Gönderen Konu: Civic Hatchback alıyorum.....  (Okunma sayısı 19987 defa)

modified_club

• Ziyaretçi
Ynt: Civic Hatchback alıyorum.....
« Yanıtla #25 : Nisan 04, 2009, 05:28:14 ÖS »
çok güzel bi tercih yapmışsınız iyi günlerde kullanın.

fikito

« Yanıtla #26 : Nisan 04, 2009, 06:00:13 ÖS »
abicim benim gördügüm zaten artık i-shift kalktı sadece 1.4 te var siz makyajsız alıyorsunuz galiba

aeakdemir

« Yanıtla #27 : Nisan 05, 2009, 11:26:42 ÖS »
aracın i-shift şanzımanla ilgili bazı sıkıntıları olduğunu duydum bu konudaki fikirleriniz nelerdir
bende HB 1.4 i-shift kullanıyorum 1 den 2 ye geciş haric hic bir rahatsızlık yok bende almadan once cok endişeliydim bir onceki arabam manuel vitesti cok korkuyordum bu olaydan ama anlatılan yazılan cizilen gibi cıkmadı, abartıymıs, keyifli keyifli bin arabana inşallah iyi forumlar

hkn.sel

« Yanıtla #28 : Nisan 08, 2009, 09:07:15 ÖS »
selam
allah kaza bela vermesin hayırlı olsun bende hb alalı iki ay filan oldu ama benimkisi 1.4 sen 1.8 alıyorsun 1.8 tam otomatik olarak gelmiş 1.4 ler ise i-shift onun için şahsi fikrim otomatik alman ayrıca  benim aracım 1.4 olduğu için jantları 16  jantları değiştireceksen ben 1.8 lerin jantlarından arıyorum uygun olursa irtibata geçebiliriz

discovery

« Yanıtla #29 : Nisan 15, 2009, 10:45:23 ÖS »
selam
allah kaza bela vermesin hayırlı olsun bende hb alalı iki ay filan oldu ama benimkisi 1.4 sen 1.8 alıyorsun

teşekkür ederim evet aracım 1.8 ve i-shift vites geçişleri malesef rahatsız edici ama alıştım artık yapacak bir şey yok her güzelin bir kusuru vardır

ydo

« Yanıtla #30 : Nisan 16, 2009, 01:15:43 ÖS »
selamlar
i-shift 2009 model hb1.8 lerde artık yok,5 ileri otomatik şanzımanla geliyor, bilgilerinize...

ydo

« Yanıtla #31 : Nisan 16, 2009, 01:26:56 ÖS »
bu arada, ben iki aydır 1.4 i-shift kullanıyorum. vites geçişlerinde pek sarsıntı veya yığılma olmuyor. 1.8 i-shift tecrübem olmadığı için karşılaştırma yapamıyorum..
iyi forumlar...

seferad

« Yanıtla #32 : Nisan 16, 2009, 02:14:04 ÖS »
ötv indirimli  fiyattanmı aldın

Mulko

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Nisan 16, 2009, 06:17:37 ÖS »
Arkadaşım şiddetle tavsiye etmiyorum 2008 honda civic hb aracım var alalı 7 ay oluyor ve çok problemli illa hb istiyorsan kullanabiliyorsan hatta bekleyebiliyorsan düz al otomatik vitesin çok problemi var bana araç lağzımdı düzü yoktu bende otomatiğini aldım ama çok kötü vites geçişleri araçta oturan herkezin kafası öne eğiliyor sollamalarda ise yüksek vitesten düşüğe alıyor araba gazı yemiyor cuma günü izmire gittim lanet ettim arabadan konsolun içinden ses geliyor bursadan sonra yol bozuk konsoldan tıktıktıktık ses geliyor bence vaktin varsa aracı test et bide opelin meriva opc modelinin test sürüşüne çık kullanmadım ama hız istiyorsan tavsiye ederim inan daha hızlı benimde honda aracım var ama tavsiye etmiyorum elimde olsa kendi aracımı hemen satıcam farın altındaki boya kalktı bir sürü problemi var golf 5 al daha iyi ama honda 1.8 i-shift şiddetle tavsiye etmiyorum

discovery

« Yanıtla #34 : Nisan 16, 2009, 08:26:44 ÖS »
arkadaşım teşekkürler bilgiler için ama atıalan üsküdar çoktan geçti aldım 1.8 i-shift 2009 yığılma haricinde başka bir sıkıntım yok şuan 

ydo

« Yanıtla #35 : Nisan 17, 2009, 07:51:16 ÖÖ »
aracınız hayırlı olsun,kazasız ,belasız kullanmanız dileğiyle...2009 modellerde 1.8 de i-shift seçeneği görünmüyor honda tr de. sadece type-s de var hala.sizinki type-s mi?

discovery

« Yanıtla #36 : Nisan 18, 2009, 12:35:38 ÖS »
aracınız hayırlı olsun,kazasız ,belasız kullanmanız dileğiyle...2009 modellerde 1.8 de i-shift seçeneği görünmüyor honda tr de. sadece type-s de var hala.sizinki type-s mi?
hayır Type S değil (5kapı) Civic Hatchback 1.8 i-Shift AMT
acaba araç 2008 de, satarken yok kardeşim bu 2009 deyip ruhsata da 2009 yazmaları mümkünü? böyle birşey olabilirmi

ydo

« Yanıtla #37 : Nisan 19, 2009, 02:00:44 ÖS »
bilemiyorum ,ama honda tr de artık hb de i-shift seçeneklerde yok.ben de 2 ay kadar önce aldım aracımı ve aldığım plazada 1.8 hb otomatikti.bilgilerinize...

aeakdemir

« Yanıtla #38 : Mayıs 24, 2009, 01:35:45 ÖÖ »
bilemiyorum ,ama honda tr de artık hb de i-shift seçeneklerde yok.ben de 2 ay kadar önce aldım aracımı ve aldığım plazada 1.8 hb otomatikti.bilgilerinize...
ydo kardesım bana ulasırmısın bendede 1.4 i-shift var konusmak isterim aeakdemir@hotmail.com msn

hkn.sel

« Yanıtla #39 : Mayıs 24, 2009, 09:24:47 ÖS »
SELAMLAR
3 AYDIR 1.4 i-shift KULLANIYORUM AMA YUKARIDA YAZILAN SIKINTILARIN HİÇ BİRİNE  BENİM ARACIMDA RASTLAMADIM
DİĞER ARKADAŞLARINDA DEDİĞİ GİBİ 1.8 LERDE  OTOMATİK OLARAK GELİYOR BİLGİLERİNE

et302gti

« Yanıtla #40 : Mayıs 25, 2009, 06:43:04 ÖÖ »
şimdiden hayırlı olsn...

discovery

« Yanıtla #41 : Mayıs 25, 2009, 09:42:05 ÖS »
bir kaç ay bekleyerek (benim gibi 1.8 i-shift) yerine 1.4 i-shift alan ve benim yukarıda yazdığım sıkıntıları yaşamayan arkadaşları kutluyorum ama ben şanzıman sorunu haricinde arabama aşığım sorun diyorum gerçekten büyük bi sorun bence rahtasız edici

ydo

« Yanıtla #42 : Mayıs 26, 2009, 08:29:42 ÖÖ »
muhtemelen 1.4lerde yığılmanın pek olmamasının nedeni 1.8 den daha güçsüz olması ve şanzıman sisteminin geçişleri daha rahat tolere etmesidir.sonuçta beygir ve tork yüksek ama şanzıman sistemleri aynı;)bu arada discovery sen aldığın yere kesin bi sor bence 2009 hb 1.8 modellerde type-s hariç (ben aracımı şubatta aldım ve o zamandan bu yana biliyorum) i-shift yok,nasıl olmuş bu?

MoRTaL_SPeeD

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Mayıs 26, 2009, 04:39:10 ÖS »
bende de var. şanzıman sorun çıkartıo yarı otomatik olduğundan dururken boşa alman gerekiyo. typer panjurları ucuz. xenon işi ben yaptırdım far sis .8000k taktırdım mtec .manuel al rahat et.

discovery

« Yanıtla #44 : Mayıs 26, 2009, 08:00:37 ÖS »
muhtemelen 1.4lerde yığılmanın pek olmamasının nedeni 1.8 den daha güçsüz olması ve şanzıman sisteminin geçişleri daha rahat tolere etmesidir.sonuçta beygir ve tork yüksek ama şanzıman sistemleri aynı;)bu arada discovery sen aldığın yere kesin bi sor bence 2009 hb 1.8 modellerde type-s hariç (ben aracımı şubatta aldım ve o zamandan bu yana biliyorum) i-shift yok,nasıl olmuş bu?

arkadaşım kesinlikle 2009 ve i-shift zaten ben aracı aldım 3-4- gün son 1000 km kontrolüne gittiğimde senin 1.4 ler galeride yerini almıştı

ydo

« Yanıtla #45 : Mayıs 27, 2009, 10:00:29 ÖÖ »

arkadaşım kesinlikle 2009 ve i-shift zaten ben aracı aldım 3-4- gün son 1000 km kontrolüne gittiğimde senin 1.4 ler galeride yerini almıştı

pardon, sen benden daha önce almışsın,otomatik daha gelmemiş olabilir ocak ayında. ama arabayı satan arkadaşlar 1 ay gibi bir sürede bu aracın otomatiğinin geleceği bilgisine nasıl sahip olmuyorlar veya belirtme gereği duymuyorlar acaba...çünkü sonuçta 2007den bu yana i-shiftte bu sıkıntı illaki honda servis veya satış yerlerince biliniyor olmalı.benim de bu konuda sana bu i-shift meselesini birkaç kere dile getirme nedenim sana satanların biraz yanlış hareket etmiş olduklarını düşünmem...tekrar kazasız,belasız,keyifle kullanman dileğiyle...

NeFeR

« Yanıtla #46 : Temmuz 15, 2009, 12:07:55 ÖS »
ben dün civic hb 2007 model 1.8 turbo sport aldım İzmir'den
bu aracı almadan önce cok araştırdım herkes bişey söyledi hb böle hb şöle diye ama alıp bindikten sonra özellikle izmir-eskişehir arası araç bir porhshe edasıyla yolda gidiyor hele otomatik viteste araca birden gaz verddiginizdeki turbo sesi porshe da duydugunuz ses kadar tatminkar dışardan herkes sizi izliyor..yol tutus mükemmel sadece süspansiyonları biraz sert teker sesini spor oldugundan içeri cok veriyor.ilk binişim oldugundan en fazla 181 basabildim aldıgım kişi 255 i görmüş şehirler arası kesinlikle bir passat veya mondeo alacagınıza civic hb alın derim benimde 2006 makyajlı kasa vectram vardı bundan önce ama ondan inip buna bininc farkettim araç gaza basınca gidiyor..frenlerde cok saglam
saygılar...

bumsanka

« Yanıtla #47 : Ağustos 08, 2009, 08:52:33 ÖS »
ben de yeni hb 1.4 almak istiyorum
acaba bu kadar sorun var mı anlattığınz kadar
çok beğeniyorum aracı,ama daha kullanamadım

bumsanka

« Yanıtla #48 : Ağustos 09, 2009, 10:20:13 ÖÖ »
yok mu bilgisi olan ya da bilgi verebilecek 1.4 hb hakkında...

discovery

« Yanıtla #49 : Ağustos 09, 2009, 04:54:09 ÖS »
yok mu bilgisi olan ya da bilgi verebilecek 1.4 hb hakkında...
tahminimce 1.4. lerde benim yaşadığım rahatsızlığı yaşamazsın