Gönderen Konu: Yeni Type R sipariş !  (Okunma sayısı 20285 defa)

kmorbulut83

• Ziyaretçi
Yeni Type R sipariş !
« : Ağustos 02, 2007, 02:31:23 ÖÖ »
Arkadaşlarım öncelikle belkide çoğu zaman yazılanları okumakla bilgi sahibi olduğum ve hondayı sizlerele daha bir sevdiğim için hepinize teşşekür ediyorum....

benim sorum su olacaktı ıkı gun once mersınde bayıye gıderek bır type r almak ıstedıgımı soledım...onlarda gayet ılgılı bır sekılde bana arac hakkında bıldıklerını ve sorunsuzlugunu anlatıp stok hakkında yarın donecegını soledıler.bugun ıtıbarıyle gorustugum ve ılgılerınden fevkalade memnun  kaldıgım murat bey eylul ve ekımdekı aracların sıparıs uzerıne satıldıgını ve benım suan arac almak ıstersem kasımda ellerınde olacagını soledı...bu neden bole sız hondada daha tecrubelı oldugunuz ıcın bılgılerınızı paylasacagınızı umuyorum .ve beklemeye deger mı? az degıl 4 ay

aSil

Ynt: Yeni Type R sipariş !
« Yanıtla #1 : Ağustos 02, 2007, 09:49:08 ÖÖ »
Vallahi neden böyle olduğunu bilmiyorum fakat S2000 ve Type R gibi pek stoklanmayan araçlarda durum böyle. Yani sizin gittiğiniz bayiye özel bir durum değil yalnız bunu söyleyebilirim.

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 02, 2007, 10:58:20 ÖÖ »
Gayet Normal Bence ...

aSil

« Yanıtla #3 : Ağustos 02, 2007, 11:02:15 ÖÖ »
Belirlenmiş bir dönem içerisinde alınan siparişler bir kerede getirtiliyor sanırım. Parti hesabı yani. Sevkiyat maliyeti ile alakalı stratejiler olabilir. Bir arkadaşım BMW siparişi verdi 5-6 ay falan bekledi...

kmorbulut83

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ağustos 02, 2007, 11:30:21 ÖÖ »
kardeslerım cevaplarınız ıcın tessekur ederım .. benım arıbıme gıden yaklasık 1.5 sene once baska bır marka arcın sıparısını verdıgımızde kı ozel sıparıstı 2 ayda gelmıstı..suansa sızın dedıınız gıbı eylul ve ekımdekıler satıldı dıyolar benımde ıcımden bır ss ne var araya sıkıstırsalar dıyor ..yanı 4 ay beklemek normalse pekı beklemeye degermı???..ılk defa bole sabırlı davranıyorum hondayla aramda bırsey mı oluyor nedır  :gitar   :lovee

serkan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 02, 2007, 01:08:11 ÖS »
Yıldırım aşkı denilebilir  :lovee

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ağustos 02, 2007, 01:25:03 ÖS »
Şahsi Fikrim TypeR ı Beklemeye Değer... Oturdum Beğendim Ama Vites Aralıkları Uzun Geldi...

kmorbulut83

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ağustos 02, 2007, 02:58:47 ÖS »
uzun derken kardesım herkes te kısa oldugunu soyluyor tabıkı tecrubeyle sabıttır emınım de mesela bır c4 vts kullanıcısı olarak deneme sansın olduysa onla kıyaslarmısın?

Spiritless

« Yanıtla #8 : Ağustos 02, 2007, 03:50:47 ÖS »
bende olsam beklerim çok özel bi araba fiyat olarakta uygun bence ve şu an pek yok ben sokakta hiç görmedim. diğer markalar sebil gibi heryede :) Ctiroen vts kullanmadım ama ben olsam karşılaştırmam bile TypeR la benim şahsi görüşüm.

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ağustos 02, 2007, 04:51:55 ÖS »
Kasıma kadar beklemeye değermi bilmiyorum açıkçası ama aldıktan sonra pişman olmayacağınız kesin...

ALG

• THT
« Yanıtla #10 : Ağustos 02, 2007, 04:59:46 ÖS »
vites aralıkları EP3  e oranla daha kısa, ben EP3 kasa kullanıyorum ve hayranım diyebilirim..zaten type r kusursuz bir motor ve şanzıman demek..pişman olmayacağını söyleyebilirim, ama alışık olduğun bir tarzı olmayabilir..yani senin beklentinle alakalı bir olay diyebilirim..daha önce kullandığın araçlar neler bilmiyorum, ama bir clk konforu bekleme type r dan..alacaksan sadece gazlamak için aldığını unutma..

can34

« Yanıtla #11 : Ağustos 02, 2007, 05:44:03 ÖS »
cok özel bi arctır typeR!!bn bekleyin derim 4 ay daha binn c4 vts e o da gzl bi araba..ama typeR daha da gzl :emo

maestro_es

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ağustos 02, 2007, 05:54:24 ÖS »
benim arabanın siparişini şubatta verdim nisanda geldi. iyiki önceden vermişim yoksa 4 ay ya da daha fazla beklerdim. eğr sen de karar verdiysen ve beklicem diosan mutlaka kapora yatır ki araba geldiğinde sorun çıkmasın. istersen büyük şehirlerdeki bi bayii ile konuşabilirsin onlara daha önce gelebilirse. mesela bizim efe hondada gümüş type-r var ellerinde ama satılamamış nedense hala gümüş renk olduğundan heralde. neyse işte şehir dışına otobüsle gidip typer ile dönersin :)

can34

« Yanıtla #13 : Ağustos 02, 2007, 05:56:28 ÖS »
maestro_es e katılıyorum blki büük şehrlede daha cabuk getireblrler!!

kmorbulut83

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ağustos 02, 2007, 06:54:55 ÖS »
kardeslerım ılgı ve alakanıza cok tessekur edıyorum .İşin aslı ben burdakı genel mudurle ve ılgısıyle hondaya daha cok bır ısındım..kendısı bana honda turkıyeyle gorustugunu ve dıger bır bayıde olsa solıyeceklerını solemıstı ama bende maetro kardesımın yardımı uzerıne yarın bırde o sırketle gorusecem...sızlerı bılgılendırırım .ılgınız ıcın cok tessekur ederm..

maestro kardes bu arac senın srvısteydı sorun halloldumu bırde ıc sesızlık fılan nasıl arabada?

astracoupe

• Almanci Tane-R
    • www.yonja.com/astracoupe
« Yanıtla #15 : Ağustos 03, 2007, 12:35:56 ÖÖ »
bende haziranda denizliden sipariş vermiştim. eylüle sıra verdiler.
hala bekliyoruz bakalım hayırlısı olur inşallah.
4 ay normal yani

kmorbulut83

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ağustos 03, 2007, 12:53:41 ÖÖ »
kardesım normalde gecmek bılmez sımdı o 4 ay  <783^2 ama sanırım bu arac ıcın beklıcem hemde hayatımda ılk defa belkıde bukadar sabır edecem bırsey ıcın... umarım benı mutlu eder yanı ben bıraz hasas kullanıcıyım arabn9ın bır yerınden cıt duydum mu rahatsız olan turden  >%6rol ..arastırmalarınız ısıgında bu araclarda nasıl bır yapı mevcut yanı kronık bır sorun varmı yada ıc ses parcalar fılan kalıte olarak nasıl?

CBV

« Yanıtla #17 : Ağustos 03, 2007, 12:35:46 ÖS »
vites aralıkları ep3 ten kısaysa daha ne olsun

maestro_es

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ağustos 03, 2007, 02:10:25 ÖS »

kardeslerım ılgı ve alakanıza cok tessekur edıyorum .İşin aslı ben burdakı genel mudurle ve ılgısıyle hondaya daha cok bır ısındım..kendısı bana honda turkıyeyle gorustugunu ve dıger bır bayıde olsa solıyeceklerını solemıstı ama bende maetro kardesımın yardımı uzerıne yarın bırde o sırketle gorusecem...sızlerı bılgılendırırım .ılgınız ıcın cok tessekur ederm..

maestro kardes bu arac senın srvısteydı sorun halloldumu bırde ıc sesızlık fılan nasıl arabada?

abi o ses normalmiş. motorla filan ilgisi yokmuş. karbon elyaf hava sıcaklık değişiminden dolayı çıkartıyomuş. o sesi izole ettiler neredeyse hiç duyulmuyo şimdi.

Şahsi Fikrim TypeR ı Beklemeye Değer... Oturdum Beğendim Ama Vites Aralıkları Uzun Geldi...

vites aralıkları kısa aslında. sayısal oranını bilmiyorum ama vites aralıklarında yapabileceğin maksimum hızları yazayım. benim aklımda hepsi şu anda ama azıcık hata payı olabilir.
1. vites: 0-58,  2. vites: 58-94,  3. vites:  94-132,  4. vites:  132-170, 5. vites:  170-206, 6. vites: 206-235km

bob06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ağustos 08, 2007, 04:30:11 ÖS »
TÜRKİYENİN CADDEYE İNEN İLK TYPE R I BENDE ARKADAŞLAR. ****** HONDADAN ALDIM. AMA ŞU ANDA HİÇ BİR BAYİDE YOK. ÖZEL SİPARİŞLE GETİRİOLAR BİLDİM KADARIYLA.

maestro_es

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ağustos 08, 2007, 08:12:06 ÖS »
ne zaman aldın arabayı?

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ağustos 08, 2007, 08:28:07 ÖS »

TÜRKİYENİN CADDEYE İNEN İLK TYPE R I BENDE ARKADAŞLAR. ****** HONDADAN ALDIM. AMA ŞU ANDA HİÇ BİR BAYİDE YOK. ÖZEL SİPARİŞLE GETİRİOLAR BİLDİM KADARIYLA.

İlk ler özeldir unutulmaz  >=ok  Gri Type-R  :lovee Fotoları varsa paylaşırsan sevinirim  :artis

maestro_es

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Ağustos 08, 2007, 08:31:56 ÖS »

bizim efe hondada bitane var gri type-r. satılmadı daha. senin ki ilk type-r mı yoksa ilk type-r sahibi olan kişi misin?

astracoupe

• Almanci Tane-R
    • www.yonja.com/astracoupe
« Yanıtla #23 : Ağustos 08, 2007, 11:55:46 ÖS »
o araç neden satılamıyor acaba?

maestro_es

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Ağustos 09, 2007, 02:29:58 ÖS »

o araç neden satılamıyor acaba?

bikaç müşteri gelmiş sanırım ama başka rengini bekliceklermiş.