Gönderen Konu: yine typer cılar bu konu benım ıcın onemlı  (Okunma sayısı 1973 defa)

typermelih

yine typer cılar bu konu benım ıcın onemlı
« : Ekim 17, 2008, 12:48:21 ÖS »
arkadaslar gercekten ıyı araba kullanırım hızlı vıtes atarım,ama kalkıslarda sunu tam oturtamıyorum katılımırken tabi kacıncı devırde kalkmalıyım gazı diplemelımıyım kesıcıyı devreye sokmadan vıtes atma olayını yapmaya calısıyorum herhalde gazı dıpledıgım ıcın kesıcı devreye gırmeden atınca arac yığılıverıyor...nebılım daha ıkı kez ıstedıgım gıbı kalktım ama bıdahada kalkamadım...acaba cokmu heycan yapıyorum

cnzdmr

Ynt: yine typer cılar bu konu benım ıcın onemlı
« Yanıtla #1 : Ekim 17, 2008, 02:38:23 ÖS »
bu konuyu bende merak edıyorum baska bı forumda type-r ları kaldırmanın guc oldugunu okumustum vtec dewreden cıktıgı zaman arac yıgılıyormus kaldırırken!

astracoupe

• Almanci Tane-R
    • www.yonja.com/astracoupe
« Yanıtla #2 : Ekim 17, 2008, 03:05:11 ÖS »
melihcim zaten araba boşta 4500 deviri gecmiyor.
bu devir zaten
sıfırdan kalkış icin en iyi devir diyorlar.

edo typer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 19, 2008, 10:05:14 ÖS »
3000 dewırde tutarsın...ayagını debrıyajdan cekınce hıc gaza basma sabıt gazda kal,yoksa araba cok sarar patınajdan kurtulamazsın....ne zmn arabanın kafayı egmeye basladıgını hıssedıyosun gaza tam oturursun...1 vıteste kesıcıye vurmak ııdır;) kolay gelsın ctr kaldırmak malesef zordur:(

HoNdA TyPe_R

« Yanıtla #4 : Ekim 19, 2008, 10:09:23 ÖS »
valla arkadasim sunu soyliyim ilk oncelikle typer cok zor vede kuvvetli bir arac 1 2 3 sarar durursun 1. cisi eger rolling yapacaksan aracini tam vtec acma zamaninda yani 5900 devirde tutacaksin ondan sonra yuru aracin kacda devir kesiciye giriyo 8200 devirde olmasi lazim 8000 degis o zaman vtec alti kalmazsin ama cabuk degistirecem diye vites kacirma sunu soyleyim aracim drag degil rollin arabasi o yuzden arabani hic draglarda bos bosuna mahvetme derim ben sadece bir tavsiye

infaztim

« Yanıtla #5 : Ekim 19, 2008, 11:08:46 ÖS »
3000 3500 devir arası kaldırabilirsin en verimli şekilde bu devir standart lastiklerinle uyum sağlar slick sastyik alırsan 4500 de kaldırılıyo dahada yüksekte kaldıranlar var draglarda ama dragda arabanı üzme bu araç drag için değil.vtec altı olursan arabandan soğuturlar seni eş rakiplerin.