Gönderen Konu: 2005 civic HB hakkında bilgi lazım  (Okunma sayısı 12809 defa)

byhakaco

• Ziyaretçi
2005 civic HB hakkında bilgi lazım
« : Eylül 17, 2010, 03:24:37 ÖS »
arkadaşlar 2005 otomatik civic HB 5kapı almayı düşünüyorum, bu araç hakkında yorumlarınız nedir?

yakıt
konfor
kabin içi ses yalıtımı
kronik sorunları varmı ?
beni bu araç hakkında bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. teşekkürler...

typermelih

Ynt: 2005 civic HB hakkında bilgi lazım
« Yanıtla #1 : Eylül 17, 2010, 08:14:54 ÖS »
GUZEL TERCIH OLUR KANIMCA ADANADA BIRKAC ISTEDINIZ KASADAN VAR ALMANIZI ONERIRIM INGILTEREDE URETILIYOR OLABILIR AMA COKTA IYI BIR BILGIYE SDAHIP OLDGUM SOYLENEMEZ

byhakaco

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 20, 2010, 09:49:39 ÖÖ »
bir allahın kulu yokmu şu arabayı kullanan :)

2002-2004 / 2004-2006 euro civic HB çiler size sesleniyorum duyun sesimi :)

pxinrorh

« Yanıtla #3 : Ekim 28, 2010, 08:27:58 ÖÖ »
kabin içi ses yalıtımı konusunda sıkıntı yaşayabilirsin!!

carousal

« Yanıtla #4 : Ekim 29, 2010, 09:25:18 ÖÖ »
Bahsettiğiniz aracı ben de yeni aldım, ekim ayı başında, şu an için gayet memnunum, önceden opel astra vardı (hala duruyor satmadım) ona kıyasla kabin içine daha fazla ses alıyor fakat bu ses beni rahatsız etmiyor. Sese çok kafayı takıyorsanız sizi rahatsız edebilir, bir de belki ben araca fazla yüklenmiyor olabilirim ancak yokuş çıkarken araç biraz zorlanıyor gibi geldi bana.

Sürüşü çok rahat, motor sesi içeriye neredeyse hiç gelmiyor, bende makyajlı kasa hb 5 kapı var araç çok az kişide olduğundan bulunduğu yerde dikkatleri üzerine çekiyor. Honda bu kasada 5 kapılı hb üretmiş mi diye soranlarla çok karşılaştım. Makyajlı kasada ön farlar halojen değil, mercekli. Dikiz aynalarında sinyal lambaları mevcut, park sensörü ve cd çaları mevcut, torpido gözünde aydınlatması var, 4 hava yastığı var, direksiyon ve vites topuzu galiba özel bir kaplama ile yapılmış. 4 cam otomatik. En önemlisi aracın yakıtı çok iyi.

byhakaco

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Kasım 03, 2010, 01:43:02 ÖS »
@carousal açıklaman için çok teşekkürler, kabin içi ses yalıtımına biraz önem veriyorum çünkü benim 95 civic dışarıda ne varsa hiç indirgemeden içeriye almakta çok başarılı :) o yüzden artık daha sessiz bir araba hayali kuruyorum ama bu aradada hondadan vazgeçmek istemiyorum fakat 2010 civic te bile yalıtım sorunundan bahseden arkadaşlar olduğu için sanırım artık ses yalıtımına pekte kafayı takmayacağım...

carousal

« Yanıtla #6 : Kasım 03, 2010, 07:03:22 ÖS »
Bu arada bugün aracın bir özelliğini keşfettim, belki pek çok arabada vardır ancak ben bunca yıldır habersizmişim. Dikiz aynasının altında bir mandal var, akşamları bu mandalı geriye itince arkadan gelen araçların ışıkları gözünüzü almıyor, yani dikiz aynasına basit bir müdahalede bulunarak (aynanın açısı değişiyor), dikiz aynasına karartmalı dikiz aynası gibi bir özellik kazandırıyorsunuz.

Yarın aracımı alalı tam 1 ay olacak, sürüş konforu olarak çok memnunum, özellikle şunu belirteyim, araç hb olmasına rağmen kabin kısmı sedandan farksız, zaten arabayı bir Corsa ya da Polo sınıfına koymak mümkün değil, Astra ve Golf ile aynı klasta. Hatta Astra G sedanlar ile hemen hemen aynı uzunlukta, yani demek istediğim içerisi çok geniş. Bir de Honda'larda arka şaft çıkıntısı yok, ki bu da arka koltuklarda oturanların konforunu bir hayli arttırıyor.

Bir de bu araç sanırım Euro civic olarak geçiyor, İngiltere'de üretilmiş yanlış bilmiyorsam, bu sebeple iç döşemeleri- kapılar ve koltuklarda çok güzel işçilik var. Vitesin ön göğüste bulunması da El freni önünde kocaman bir eşya gözü konulmasını sağlamış, teptikçe alıyor yani çok kullanışlı eşya gözleri mevcut.

Ben ilk kez hb araç kullanıyorum, arka cam sileceği falan çok hoşuma gitti, ön silecekler çalışırken geri vitese taktığınızda arka silecek de otomatik olarak çalışmaya başlıyor, araç sizin için güzel şeyler düşünüyor. Ancak üstteki mesajımda da dediğim gibi kabin içi ses yalıtımı Opel Astra'dan oldukça zayıf, fakat motor sesi konusunda da Opel Astra içeri çok fazla ses alıyor, Honda'da da içeri motorun sesi neredeyse hiç gelmiyor gibi.

Bu arada araçta herhangi bir kronik sorun var mı bir bilgim yok, ben de aracı dediğim gibi yeni aldım, 1 aydır elimde. Şimdilik çok memnunum.

Özellikle frenleme konusunda Opel Astra ile kıyaslama yapacak olursak, Honda'daki 4 tekerdeki disk fren, Astra G'de yalnızca ön tekerlerde bulunan disk frenlerden çok daha çabuk tepki veriyor, frene basınca araç anında yavaşlıyor, Astra da mı problem var acaba diye düşünmeye başladım, iki araç arasında muazzam frenleme farkı var.

Ayrıca araçtaki optitron gösterge çok güzel, artık Astra 'ya binesim gelmiyor dersem yeridir.
« Son Düzenleme: Kasım 03, 2010, 07:09:13 ÖS Gönderen: carousal »

byhakaco

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Kasım 03, 2010, 07:20:52 ÖS »
bu konuya yazdığınız iyi oldu, aylardır 2005 civic HB kullanıcısı bulamamıştım :) konuyu açtım yine yazan olmadı, ümidi kesmistim artık bu aracı kullanan böyle forumlara girmiyor heralde diyerek...
Ses yalıtımı konusunda şuan kullandığım 95 civic HB ten daha iyi olduğu kesindir oyüzden oda bana yeterince sessiz gelir eminim :)
Araç ingiltere üretimi, modeli euro civic diye geçiyor, aracın geniş iç hacim konusunda çok başarılı olduğunu duymuştum. yakıt olarak değerler nedir bir ölçüm yapabildinizmi?

carousal

« Yanıtla #8 : Kasım 03, 2010, 07:33:53 ÖS »
bende lpg var, benzinde ölçüm yapmadım, lpg'de 16.3 kuruş yakıyor, benzini hiç bilmiyorum, aracı aldığım gibi lpg taktırdım. (lpg karşıtı değilsinizdir umarım :S )

byhakaco

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Kasım 03, 2010, 07:44:15 ÖS »
lpg karşıtı değilim kullandığım araçta lpg lide 16.3 kuruşu anlamadım :) benim civic 200 kuruş yakıyor, yani 100km/10lt lpg gibi. sizin hesaba göre 100 km de 8.5 lt falan yakıyor, gerçekten harika bi tüketim. hem 1.6 hem otomatik vites, vtec2 dedikleri kadar ekonomik demekki :)

carousal

« Yanıtla #10 : Kasım 03, 2010, 07:49:49 ÖS »
Ben ilgili başlıklarda da yazmıştım bu hesabı, 77 TL'lik gaz ile ( litre fiyatı 1.87 liradan Aygaz ) 470 kilometre yol yaptım, araç otomatik vites sizin de dediğiniz gibi. Ancak ani kalkış yapmam, aracı hor kullanmam bu benim sürüş tipimle de alakalı olabilir, ancak VTEC-II'nin bunda ne kadar payı var teknik yönden o konuda bir bilgim yok, zaten VTEC motorlar için akıllı uslu kullanırsanız yakıtı bir hayli düşer diye söylüyorlar sanırım bu çok doğru bir ifade. Ben aracın yakıtından son derece memnunum, nazar değmesin.

carousal

« Yanıtla #11 : Kasım 28, 2010, 05:39:33 ÖS »
2005 Civic HB araçların farları bildiğim kadarıyla (dış görünüş olarak en azından) EP3 ile aynı. Acaba bu araçların farları H4 mü, H7 mi, ya da H11 mi? Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

Eğer farları EP3'ten farklı ise nasıl öğrenebilirim, yardımcı olursanız sevinirim. Aracıma kaliteli bir xenon kit taktırmak istiyorum, Osram-Hella-Denso-Philips gibi markaların gerçek Xenon yaptıkları söyleniyor, diğer pek çok marka M-tec ve adı sanı duyulmadık diğer markalar çakma xenon kit üretiyorlarmış, ben de araştırmalara bugün başladım.
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2010, 05:40:47 ÖS Gönderen: carousal »

carousal

« Yanıtla #12 : Kasım 28, 2010, 05:42:00 ÖS »
Farlarım fabrika çıkışından merceklidir.

carousal

« Yanıtla #13 : Aralık 01, 2010, 09:04:32 ÖS »
Bu konuda bilgisi olan yok galiba :D Ne kadar az var şu euro civic'ten arkadaş, kullananlar da foruma girmiyorlar demek ki :D

Bir türlü far kodunu öğrenemedik gitti.

alperd

• alperd
« Yanıtla #14 : Aralık 29, 2012, 01:08:13 ÖS »
Bu konuda bilgisi olan yok galiba :D Ne kadar az var şu euro civic'ten arkadaş, kullananlar da foruma girmiyorlar demek ki :D

Bir türlü far kodunu öğrenemedik gitti.

Ben geldim umarım geç kalmamaşımdır bazı konuları hortlatabilirim :)
92500 km.de 2005 model gümüş gri Civic HB aldım.
Aracı gerçekten çok beğendim daha önce sahibi olduğum araçlar imzamda mevcut.

sizin araç duruyor mu?

ozdemirli

• Ozdemirli
« Yanıtla #15 : Nisan 06, 2016, 03:47:23 ÖS »
ben de 2005 HB otlmatik Civic alarak bu kervana katılmış bulunuyorum. daha önce 2004 Sedan LS otomatik kullanmıştım. Tekrar hondalı olmak güzel.
yalnız aksesuar grubunda özellikle yedek parça sıkıntısı çekiyorum. sis farım kırık ve aynısını bulamıyorum. servis getirtiriz diyor ancak 1 ay beklersin diye de ekliyor :(