Gönderen Konu: Punto 1.4 vs fb7 kakis ve 140 a tirmanma kim yener ? Civic otomatik punto düz  (Okunma sayısı 6459 defa)

onurALT

Punto vs civic

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kacaman

punto kaç hp
77hp olan mı?

Yucer

• Alp Yücer
Kalkışta punto 1 boy atar, 2. Vitesten sonra fb7 yürür gider kimse de tutamaz :)

kacaman

Kalkışta punto 1 boy atar, 2. Vitesten sonra fb7 yürür gider kimse de tutamaz :)
1.4 punto evo 107hp olan için konuşursak eğer, kalkışta burun çırarır fakat ileride kaçınılmaz son, civic alır. hatta çok iddialı olacak fakat burun çıkaramayacağını da düşünüyorum çünki fiat puntolar da çok hafif değiller ve araç 16 jant olması gerek.

Yucer

• Alp Yücer
1.4 punto evo 107hp olan için konuşursak eğer, kalkışta burun çırarır fakat ileride kaçınılmaz son, civic alır. hatta çok iddialı olacak fakat burun çıkaramayacağını da düşünüyorum çünki fiat puntolar da çok hafif değiller ve araç 16 jant olması gerek.

Civic otomatik punto düz demiş arkadaş, ben kendi aracımdan hayal ettim de piyasadaki her türlü araç kalkışta bana kafa atıyor :) bu olayda canımı çok sıkıyor vallahi.

kacaman

civic otmatik evet dikkat etmemişim, haklısın punto kalkışta geçer.

mehmet zengin

s modda başlarsan gerisi yalan olur :) Aksi halde punto üzer seni. 0-100 değeri 10,8sn. fb7 ise 12,3sn. otomatik ile geçmen mümkün bile değil. Elbette kullanıcı önemli ama. eşit iki kullanıcı için durum bu. S modda git yoksa boşuna arabayı yorma :)

ysr

• Yasir
Kısa mesafe de punto uzun da sen alırsın :)

ebah17

• Ahm@
Punto nun  1.4 120 hp yanılmıyorsam T-Jet olanından bir öğretmen arkadaşımda vardı.Birkaç defa kullandım kalkışta honda yı yer:)

onurALT

Ynt:
« Yanıtla #9 : Nisan 03, 2014, 10:11:02 ÖÖ »
Slm cvp verim dun gece isiklarda kalktik adam bir boy fark atti 140 a dayanana kadar fark kapanmadi vsa kalkista çok kesti arabayi yoksa devir 6-7 binlerde gezdi durdu üzgünüm yenildik :( 2 yada 3 punto alan bir degere sahip olmasi geçmesi anlamına gelmedi keyfini çok kacirdi :(

Carismatiq

• Mustafa

Punto 1.4 ama kaçlık ?? 120 lik T-jetti sanırım geçilmişsiniz.

gecetilkisi

Makyaj da biyere kadar :)

onurALT

Ynt:
« Yanıtla #12 : Nisan 03, 2014, 04:10:09 ÖS »
Acil morale ihtiyacim var :) gidip arabaya egzos ve hava filtre kiti yaptiracam başka neyapilabilir ? 5-10 hp baya fark yaratirmi

Carismatiq

• Mustafa
Acil morale ihtiyacim var :) gidip arabaya egzos ve hava filtre kiti yaptiracam başka neyapilabilir ? 5-10 hp baya fark yaratirmi

Acil moral ; Arabayı satıp, yarı parasına yüklü bir VTI alıyorsunuz. Alayının üstünden geçiyorsunuz :D

onurALT

ARABADAN COK MEMNUNUM AMA AZ BIR SEY GAZ VERSELERMIS YAKTIGI BENZINE ACIMICAM :D

http://hizliresim.com/lY220b

mehmet zengin

I-vtec 125hb civic fd6 fb7 lerimiz huzurlu, keyifli yolculuk arabasi :) yarisacaksak vti typer bunlar var. Ha diceksiniz linea punto bunlar nie var. Kalas gibi arabanin artisi da o iste :) dipnot: linea ve punto yeteri kadar kullandim biliyorum. Isterse 10 boy fark atsin sorun yok. Ama honda duy sesimizi dizel otomatik turbo bu terimleri bizde istiyoruz. Bulunsun :)

onurALT

Haklısın ustat puntonun ıcıne oturmustum bır kere kutu gıbı demek az bıle tek kısılık nerdeyse :d hondada gerıl gerıl oturup nerdeyse mangal atıcam :d

byaslan

• Byaslan
Onuralt kardeşim senin araç kaç binde?

byaslan

• Byaslan
Aracim 2binde iken 100lük focusla kapistim arka tamponunda yuruyup 140 da yakalayip gectim. arac 22binde simdi gecen hafta ayni guzergahta kalktik adam burun bile cikaramadi. Yani motorun acilmasi sart tecrübe ile sabit.

onurALT

ARAC 15 BINDE bence acılmıstır tecrube derken baya kalktım baska araclarla passat cok fark attıgımdı galıba duz 1.6 dı ama olsun gecmek ve verdıgı vtec sesı yeterdı.gecen punto buyuk ıhtımal 120 lıktı eskı kasa arkada egzos falan ıyıydı.artık ufak dokunuslarla hp artırımına gıtmeyı denıcem aldıgım seylerı resımlıcem kısmetse sımota ıntake kıt buldum 450 tl dıyor alınırmı_?

onurALT

byaslan

• Byaslan
Ynt: Punto 1.4 vs fb7 kakis ve 140 a tirmanma kim yener ?
« Yanıtla #21 : Nisan 03, 2014, 08:59:47 ÖS »

Dynoda HP Artırımı ispatlanmış ve denildiği gibi 5-10 hp artışı söz konusu ise düşünmeden alınır bence.
« Son Düzenleme: Nisan 03, 2014, 09:01:11 ÖS Gönderen: byaslan »

kacaman

aem caı kullanıyorum çok memnunum, emsal fd6 ları geçiyor kısada uzunda.

cagatay54

fb7 hız sınırlaması var zaten otomatik ile manuel araç kıyaslanamaz.yüksek hızlarda zaten tjet i geçersin ama kalkışta sıkıntı honda otomatiği.manuel olsaydı geçerdin.otomatikle kalkış katılımı yapılmaz roll yaparsın anca ordan yürüyebilirsen yürürsün.yoksa manuel bir araçla kalkış yapamayız.

onurALT

Slm 3 gundur kayıptım :d geldım otomatıkle sadece hanımla sahılde gezmesı ıyı :D bu yazılanlardan bunu anladık beyaaa :)