Gönderen Konu: 1998 Crv arızaları hakkında yardım  (Okunma sayısı 2787 defa)

Enver1

1998 Crv arızaları hakkında yardım
« : Mayıs 10, 2021, 01:09:03 ÖÖ »
Herkese iyi günler yeni katıldım aranıza 220bin kmde otomatik vites 2.0 benzin/lpg 1998 model Honda Crv aracım var ilk aldığımda rampada biraz sıkıştırınca vites D4 konumunda iken sarsıntı yaptı daha önceden hararet yaptığını farkettik buji buji kabloları triger kayışı üst kapak contası devirdayim pompası değişti bu arızadan önce araç suyla kullanılmış bakımlarını yapıp antifiriz koyunca radyatör de çatladı o da değişti LPG bakımı geldi bakımı yapan usta araç gaza geç tepki veriyor sente ayarlarının yapılıp boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu ile Sibop ayarlarının yapılması gerekli sonra yeniden gel dedi
Hondacı bir ustaya gittim ve aracın triger kayışının çok sıkı olduğunu seyir halinde iken 3bin devirden sonra gelen kıyırtı sesinin bundan kaynaklandığını üst kapak contası ile triger ve sente ayarının yapılıp araca sadece antifirizle binilmesi gerektiğini söyledi ayrıca kalorifer peteğinde çatlak var sıcak ayarda buğu yapıyor ve araç içine yağ,su,benzin karışımı bi koku geliyor 3-4 dk içinde koku kayboluyor araçtan memnunum ufak tefek arızaları olacak yaptırıp kullanmayı istiyorum daha bahsettiğim sente ayarı vb şeyleri yaptıramadım araç şuan d veya r arasında geçiş yapınca yığyor ve stop ediyor Bursa da yaşıyorum aracın tam ne sorunu olduğunu anlayıp bilecek biri var mı aranızda veya önereceğiniz bir usta
Erol oto dan bahsedildi bursa küçüksanayi De bi onu duydum yorumlarınızı bekliyorum