Gönderen Konu: Type-r Sahibi Arkadaşlardan Yardım istiyorum  (Okunma sayısı 2180 defa)

lucky jackal

Type-r Sahibi Arkadaşlardan Yardım istiyorum
« : Kasım 20, 2008, 09:25:26 ÖS »
Arkadaşlar honda sport 1.6 ep3 aracıma kar lastiği almak istiyorum amma velakin üzerinde 5 cm eibach yay ve 17" type-r jantları var ön lastik ölçülerim 205/45/17.Gelelim soruya, şimdi 205/45/17 olarak michelin ve goodyear üretimi yokmuş,diğer markalarda inanılmaz pahalı (bridgeston,dunlop vs kore malı olanlardan bahsetmiyorum) çifti 700-800 lerden başlıyor ayrıca 17 janta da biraz abes kaçar kar lastiği.TYpe-r veya benim araçtan herhangi birine sahip olan arkadaşlar bu problemi nasıl çözdü? sac jant mı aldınız? aldıysanız hangi ölçü aldınız? üzerine hangi ölçü kar lastiği taktınız? sürtme yaptı mı? v.s acilen ankara'da karlar başlamadan yardımlarınızı bekliyorum malum fiyatlar yükselmeye başlamış bile

EkReM

Ynt: Type-r Sahibi Arkadaşlardan Yardım istiyorum
« Yanıtla #1 : Kasım 20, 2008, 10:10:21 ÖS »
öncelikle şunu söylemek isterim ki hiç bir type r sahibinin zorunlu olmadığı takdirde karlı havada aracını çıkartacağını zannetmiyorum.yapacağın en mantıklı iş eğer elinde ise orjinal jantlarına kış lastiği alman daha mantıklı olur.fakat benim tavsiyem ebat konusunda orjinal lastik tabanı genişliği 205 ise (16 jantların için konuşuyorum)tabanı 195 alırdım senin yerinde olsam.az veya çok karda ralli mutlaka herkes seyretmiştir.orada taban genişliği hep araçta çok geniş değildir.geniş tabanlı kar lastikleri tutunma problemi yaşar.umarım az veya çok aydınlatabilmişimdir konu hakkında.
SAYGILAR

lucky jackal

« Yanıtla #2 : Kasım 20, 2008, 10:25:09 ÖS »

öncelikle şunu söylemek isterim ki hiç bir type r sahibinin zorunlu olmadığı takdirde karlı havada aracını çıkartacağını zannetmiyorum.yapacağın en mantıklı iş eğer elinde ise orjinal jantlarına kış lastiği alman daha mantıklı olur.fakat benim tavsiyem ebat konusunda orjinal lastik tabanı genişliği 205 ise (16 jantların için konuşuyorum)tabanı 195 alırdım senin yerinde olsam.az veya çok karda ralli mutlaka herkes seyretmiştir.orada taban genişliği hep araçta çok geniş değildir.geniş tabanlı kar lastikleri tutunma problemi yaşar.umarım az veya çok aydınlatabilmişimdir konu hakkında.
SAYGILAR
maalesef orjinal jantlarım elimde mevcut deil.bilgiller için teşekkür ederim sac jantlı bi çözüm düşünüyorum şimdilik,olmazsa orjinal yaylarımı taktırp,55 yanak falan alıcam,daha ucuz onlar

EkReM

« Yanıtla #3 : Kasım 20, 2008, 10:32:09 ÖS »
saç jant hiç bi yerde bulamazsan yeni kasa civic sedanların dream modellerindeki saç jantları söküp yerine çelik alaşımlı jant takılıyor.önce bir dene lastik almadan bence 15 saç janta.çünkü tam emin değilim ama belki fren kaliperine sürtebilir.
SAYGILAR

SuperSonic

• http://www.teamhondaturkey.com
« Yanıtla #4 : Kasım 24, 2008, 03:05:27 ÖS »
CTR'ıma kar lastiği almayı düşünmüştüm yıllar önce. Sonra kıyamadaım vazgeçtim.  Type-R'ın fren diskleri büyük olduğu için ancak 16" takılabiliyordu.  Senin arabanda 15" olur mu bilmem.  O zamanlarda eski kasa 16" S2000 jantı alacaktım.  Dediğim gibi son anda vaz geçtim.