Gönderen Konu: HARARET SABİT ARAC SU KAYNATİYOR.  (Okunma sayısı 880 defa)

HARARET SABİT ARAC SU KAYNATİYOR.
« : Şubat 16, 2020, 11:18:54 ÖÖ »
Arabayı yeni aldin 2001 model Civic ls benzin LPG
Benden önceki sahibi motor yaptırmış 3000 km yol yapmış.

Arabayı ustama götürdüm getirmeden önce otobanda 160-170 hız gördüm hararet sabit girişinde bir şey yok herşey yerli yerinde çocuk termostad arızalı olabilir demisti. neyse cumartesi günü termostad değiştirdim  motordan radyotore gelen boru sıcaktı radyoterden termostada giden boru soğuktu normal çalışma prensibi buydu ustam sorun yok dedi tabi radyoör kapağı felanda degistik.  Full antifriz felan koyduk yağ vs herseyinin bakımını yaptık ustam bu araçlarda kronik hararet sorunu var diyince sürekli bir gözüm hararet göstergesinde vs vs sabah bir arabayı açayım dedim antfiriz kaynamış  ufak ufak dökülmüş ben dedim dün koyunca dökülmüştür sildim. Tekrar aynı ufak ufak dökülmüş. Termostadin hortumuna baktım soğuk olan su sıcaktı radyoter hortumu zaten sıcak ama arabada üst kapak conta vs vs yanık olma ihtimali sıfır yani motoru düzensiz  çalışan bir araba 7 devirde 8 bin devirde bir sorun göstermesi lazım işin özü şu hararet derecesi 90i geçmiyor ama antifiz kaynatiyor araba bu durumda başına gelen arkadaşlar neler yaptilarda tek seferde kesildi. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürlerler