Gönderen Konu: Scirocco Team  (Okunma sayısı 9077 defa)

Buğra A.

• Buğra AKPINAR
Scirocco Team
« : Mart 12, 2010, 11:19:29 ÖÖ »
VW Scirocco'lardan oluşan benzersiz bir takım.

Yönetmen&Senaryo : Buğra Akpınar

Müzik :
1. Hans Zimmer - Ashes To Ashes
2. Paul Oakenfold - New Born (Paul Oakenfold Remix)

http://www.vimeo.com/10104062

Destekleyen,izleyen ve yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ederim.Yapıcı eleştirilere her zaman saygım vardır.

Videoyu eğer gerçekten beğendiyseniz Vimeo linkini Facebook profilinizde paylaşmanızdan dolayı çok mutlu olurum.

Not : Video,bir forum sitesinin ya da bir kurumun tanıtımı gibi gözükebilir.Fakat amacım reklam ya da benzeri bir durum değildir.Sadece emek harcanmış bir kısa filmi sizlerle paylaşıp,beğeninize sunmak istedim.Eğer reklam içerikli olduğunu düşünüyorsanız,yönetim tarafından silinmesinde bir sakınca yoktur.

Teşekkür ederim.

Fitos

Ynt: Scirocco Team
« Yanıtla #1 : Mart 12, 2010, 11:49:28 ÖÖ »
baya bi emek harcamışsın belli, güzel olmuş eline sağlık...

Buğra A.

• Buğra AKPINAR
« Yanıtla #2 : Mart 12, 2010, 07:49:50 ÖS »
Teşekkür ederim :)

FZG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mart 12, 2010, 07:53:51 ÖS »
Kac paraya cektin bu kisa filmi?

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #4 : Mart 12, 2010, 08:48:35 ÖS »
Buğranın çektiği ve montajladığı videoları hep takip ederim.Çok iyi ve kaliteli çekimler yapıyor.Başarılarının devamını dilerim bu arada turbo kadavra'nın devamını bekliyoruz ...

honda121

« Yanıtla #5 : Mart 13, 2010, 12:39:27 ÖÖ »
Açıkcası izlerken çokta heyecan uyandırmadı benden. İkinci müzik vasatın altı. Hans Zimmer ustaya laf yok tabiiki. Geçişler bana sıkıntılı geldi, daha akıcı olabilirdi. Konuşma sahneleri nerdeyse yarı yarıya. Otomobil temalı bir şeyler yapılmak isteniyorsa ilgisiz kısım neden katılımını kaplıyor ? Fakat ilerde bu tür şeyler insanlar sadece senin kapını aşındırabilir. Türkiyede fazla yok bu tür işlerle ilgilenen. Yolun açık olsun.

Buğra A.

• Buğra AKPINAR
« Yanıtla #6 : Mart 13, 2010, 03:44:19 ÖÖ »

Ekipman kirası sadece.Çekim,kurgu ve senaryo için herhangi bir ücret talep etmiyorum şu an amatör olduğum için.

Buğranın çektiği ve montajladığı videoları hep takip ederim.Çok iyi ve kaliteli çekimler yapıyor.Başarılarının devamını dilerim bu arada turbo kadavra'nın devamını bekliyoruz ...

Teşekkür ederim.Takipçilerimin olduğunu duymak beni çok mutlu ediyor.Turbo Kadavra 2 birazcık ertelendi :)

Açıkcası izlerken çokta heyecan uyandırmadı benden. İkinci müzik vasatın altı. Hans Zimmer ustaya laf yok tabiiki. Geçişler bana sıkıntılı geldi, daha akıcı olabilirdi. Konuşma sahneleri nerdeyse yarı yarıya. Otomobil temalı bir şeyler yapılmak isteniyorsa ilgisiz kısım neden katılımını kaplıyor ? Fakat ilerde bu tür şeyler insanlar sadece senin kapını aşındırabilir. Türkiyede fazla yok bu tür işlerle ilgilenen. Yolun açık olsun.

Tamamiyle tanıtım amaçlı bir video klip bu.Aksiyon var ya da yok gibi bir şey.Geçişler konusunda derken?Müzik senkronesi ve kullanılan efektler gayet uyumlu ve yerinde.Ben bir hata göremedim fakat örneklendirebilirseniz hatalarımı görebilirim.Konuşma sahnelerinde ki geçişlerde tek problem;Murat'ın 19" dediği yer bana göre.Çünkü konuşma pek uymadı.Birisinde çok hızlı konuşmuş,birisinde çok yavaş.Tutturamadım bunu.Zaten kurgu sırasında farkettim bunuda.Fakat konuşmalar yaklaşık 1:30 dakika,otomobil görüntüleride yaklaşık 3:00 dakika sürüyor.Bir yanlışınız olmasın?Konuşmalardan çok otomobil gösterdim diye hatırlıyorum.

Bu işi Türkiye'de sadece ben yapmıyorum.Bir çok yapan kişide vardı fakat şu an yapıyorlar mı,bilmiyorum.Ya tanıtımı ve reklamı çok iyi yapmıyorlar ya da başka bir problem var.

Teşekkür ederim.Cümlemizin yolu açık olsun inşallah.

FZG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mart 13, 2010, 07:16:40 ÖÖ »

Ekipman kirası sadece.Çekim,kurgu ve senaryo için herhangi bir ücret talep etmiyorum şu an amatör olduğum için.

Bugra sene 2008 belki 2007, daha yeni hd'ye gecmistin, boyle bir kisa film cekmeni rica etmistim sende 500 TL talep etmistin o zamanlar, herhalde bu filmi cekmek icin 1.000 TL almissindir bu zamanin parasi ile..

Buğra A.

• Buğra AKPINAR
« Yanıtla #8 : Mart 13, 2010, 01:32:12 ÖS »
Bu arkadaşlardan 1.000 TL fln almadım.Günlük ekipman kiralarını aldım sadece,o kadar.O da 1000 TL fln değil yani.500 TL talep etmem normal.Ekipman kiralarının günlük kiraları o civarda zaten.Daha uyguna benim istediğim ekipmanları bulursan onlarla çekelim.Ama benim istediğim kamera ve tripodu.Ne dersin?Ben senden 5 kuruş istemicem.Ama göreceksin.O 500 TL'ye şükredeceksin.

2007 senesinde başladım ben zaten bu işe.Nasıl 2007'de alabilirim ki sence HD kamerayı?2009 senesine doğru aldım ben ekipmanları.Başka birisiyle karıştırıyor olma?
« Son Düzenleme: Mart 13, 2010, 01:33:53 ÖS Gönderen: Buğra A. »

FZG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mart 13, 2010, 01:48:30 ÖS »
Bu arkadaşlardan 1.000 TL fln almadım.Günlük ekipman kiralarını aldım sadece,o kadar.O da 1000 TL fln değil yani.500 TL talep etmem normal.Ekipman kiralarının günlük kiraları o civarda zaten.Daha uyguna benim istediğim ekipmanları bulursan onlarla çekelim.Ama benim istediğim kamera ve tripodu.Ne dersin?Ben senden 5 kuruş istemicem.Ama göreceksin.O 500 TL'ye şükredeceksin.

2007 senesinde başladım ben zaten bu işe.Nasıl 2007'de alabilirim ki sence HD kamerayı?2009 senesine doğru aldım ben ekipmanları.Başka birisiyle karıştırıyor olma?

ya 2008 yada 2009 tam hatirlayamadim, ba@....com msn sana ait degil mi?

Buğra A.

• Buğra AKPINAR
« Yanıtla #10 : Mart 13, 2010, 01:49:10 ÖS »
ba@hotmail.com.tr

Verdiğim fiyat normal bir fiyat zaten.Belirttim bir önceki postumda da.

FZG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mart 13, 2010, 02:06:07 ÖS »

Ekipman sana ait degil mi? ekipman derken neyi kast ediyorsun?

Buğra A.

• Buğra AKPINAR
« Yanıtla #12 : Mart 13, 2010, 02:12:21 ÖS »

Ekipman sana ait degil mi? ekipman derken neyi kast ediyorsun?

Bana ait.Bana ait olan ekipmanı kiralıyorum :) Söylüyorum ama sanada.Bul aynı ekipmanları,onlarla çekeyim.Ekipman kirasını almayayım.Yani bedava senin istediğin gibi.
« Son Düzenleme: Mart 13, 2010, 02:13:32 ÖS Gönderen: Buğra A. »

Buğra A.

• Buğra AKPINAR
« Yanıtla #13 : Mart 13, 2010, 02:17:15 ÖS »
Kastettiğim ekipmanlar;Panasonic HMC-151,Cartoni Hi-Dv Tripod,72mm Polarize Lens

honda121

« Yanıtla #14 : Mart 13, 2010, 02:25:35 ÖS »
Yav güzelim konu nerelere kaymış, yaptığı iş için ne kadar para isteyeceğini heralde kendisi belirleyecek. Kaldık ki çok emek sarfedilen bir iş. Amatör zamanında çektirin bence ne çektircekseniz. Prof. olup adı iyice duyulduğunda dolar euro ile çalışır :) . hakkıdır da, özveri isteyen bir iş. ken block prod. seviyesine gelirmi bilinmez ama bunun katılımını dahi yapsa çok iyi işler çıkartır.

Buğra A.

• Buğra AKPINAR
« Yanıtla #15 : Mart 13, 2010, 02:55:02 ÖS »
Yok hayır.İşin ilginç tarafı.1-2 saatte çekiyorum,3-4 saatte de kurguluyorum sanıyorlar.Ben sadece ekipman kirasına yapıyorum bu işi ki kaldı ki o ekipmanlarında günlük belirli kiraları var.Başkasına kiralayacağıma size kiralamış gibi oluyor.

Mesela;Sirocco Team videosunun çekimleri 12 saat sürdü.Kurgusuda 48 saat.Kaldı ki bu işin aktarımı,renderi,codeci ve kurgusu var.60 saatlik bir işide Allah aşkına bedavaya yapmayayım.

Ben kimseye zorla bir şey çekmiyorum.Çektirmek isteyenlere bir şartname sunuyorum.Dileyen çektiriyor,dileyen çektirmiyor.Bu kadar basit.

Teşekkür ederim desteğin için.Dolar,Euro isteyecek kadarda havalı değilim.Neysem,oyum :)

honda121

« Yanıtla #16 : Mart 13, 2010, 03:00:13 ÖS »
Bu işi yaparken ışık vs. ekipmanı kiralıyormusun ve yardımcı arkadaşların filan oluyor mu, merak ettim de

doan

« Yanıtla #17 : Mart 13, 2010, 03:05:23 ÖS »
çok başarılı gerçekten  >=ok   ama özellikle kadavranın geri kalanını sabırsızlıkla bekliyorum :)
başarılarınızın devamını dilerim.

can34

« Yanıtla #18 : Mart 13, 2010, 03:08:09 ÖS »
meşhur roccoları görmek iyi geldi :) ellerinize sağlık emeğinize sağlık..

timer; sen aynı işi yapıyor olsaydın bi ücret almaz mıydın ??? ücret tabiki isteyecek, bence manasız olmuş söylediklerin.

FZG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Mart 13, 2010, 03:22:45 ÖS »

timer; sen aynı işi yapıyor olsaydın bi ücret almaz mıydın ??? ücret tabiki isteyecek, bence manasız olmuş söylediklerin.

Evet ben olsam bende alirdim ama "ekipman kirasi" demez, bu benim "alnimin teri" icin aldigim para derdim.

Simdi bence manasiz demeyelim dediklerime; neyin ne oldugunu bilerek soyliyorum, herseyin bir hakki var, ama bu para sizce cok cuzzi bir rakam degil mi? yoksa ben cok mu fakirim?

can34

« Yanıtla #20 : Mart 13, 2010, 03:28:15 ÖS »
buğra a. diyor ki bu ekipmanları bu fiyata kiralayabilirsen al gel bedavaya çekicem videonu diyor :) kaldı ki isteyeceği ücretide kendisi belirler değil mi. her neyse işin özü buğra a. iddialı bi söz söyledi ve bunu boşa söylemediğine eminim.

ERT

« Yanıtla #21 : Mart 13, 2010, 04:57:18 ÖS »
Bugra kardeş yolun acık olsun cektıgın vıdeoları vimeo ya ara ara girip seyredıyorum ve keyif alıyorum hatta yenı ekledıgınde sevıyorum.. Cekımlerınmı desem cektınlerınmı hangısı dogru olursa cok guzel , emegıne saglık..

bu arada bence uzatmanın anlamı yok adam çekim yapıyor adam istemiş rakamı işine gelmediyse burda yazmanın bi anlamı yok.

devrimbilek

« Yanıtla #22 : Mart 13, 2010, 05:24:28 ÖS »
sadece emek değil beceride çok önemli

Buğra A.

• Buğra AKPINAR
« Yanıtla #23 : Mart 13, 2010, 05:38:59 ÖS »
Bu işi yaparken ışık vs. ekipmanı kiralıyormusun ve yardımcı arkadaşların filan oluyor mu, merak ettim de

Hayır,kiraladığım herhangi bir ekipman yok.Fakat yardımcı olan ve eğittiğim bir kardeşim var;Kaan Becer.Onunda yakın zamanda başarılı bir kaç video çekeceğinden hiçbir şüphem yok.

çok başarılı gerçekten  >=ok   ama özellikle kadavranın geri kalanını sabırsızlıkla bekliyorum :)
başarılarınızın devamını dilerim.

Teşekkür ederim.Kadavra projesi biraz daha ertelendi.

Teşekkür ederim.Beğendiğinize sevindim :)

Evet ben olsam bende alirdim ama "ekipman kirasi" demez, bu benim "alnimin teri" icin aldigim para derdim.
Simdi bence manasiz demeyelim dediklerime; neyin ne oldugunu bilerek soyliyorum, herseyin bir hakki var, ama bu para sizce cok cuzzi bir rakam degil mi? yoksa ben cok mu fakirim?

Bakın,benim demek istediğimi anlamıyorsunuz ya da ben anlatamıyorum.Alnımın teri dediğiniz para,300-500 TL etmez bu tip bir işte.Herhangi 3.kalite bir tanıtım klibi için bir ajans ile anlaşın.Sizden isteyecekleri para;5.000-10.000 TL arasındadır.İşte bu,alın teridir.Dilerseniz araştırabilirsiniz.Aynı kalitede bir çekimden bahsediyorum.

Siz madem neyin ne olduğunu biliyorsunuz;bir tanıtım klibininde 5.000 TL-250.000 TL civarında yapıldığınıda gayet iyi biliyorsunuzdur.

buğra a. diyor ki bu ekipmanları bu fiyata kiralayabilirsen al gel bedavaya çekicem videonu diyor :) kaldı ki isteyeceği ücretide kendisi belirler değil mi. her neyse işin özü buğra a. iddialı bi söz söyledi ve bunu boşa söylemediğine eminim.

Demek istediğim aynen bu.Bunu herkese söylüyorum.Dilediğim ekipmanları bana kiralayıp,getirin.Yemin ederim ki bedavaya çekerim.Bu kadarda büyük konuşuyorum.Kaldı ki;benim kullandığım kameranın günlük kirası 350 TL.Kullandığım tripodunda günlük kirası 150 TL.E zaten 500 TL para etti.Lens,SD kart ve capture sisteminede para ödeyeceksiniz.Bunlarında günlük kiraları 500 TL.

E şimdi 1000 TL gibi bir fiyat mı ödemek var yoksa daha uygun mu ödemek?Karar sizin.

Bugra kardeş yolun acık olsun cektıgın vıdeoları vimeo ya ara ara girip seyredıyorum ve keyif alıyorum hatta yenı ekledıgınde sevıyorum.. Cekımlerınmı desem cektınlerınmı hangısı dogru olursa cok guzel , emegıne saglık..
bu arada bence uzatmanın anlamı yok adam çekim yapıyor adam istemiş rakamı işine gelmediyse burda yazmanın bi anlamı yok.

Teşekkür ederim.Cümlemizin yolu her daim açık olsun inşallah.Bu kadar çok takipçimin olduğunu görmek beni mutlu ediyor.

sadece emek değil beceride çok önemli

+1903

Fitos

« Yanıtla #24 : Mart 13, 2010, 05:59:38 ÖS »
ciddi anlamda uğraşılmış bi emek var ortada... 500 TL bu devirde cidden hiçbirşeyi ifade etmiyor aslında... Hakkını verip böyle güzel işler yapabildikten sonra 500 değil 1000 feda olsun.. zevk meselesi sonuçta, böyle bi videosunun olmasını çok isteyen biri düşünmez bile bu parayı bence...