Gönderen Konu: lpg hakkında yardımınıza ıhtıyacım var arkadaşlar  (Okunma sayısı 1955 defa)

asdf8639

• Kemal Çelik
lpg hakkında yardımınıza ıhtıyacım var arkadaşlar
« : Temmuz 23, 2013, 10:34:04 ÖÖ »
2008 model hb civic sahibiyim arac guzel hos fakat 90 tl lik benzine 160km yol gıdınce baya bı zorluyor. bugun tup taktırmayı dusunuyorum. hangı marka en iyi şekilde randıman verır sıkıntı yaratmaz ve istanbul avrupa yakasında tavsıye edebılecegınız yerler neresi ? bir sorumda motora zararı olurmu ve seriliğinden düşermi lütfen acil yorumlarınızı ve yardımlarınızı beklıyorum arkadaşlar

taraa76

• taraa76
Ynt: lpg hakkında yardımınıza ıhtıyacım var arkadaşlar
« Yanıtla #1 : Temmuz 23, 2013, 10:48:27 ÖÖ »
Merhaba.  Ben prins marka kullanıyorum. Çok ta memnunum. Diğerlerini bilemediğimden onlar kötü diyemem ama prins için olumlu tavsiye verebilirim.biraz pahalı diğerlerine göre. Lovato nun yeni sistemleri de güzel diyorlar. Ancak arada 200 300 tl varsa prins taktırın derim. bizim araçlar 1.8 olduğu için prins te enjektörleri diğer arabalara takılanlardan farklı oluyor. ayrıca enjektör markası hondanın kullandığı ile aynı diye biliyorum. yanlış yazabilirim ama kheinn gibi bir marka olması lazım. bu araştırmaya girmişseniz duyacağınız en doğru ve en sık şey montajın kalitesi. Hangi marka olursa olsun montaj çok önemli. Not: az yaksın diye kasmazsam şehir içi ortalama 10 lt LPG harcıyorum. Daha da az yakabilir  ancak bu sefer de arabadan zevk alamıyorum :)

taraa76

• taraa76
« Yanıtla #2 : Temmuz 27, 2013, 11:03:30 ÖÖ »
Neye karar verdiniz acaba?

asdf8639

• Kemal Çelik
« Yanıtla #3 : Temmuz 27, 2013, 11:37:01 ÖÖ »
lpg ustasıyla konustum aracım da 17 jant ve abart egsoz ver o sekılde lgp de yakıtın 35-40 olur dedi. eger oyleyse acıkcası taktırmaktan svazgectım. cunku zaten suan 50-55 kurus yakıyorum. arada oyle aman aman bı fark yok :S

LoReN_SoTH

« Yanıtla #4 : Ağustos 12, 2013, 12:58:35 ÖÖ »
Kardeş sen nasıl 50-55krş yakıyorsun ben şehir içinde tapa gaz gitsem ortalama 10lt anca görüyor. Normal kullanım şehir içinde 7-8lt atasında buda 35-40 krş yapar...

GalileoScr

« Yanıtla #5 : Ağustos 12, 2013, 09:38:54 ÖÖ »
Merhaba;

Eski aracıma (eski kasa city) Brc kullandım gayet memdum hiç sorun çıkarmadı. Sadece yakıt göstergesi tam doğru çalışmıyordu ki buda her lpgli araçta olan kronik bir sorun yapacak bir şey yok. Çok az performans kaybı vardı benim açımdan çokta önemli bir sorun değildi.

Yeni aracımda (Yeni kasa City) Prins taktırdım, Brc ye kıyasla daha iyi olduğunu söyleyebilirim performans kaybı oldumu pek anlayamadımhissedilecek derecede değil gibi gözüküyor. Brc ye kıyasla her çalıştırmada motor ısısını ölçme vs. yapmıyor prins yaklaşık 3 dk sistem açık kalıyor bi bakkala girip çıksan lpg ile devam ediyorsun bu özelliğini çok beğendim yazın benzini bi kere fullemek yetecek bu gidişle. Ayrıca ilk ısınmada daha hızlı bir geçiş söz konusu bunu lpgden değilde aracın motor farklılığından olduğunu düşünüyorum.