Gönderen Konu: Oyak Renault Üretim tesisleri  (Okunma sayısı 12081 defa)

metin16

• Ziyaretçi
Oyak Renault Üretim tesisleri
« : Eylül 15, 2008, 09:57:28 ÖS »
http://www.oyak-renault.com.tr/page.aspx?id=172

Honda üretim tesilerinde kısmen insan gücüyle üretim yapılmaktadır buda hondada kalite ve sağlamlığı simgeler
« Son Düzenleme: Eylül 15, 2008, 09:59:45 ÖS Gönderen: metin16 »

Mahir TÜRKMEN

Ynt: Oyak Renault Üretim tesisleri
« Yanıtla #1 : Eylül 15, 2008, 10:07:45 ÖS »
Yani ?

Cumhur

« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2008, 10:11:07 ÖS »
Ne olursa olsun Kul yapısıdır...ama seğlam yapıp tetbir alıp taktiri Allah'a bırakmak gerekir...

Video ile ilgili ise yanlış olmuş bence...

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #3 : Eylül 15, 2008, 10:12:40 ÖS »
Arkadaşlar Renault ta insan gücü kullanıyor ama CNC gibi v.b. makineler gerçekten müthiş icatlardır ;)

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 15, 2008, 10:15:04 ÖS »
yani iki otomobil fabrikasının üretim farkı tabi bunları görmek gerekir.Sadece renault değil bir toyota da öyle renault gibi dir.tabiki bu sitede rakamlarda ortada günlük 1.302 gibi araç üretimi honda da 2 vardiye sistemi ve 212 araç üretimi oluyor şöyle anlatmak gerekirse birden fazla üretim yapıpta elinde araç kalacağına siparişe göre araç üretiyor.Buda elinde araç kalmmasına yol açıyor bu vidio yu koymamaın sebebi ise bir otomobil fabrikasın da 1 günde neler yapılıyor onları göstermekti teknik olarak otomobil fabrikalarının üertimleri aynı ama donanım olarak farklı dır

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Eylül 15, 2008, 10:16:35 ÖS »

Ne olursa olsun Kul yapısıdır...ama seğlam yapıp tetbir alıp taktiri Allah'a bırakmak gerekir...

Video ile ilgili ise yanlış olmuş bence...

yazımda dediğim gibi 1 günde bir otomobil fabrikasında neler yapılıyor onu göstermekti bu vidio da herşeyi açıklıyor sanırım

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Eylül 15, 2008, 10:17:51 ÖS »

Arkadaşlar Renault ta insan gücü kullanıyor ama CNC gibi v.b. makineler gerçekten müthiş icatlardır ;)

evet doğru diğer fabrikalarda bu CNC makinalarının güzel işlevi konuşuluyor

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #7 : Eylül 15, 2008, 10:21:07 ÖS »

yani iki otomobil fabrikasının üretim farkı tabi bunları görmek gerekir.Sadece renault değil bir toyota da öyle renault gibi dir.tabiki bu sitede rakamlarda ortada günlük 1.302 gibi araç üretimi honda da 2 vardiye sistemi ve 212 araç üretimi oluyor şöyle anlatmak gerekirse birden fazla üretim yapıpta elinde araç kalacağına siparişe göre araç üretiyor.Buda elinde araç kalmmasına yol açıyor bu vidio yu koymamaın sebebi ise bir otomobil fabrikasın da 1 günde neler yapılıyor onları göstermekti teknik olarak otomobil fabrikalarının üertimleri aynı ama donanım olarak farklı dır

1-Koyu yazıdaki sözün bana göre saçma kusura bakma görmek gerekir ne yapacak insanlar yalvaracak mı nolur gösterin diye görmüş olabilirsin iyi kide görmüşün görmesen nolurdu bilemiyorum ;)

2-"Honda üretim tesilerinde kısmen insan gücüyle üretim yapılmaktadır buda hondada kalite ve sağlamlığı simgeler" videonun altına bunu yazmıssın sanki reno yla karsılastırır gibi 1 günde bu kadar arac böle üretiliyor diye değil yazın

3-Açıklamandan anlasılan üretilen arac sayısı ve nasıl üretildiği değil.

Bana göre tek yanlışında Honda da çalışmayı bir sınıf olarak görmen;)

Tabi bunlar tamamen benim düşüncelerim saçma gelebilir ;)

Saygıla-R

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Eylül 15, 2008, 10:23:27 ÖS »
ben burada honda da çalıştım diye birşey demdim dışarıdan sizde yapabilirsiniz bu vidio yu tabi ama ben birşey söylemden ÖN YARGILI OLMAK FARKLIDIR

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 15, 2008, 10:24:19 ÖS »

1-Koyu yazıdaki sözün bana göre saçma kusura bakma görmek gerekir ne yapacak insanlar yalvaracak mı nolur gösterin diye görmüş olabilirsin iyi kide görmüşün görmesen nolurdu bilemiyorum ;)

2-"Honda üretim tesilerinde kısmen insan gücüyle üretim yapılmaktadır buda hondada kalite ve sağlamlığı simgeler" videonun altına bunu yazmıssın sanki reno yla karsılastırır gibi 1 günde bu kadar arac böle üretiliyor diye değil yazın

3-Açıklamandan anlasılan üretilen arac sayısı ve nasıl üretildiği değil.

Bana göre tek yanlışında Honda da çalışmayı bir sınıf olarak görmen;)

Tabi bunlar tamamen benim düşüncelerim saçma gelebilir ;)

Saygıla-R

ön yargından dolayı bende sana Saygı duyarım

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #10 : Eylül 15, 2008, 10:25:12 ÖS »
Ön yargı açıklamandan sonra yapılmaz ;) Sende haklısın

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Eylül 15, 2008, 10:28:14 ÖS »

eleştirmeyi seviyorsun ben bu yazıyı yazarken honda da çalıştım ifadesini kullanmadım ama nerden çıkardın anlayamadım buda ön yargılı davranmak oluyor anlatabildimmi lafı söyleyipte çekilmek olmaz
« Son Düzenleme: Eylül 15, 2008, 10:29:09 ÖS Gönderen: metin16 »

Cumhur

« Yanıtla #12 : Eylül 15, 2008, 10:29:21 ÖS »
Lütfen polemik olmasın bir video yüzünden...Ama eleştirilere açık olalım

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Eylül 15, 2008, 10:30:40 ÖS »
ben severim eleştirilmeyi burada bir savaş cephesi gördüm

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #14 : Eylül 15, 2008, 10:30:59 ÖS »

eleştirmeyi seviyorsun ben bu yazıyı yazarken honda da çalıştım ifadesini kullanmadım ama nerden çıkardın anlayamadım buda ön yargılı davranmak oluyor anlatabildimmi lafı söyleyipte çekilmek olmaz

Lafımın köküne kadar arkadasındayım ben yazımı iyi oku ve koyu kısma bak ;)

Ön yargı böle yapılmaz ;) hee yok budur diosan tamam öle.

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #15 : Eylül 15, 2008, 10:32:41 ÖS »
Ama burası cephe değil

iyi akşamlar

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Eylül 15, 2008, 10:33:40 ÖS »
ben öyle algıladım sen bir yazılarına bak saldırganlığını göreceksin anladım ki honda da çalışmım olmam sende bir etki yaratmış
« Son Düzenleme: Eylül 15, 2008, 10:34:30 ÖS Gönderen: metin16 »

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #17 : Eylül 15, 2008, 10:34:40 ÖS »
Sana niye saldırıyım demek ki sen birşey yazdıktan sonra seni eleştirenler saldıran oluyor :) peki tamam saldırıyorum sen öle düşün ;) Kusura bakma işte cahillik

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Eylül 15, 2008, 10:35:36 ÖS »
Sana niye saldırıyım demek ki sen birşey yazdıktan sonra seni eleştirenler saldıran oluyor :) peki tamam saldırıyorum sen öle düşün ;) Kusura bakma işte cahillik
saldırganlığın hala sürüyor ben senden başka yorum yapanlara saldıryor demdim kendini cahil yerine koyma bu yorumumdan sonra yorum yapmıyacağım bu konuyla ilgili başkalarına verdiğim rahatsızlık yüzünden özür dilerim
« Son Düzenleme: Eylül 15, 2008, 10:37:59 ÖS Gönderen: metin16 »

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #19 : Eylül 15, 2008, 10:36:05 ÖS »

saldırganlığın hala sürüyor

hıhı

RattleSnake

« Yanıtla #20 : Eylül 15, 2008, 11:33:43 ÖS »
peki metin kardeş honda fabrikasındaki işlem prosesiyle ilgili bir film koyabilirmisin karşılaşırma açısından

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Eylül 16, 2008, 06:16:03 ÖÖ »
akşam yapacam yotubeden

Quantum

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Eylül 16, 2008, 09:17:54 ÖÖ »
Metin takip ediyorum da.. Her an birisi bana bişey mi dedi diye beklemedesin.. Farkındasın ya da değilsin, tüm yazdıklarında bir agresiflik sözkonusu.. Şöyle yazdıklarına bir bak istersen geriye doğru..

Madem eleştiriye açıksın, bu yazdıklarımı da değerlendirirsin herhalde..

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Eylül 16, 2008, 04:49:05 ÖS »

Metin takip ediyorum da.. Her an birisi bana bişey mi dedi diye beklemedesin.. Farkındasın ya da değilsin, tüm yazdıklarında bir agresiflik sözkonusu.. Şöyle yazdıklarına bir bak istersen geriye doğru..

Madem eleştiriye açıksın, bu yazdıklarımı da değerlendirirsin herhalde..

bu samimiyet nereden geliyor

honda_team

« Yanıtla #24 : Eylül 16, 2008, 05:45:23 ÖS »
Ya lütfen uzatmaya gerek yok.