Gönderen Konu: OrJin Jantları mı boyatmak istiyorum. Yardım...  (Okunma sayısı 11505 defa)

Adem YILMAZ

Ynt: OrJin Jantları mı boyatmak istiyorum. Yardım...
« Yanıtla #25 : Eylül 22, 2010, 12:47:43 ÖS »
Arkadaşlar ben elektrostatik tozboya ekipmanı satan bir firmada çalışıyorum.İzmir pınarbaşı tesis (CMS), İzmir Çiğli tesisi ( cms), İzmir serbest bölge tesisi Cevher jant, Manisa o.s.b. Döktaj jant (dj), carre metal İstanbul Beylikdüzü tesisi, Manisa hayerz lemerz jant tesisi vs. vs. tüm saydıgım ve aklıma gelmeyen fabrikalarda boyamada ve verniklemede kullanılan ekipmanların tümü bizim ekipmanlar. Tavsiyem tozboya orjinal boyasıdır, toz boya yaptırın, yer bulamazsanız fason boyahane tanıdıklarım var arayın konuşun adımı ( Mata Makineden Adem YILMAZ ) verebilirsiniz. Kuloğlu boyama Yer Des sanayii sitesi Ümraniye/İstanbul 0216 364 32 02 Özen bey,  Art metal Yer Hadımköy 0212 886 71 61 Halil ART veya yakup Bey Yardımcı olabildiysem sevinirim...

mujdat@iqboya

« Yanıtla #26 : Eylül 22, 2010, 01:06:24 ÖS »
Tabii ki toz boya güzel bir sistem..Ama;
Kutup ayıları da yaşasın diyorsanız,
Çevreye zarar veren ürün kullanmam diyorsanız,
Reach standartları bunu yasaklıyor. Şimdilerde kullanımına sınırlama getirildi, 1-2 yıl içinde kullanımı yasaklanacak , sonra ne yaparım diyorsanız,
Su bazlı ürün kullanın derim...

caucass

« Yanıtla #27 : Eylül 22, 2010, 07:27:16 ÖS »
yaw bize ne kutup ayılarından , yaşasa ne olur yaşamasa ne olur, pek çok yabani hayvanın nesli tükendi
varsın ayınınkide tükensin, zaten nasıl olsa tükenecek diğerleri gibi

mujdat@iqboya

« Yanıtla #28 : Eylül 22, 2010, 10:56:52 ÖS »
Senin canın sağolsun...  >%6rol

caucass

« Yanıtla #29 : Eylül 29, 2010, 11:58:34 ÖÖ »
adem , izmirde yokmu yapan bi yer

Yamazaki

« Yanıtla #30 : Ekim 03, 2010, 09:43:55 ÖÖ »
hımmm toz boya demek daha iyi gidiyo ben biraz şanslıyım birazda şanssızım galiba amcam sanayide boyacı ama çelik jantım yok :)

Şabi84

« Yanıtla #31 : Ekim 05, 2010, 05:15:59 ÖÖ »
200 250 tl cıvarı cıkar yardımcı olabılırım

Adem YILMAZ

« Yanıtla #32 : Ekim 05, 2010, 06:04:14 ÖÖ »
Arkadaşlar ben firma bilgilerini verdigim yerler ile görüştüm,jantı lastikten sökülmüş vede kumlama yapılmış olarak istiyorlar, ayrıca reach standartları tozboya atıklarının toplanması ve uygun bir şekilde yok edilmesini ilgilendiren bir yönetmelik, Avrupa' da atık boya yok etmek için tesis kullanılıyor ancak Türkiye'de atık boya diye bir şey yok.sebebi, örnegin;1 jantta attıgınız boya 350 gr/dk. bu miktarın 250 gramı jantta digeri emiş apan fan gurubuna gider,fandaki bu atık boya aslında atıktır ama bu boyayı alan ve merdiven altı tabir ettiğimiz fasoncularda mangal, prefabrik evlerin görünmeyen metal aksamında boyamada vs. vs. gibi yerlerde kullanılarak yok edilir..Ayrıca İzmir' de tanıdığım yerler var ama samimi olmadıgım için yardımcı olamayacagım.
Kullanmış oldugunuz tüm alumınyum alışım jantların boyası toz boyadır, sebebi maliyet hesabında daha uygun olması, görmüş oldugunuz parlaklık (yani sizi yanıltan parlaklık) uygulanan verniktir..

caucass

« Yanıtla #33 : Ekim 05, 2010, 09:55:18 ÖÖ »
hımmm toz boya demek daha iyi gidiyo ben biraz şanslıyım birazda şanssızım galiba amcam sanayide boyacı ama çelik jantım yok :)
Yaw ayıpsın ya, benim jant senin jant, söyle amcana boyayıversin şu benim jantları, yenisini alınca bunları sana bırakırım

mujdat@iqboya

« Yanıtla #34 : Ekim 05, 2010, 02:11:47 ÖS »
Arkadaşlar ben firma bilgilerini verdigim yerler ile görüştüm,jantı lastikten sökülmüş vede kumlama yapılmış olarak istiyorlar, ayrıca reach standartları tozboya atıklarının toplanması ve uygun bir şekilde yok edilmesini ilgilendiren bir yönetmelik, Avrupa' da atık boya yok etmek için tesis kullanılıyor ancak Türkiye'de atık boya diye bir şey yok.sebebi, örnegin;1 jantta attıgınız boya 350 gr/dk. bu miktarın 250 gramı jantta digeri emiş apan fan gurubuna gider,fandaki bu atık boya aslında atıktır ama bu boyayı alan ve merdiven altı tabir ettiğimiz fasoncularda mangal, prefabrik evlerin görünmeyen metal aksamında boyamada vs. vs. gibi yerlerde kullanılarak yok edilir..Ayrıca İzmir' de tanıdığım yerler var ama samimi olmadıgım için yardımcı olamayacagım.
Kullanmış oldugunuz tüm alumınyum alışım jantların boyası toz boyadır, sebebi maliyet hesabında daha uygun olması, görmüş oldugunuz parlaklık (yani sizi yanıltan parlaklık) uygulanan verniktir..

REACH STANDARTI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRİLDİĞİNİZ YER HATALI BİLGİ VERMİŞ.
Bu standarta uymayan boyalar ile boyanmış ürünler, AB üyelerine SATILAMAYACAK.. Ama Türkiye içinde kullanılmasına yasak yok.. Yorumu siz yapın..

Dünyada ve Avrupa'da insan sağlığı ve çevreyi kimyasal riskten arındırmak ve daha korumacı ürünler için kimya endüstrisinin buluş ve rekabetini canlandırmak amacı ile AB tarafından REACH tüzüğü hazırlandı. AB ülkelerinin uygulamak zorunda olduğu bu yeni sistemi, AB dışındaki ülkeler iç pazarlarında olmasa da Avrupa'ya ihracat yaparken uygulamak zorunda.
REACH, Avrupa Birliği'nde kimyasallara ilişkin mevcut bir çok mevzuatı tek bir mevzuat içinde toplayan bir AB tüzüğü. REACH, (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals) kimyasalların kaydı, değerlendirilmesi, izni ve kısıtlanması anlamına gelmektedir. AB'ye üye ülkelerde faaliyet gösteren, yılda 1 tondan fazla kimyasal madde üreten, ithal eden tüm firmalar, kullandığı kimyasal maddeleri Avrupa Kimyasallar Ajansı'nın veri tabanına kaydettirmek zorunda. Bu işlemden sonra söz konusu kimyasala verilecek olan ID numarasını ürettiği ürünün üzerine bir barkot gibi yapıştırarak kimyasalın tehlikesizliğini belgelenmiş olacak. Bu ID numarasını ajansın wep sitesinden kontrol edebilecek. Tüm Avrupa'da tek bir standart uygulanacak. REACH sistemi içinde bulunan üreticiler ve alt kullanıcılar ürettikleri ve kullandıkları maddelerin çevre ve insan sağlığına zararlı etki vermediğini garanti ederken zararlı olabileceği ortaya çıkan bir ürün artık kullanılmayacak. Kalıcı ya da geçici rahatsızlıklara neden olabilen, kanser riski taşıyan veya tehlikeli toksit madde içeren ürünlere izin verilmeyecek. REACH'ta temel görev çevre ve insan sağlığına zararlı kimyasalların kullanılmasının önüne geçmek.
1 Aralık 2008'den itibaren geçerli olacak REACH tüzüğü AB ülkelerini etkilediği kadar AB'ye ihraç eden ülkeleri de etkileyecek. REACH'in Türkiye'nin de Avrupa ülkelerine ihracatını direk olarak etkileyeceğini söyleyen Gebze Ticaret Odası üyesi ve Marshall Boya AR-GE Müdürü Dr. İsmail Yiğinsu, "REACH'te temel proje insanı ve çevreyi korumak. Bu çerçevede hazırlanan tüzük AB'ye yaptığımız kimyasal ürün ihracatını etkileyecektir. REACH sistemine ön kaydı yaptırılmayan ürünleri AB pazarına sunamayacağız. Ancak iç pazarda bu standart AB'ye üye olduğumuz takdirde gelecek.

mujdat@iqboya

« Yanıtla #35 : Ekim 05, 2010, 02:14:09 ÖS »
Bu arada toz boya tesislerinde kullanılan , asetik malzemeler kanalizasyona dökülmektedir.
Kilosu 2 TL den boya yapan bir tesisin, Arıtma tesisi kurması konusunu kişilerin yorumuna bırakıyorum...

caucass

« Yanıtla #36 : Ekim 06, 2010, 02:03:46 ÖS »
no comment