmuyor işin açıkcası, city'nin sanki 2012 modeli gibi ...

ctr07

« Yanıtla #34 : Eylül 02, 2011, 07:24:03 ÖÖ »
Ben zannetmiyorum dostum aracın tip'i çok kötü , hiç yeni kasa gibi durmuyor işin açıkcası, city'nin sanki 2012 modeli gibi ...
evet ama bence orta yaş grubuna hitap edicek gibi geliyo önü neyse de arkası iğrenç ötesi.
biz 5 kapı hatc. cıvıc ı bekliyelim.
gençler almaz bu arabayı ve fd kadar satmaz.

mehmetcan494

« Yanıtla #35 : Eylül 02, 2011, 07:30:53 ÖÖ »
hondaya yakışmamış bu tarz ve görünüm bu aracın tutacağını sanmıyorum

Tricoti

« Yanıtla #36 : Eylül 02, 2011, 08:09:19 ÖÖ »
Bu kasa berbat birşey.FD6'nın gözünü seveyim şu asalete , şu asilliğe , şu görselliğe bakın. Mehmetcan494 aracın çok çok güzel görünüyor maşallah...

Castiel

« Yanıtla #37 : Eylül 02, 2011, 09:20:37 ÖÖ »
valla hiç hemde hiç beğenmedim :( hiç yakışmadı bu hondaya

neyse bizim arabalar degerlenır bıde bu taraftan bakmak lazım :)

Utku Ataç

« Yanıtla #38 : Eylül 02, 2011, 12:26:16 ÖS »
araç bayağı bi yükselmiş.ancak fd6 gibi yola yakışan bi havası yok bencede

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Eylül 02, 2011, 12:36:35 ÖS »
City'nin büyüğü gibi olmuş ben araçları hiç beğenmedim.Bizim Fd-6 kasalar sanki bu araçların bir üst modeli gibi gözükecek.İnşallah güzel bir makyaj gelir araçlara...

gözüyle bakanlar da var tabi :)

bu nasıl bi civictir abi.
bunu cizen adam ''Civictirsin gitsin'' :D

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Eylül 02, 2011, 12:38:33 ÖS »
ilgisiz ama fd6 ve vtec2 kullanmıs abilerime bi sorum olcak. yol tutusu konusunda fd6 , vtec2den cok cok daha iyi diyebilir misiniz ? merak ettiğim bisey bu

NeFeR

« Yanıtla #41 : Eylül 02, 2011, 02:00:50 ÖS »
Haha komedi olmuş birde buna 50bin lira isterler şimdi

Utku Ataç

« Yanıtla #42 : Eylül 02, 2011, 04:48:39 ÖS »
ilgisiz ama fd6 ve vtec2 kullanmıs abilerime bi sorum olcak. yol tutusu konusunda fd6 , vtec2den cok cok daha iyi diyebilir misiniz ? merak ettiğim bisey bu
sınıfında focustan sonra en iyi yol tutuşu bence civicte.focusu hiç sınırlarda kullanmadım kulaktan dolma söylüyorum ancak diğerlerini kullandım.fd6 da bi türlü arkadan kaydıramadım aracı.arka kamberler maşallah pergel gibi açılıyo

-Serhat

« Yanıtla #43 : Eylül 02, 2011, 05:40:57 ÖS »
Focusada bindim , FD6 Civicede . Altımdan pek çok otomobil geçti . Bence biraz güzel görünüyor ancak göze hitap etmiyor .

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #44 : Eylül 02, 2011, 06:35:48 ÖS »
Utku,geçen gün işçievlerinden menderes cad.dönüş varya yukardan aşagı sola dönüyorsun orda aracı aldığımdan bu yana (2 yıl) ilk defa aracın arkası deli gibi yanladı ama hemen toparladı(bmw de olsaydı sıçmıştık valla bir sağ bir sol :D ).Ben açıkcası civicle virajlara girmeye korkuyorum ufak bir kasiste araba zıplama eğilimi gösteriyor ama bmw e-90 kasa da hiç öyle bir sorun yok balçova otobanı 210-220 ve hiç tehlike hissetmeden gidebiliyorum araba yeri öpüyor resmen...( bu arada bmw ile civic'i karşılaştırmıyorum bmw fiyatına 3 tane civic alabiliyorsun sonuçta )
Yeni kasalarında yol tutuşunu çok merak ediyorum ama çok farklı olacağını da zannetmiyorum...
sınıfında focustan sonra en iyi yol tutuşu bence civicte.focusu hiç sınırlarda kullanmadım kulaktan dolma söylüyorum ancak diğerlerini kullandım.fd6 da bi türlü arkadan kaydıramadım aracı.arka kamberler maşallah pergel gibi açılıyo
« Son Düzenleme: Eylül 02, 2011, 06:37:58 ÖS Gönderen: Tekos »

5500 rpm

« Yanıtla #45 : Eylül 02, 2011, 07:50:41 ÖS »
olmamışşşşş

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #46 : Eylül 02, 2011, 11:57:40 ÖS »

Fd6 bayağı iyi yatma eğilimi var ama bırakmıyor kendini. Lastiklerin biraz iyi model ise kesinlikle sınıfının en iyilerinden.

Focusun viraj kabiliyeti iyi ama viraj içinde önüne bişey çıksa direksiyon hissiyatı çok kötü.

Bu sınıfın lideri bence civictir. özellikle Hb kasası ile farkı bayağı açıyorsunuz.

yeni modelin speclerine bakmak lazım süspansiyon sistemi aynımıdır. frenler yine berbat amerikan forumlarında yine gırla fren muhabbeti var. adamlar aldılar modlamaya başladılar bile :D

Utku Ataç

« Yanıtla #47 : Eylül 03, 2011, 03:45:35 ÖS »
Utku,geçen gün işçievlerinden menderes cad.dönüş varya yukardan aşagı sola dönüyorsun orda aracı aldığımdan bu yana (2 yıl) ilk defa aracın arkası deli gibi yanladı ama hemen toparladı(bmw de olsaydı sıçmıştık valla bir sağ bir sol :D ).Ben açıkcası civicle virajlara girmeye korkuyorum ufak bir kasiste araba zıplama eğilimi gösteriyor ama bmw e-90 kasa da hiç öyle bir sorun yok balçova otobanı 210-220 ve hiç tehlike hissetmeden gidebiliyorum araba yeri öpüyor resmen...( bu arada bmw ile civic'i karşılaştırmıyorum bmw fiyatına 3 tane civic alabiliyorsun sonuçta )
Yeni kasalarında yol tutuşunu çok merak ediyorum ama çok farklı olacağını da zannetmiyorum...
biliyorum orayı.nasıl saldırdın orda arkayı yaw :) bizim araçlara yay taktınmı tamamdır.tadından yenmez

Loss Minute

« Yanıtla #48 : Eylül 04, 2011, 01:03:17 ÖÖ »
Motor seçeneğini ve malzeme kalitesini arttırırsa ve şimdiki jenerasyonda yaşanan sorunları çözerse bu model baya bir tutulur. Hiçbirini yapmazsa, bence Toyota Corollanın bundan önceki ve bir önceki kasasında yaşadığı hezimeti yaşayabilir. Şimdiki kasasını dizel motoru sattırıyor ya o da ayrı bir konu.
Ama canlı canlı görmek gerek her zaman dediğim gibi. Görüntü kötü olursa, motor seçeneği sunmadan malzeme kalitesini iyleştirmeden bu kasadaki aksaklıkları devam ettirirse Honda; City'i nasıl sattıysa ancak öyle satabilir yeni kasasını. Anlayan anladı ;)

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #49 : Eylül 04, 2011, 02:48:07 ÖÖ »
Yukardan aşağıya doğru hızlı inmek zorunda kaldım , sol'a dönerken açıktan aldım ama çok hızlıydım baya bildiğin aracın önü sabit arkası 45-50 derece kaydı :D Ama hemen topladı , fakat önden kaysaydı yani dönemeci içten alsaydım o zaman kötü olurdu benim için.Önden çekişli araçlarda ön kaydımı toplaması çok zor Allah korusun...
biliyorum orayı.nasıl saldırdın orda arkayı yaw :) bizim araçlara yay taktınmı tamamdır.tadından yenmez