Gönderen Konu: arka cam rezistans yardım???  (Okunma sayısı 36370 defa)

fırfır

arka cam rezistans yardım???
« : Eylül 01, 2009, 09:28:12 ÖÖ »
Herkese keyifli forumlar arkadaslar.Arka camdaki rezistansta ki 2 adet iletkenden biri kopmuş durumda tek olarakta buğuyu gidermiyor.Bir yere sordum komple arka cam değişecek dedi yok daha neler dedim bi iletken yüzünden böle bişi olsun sanmıorum birde oto camcılar bir sıvı sürüp yapıştırıyorlarmış düzeliyormuş malum kış yaklaşıyor buğulu günler bizi bekler napcazzz ???

novalgine22

• Ziyaretçi
Ynt: arka cam rezistans yardım???
« Yanıtla #1 : Eylül 01, 2009, 10:08:54 ÖÖ »
bende komple cam degıddsıyo dıye bılıyorum..

fırfır

« Yanıtla #2 : Eylül 01, 2009, 10:11:26 ÖÖ »
buğu yapıo die dünyanın parasımı gidicek şimdi arka cam nerden baksanız 400-500 gider :( başka çözüm olması lazım :( arkaya içerden-dışardan silecek takıyım  >%6rol bütün camcıları gezsemmi acaba......

schauffsen

« Yanıtla #3 : Eylül 01, 2009, 10:28:20 ÖÖ »
Çoğu kullanıcı, kopan rezistans telini tamir ettirmeye üşenir. Basit bir tel için servise gitmek zahmetli bir iş gibi görünür. Ancak teller kopmaya devam edince arka cam tamamıyla buğu yapar ve asıl sorunlar da o zaman başlar. Servise gitmek için bütün tellerin kopmasını beklemek yanlış olur. Gümüş sırlı iletken boyalar sayesinde, otomobilinizin rezistansını 5 dakikada tamir edebilirsiniz. Üstelik tek başınıza.

Rezistans nasıl onarılır?

- Tamir için ilk olarak, tellerden hangisinin kopuk olduğunu tespit etmek gerekir. Bunu anlamak için, rezistans çalıştırılır. Çalışan tellerin üzerindeki buğu çözülürken, kopuk tellerin olduğu bölgede buğu kalacaktır. Buğunun kaldığı bölgede telin üzerindeki kopuk kolaylıkla bulunabilir.

- Gümüş sırlı iletken boyayı kopuk telin üzerine sürmeden önce yüzeyi temizlemek gerekir. Bunun için yüzeyi nemli bir bezle ve diğer tellere zarar vermemek için fazla bastırmadan silmelisiniz.

- Temizlenen zemin kuruduktan sonra, gümüş sırlı iletken boyanın dışarı taşmaması için kutunun içinde bulunan ve ortasında rezistans telinin kalınlığı kadar boşluk olan özel karton, zemin üzerine konulur. Daha sonra, gümüş sırlı iletken boya o boşluğa sürülerek, kopuk iki telin ucu birleştirilir. Eğer kutunun içerisinden, özel delikli karton çıkmamışsa, kopuk kısmın her iki tarafı da bantlanarak boyanın dışarı taşması önlenebilir.

- Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, gümüş sırlı boyaların kullanılmadan önce iyice çalkalanması gerektiği. Boya uygulandıktan sonra, kuruması için 5-6 saat beklemek yeterli. Bu süre zarfında rezistansın çalıştırılmaması gerekir. Ancak bu kadar beklemek istemiyorsanız, bir saç kurutma makinesini boyanın üzerine tutarak daha çabuk kurumasını sağlayabilirsiniz.

ALINTIDIR....

fırfır

« Yanıtla #4 : Eylül 01, 2009, 10:35:54 ÖÖ »
cok teşekkürler verdiğin bilgiler için.fakat anlayamadıgım bir konu var bu bahsettiğin camdaki sarı çizgilermi? eğer bunlarsa benım çizgilerde hiçbi sorunum yok cam ile baglantılı olan(yapışkanlı) camın sag ve solunda bulunan 2 adet plastik iletken parçalardan 1 tanesi kopuk dolayısıyla rezistansım hiç çalışmıyor :( 

Eren53

« Yanıtla #5 : Eylül 01, 2009, 02:32:03 ÖS »
bnm iki rezistans da kopuk babam bi ara yenibosnada bi yere yaptırmıştı çalışıolardı saolsun yıkamacılar gene hallettiler...ama çoğu yer arka cam değişsin dior...kaskomuz olsaydı indirmiştik arka camı =)=)

merburvehan

« Yanıtla #6 : Eylül 01, 2009, 02:35:24 ÖS »
En iyi çözüm camı değiştirmek yapılır ama sağlıklı olmaz devamlı kopar tekrardan uğraştırır...

Ege3580

« Yanıtla #7 : Eylül 01, 2009, 03:45:53 ÖS »
cok teşekkürler verdiğin bilgiler için.fakat anlayamadıgım bir konu var bu bahsettiğin camdaki sarı çizgilermi? eğer bunlarsa benım çizgilerde hiçbi sorunum yok cam ile baglantılı olan(yapışkanlı) camın sag ve solunda bulunan 2 adet plastik iletken parçalardan 1 tanesi kopuk dolayısıyla rezistansım hiç çalışmıyor :( 
bende de aynı sorun var. Arka cam değişmesi lazım.

fırfır

« Yanıtla #8 : Eylül 01, 2009, 03:52:27 ÖS »
400-500 ytl den cıkıcaksın diyosunuz yani,ben bi ara bütün camcıları dolaşıyım bi çözüm bulmaya çalışıyım bulursam aktarırım size sizde değişmezsiniz camlarınızı....

delimanyak

« Yanıtla #9 : Eylül 01, 2009, 05:47:11 ÖS »
aynı sorun bendede var ya ıletken yapıstırıcı bulmak lazım yada rezıstanın ortasına yapıstırıcı surup etrafının o ıletkene degmesı lazım

murat_ozbek

« Yanıtla #10 : Eylül 01, 2009, 05:57:28 ÖS »
arkadaşlar camınızı değiştirmek isterseniz değiştirin fakat,iyi bie elektronikçiye gidin,sıcak havalar tam zamanı lehim ile yapılıyor,ben kendim yaptım ama iyi bir elektronikçi değilim :D

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #11 : Eylül 01, 2009, 05:58:30 ÖS »
Arac elektriginden anlayan veya camcıya git halleder arkadasım ;)

statik

« Yanıtla #12 : Eylül 01, 2009, 06:02:00 ÖS »
Arabayı değiştirmen lazım kardeş :D tövbe estağfurullah ya :D yapanlar var bu rezistans işini adamını bulmak lazım işte :/

fırfır

« Yanıtla #13 : Eylül 02, 2009, 06:52:51 ÖÖ »
Arabayı değiştirmen lazım kardeş :D tövbe estağfurullah ya :D yapanlar var bu rezistans işini adamını bulmak lazım işte :/
dediğin gibi ben arabayı değiştiriyim yeni arka cam rezistanslı bi araba alıyım satarkende temiz rezistanslı diye satarım  >%6rol
camcılara bakıcam bu hafta lehim,yapışkan,iletken bişiler yapcaz teşekkürler ....

ERT

« Yanıtla #14 : Eylül 02, 2009, 07:55:08 ÖÖ »
bendede koptu cok az japon a degdırıp yapıstırdım gecen buguluydu calıştırdım baktım calısıyo bı sorun yok bence sende dene bu kadar buyuk bı sorun olucagını sanmıyorum?

mali

« Yanıtla #15 : Eylül 02, 2009, 12:12:14 ÖS »
benim tellerde kopuk oto elektrikçiler yapıyor ama hepsi uğraşmak istemiyor
ben camcıya gittim oda leyim yapan bir elektrikçiye yönlendirdi leyimin tekine 15 tl istedi

fırfır

« Yanıtla #16 : Eylül 02, 2009, 12:47:38 ÖS »
hepinize teşekkürler arkadaşlar öğrendiğim iyi oldu elektrikçilere bakıcam arkadaşlar halledicem bu hafta halledince haber vercem size nasıl oldugunu.

demekki yaşanan kronik bi problem bu yıkamacılar saolsun dımı aslında onlara yaptıralım kopartan yapsınlar mısalı...gerci benim aldıgımda kopuktu.kış gelio onemli bişi bu atlanmaması gerek...

mali

« Yanıtla #17 : Eylül 02, 2009, 03:39:23 ÖS »
ben arabayı aldığımda da kopuktu yazın gerek yok ama kışın hazırlık yapmak lazım
şimdiden eksiklikleri halletmek lazım
birde elektrikçi bana kışa doğru gel demişti camı ısıtıp leyim yapıyorlarmış yazın zaten cam sıcak birde biz ısıtırcaz olmaz demişti aklında bulunsun belkide yoğunluktan ertelemek istemiştir :)

ERT

« Yanıtla #18 : Eylül 02, 2009, 04:35:29 ÖS »
nerde bu elektrıkcıler ya bende japonla yapıstırdım gıdıyım kaynatsınlar benımkınıde ozaman :)

mali

« Yanıtla #19 : Eylül 02, 2009, 05:15:04 ÖS »
Antalya eski sanayide bir tane var yakınsan yardımcı olmaya çalışırım
ben oto camcısına sordum camcı beni yolladı
camcıların bildikleri yer oluyor genelde.

ERT

« Yanıtla #20 : Eylül 02, 2009, 10:46:21 ÖS »
ben ıstdeyım kardes cok sagol genede ıst lazım bana
« Son Düzenleme: Eylül 02, 2009, 10:47:40 ÖS Gönderen: ERT »

ERT

« Yanıtla #21 : Eylül 11, 2009, 11:47:52 ÖÖ »
Ben yaptırdım yaptırmak isteyenler İSTANBUL içi benimle irtibata geçsinler yardımcı olabilirim yaptırdıgım yerle ilgili..

fırfır

« Yanıtla #22 : Eylül 11, 2009, 03:01:52 ÖS »
hemen gidiyim yaptırıyım bende ??? özelden görüşelim

fırfır

« Yanıtla #23 : Eylül 14, 2009, 08:19:11 ÖÖ »
Selamlar arkadaşlar...ERT yardımların için çok teşekkürler sana,haftasonu tavsiye ettiği yere gittim arka cam rezistansım artık çalışıyor,kesin çözüm arkadaşlar eğer aynı problemi yaşayanlar varsa kış gününde camları buğulu buğulu geziyorsanız,arka cam değişicek bu olmaz diyenlere yaptırıp gösterın bence ben öle yaptım adamın bakışlarını görmeniz lazımdı...

aaaaaa nası yaptılar abi yaa olmaz bu ama kesin bişi yaptı buna yoksa olmazdı bu fln :) anlatıyorum işte gümüş katmanlı lehim le oldu fln heee diyo bendede olsa bende yaparım diyo ben içimden nededim sizce ...... :) >%6rol

saadete gelecek olursak düğmeye basıyorum cam hemen ısınıyo gayet başarılı.ERT arkadaşımızada araştırmaları ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum...

ERT

« Yanıtla #24 : Eylül 14, 2009, 08:22:57 ÖÖ »
Rica ederim olmasına çok sevindim ,