Gönderen Konu: Honda Tamir ve Bakım Youtube Kanalı  (Okunma sayısı 7652 defa)

grafiturk

• Honda Tamir ve Bakım Youtube Kanalım
Honda Tamir ve Bakım Youtube Kanalı
« : Nisan 22, 2017, 02:37:28 ÖÖ »
Merhabalar, uzun yıllardır honda kullanıcısıyım, elimden geldiğince Youtube üzerinden tamir ve bakım videoları yayınlıyorum. Kanalıma tüm honda severleri bekliyorum.  >=ok

https://www.youtube.com/channel/UC8Z1TgtcvlWXsmhbCtnJKeA

psk.selman

Ynt: Honda Tamir ve Bakım Youtube Kanalı
« Yanıtla #1 : Nisan 25, 2017, 09:01:15 ÖÖ »
Videoyu şuan açamadım. Ama tebrik ederim. Bende aracımın bakımlarını kendim yapıyorum. Ancak video çekmeye pek fırsat bulamıyorum. Yaptıklarım ;

1- Subap ayarı
2- Şanzıman filtresi(dış) ve yağı değişimi
3- Motor yağı ve filtresi değişimi
4- Hidrolik direksiyon yağı değişimi
5- Fren hidrolik yağı değişimi
6- Diğer filtreler ve ampül değişimi vs. :)

Eldeki imkanlarla bu kadarını yapabiliyorum .

ilhansr

• BLACK SNAKE FD6
« Yanıtla #2 : Nisan 25, 2017, 09:50:19 ÖÖ »
psk.selman Arkadaşım subab ayarını nasıl yapıyorsun anlatabilirmisin?

grafiturk

« Yanıtla #3 : Nisan 25, 2017, 12:09:58 ÖS »
Videoyu şuan açamadım. Ama tebrik ederim. Bende aracımın bakımlarını kendim yapıyorum. Ancak video çekmeye pek fırsat bulamıyorum. Yaptıklarım ;

1- Subap ayarı
2- Şanzıman filtresi(dış) ve yağı değişimi
3- Motor yağı ve filtresi değişimi
4- Hidrolik direksiyon yağı değişimi
5- Fren hidrolik yağı değişimi
6- Diğer filtreler ve ampül değişimi vs. :)

Eldeki imkanlarla bu kadarını yapabiliyorum .

Ben de Amotör olarak ilk kez yapıyorum bu işlemleri hep yapıp hem video çekmek zor iş, insanlara faydası olması amacıyla keyif alarak yapıyorum. yaparken de öğreniyorum aslında, tabi hatalarım da oluyo bunları goze alarak başladım, subap kapak saplamasını kırmışlığım da oldu bobin saplamasını da bunların cozumunu de yayınlayacağım yakında. Subap ayarı vs bi çok video çektim kurgusunu bitirince yayınlayacağım. sizlerden de video gelirse yayınlarım  :)
« Son Düzenleme: Nisan 25, 2017, 12:15:29 ÖS Gönderen: grafiturk »

ilhansr

• BLACK SNAKE FD6
« Yanıtla #4 : Nisan 25, 2017, 03:37:47 ÖS »
Subab ayarını, honda ustaları bile tuttutamıyor, o yüzden soruyorum nasıl yapıyorsunuz diye Zor olduğunu duydum yapan varsa video eklerde iyi olur.

grafiturk

« Yanıtla #5 : Nisan 25, 2017, 04:21:51 ÖS »
Yakın zamanda yayinlarim ayar konusunda da bilgilendireyim subaplarda emme 20 egzos 25 servisten aldığım bilgidir. Piyasada bazı ustaların sözüne inandım lpg li araçlarda 5mm fazla bırakılmalı dediler 25-30mm uyguladim motor sesli çalışmaya başladı pek doğru gelmedi bu bilgi açtım tekrar 20-25 servis teki veriler neyse onu uyguladim sorun olmadı gaz tepkimeleri eskiye göre daha iyi olduğunu hissettirdi. Ayar tutturmaya gelince bunu tutturamamak için ya servisin yaptığı ayarlardan farklı ayar kullanıldığından kaynaklanır(benim ilk yaptığım gibi) ya da sentil cakisiyla ölçüm yaparken sentili çapraz tutarak yanlış ölçüm yapılırsa sorun olabilir diye düşünüyorum. Kulaktan kulağa yanlış bilgiler yüzünden hata yapılıyor bence araştırıp incelerseniz hata payınız sıfır...

ilhansr

• BLACK SNAKE FD6
« Yanıtla #6 : Nisan 25, 2017, 04:23:50 ÖS »
Bilgilerin için saol dediklerine katılıyorum.

ultrakif

« Yanıtla #7 : Nisan 25, 2017, 09:32:21 ÖS »
hocam emek vermişsiniz güzel ama ben tamir ederim kanalının müzikleri ve introsu var copyright a girebilir

grafiturk

« Yanıtla #8 : Nisan 25, 2017, 10:57:08 ÖS »
bilginiz olsun bu fon müzikleri ncs https://www.youtube.com/user/NoCopyrightSounds' a aittir herhangi bir telif hakkı yoktur dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bahsettiğiniz kanalla alakası yoktur.

psk.selman

« Yanıtla #9 : Nisan 26, 2017, 02:48:41 ÖS »
psk.selman Arkadaşım subab ayarını nasıl yapıyorsun anlatabilirmisin?

Burada daha önce konusunu açmıştım bakabilirsiniz. http://www.teamhondaturkey.com/forum/preludeaccord_babbce/abbasin_c304286er304n304_soktum_d_subap_ayari_yaptim-t80687.0.html

Ayar değerlerine gelirsek. Her motorun ayar değerleri farklıdır. Benim yaptığım ayar K20 motor(2.0 lt) LPGli Accord içindir. Paylaştığım linkte mevcut videolar var. Öyle sanıldığının aksine zor bir ayar değil. Tek olması gereken biraz cesaret ve birazda elin yatkın olması. Kolaylıklar dilerim.

grafiturk

« Yanıtla #10 : Ekim 18, 2017, 09:19:47 ÖS »
Subap ayarı videosu da burada https://m.youtube.com/watch?v=55xdwT4jJao