Gönderen Konu: yeni type-r ve civiclerde kırmızı renk dışındaki renkler daha mı pahalı?  (Okunma sayısı 4807 defa)

maestro_es

• Ziyaretçi
Geçen honda'nın ingiltere sitesini inceliyordum fiyatlara filan bakmak için o sırada farkettim kırmızı renk ile diğer renkler arasında fiyat farkı var enteresan. acaba türkiyede de var mı yoksa bayiiler aradaki fiyat farkını indirmiyolar mı acaba? ayrıca avrupa da civic ve type-s'in turuncu renklisi filan var ilginç.  link: http://www.honda.co.uk/car/

EnZo

Type-r GT olmasın o ??

maestro_es

• Ziyaretçi

Type-r GT olmasın o ??

hayır abi bizimkilerde gt, bak sitede gt seçeneğini başta seçiyosun zaten ondan sonra renk seçiminde kırmızı standart, diğer renkleri seçersen 380 pound yani bizim parayla yaklaşık 1000 ytl üstüne ekleniyor arabanın fiyatının.

EnZo

Valla bildigim kadarıyla GT Ler bizimkilerden 50 kg daha hafif olanlar ...Belky yanlıs olabilir ....Bi kac aksesuar secenegi kaldırılmıs ... Kırmızı Renginde Zaten türkiyeye Gelemden önce Bir sürü Dedikodusu cıktı Yok neymiş renk kalitesi ii deilmiş falan filan ...

frt

Birçok ülkede dikkat çekmesi nedeniyle kırmızı araçlardan extra vergi alınıyor. Bu nedenlede bazı firmalar satışları azalmasın diye kırmızı araçların fiyatlarını aşağı çekebiliyorlar. Özellikle Type-R gibi kırmızı rengi ile iddialı ve en çok kırmızısının satılması istenilen araçlarda. Çünkü kırmızısını gören insanlarda en yakışan ve en gösterişli renk olduğu için o aracı alma isteği dahada yükseliyor.

G-Turk

Birçok ülkede dikkat çekmesi nedeniyle kırmızı araçlardan extra vergi alınıyor. Bu nedenlede bazı firmalar satışları azalmasın diye kırmızı araçların fiyatlarını aşağı çekebiliyorlar. Özellikle Type-R gibi kırmızı rengi ile iddialı ve en çok kırmızısının satılması istenilen araçlarda. Çünkü kırmızısını gören insanlarda en yakışan ve en gösterişli renk olduğu için o aracı alma isteği dahada yükseliyor.

aynen hatta bide şunu ekliym kasko yaparken bile fiyat artıyor

TaLaT

• Ziyaretçi
renkten rakam farkı olabiliyor mesela ford st de elektrik turunucusumu ne war baya bi fark alıyolar

maestro_es

• Ziyaretçi
ben de farklı bişey duydum. hondalarda kırmızı renk opak, diğer renkler sedefli imiş. fiyat farkı o yüzdenmiş. ama kırmızı gibi gösterişli bi rengi tam tersine yapacaklarsa focus st'de yaptıkları gibi daha bile pahalı yapmalılar. en azından aynı olmalı. diğer renklere talep olmaz bu sefer ellerinde patlar.

kmorbulut83

• Ziyaretçi
maestro abı senın dedıgın dogru sıtede de acıkca yazmıs zaten kırmızı opak sanırım fakat 3000 lıra asagıda olsa kırmızı harbı bır baska duruyor ama bu sıteden dolayıda sogumadım da degıl  >%6rol

maestro_es

• Ziyaretçi
yok abi ne soğuycaksın ateş topu gibi araban var :) bu arada ben tabi hiç canlı kırmızı type-r görmedim kırmızı type-s gördüm ama o kadar yakışmamıştı type-r'a en çok yakışıyo.

EnZo

Beyaz olsaydı eger Hiç kuskusuz Beyaz 1 numraydı :(

sisss

kırmızı fn2 bambaşkaymış malum benim 2.araç daha fazla bekleyemediğim için siyah oldu. kırmızı rengin aracın keskin hatlarını daha net belli ettiğini söyleyebilirim. siyahın ayrı bi karizması var daha cool yada ben öle inanmak istiyorum

EnZo

Eski arabam Kırmızı olmasaydı Kesinlikle Bende Kırmızı alırdım ama Bende Siyahın Detayları bogdguna inanıorm ..o yüsden gri aldım...

maestro_es

• Ziyaretçi

Eski arabam Kırmızı olmasaydı Kesinlikle Bende Kırmızı alırdım ama Bende Siyahın Detayları bogdguna inanıorm ..o yüsden gri aldım...

bence detayları kapatmıyo en azından gündüzleri kapatmıyo ama geceleri zaten her araba karanlık görülür. bi de türkiye de genelde arabalarda en çok tercih edilen renkler gümüş ve siyah. hatta geçen ankaraya ilk defa audi r8 gelmiş siyahtı. gerçi tabi r8 olsun da isterse boyasız olsun mantığıyla hareket edersek başka  :emo