Gönderen Konu: typer mın 4 vites cartlaması yardım  (Okunma sayısı 5057 defa)

brahim

typer mın 4 vites cartlaması yardım
« : Haziran 21, 2008, 08:51:27 ÖS »
arkadaslar 3 vıteste uzayorum 4 cekerken cartlıyo normal tık tık yaparsam cok az boyle bi poroblemle karssılasan varsa yardım .ozel servıse sordum bana 1000 artı eksı lur dıyo ,skromenc sarısı dıyolar o parcanın fıyatı nedır servısten baska nerde bulabılırım ,ilginize tesekkurler

merburvehan

Ynt: typer mın 4 vites cartlaması yardım
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2008, 09:00:18 ÖS »
Kesinlikle 4. vites sekromecin aşınmış ve vitesin 4e geçerken sıyırıyo ve cart diye ses geliyo.Bu uzun ve işcilik gerektiren bir iş şanzuman komple inecek ve vites dişlileri komple dağılacak asıl mesele parça değilde işçilik yani.Parça fazla bir fiyat tutmaz bence çay tabağından biraz daha küçük içi boş bir halka kenarlarında dişler var.

brahim

« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2008, 09:03:16 ÖS »
bu sekromeci servis hari
cinde bulabılırmıyım

merburvehan

« Yanıtla #3 : Haziran 21, 2008, 09:11:03 ÖS »
Orasını bilemicem arkadaşım aksarayda bi araştır bakalım şansını dene...

EkReM

« Yanıtla #4 : Haziran 21, 2008, 11:42:07 ÖS »
nacizane tavsiye bu kadar kuvettli bir o kadar bir özel bir araba.kesinlikle orjinal dışında parça kullanma.ikinciye masraf etmek zorunda kalırsın :D
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2008, 11:42:55 ÖS Gönderen: EkReM »

edo typer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 22, 2008, 12:25:36 ÖÖ »
oncelikle gecmıs olsun.... sorun senkromenc adı verılen sarı parcada deıldır tahmınımce....gecıslerdekı sorunlar genelde mason adı verdıgımız mesela 3. vites ve 4. vitesi ay yardımı ıle degistiren parcadan kaynaklanıyodur buyuk ıhtımal...senkromencler bu masonun ıcınde bulunuyor...mason bozuldugu zmn senkromencleride degistirmek ii bir secim olucaktır...ztn sadece mason veya senkromenc alamıyosun takım halınde gelıyor....

1-   arac vitesten sabit gazla giderken bosa cıkıyor mu?
2-   3. veya 4.vitesi soktuktan sonra vıtes kolu esnıyor mu?

arac vitesten cıkıyorsa dıslı set gerekır...

vıtes kolu esnıyorsa 3-4 ay gerekir...

eger bunlar yok ıse alıcagın parcanın numarası:23444-PNS-316   benım bulabıldıgım bu...3.vites dislisinide gruba dahıl etmısler...3.ve 4. vitesin masonu ayrı satmıyorlarmıs:(

yurt dısından getırırsen 400-450 dolar yırtarsın...trden alırsan 900-1000 ytl sedece malzeme:(

MaG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 22, 2008, 01:09:31 ÖÖ »

oncelikle gecmıs olsun.... sorun senkromenc adı verılen sarı parcada deıldır tahmınımce....gecıslerdekı sorunlar genelde mason adı verdıgımız mesela 3. vites ve 4. vitesi ay yardımı ıle degistiren parcadan kaynaklanıyodur buyuk ıhtımal...senkromencler bu masonun ıcınde bulunuyor...mason bozuldugu zmn senkromencleride degistirmek ii bir secim olucaktır...ztn sadece mason veya senkromenc alamıyosun takım halınde gelıyor....

1-   arac vitesten sabit gazla giderken bosa cıkıyor mu?
2-   3. veya 4.vitesi soktuktan sonra vıtes kolu esnıyor mu?

arac vitesten cıkıyorsa dıslı set gerekır...

vıtes kolu esnıyorsa 3-4 ay gerekir...

eger bunlar yok ıse alıcagın parcanın numarası:23444-PNS-316   benım bulabıldıgım bu...3.vites dislisinide gruba dahıl etmısler...3.ve 4. vitesin masonu ayrı satmıyorlarmıs:(

yurt dısından getırırsen 400-450 dolar yırtarsın...trden alırsan 900-1000 ytl sedece malzeme:(

çok doğru bir bilgi olmuş bende komple yeniliyorum.. yurt dışından getircem..

SONE-R

« Yanıtla #7 : Haziran 22, 2008, 09:54:08 ÖÖ »
aşırı zorlama sonucu mu yıpranıyor bu senkromeçler? veya vites değişimi sırasında debriyaja tam olarak basılmaması sonucunda mı yıpranıyor?
« Son Düzenleme: Haziran 22, 2008, 09:54:56 ÖÖ Gönderen: SONE-R »

merburvehan

« Yanıtla #8 : Haziran 22, 2008, 10:26:50 ÖÖ »
Araç boşa geçmiyomuş sadece 4. vitese geçerken cart sesi geliyomuş vites kolunun esnemesi gaza basınca vitesteyken olan esnemedenmi bahsediyosun yoksa 4. vitesteyken elinle esnetip olan boşluktanmı bahsediyosun arkadaşım...

RaMsEs

« Yanıtla #9 : Haziran 22, 2008, 10:59:40 ÖÖ »
Zaten  normal devirlerde cartlama yoktur..Yüksek devirlerde aracı zorlarken vites geçişinde cartlıyordur..O da senkromenc den kaynaklanıyodur bence..Burhanın da dediği gibi parçanın bir maliyeti yok ama işçilik çok fazla..Tüm şanzuman inecek yani...

Zubeyir

« Yanıtla #10 : Haziran 22, 2008, 02:21:01 ÖS »
senkromençe bakamk ıcın acıtıgnda orda çatallar var ay seklınde 4 un catalına bak belkı o catlamışta olabılırbenım 3 te olmuştu  ufak bı operasyonla hallettık senkromenc kaldı  onada dıkkat et soktugunde.

edo typer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 23, 2008, 01:05:04 ÖÖ »

Araç boşa geçmiyomuş sadece 4. vitese geçerken cart sesi geliyomuş vites kolunun esnemesi gaza basınca vitesteyken olan esnemedenmi bahsediyosun yoksa 4. vitesteyken elinle esnetip olan boşluktanmı bahsediyosun arkadaşım...

elinle esnettıgınde olan bosluktan bahsedıyorum...

bazı arkadaslar sadece senkromenc dıyorlar malıyetı yok dıyorlar...ama sadece senkromencı cıkma bulabılırsın oda bıraz zor ve tekrar sorun cıkartması olsasıdır...senkromencler set olarak gelır...yukarıda numarasını verdıgım set bırakın tr yı suan usa de bıle yok ben japonyadan getırtım...

senkromencın sorun cıkartması:

1- debrıyaj bıtmeye yuz tutmustur:D
2- bıraz sert atınca oluyo:D
3- typerın bıraz narın:D
4- onceden sanzıman acıldıysa ve ıcınde bır parca degıstıyse ya ıı temızlenmemıstır yada yag degısımı yapmaya gerek duyulmamıstır...sanzımanla 250-300 km rodaj yapılıp yagın tekrar degısmesı bu sorunun onune gececektır...

tekrar gecmıs olsun

brahim

« Yanıtla #12 : Haziran 26, 2008, 10:42:04 ÖS »
edo verdıgın bılgıler ıcın tesekkur ederrım obur arkadaslarada aynı sekıllde sekromenci servıse sordum bana 1 ay sure verdı 475 + kdv dıyor sokulunce baska parcalarda cıkabılır dıyo ne yapmalıyım sızce bıde pu parcayı japonyadan nekadara maal etdırırım bı abım japonyaya yegenın yanına zyarete gıtdı.

Zubeyir

« Yanıtla #13 : Temmuz 01, 2008, 11:24:50 ÖS »
valla benım bıldıgım her servıste  vardı bıtmısmıkı yaw ?. bıd e dedıgım gıbı  dişlilerin ordakı çataldan olabılır solıım benımkı oel cıkmıstı ufak b ı operasyonlşa duzelttık.gerek kalmadı senkromence felan.