Gönderen Konu: lpg aşırı yakıt tüketimi hakkında sorun  (Okunma sayısı 2475 defa)

emre2910

• emre çınar
lpg aşırı yakıt tüketimi hakkında sorun
« : Şubat 18, 2017, 07:46:03 ÖS »
merhaba arkadaşlar öncelikle bu konu daha önce açıldıysa ksr bakmayın aradım ama bulamadım bende sıkıntımı sizinle paylaşmak istedin. honda civic 2006 model es paket otomatik bir aracım var. 2 aydır ölçümlerinden beri yakıtın çok olduğu kanaatindeyim ölçümlerime göre:
118tl lpg ile litresi 2.86'dan 41lt yakıt aldım
gidilen yol ise 286 km. şehir içi gidilen yolda yakılan yakıt 100kmde 14 LT yakıt yakmış bulunmaktayım aracımda brc sistemi daha 1 yıllık bir sistem takılı geçen hafta bursa brc servisine gittm ayarda yaptırdım fakat şuan yakıtım oldukça fazla olduğunu düşünüyorum sitede bazı yerlerde yol ayarı dedikleri bişey gördüm EOBD isimli bişeydi yolda seyehat halinde ayar yapılıyormuş bunun farkı faydası olurmu acaba ben brcye gittiğimde olduğu yerde cihaza bağlayarak ayar yapıldı diğerinin faydasını görürmüyüm.
sizin bir öneriniz yada yaptırmam gereken bişey varmıdır önerilerinizi bekliyorum şimdiden tşk ederim.
« Son Düzenleme: Şubat 18, 2017, 07:50:02 ÖS Gönderen: emre2910 »

kayaci26

Ynt: lpg aşırı yakıt tüketimi hakkında sorun
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2017, 12:53:38 ÖÖ »
100 km / 14 litreye alıştık biz... fazlası olmasın...

hatta 16 litre ve bazen 18 litre bile gördüm...

Ancak bu kullanım tarzına, hava sıcaklığına ve trafik yoğunluğuna bağlı...

örneğin en son dolum yaptığımda (az önce) 100km/14 litre sarfiyat ortalamış...

2 km git, 2 km gel... ve bunu günde 3 veya 4 kez tekrarla... bu 2 km yi bazen 10 dakika da, bazen 5 bazen 25 dakikada alıyorum.... ve hava sıcaklığı -3 ortalama.

yapacak bir şey yok... Aracınızla uzun yol denemesi yapmanız gerek... mesela 100 km git gel eder 200 km. sakin kullanım 100 - 110 hızla... yormadan sıkıştırmadan... 100km/8 litre buldunuz ise araç süper demektir.

Otomatik Civic te Şehir içi 10 litre ile 15 litre arası her türlü LPG kullanımı zamana - zemine göre normaldir.

A/T ies - A/T ES7 - A/T FD6 ve en son A/T FB7 ile her türlü denedik... tartıştık...

Bak bu konu da 2010 yılından beri de yazar çizeriz...
http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_cng_ve_alternatif_yakit_sistemleri/lpg_tuketimi_hakkinda-t46681.0.html

her konuda özelden yazabilirsin ok.

selamlar