Gönderen Konu: Verdiğimiz Honda TypeR siparişimizin geç gelmesi  (Okunma sayısı 10710 defa)

astracoupe

• Almanci Tane-R
    • www.yonja.com/astracoupe
Verdiğimiz Honda TypeR siparişimizin geç gelmesi
« : Eylül 15, 2007, 02:06:41 ÖS »
Merhaba arkadaşlar
bundan yaklaşık 3 ay önce haziran ayında denizli honda bayiisinden bir tane kırmızı TypeR sipariş vermiştim.
Yaptığımız sözleşmeye göre aracın eylül ayı icerisinde gelmesi gerekiyordu. Fakat ne yazık ki aracım hala gelmedi.
Bunun üzerine bayii ile görüşmem sonrasında bana aracı ancak ekim sonunda teslim edebileceklerini söylediler.
Bende cevap olarak bunun üzerine bana neden ekim değil de tarih olarak eylül ayı verdiniz diye sordum.
Karşılığında bana Honda Türkiyenin elinde siyah ve gri olduğunu fakat kırmızı renk konusunda sıkıntı yaşandığını belirtiler.
Biraz önce kendim honda türkiyeyi aradım ve sıkıntımı dile getirdim. Bana döneceklerini söyledier.
Yıllardır opel kullanıcısı olduğum için honda markasına yabancıyım.
Arkadaşlar sizlere sormak istediğim sizler 0 km araç alırken honda ile böyle bir sorun yaşadınız mı?
Honda Türkiyede genel olarak böyle sorunlar yaşanıyor mu?

Seko

Ynt: Verdiğimiz Honda TypeR siparişimizin geç gelmesi
« Yanıtla #1 : Eylül 15, 2007, 02:09:47 ÖS »
Ben olsam gri yi alır en kısa zamanda binmeye baslardım madem niyet ettin birseye ha kırmız ha gri ne fark eder . Bence senin aracın gelmistir ve yukarıdan daha hatırlı biri araya girip baskasına vermsilerdir  <^^Seyt

astracoupe

• Almanci Tane-R
« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2007, 02:36:33 ÖS »
bende öyle düşündüm bir ara. şimdi honda türkiyeden de cevap bekliyorum bakalım ne olarak.
birde normal civic hb lerde zaten siyah ve gri renkler opsiyon renk olarak sunuluyor.
Kırmızı renk sadece TypeS ile TypeR a özgü. Biraz da ondan kırmızı istedim.

ALG

• THT
« Yanıtla #3 : Eylül 15, 2007, 04:23:34 ÖS »
hondada kupon arabalar bildiğim kadarıyla 6 ayda bir geliyor gemiyle..her bayi kendi kontenjanını bildiriyor..en çok giden renk siyah, kırmız ve gri sırasıyla..ve bayi başına da bildiği 2-3 siyah 2 kırmızı ve bir gri geliyor bildiğim kadarıyla (tabi bu durum satıcı bayinin kapasitesine göre değişiyor)..yeni type r da daha tam satış hedeflerini tutturamadı ve bu yüzden bazı aksaklıklar meydana geliyor..
acı ama gerçekki EP3 ün satış rakamlarına erişemedi..çünkü s2000 alamayıp en az onun kadar hızlı bir araba bekleyenler ve VTI kullanıp daha hızlı Vtec makina bekleyenler EP3 te tam aradıklarını buldular ve talep fazla oldu doğal olarak ama yeni type r da bu durum söz konusu değil tabi..

EnZo

« Yanıtla #4 : Eylül 15, 2007, 04:51:05 ÖS »
Bende arabamı mayıs ayında sipariş etmiştim banada temmuz ayı içerisinde gelcegini sölemişlerdi Fakat Kırmızı REnk seceneginin Ekim ayına kaldıgını sölediler bende 2008 olsun die austos 1 de arabamı teslim aldım ....genelde Honda ile böle bi sorun Var istedigin arabada type-R sa Kesin var ...

astracoupe

• Almanci Tane-R
« Yanıtla #5 : Eylül 15, 2007, 05:03:05 ÖS »
arkadaşlar bilgi ve görüşleriniz için teşekkür ederim
inşallah hayırlısı olur. gercekten çok kararsız kaldım? bakalım zaman ne gösterecek.

astracoupe

• Almanci Tane-R
« Yanıtla #6 : Eylül 17, 2007, 10:23:00 ÖÖ »
bugün mail attım honda türkiyeye arkadaşlar. artık cevap bekliyorum

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Eylül 17, 2007, 10:37:31 ÖÖ »
Benim Aracım Tam Gününde Teslim Edildi .  Türkiye Üretim Olduğu İçin Herhalde ..

Typerkan

« Yanıtla #8 : Eylül 17, 2007, 11:02:19 ÖÖ »
Bende aynı dertden yakınıyorum ama benimki biraz daha farlı...

Ben 6 Ağustos günü Honda bayisine baş vurdum Civic Sedan elegans için (ağustos itibariyle 2008 lerin satışları başlıyordu) ama aracı hala almış değilim benide biraz önce aradılar araç yarın gelicekmiş teslim alıcam sanırım yarın işlemlerini yaptırdıkdan sonra..!!!

Bu kadar beklememin nedeni ise Hondanın bant genişliğinin büyütülmesi (fabrika gelişiyordu) bide siyaha olan talebin artışı..!!

Bugün bütün 2008 modeller dağıtıma başlamış arkadaşlar sizinde haberiniz olsun..

infaztim

« Yanıtla #9 : Eylül 17, 2007, 02:47:54 ÖS »
bekle kırmızı al

astracoupe

• Almanci Tane-R
« Yanıtla #10 : Eylül 18, 2007, 02:29:14 ÖS »
Bugün bana honda türkiyeden cevap geldi arkadaşlar. Kırmızı renk konusunda sıkıntığını yaşandığını en erken ekim ayı ortasında aracı teslim edebileceklerini belirtiler (Fabrika ile ilgili bir durum olduğunu söylediler)

SONE-R

« Yanıtla #11 : Eylül 18, 2007, 02:32:53 ÖS »
kardeş gel sen siyah veya gri al. kırmızı alma. kırmızı sahibi arkadaşlar alınacak belki ama kırmızı 3-4 yıl sonra pesbembe oluverir. boyatmak zorunda kalırsın..

astracoupe

• Almanci Tane-R
« Yanıtla #12 : Eylül 18, 2007, 02:43:01 ÖS »
şimdi 3 aydır kırmızı için bekledik kardeşim. artık.biraz daha bekleyeyim diye düşündüm
siyah ya da gri almak isteseydim siparişi verdiğim haziran ayında ******da siyahı vardı hazır.
senin dediğin de aslında mantıklı ama zevkler ve renkler tartışılamıyor işte :)
hayırlısı diyelim artık

SONE-R

« Yanıtla #13 : Eylül 18, 2007, 02:45:19 ÖS »
valla kırmızı rengin kaderidir, güneş gördükçe pembeleşir. Ben 2. el type-r ararken kırmızı son tercihimdi. Ben de severim kırmızıyı ama pembeleşince de hiç sevmem...  boya badana ister   >%6rol

astracoupe

• Almanci Tane-R
« Yanıtla #14 : Eylül 18, 2007, 02:48:39 ÖS »
sonuç olarak Typer olsunda isterse pembe olsun diyelim o zaman :)
nerden nereye geldik yawww :D

SONE-R

« Yanıtla #15 : Eylül 18, 2007, 02:50:38 ÖS »
hayırlısı olsun tabiki. type-r, type-r dır :D  >=ok Ekim sonunda fotolarını görürüz inşallah... :rc

astracoupe

• Almanci Tane-R
« Yanıtla #16 : Eylül 18, 2007, 02:52:40 ÖS »
sağol kardeşim.
inşallah bir an önce gelirde fotolarını tabii hemen çeker paylaşırım artık sizlerle :)

Seko

« Yanıtla #17 : Eylül 18, 2007, 09:53:13 ÖS »
siyah ya da gri almak isteseydim siparişi verdiğim haziran ayında ******da siyahı vardı hazır.
Hocam moralini bozmak istemem ama bu yazı pas gecmisin , Haziran da TR ye gelen ilk Type R ların birinin icinde olmak bana daha mantıklı geliyor , birde Ferrari bile olsa 3 ay herhangi bir aracı beklemem hele net ve kesin bir teslim veremiyorlar ve ustune ustluk sureyi uzatıyorlar ise  :gulegule

Güven

« Yanıtla #18 : Eylül 18, 2007, 09:54:56 ÖS »
Ben alırken 1 ay beklemiştim belkide benim şansımdı ama 1 ay bekleyip en son Type R ın sahibi olmuştum . Kırmızı çok can alıcı renk ama dikkatli ol çok nazara ve göze geliyor .
R 36660 dı benim ki o zamn .

SONE-R

« Yanıtla #19 : Eylül 18, 2007, 10:16:33 ÖS »

birde Ferrari bile olsa 3 ay herhangi bir aracı beklemem hele net ve kesin bir teslim veremiyorlar ve ustune ustluk sureyi uzatıyorlar ise  :gulegule

ben içime sinecek bir arabayı 1 sene bile beklerim. Sayılı gün çabuk geçer SekoCan.. >=ok :artis

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Eylül 18, 2007, 10:27:36 ÖS »

birde Ferrari bile olsa 3 ay herhangi bir aracı beklemem hele net ve kesin bir teslim veremiyorlar ve ustune ustluk sureyi uzatıyorlar ise  :gulegule

ben içime sinecek bir arabayı 1 sene bile beklerim. Sayılı gün çabuk geçer SekoCan..

>=ok

bizde bizim arabanın rengi için 1 ay beklemiştik..  :artis
şimdi iyiki beklemişim diyorum..  >=ok

astracoupe

• Almanci Tane-R
« Yanıtla #21 : Eylül 19, 2007, 06:51:18 ÖÖ »

Ben alırken 1 ay beklemiştim belkide benim şansımdı ama 1 ay bekleyip en son Type R ın sahibi olmuştum . Kırmızı çok can alıcı renk ama dikkatli ol çok nazara ve göze geliyor .
R 36660 dı benim ki o zamn .

Hocam moralini bozmak istemem ama bu yazı pas gecmisin , Haziran da TR ye gelen ilk Type R ların birinin icinde olmak bana daha mantıklı geliyor , birde Ferrari bile olsa 3 ay herhangi bir aracı beklemem hele net ve kesin bir teslim veremiyorlar ve ustune ustluk sureyi uzatıyorlar ise  :gulegule

görüşünüze saygı duyuyorum ama
sizce typeR herhangi bir araç mı?
yeni TypeR daha yeni olduğu için daha bişey diyemem ama eski TypeR bana göre efsane bir araç.
forumda birçok Typer sahibi olan arkadaşlarımız var. En iyi cevabı onlar verecekdir.

Seko

« Yanıtla #22 : Eylül 19, 2007, 09:19:41 ÖÖ »
Sorun yeni veya eski olması degil sorun ben 66,000 ytl paramı verecegim adamlar beni 5-6 ay bekletecek sorun burada , ben alıcıyım onlar satıcı para bende fakat yine ben bekleyecegim olur sey degil  <nohapy Millet arac satabilmek icin takla atarken sırf yeni diye cebinde 66,000 ytl parası olan bir adamı bu kadar bekletmek bence ciddi bir yonetim hatasıdır  >=ok  Golf 5 GTI da 67 ,000 ytl civarı olması lazım yanlıs hatırlamıyorsam ve eger stok tan teslim ediyorlar ise hic dusunmezdim  :gitar

SONE-R

« Yanıtla #23 : Eylül 19, 2007, 09:24:42 ÖÖ »
bilerek bekletilmek hoş değil ama adamların gerçekten ellerinden bir şey gelmiyor ise içime sinmeyen bir renkte arabayı sırf beklememek uğruna almazdım. Golf GTi farklı bir marka. Arkadaş Type-R a gönül vermiş, napsın Golfü... :dil

Seko

« Yanıtla #24 : Eylül 19, 2007, 09:33:02 ÖÖ »
Yok baba insan asık olur 1 sene bekler ben bu kadar bekletilmeyi anlamıyorum , adam 6 ayda fabrika diker Type R uretmeye baslar  >%6rol Golf GTI ı ornek verdim sadece