Gönderen Konu: EP2 kullanıcıları nerde  (Okunma sayısı 2139479 defa)

rok206

Ynt: EP2 kullanıcıları nerde
« Yanıtla #20475 : Haziran 26, 2015, 08:28:55 ÖS »
selam arkadaşlar ep2 alarak bende araniza katıldım.

rok206

« Yanıtla #20476 : Temmuz 05, 2015, 07:18:33 ÖS »
forum pek aktif değil sanbirsam kimse çok uzun zamandir bir şey yazmiyor neyse ben sorcaklarımı yazim belki biri görür cevapalr :) ep2 aldim.
1. şimdi aracim silecekleri üzerindekiler çok küçük geldi 55cm 35 cm bunlar orjinal boyutları mı?
2.aracta karter kapagi yok üsten bakınca yer gözüküyor bunlarin karter kapagi falan yok mu ? araçta 5cm yay oldugu için altı falan sürttügünde zarar görmesin ?
3.sis fari ampullerini nasıl değiştircem.tampon sökmem mi gerekiyor her türlü :(
4.aracda abs oldugu halde fren sistemi bana biraz zayıf geldi.bu araçlarda genelinde mi böyle acaba ?
5.araç hareket halıne geçtigi zaman kapılari otomatik kilitleme özelli nasıl aktif ediliyor ?
6.kumandadan kapılar kilitlendiginde camlar kapanmasi yok mu ?
7.en ufak seste daya bir top çarpmasinda arabanin alarmi tepki veriyor bunlarda alarm orjinal galiba bu hassasiyet sensörünü ayarlama sansimiz yok mu ?

şimdilik sorularim bunlar umarim cevaplayan bir arkadaş çıkar :)

Ych87

« Yanıtla #20477 : Temmuz 06, 2015, 12:47:59 ÖÖ »
forum pek aktif değil sanbirsam kimse çok uzun zamandir bir şey yazmiyor neyse ben sorcaklarımı yazim belki biri görür cevapalr :) ep2 aldim.
1. şimdi aracim silecekleri üzerindekiler çok küçük geldi 55cm 35 cm bunlar orjinal boyutları mı?
2.aracta karter kapagi yok üsten bakınca yer gözüküyor bunlarin karter kapagi falan yok mu ? araçta 5cm yay oldugu için altı falan sürttügünde zarar görmesin ?
3.sis fari ampullerini nasıl değiştircem.tampon sökmem mi gerekiyor her türlü :(
4.aracda abs oldugu halde fren sistemi bana biraz zayıf geldi.bu araçlarda genelinde mi böyle acaba ?
5.araç hareket halıne geçtigi zaman kapılari otomatik kilitleme özelli nasıl aktif ediliyor ?
7.en ufak seste daya bir top çarpmasinda arabanin alarmi tepki veriyor bunlarda alarm orjinal galiba bu hassasiyet sensörünü ayarlama sansimiz yok mu ?

1-Silecek boyutları dediğin gibi orjinal
2-Karter kapağı her arabada olan bişey, ep2 lerde de var. Kastettiğin karter koruması sanırım oem yok
3-Sis ampulleri değiştirmek için tamponu sökmen lazım
4-Arka Fren balatalarına baktır bence
5-Araç hareket haline geçerken otomatik kilitleme sistemi yok
6-Cam kaldırma modülü yok, sen kendin taktırabilirsin
7-Alarmı iptal ettrebilirsin istersen, tamponu sökünce kornanın yanında görürsün

rok206

« Yanıtla #20478 : Temmuz 06, 2015, 01:30:01 ÖÖ »

1-Silecek boyutları dediğin gibi orjinal
2-Karter kapağı her arabada olan bişey, ep2 lerde de var. Kastettiğin karter koruması sanırım oem yok
3-Sis ampulleri değiştirmek için tamponu sökmen lazım
4-Arka Fren balatalarına baktır bence
5-Araç hareket haline geçerken otomatik kilitleme sistemi yok
6-Cam kaldırma modülü yok, sen kendin taktırabilirsin
7-Alarmı iptal ettrebilirsin istersen, tamponu sökünce kornanın yanında görürsün

cevaplar için teşekkür ederim.
evet dediginiz gibi karter koruması.motor altını komple kapatan yok yani diyorsunuz ?
sislerde xenon oldugu için bir ay sonra muayane var herhalde sislerde xenon olunca geçmiyor o yüzden sordum.

rok206

« Yanıtla #20479 : Temmuz 06, 2015, 05:51:48 ÖÖ »
birde diğer sorularım araç alçak oldugu için alt tarafinda ilk sürttügünde önemli bir yer mevcut mu? liftte kaldırıp hiç bakma firsatim olmadi.

diğer bir sorumda bu araçlar tam otomatik oldugu için sıkışık trafikte her durdugumuzda N konumuna almak gerekiyor mu yoksa DSG de oldugu gibi frene basmak yeterli oluyor mu?

rok206

« Yanıtla #20480 : Temmuz 16, 2015, 01:44:26 ÖÖ »
eski sayfalarda direksiyon hakkında kronik arizalardan bahsedilmiş ama konu yarim kalmiş.benm araçtada 5cm yay var.direksiyon toplamasinda falan herhangi bir sorun yok eps ışıgıda yanmiyor ama direksiyon çevirdigimde ön takımdan sesler gelıyor.bunun için bir ustaya götürmeme gerek var mi dir ?hemen hemen hepinizin araçta yay var sonuçta bu sorun sıkıntılı bir şey midir ?
birde yuksek hızlarda direksiyon sertleşmiyor.yani diger marka araçlarla kıyas yptıgmda direksiyon genede hafif geliyor bu normal mi dir ?

rok206

« Yanıtla #20481 : Temmuz 17, 2015, 09:23:31 ÖS »
iyi bayramlar... güncell

Emre Design

« Yanıtla #20482 : Kasım 13, 2015, 01:52:08 ÖS »
İyi günler 2003 ve üstü Honda Civic 1.6 Sport(EP2) arıyorum.Manuel vites Satmak isteyen varsa bana mesaj atın lütfen :)

fikri34

« Yanıtla #20483 : Şubat 23, 2016, 08:49:39 ÖS »
Selamun aleyküm.
Arkadaşlar bende ep2 almayı düşünüyorum fakat araç hakkında pek bir bilgim yok.
Biraz bilgilendirebilirseniz sevinirim.
2003 Model 1.6 VTEC Sport - Otomatik - 108.000 km'de bir araç var bunu almayı düşünüyorum. Sizce ne verilir bu araca hasar kaydı ve değişeni yok?

Biraz da bilgilendirirseniz araç hakkında gerçekten çok sevinirim, çok teşekkürler şimdiden herkese :)

BRK_TOY82

• BuRaK
« Yanıtla #20484 : Temmuz 30, 2017, 10:54:15 ÖÖ »
Bi tanede burdan gelsin

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ottoraman

« Yanıtla #20485 : Kasım 23, 2017, 11:06:19 ÖÖ »
Slm.hondam yokken ortalik hondaci kaynardi.simdi 2004 civic ep2 otomatik aldim.piyasada aktif grup yok.soru sorabilcem kimse yok.
1: aracim gri (gumus gri)hangi renk ile dokunus yapabilirim.suan kirmizi ile yapiyorum
2: modifiye konusunda kisitliyiz adam gibi malzeme bulacamiz yer varmi.cikmaci olursa daha iyi.
3:pedalchip ise yararmi.satan kisiler yariyor dio.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ottoraman

Ynt: Ynt: EP2 kullanıcıları nerde
« Yanıtla #20486 : Kasım 23, 2017, 11:07:54 ÖÖ »
Bi tanede burdan gelsin

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Siyah candir.ama temizligi sorun ya.bi arac yikamadan pis cikarmi.siyah renkli araclar cikiyo iste.ama siyahta bamnaska bi renk

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi