Gönderen Konu: 2005 Civic Vtec II 0-100 hızlanma (yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar)  (Okunma sayısı 8032 defa)

capon

capon

Başlıkta belirtmeyi unutmuşum araçta sıralı LPG var ve bu LPG performansı  :artis

nadirgoktan

11 de başayıp 23. saniyede 100 görüyor
12 saniye

capon

<nohapy yanlışın var kardeşim 11 de başlayıp 22 de 100 yapıyor. 23. saniyede 100 kmh nin üstüne çıkıyor.
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2009, 03:53:20 ÖS Gönderen: capon »

aviator35

ben aldım elime kronometreyi ölçtüm 11.14 buldum :)

capon

ben aldım elime kronometreyi ölçtüm 11.14 buldum :)
eyvallah kardeşim krnometre daha sağlam olur ;D benzinde 9,5 sn yapmıstım hızlanmayı bırde lpg de denemek istedim ayrıca araçta şuanda 205/55/16 lastik var burdanda bi dezavantajım oldugunu dusunuyorum.gerçi benzindeki denememdede aynı lastık ve janta sahıptım.sadece bi deneme. yahu birde patinaj yaparken tak tak tak tak diye vuruyo sekiyo sanki aracın on lastıkler neden oluyor bu :S ?

aviator35

aynı ebat lastik benim Aracımda da var, hiç kendi aracımın süresini kronometre ile ölçmedim ama arkadaşın 1.8t ile kıyaslıyorum ben de;) o vuruntu sesini biliyorum, çözümü sardırmadan kalkmak, bence biraz daha düşük devirle başlayabilirsin veya başta bir süre yarım debriyaj giderek sardırmayabilirsin, ben öyle yapmaya çalışıyorum denediğim zamanlarda.

nadirgoktan

ama o şekilde zamandan yersin diye düşünüyorum

serdarr

lastikler kabak olmadığı için patiye düşmüyor vuruyor tak tak diye

capon

serdar kardesim aksine lastiklerim hiç iyi değil en ufak yağmurda asfalttakı ıslaklıkta patınaj yapan bır lastık ve artık eskıdı bu lastıkler 50 bin oldu nerdeyse. impetus sport cok pısman oldum bu lastıklerı aldıgıma.fakat soyle bısey aklıma geldı debrıyaj balatasını yenı degıstırdım ve eskı halınde yapmıyordu bu sekılde patınaj arac sımdı ılk alındıgı tarıhlerdekı gıbı tak tak tak dıye sekıyor patınaj yaparken cok sınır bozucu bır durum.merak edıyorum tum cıvıclerde bu boylemı dıye
« Son Düzenleme: Kasım 22, 2009, 11:38:47 ÖÖ Gönderen: capon »

serdarr

bendede oluyor o eski iesdede oluyordu bende boşa dönemediği için vuruyor diye düşünmüştüm

aviator35

ben sıkma bilgi vermemek için tahmin yapıyorum diyeyim:) bence patinaj kontrol var bu sebep oluyor, lastikle alakası yok, gevşek zeminde de sert zemindede sert kalkışta bunu yapıyor. ama zaten kalkışta  o kadar fazla gazla kalkmak süre kaybına yol açar, neticede aracı sardırmadan kaldırmak lazım, fikrim...

ismail_zorba

aviator35

güzel kalkış 9,27 ölçtüm.

ERT

gayet guzel..

ismail_zorba

bende 9 küsür gibi ölçmüşdüm zaten

aviator35

izmirdeyseniz kaldıralım beraber de...

ismail_zorba

izmirdeyseniz kaldıralım beraber de...
yok kardeş istanbuldayım

serdarr

kalkış yapan es mi ls mi

aviator35

nasip :)

aviator35

kalkış yapan yeni kasa civic

serdarr

yok yeni kasayı  demedim konuyu açan arkadaşınkini sordum es mi ls diye

capon

yok yeni kasayı  demedim konuyu açan arkadaşınkini sordum es mi ls diye
benim araç ls ithal,tekrar tekrar izledikçe çokta istedigim gibi bi kalkıs olmadığını düşünmeye başladım:D cevre yolunda emnıyet serıdıne gırmıstım bı devırı yukselttım bı ara boslugu bulunca hemen cıktım 4000 rpm ın ustunde kalkıyorum vıdeoda o yuzden baya sardım.kronometreyle olcen arkadas 11.14 demıstı dogrudur benım kalkıs ıcın ama daha ıyı kalkarsam 10.kusur bıseler yapabılırım dıye dusunuyorum.benzinde 9.5 te 100 kmh yı bı kac denememde yapmıstım:) Aralıkta Allahın izniyle askerim mayısda biter inşallah gelince lastiklere bişeyler düşünücem.konu acılmısken 16 inç janta en ideal ölçü sizce nedir arkadaslar ve mumkunse marka (lassa dısında >%Sakin) :D

mar1lyn

Ynt: 2005 Civic Vtec II 0-100 hızlanma (yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar)
« Yanıtla #23 : Kasım 23, 2009, 09:12:57 ÖÖ »
kadrandan bakarak ölçmek size net bi değer kazandırmaz malesef

capon

kadrandan bakarak ölçmek size net bi değer kazandırmaz malesef
malesef dediğin doğru mar1lyn kardeş fakat bu durumda elektronık olcum cıhazı yada adını herneyse o olmadan yapılan hersey hıkaye.ama biz böylede mutluyuz:D dip not: uzun yol yapmıstım bu yaz tokattan gecerken yol uzerınde buyukce bı elektronık tabela var limit 70 kmh sizin hızınız 97 demıstı ve 100 kmh nın hemen altındaydı kadran en fazla 1 km fazla gosterıyodur o da lastık ebatından kaynaklanıyor sanırsam. gercek degerler ıcın bı arkadas yazmıstı aynı yolu bı gıdıcen bı gelıcen vs vs ortalama alıcaksın vs o kadar ugrasamıyoruz ayakustu uskudara gecerken bı cevreyolunda durduk yaptık kendı capımızda :D