Gönderen Konu: Almanya'da Ambulansa Yol Verme.  (Okunma sayısı 5555 defa)

poseidon999

Almanya'da Ambulansa Yol Verme.
« : Aralık 31, 2012, 08:48:32 ÖÖ »
Türk haklı olarak bu videoyu izleyip izleyip (sağduyulu şöförler hariç) insanlığımızdan utanalım.

http://www.youtube.com/watch?v=1tP9kMz1Edk

Bu d abizden görüntüler. İkisi arasındaki farkları bulun bakalım.

http://www.youtube.com/watch?v=iAPWrPEfXeU
« Son Düzenleme: Aralık 31, 2012, 08:52:08 ÖÖ Gönderen: poseidon999 »

semieh

Ynt: Almanya'da Ambulansa Yol Verme.
« Yanıtla #1 : Aralık 31, 2012, 08:55:51 ÖÖ »
bu vıdeoyu youtube  a  ekleyen arkadaş  tamamen Türk'leri ve ülkemizi yerme  adına  böyle bişey yapmış. Çünkü  videoda  trafık durmus  yolu  kapatmıslar   itfaiyeler müdahaleye gidiyor   o arabaların gıdebılecegı acık bır yol yok ve beklıyorlar.  Bence almanlardan ders  alacak kadar  duyarsız değil bizim milletimiz  istisnalar hariç.

poseidon999

« Yanıtla #2 : Aralık 31, 2012, 09:23:16 ÖÖ »
bu vıdeoyu youtube  a  ekleyen arkadaş  tamamen Türk'leri ve ülkemizi yerme  adına  böyle bişey yapmış. Çünkü  videoda  trafık durmus  yolu  kapatmıslar   itfaiyeler müdahaleye gidiyor   o arabaların gıdebılecegı acık bır yol yok ve beklıyorlar.  Bence almanlardan ders  alacak kadar  duyarsız değil bizim milletimiz  istisnalar hariç.

2. videodaki örnek de sizin düşüncenizi çürütüyor.
Ayrıca Türkiye de yaşıyoruz. emniyet şeridi kullanımı sol şeritten daha fazla.
Örnekleri canlı canlı gözümüzün önünde.

Ayrıca söylediğine inanabiliyor musun?
Tükiyede böyle bir durum olacak. Km'lerce yol ambulans gelebilir düşüncesiyle açık bırakılacak ve şeride kimse girmeyecek.

Ben bu ülkede kaldırımdan giderken polise yakalanan şöför gördüm.

Türk haklını yermek gibi bir niyetim yok ve bu düşünülemez bile
bunun için yazıdaki sağduyulu şöförlerden kastım da bu gibi durumlarda yol verenler zaten.
« Son Düzenleme: Aralık 31, 2012, 09:25:43 ÖÖ Gönderen: poseidon999 »

semieh

« Yanıtla #3 : Aralık 31, 2012, 09:32:48 ÖÖ »
ben  size karsı yapmadım yorumumu yanlıs anlamayın ama  bende  ne zaman  görsem  herkes  kendını saga veya sola atıyor   yol vermek ıcın ve ambulans  yoluna gıdıyor. Ayrıca   Türkiyede şehir içinde    o kadar geniş yol  nerede var  2 şeritli yol    dar bir  emniyet şeridi (emnıyet serıdını kullananlara kesınlıkle karsıyım tabiki ) acıl durumlarda   yol şansı  o ülkede daha fazla adamların yolu  5-6 şerit  bizim en lüks  yol dedıgımız yol  taş çatlasın 3 şerit.  Bursa'da  yol alma konusunda  problem  yaşayan   ambulans hiç görmedim hatta  bu konuda  her seferınde  övünürüm helal olsun herkes   yol verıyor  dıye . tek  sevmediğim şey ambulansın açtıgı yoldan peşine takılan çakallar özellıkle taksi ve dolmuş şoförleri yapıyor bunu

poseidon999

« Yanıtla #4 : Aralık 31, 2012, 09:40:08 ÖÖ »
ben  size karsı yapmadım yorumumu yanlıs anlamayın ama  bende  ne zaman  görsem  herkes  kendını saga veya sola atıyor   yol vermek ıcın ve ambulans  yoluna gıdıyor. Ayrıca   Türkiyede şehir içinde    o kadar geniş yol  nerede var  2 şeritli yol    dar bir  emniyet şeridi (emnıyet serıdını kullananlara kesınlıkle karsıyım tabiki ) acıl durumlarda   yol şansı  o ülkede daha fazla adamların yolu  5-6 şerit  bizim en lüks  yol dedıgımız yol  taş çatlasın 3 şerit.  Bursa'da  yol alma konusunda  problem  yaşayan   ambulans hiç görmedim hatta  bu konuda  her seferınde  övünürüm helal olsun herkes   yol verıyor  dıye . tek  sevmediğim şey ambulansın açtıgı yoldan peşine takılan çakallar özellıkle taksi ve dolmuş şoförleri yapıyor bunu

Dediğim gibi zaten sözüm trafikte bencil davrananlara.
Şehirden şehire bu değişiyor.
Bazı şehirler gerçekten Türkiye'nin gözbebeği özellikle Edirne ve Sinop yayalar bile harfiyen kurallara uyuyor.

Ama başta istanbul olmak üzere büyük şehirlerde şöförler cidden çileden çıkartıyor.
Ben ki oldukça sakin bir insanım ama istanbul trafiğinde ben bile kendimi tanıyamıyorum.

Emniyet şeridinden önüme girmeye çalışanların üstüne kırıyorum mesela.
Geçen biri bariyerden çıkacaktı zor durdu.,
Doğru mu yanlış ama yanlışı düzeltecek ben değilim emniyette giden.

« Son Düzenleme: Aralık 31, 2012, 09:40:28 ÖÖ Gönderen: poseidon999 »

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #5 : Aralık 31, 2012, 11:09:25 ÖÖ »
Trafik konusunu insanlık seviyesinin bir göstergesi olarak düşünmek pek de doğru değil. Bu çok daha fazla kurallara uyma hissiyatı ile alakalı. Yoksa insanlık seviyesinin göstergesi olan merhamet söz konusu olacaksa bu konuda batılılardan alacağımız bir ders olamaz. Aksine biz bu konuda batılılaştıkça merhametsizleşiyoruz. Dolayısıyla batılılar genel itibarı ile maneviyatsız, ruhsuz, robot tabiatlı insanlar oldukları için kurallara aynı bir robot gibi harfiyen uymakta zorlanmazlar. Doğulular hele hele biz Türkler ezelden beridir hür yaşadığımız için olsa gerek zincire / kurala pek gelemeyiz. :)

poseidon999

« Yanıtla #6 : Aralık 31, 2012, 11:37:19 ÖÖ »
Arkadaşım yorumum sana değil yanlış anlaşılmasın. Yaptığın yoruma karşılık yazıyorum.
İnsanlık ikili ilişkilerde belli olur.
Trafik de bir ikili ilişkidir.
Bu mantıkla zicirler kırılacak diye (hani hamurumuzda var ya) emniyet şeridine girilirse, kırmızıda geçilirse, alkollü araç kullanılırsa ya başkasına zincir vurur ve tekerlekli sandalyeye hapsedersin ya da kazayı yapmış bir araca ambulansın ulaşmasını kırılan zincirler ve kırılan kurallar yüzünden engellemiş olursun.

Ayrıca Mehmet Akif Ersoy bu zincirleri ülke birlik ve bütünlüğünü sağlamak için kırmış trafikte emniyet şeridine girilsin diye değil.

Trafik bir toplumun kültürel gelişmişlik seviyesini elbette gösterir.

Bakın İngiltere, İsviçre, Fransa
Bakın Türkiye, bakın, yunanistan...

« Son Düzenleme: Aralık 31, 2012, 11:38:47 ÖÖ Gönderen: poseidon999 »

kacaman

« Yanıtla #7 : Mayıs 05, 2013, 02:33:40 ÖS »
konu ezki fakat görüntülere bakınca birkez daha toplum olarak kendimizi gözden geçirmemiz gerektiğini düşünmeden edemedim.

HONDAHAN

« Yanıtla #8 : Mayıs 06, 2013, 09:38:59 ÖÖ »
İlk video 0:20 ve 0:47 deki kesin Türk.  :D :D

HondaRR

• magbaignIZ
    • Verified Females  Superlative Сasual Dating
« Yanıtla #9 : Mayıs 06, 2013, 11:22:39 ÖÖ »
ambulansı duyan çil yavrusu gibi dağılmış maşallah :D ben antalyada yaşıyorum kaç kez denk geldim aynen böyle bizde yol veriliyor ama bizde insana verilen değer konusunda, birbirimize saygı  konusunda sıkıntı olduğu için bazen aksaklıklar yaşanabiliyor.Ambulansın arkasına takılanlar falan filan , kendimizi hep uyanık sanıyoruz ya ondan

kuvruk

« Yanıtla #10 : Haziran 13, 2013, 11:27:29 ÖS »
Türk milleti böyle duyarsız maalesef.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #11 : Haziran 14, 2013, 06:47:32 ÖÖ »
Bazı arkadalşar duyarsızlıkdan bahsetmiş. Ancak ben buna katılmıyorum. Bizdeki trafik durumu belli.Peş pese gideriz Arada 30 50 cm mesafe olur. Ve bizim ülkemizdeki ambulans mantıgı Fermuar yontemi değildir. Ya soldan gitmeye çalışır yada sağdan.

Trafik sıkısık ambulans sol seridi açmaya çalışıyor. Zaten bosluk olmadığı için o şeritteki tüm araçların sağ şeride girmesi imkansız.