Gönderen Konu: TYPER HAKKINDA BİLGİ  (Okunma sayısı 13558 defa)

infaztim

TYPER HAKKINDA BİLGİ
« : Mayıs 08, 2007, 04:33:41 ÖS »
öncelikle selamlar.arkadaşlar şuan 99 clk kompressor sahibiyim bi arkadaş 2004 model civic typer ile takasa girmek istio bende sıcak bakıorum kendisi bna çok seridir basmazsan km de 280 bin falan yakar dedi.burdan typer sahiplerine sorularım var sonuçta en iyi onlar bilir.bana TYPE-R ı anlatırmısınız kalitesi,performansı,yakıt tüketimi,frenleri nasıldır yani gerçekten dediği gibi müthiş performansa sahipmidir(bu güne dek kullandığım en seri araç 328ci düz vites 2000 model)cvp larınızı bekliorum kafam çok karışık typer konusunda.sevgiler.

infaztim

Ynt: TYPER HAKKINDA BİLGİ
« Yanıtla #1 : Mayıs 08, 2007, 04:37:38 ÖS »
bu arda type-r ı olan şahıs bana takas teklifinde bulunduğu için değil type-r alma isteğim.zaten uzun süredir metiyelerini dinliodum type-r ın :)

basrit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mayıs 08, 2007, 06:03:49 ÖS »
Bu saydıklarının hiçbiri için ben Type R a kusur bulamam. Genelde Type R ın iç görünümü ve kalitesi eleştirilir ama ben bunada katılmam çünkü bu sevk meselesidir eğer uçak kokpiti görünümlü araçlardan hoslanıyorsan hosuna gitmeyebilir ama bana göre içi sade gayet sportif ve güzel. Type R ın 0-100 ü son hızı zaten bilinen şeyler ama bunun ötesinde gerçekten zevkli bi makine ve karşılaştırman açısından 328'den daha iyi yürüyeceğini kesinlikle söyleyebilirim.Type R dan sonra  S2000 kullanıcılarının içinden Type R daki zevki alamadıklarını söyleyenler bile var. Motor sağlamlığı olarak da bence kusursuz. Benzin sarfiyatı açısından Type R a yakın sportiflikte daha ekonomik bir araç olduğunu pek sanmıyorum

sSPAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 08, 2007, 06:09:03 ÖS »
Aslında maksa gireyim atraksiyon yapayım şurdaki PUG'u kafalıyım demezsen.Bence sınıfına göre makul bir değer veriyor.

infaztim

« Yanıtla #4 : Mayıs 08, 2007, 06:15:12 ÖS »
PUG LARLA NE İŞİM OLUR BABALİ ADI ÜSTÜNDE PUG ORTADAKİ HARFİ DEĞİŞTİR SONUÇ ORTADA.PUGLAR NE KADAR MUAZZAM GİDERSE GİTSİN(MODİFİYELİLERİ TABİ)BİR MOTOR VE 4 TEKERDEN İBARET TABİ SEMPATİZANLARINA HAKARET KABUL EDİLMESİN BU BENİM ŞAHSİ FİKRİM AHİPLERİ İÇİN 12 NUMARA ALET OLARAKTA NİTELENDİRİLEBİLİR PEK TABİ İÇTENLİKLE SAYGI DUYARIM

ALG

• THT
« Yanıtla #5 : Mayıs 08, 2007, 07:16:03 ÖS »
muhteşem motor..
muhteşem şanzıman.
direksiyon hissi bunlara oranla az bişi zayıf..
işçilik diğerlerine göre daha kaliteli..
safkan spor otomobil.
frenler kullanıcıya göre değişkendir bence, fren yapmasını bilen adam bu arabaya hakim olur.
koltuklar gerçekten işlevsel, virajlarda kavrıyor bedeni.
yakıtı basmazsan seni memnun eder ama basarsanda içer..
pişman olmazsın, 2 senedir kullanıyorum ve subaruyu çok sevmeme rağmen elim satmaya gitmiyor..

dipnot: ne PUG ı allahaşkına, arabayı mundarlamayın  >%Sakin

ALG

• THT
« Yanıtla #6 : Mayıs 08, 2007, 07:18:04 ÖS »

Aslında maksa gireyim atraksiyon yapayım şurdaki PUG'u kafalıyım demezsen.Bence sınıfına göre makul bir değer veriyor.

yapma allahaşkına, ilk defa böyle yorum duyuyorum..makul değer haa ???

infaztim

« Yanıtla #7 : Mayıs 08, 2007, 07:19:29 ÖS »
çok saol yorumların için.peki stock olarakta performansı iyimidir en azından cai ve komple egzos ve header ile belli performans artışı oluomu.

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mayıs 08, 2007, 07:55:13 ÖS »
Cai + Egzos + Egzos manifoldu'nu değiştir , bariz farkı anlıyorsun.

sSPAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mayıs 08, 2007, 08:32:36 ÖS »
infaztim,ALG özür dilerim sustum <783^2

karasovalye

« Yanıtla #10 : Mayıs 08, 2007, 08:57:24 ÖS »
What Car? 2002-2003-2004 Best Hot Hatch, BBC Top Gear Best Hot Hatch 2002, Auto Express Best Sporting Car 2003
type-r ı olanın bir şey yazmasına gerek yok arabanın ödülleri ortada burda sitede yayınlandı bunlar. ayrıca top gear, 5.gear vites gibi uluslararaı proğramları izliyosan sayısız kereler type-r ı izleyebilirdin, kendine rakip gösterilen clio rs i pist katılımında geçti, c4 vts yi test ettiler denediler denedirler en sonunda bizim bu kategorideki tavsiyemiz honda civic type-r dediler, daha sonra bir günde 206rc yi test ettiler sonunda babaannemle geziyor gibiyim type-r ın çok gerisinde bir otomobil bu fiyatlara type-r almak daha mantıklı dediler vesayre vesayre bir ara habire denk geliyodur adamlar yemiyip içmeyip type-r deniyip öve öve bitiremiyolardı :) benden bundan önce 106 vardı sanayiden çıkamıyodum bu arabayı vince tak 5.kattan at gene birşey olmaz pug la bırak performansı, yanyana dahi koyulamıycak kadar kaliteli bir arabadır, yakıt olayına gelince bende header dahil komple egzoz filtre var km de 230.000tl yaktım ocak ayında zamlardan önce sonra denemedim hiç, normal 3000-4000 devir gidersen, 3000-4000 devirde eşşek gibi giderim sanma bir trafik lambasından diğerine yinede ilk sen varıyosun acayip az yakar, ama basarsan benzin ibresinin nasıl indiğini film gibi izleriz  

AngelllA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mayıs 08, 2007, 09:06:25 ÖS »
Pug  ve Type-R
Kedinin fareyle oynaması gibi

infaztim

« Yanıtla #12 : Mayıs 08, 2007, 09:24:11 ÖS »
çok saol karaşovalye güzel özetlemişsin.peki araç modifiyeye cevap verme aşamasında ne durumda ve modlandıktan sonra motor bunu kaldırıyomu sorun falan çıkarıomu(atmosferik modifiye)mesela headers,egzantrik,hondata kpro,cai,komple egzos,debriyaj seti ve coilover bunların hepsini veya bir kısmını yapıpta başı ağıran arkadaşlar mevcutmu.

ALG

• THT
« Yanıtla #13 : Mayıs 08, 2007, 09:25:03 ÖS »
walla hava filtresi ve eksozla stock type r ları geçiyorum..stock kullanma zaten, kesinlikle havafiltresi takarak kullan derim..

infaztim

« Yanıtla #14 : Mayıs 08, 2007, 09:28:05 ÖS »
filtre ve eksozda tercih ne olmalı.bide senin egsoz ve filtre markan nedir acaba.

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Mayıs 08, 2007, 09:29:47 ÖS »
eksoz yokkende geçiyordun Altıner Abim :)

filtre : Injen / Aem  (Injen ağır basar)  

Eksoz : tabiki OTTO :)

infaztim

« Yanıtla #16 : Mayıs 08, 2007, 09:31:34 ÖS »
ya otto nasıl bi egsoz hks den dahamı verimli typer için bide komplemi sonsusturucumu

infaztim

« Yanıtla #17 : Mayıs 08, 2007, 09:38:40 ÖS »
daha önce otto markasını duydum fakat pek ciddiye almadım nebiliym bu güne dek hks typer için en iyisi diye biliodum performans açısından ama sesi bilmiyorum.

ALG

• THT
« Yanıtla #18 : Mayıs 08, 2007, 09:47:25 ÖS »
walla ottoyu bende pek ciddiye almamıştım, ama kullanan arkadaşlarımızın aldığı verim ve sesi bence birçok eksozdan daha iyi..bende bir süredir kullanıyorum ve inanılmaz memnunum..yani eksoz aslında bildiğin eksoz ama free-flow çıkışı ve 63mm boru girişi var..gazı kesintisiz attığı için araba daha rahat nefes veriyor..

ALG

• THT
« Yanıtla #19 : Mayıs 08, 2007, 09:50:45 ÖS »
bu arada hava filtresiyle otto birleşimide gerçekten sıkı kombinasyon oluyor..

biraz yukliyim diosan yani aşırı beslemeye girmeden, hedırs-eksoz sistemi-filtre-hondata-hafif volan la falan gayet keyifli olur birde baskı balata deişirsen tadından yenmez derim..

infaztim

« Yanıtla #20 : Mayıs 08, 2007, 10:00:57 ÖS »
ben şunları yapıcam bugün fiyatta aldım::::komple egzantrik-hondata kpro-üst kapak contası-aem v2 veya injen cai-hks komple egzos-d2 komple fren kit-toda debriyaj-d2 veya başka marka coilover-toda headers 4-2-1.

ALG

• THT
« Yanıtla #21 : Mayıs 08, 2007, 10:17:36 ÖS »
hks komple eksoz yapacağına, düz boru ve son çıkış otto yap..paran cebinde kalsın..

infaztim

« Yanıtla #22 : Mayıs 08, 2007, 10:19:22 ÖS »
ya bu iskender usta nasıldır hep duyuyorum ismini

ALG

• THT
« Yanıtla #23 : Mayıs 08, 2007, 10:21:12 ÖS »

ya bu iskender usta nasıldır hep duyuyorum ismini

gerçekten iyidir..boru kıvırma için özel makinası falan var..ağır ama temiz iş yapar iskender usta..

infaztim

« Yanıtla #24 : Mayıs 08, 2007, 10:25:21 ÖS »
yani bilindik meşhur egzos markaları kadar kaliteli egsozlarmı yapıo yoksa sadece ses açısındanmı iyi.