Kullanıcı Adı: Sürekli Bağlı Kal
Şifre:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 [2] Yazdır
Gönderen Konu: dizel civic hb için video, yorumları alalım, sizce nasıl yürümüş?  (Okunma Sayısı 16583 defa)
faw13

Yer: Istanbul
Otomobil: 2013 Seat Leon FR 1.4 TSI 140Hp M/T
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #20 : Eylül 03, 2013, 12:26:52 ÖS »

yani sürekli maksimum sürat diyorsunuz da şehir içinde kullanıyoruz bu arabaları bence ara ivmelenmeler çok daha önemli maksimum süratten ve atmosferikler orada geri kaldılar artık turbolardan, dizel hb nasıl bilmiyorum şehir içinde ama fiyatı 66.000 küsür TL olmuşken bence anlamsız pahalı bir araba

Kadına Etek, Erkeğe VTEC yakışır
Kadına Far, Erkeğe FR yakışır
bakalım daha ne kadar gidecek bu böyle Cheesy
supremum

Yer: İstanbul
Otomobil: Civic 1.8 I-VTEC
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #21 : Eylül 03, 2013, 01:05:04 ÖS »

yani sürekli maksimum sürat diyorsunuz da şehir içinde kullanıyoruz bu arabaları bence ara ivmelenmeler çok daha önemli maksimum süratten ve atmosferikler orada geri kaldılar artık turbolardan, dizel hb nasıl bilmiyorum şehir içinde ama fiyatı 66.000 küsür TL olmuşken bence anlamsız pahalı bir araba
Dizel diye diye 90hp hız sabitleyici olmayan Corolla 73650 lira oldu. Auris 68 bin lira.
Jetta, Golf 76 bine dayandı.
Megane 65 bin lira.
...

Rakipleri bu civardayken Civic'te indirim veya daha düşük fiyat zor.
faw13

Yer: Istanbul
Otomobil: 2013 Seat Leon FR 1.4 TSI 140Hp M/T
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #22 : Eylül 03, 2013, 01:57:08 ÖS »

Sınıfın pahalılarını söylemişsiniz hemen ama Civic ile aynı fiyatta çok daha donanımlı ve konforlu alternatifler de mevcut ki ekstradan otomatik vites seçenekleri de mevcut, misal olarak ceed ve i30, octavia, daha ucuza kesinlikle daha üstün araçlar da mevcut, mesela seat leon, 500L (ki bence o da boyuna göre pahalı)

bir de Golf 76 evet ama almaya çalışsanıza kaç ay sıra verecekler (hatta verebilecekler mi?) , satıyor, o paraları hak etsin ya da etmesin, inanılmaz bir talebi var, demek ki insanlar o tutarları o araca uygun görüyorlar, ama Civic için şu anda böyle bir durum söz konusu değil, güvenilmeyen bir araç/motor ve herkes pahalı olduğunu düşünüyor.

Corolla da bence adıyla gitmeye çalışıyor ki Auris o isme sahip olmadığı için tahtını i30'a kaptırdı bile, Japonların bir kendilerini silkeleyip ya Avrupa'nın dinamiklerine uyması ya da araçlarını daha makul fiyatlara çekmeleri lazım, piyasayı kaybediyorlar giderek, Hadi Avrupda neyse ABD pazarını bile Kore ve Alman'lara kaptırdılar

Kadına Etek, Erkeğe VTEC yakışır
Kadına Far, Erkeğe FR yakışır
bakalım daha ne kadar gidecek bu böyle Cheesy
kaptaniderya
kaptaniderya

Otomobil: honda civic hb 1,6 i-dtec sport
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #23 : Kasım 08, 2015, 03:23:24 ÖS »

merhaba arkadaşlar.
en nihayet 1 hafta önce 2013 model honda civic hb 1.6 i-dtec sport arabamı alabildim.
yıllardır araba kullanıyorum.. araba alıp satmışlığımızda olmuştur.
ben bu arabayı diğer arabalara göre pahalı derken nasıl bi karşılaştırma ile pahalı dediğinizi anlamıyorum.
gelelim hız konusuna..
0-100 ü 10 saniyede görüyor.
0-180 ide 31 saniyede hiç abartılı değil.
220 gördüm düz bir yolda.
daha zorlamadım..
maalesef arabamı aldıktan sonra hemen denize çıkmak zorunda kaldığımdan istanbul içinde bir gece kullanma şansım oldu. dönüşte size vdeolar çekip atabilirsem atacağım. o araba ile 240 görmek hiç hayal değil. çünkü 220 de limitte değildi..
bence honda katılımlarda ki dizel başarısını ufaltmayı başarmış.
ki bu motoru koyduğu cr-v de 9 ileri otomatik şanzuman, turbo ve bazı modifikasyonlarla 160 beygiri bile yakalamış.
ben biraz aykırı bir adam olduğumdan bu kasanın aşığıyım. o yüzden kasa konusunda laf eden arkadaşlara hem gülümsüyorum hemde zevkler ve renkler tartışılmaz diyorum..
kazasız ve zevkli sürüşler diliyorum.. şimdilik kalın sağlıcakla..

uzun ince bir yoldayım...
Hondacanavarı

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #24 : Şubat 14, 2017, 06:07:49 ÖS »

Ford Focus RS RX ile driftin hakkını sonuna kadar vermiş. http://paratic.com/ken-block-drift-2016-ford-focus-rs-rx/ İzlerken kalbim duracak gibi oldu..
Sayfa: 1 [2] Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer: