Gönderen Konu: INTEGRA VTEC ICIN TURBO  (Okunma sayısı 3303 defa)

ferdi130

INTEGRA VTEC ICIN TURBO
« : Mart 12, 2016, 09:46:44 ÖS »
Arkadaşlar cümleten Selamın aleyküm. 1.8 Vtec integra almayı düşünüyorum bunun için bir turbo planım var fakat pek bilgim yok. Hangi seri turbo, nerden temin ederim, bütçe ne olmalı, kaç beygir performans artışı olur bilgisi olan varsa ve bilgilendirirse memnun kalırım. Şimdiden teşekkürler iyi forumlar

honda2002

Ynt: INTEGRA VTEC ICIN TURBO
« Yanıtla #1 : Mart 12, 2016, 10:36:28 ÖS »
Ikiler honda murat usta integra turbolamisti kendi kullaniyordu. Ama.sanirim o 2.2vti ydi. Bence tek adres simdilik orasi. Kendisine danisabilirsin. Aracin inanilmaz ivmelenmesi var diyordu. Tam şaka araci olmustu.

ferdi130

« Yanıtla #2 : Mart 12, 2016, 11:07:46 ÖS »
Evet ikiler hondayı bu konuda duydum fakat oraya gitmeden evvel bir fikir edineyim dedim. Yani ortalama bi turbo ve kit kaça gelir bana ve hp olarak artış ne olur? Senin fikrin mesela..

honda2002

« Yanıtla #3 : Mart 13, 2016, 12:23:45 ÖÖ »
Evet ikiler hondayı bu konuda duydum fakat oraya gitmeden evvel bir fikir edineyim dedim. Yani ortalama bi turbo ve kit kaça gelir bana ve hp olarak artış ne olur? Senin fikrin mesela..

Konusurken Murat usta iscilik kendinden ve parcalari da alis fiyatina hallettiginden ona ucuza gelmistir. Ancak dogru duzgun ve uzun sureli kullanacagin bir uygulama minimum 20bin tl leri bulabilecegini dusunuyorum. Bu isin uzmani hic degilim nasil yaparim diye merak ta cok etmedim ama duyduklarim bunlar.Cunku bunun motor piston guclendirmeden intercooler a oradan alt takim ve frenleri guclendirmeye varan modifikasyonlari var. Ama yolda m3 leri kovalarsin herhalde :) daha ucuzu mutlaka olur profesyonel birsey olmaz ve kisa vadeli olur diye dusunuyorum.

ferdi130

« Yanıtla #4 : Mart 13, 2016, 01:19:22 ÖS »
Teşekkür ederim çok profesyonel bişey de gözüm yok anlıyıcağınız sadece bi heves.. Peki sizce Vtec kapak ile piston vs. Parçalar ile oynayarak gözle görülür bi güç elde edebilirmiyim? Ve bu daha mantıklı mı olur. Bu konularda yeniyim kusura bakmayın

honda2002

« Yanıtla #5 : Mart 13, 2016, 02:58:21 ÖS »
Teşekkür ederim çok profesyonel bişey de gözüm yok anlıyıcağınız sadece bi heves.. Peki sizce Vtec kapak ile piston vs. Parçalar ile oynayarak gözle görülür bi güç elde edebilirmiyim? Ve bu daha mantıklı mı olur. Bu konularda yeniyim kusura bakmayın

Bu konuda sizden fazla bilgi sahibi degilim. Ancak sizin konumuzda olsam 1.8 yerine 2.2vti alirdim. 1.8 motorla ugrasmazdim.

ferdi130

« Yanıtla #6 : Mart 13, 2016, 05:42:09 ÖS »
Yani prelude mi ustadım

honda2002

« Yanıtla #7 : Mart 14, 2016, 11:57:19 ÖÖ »
Integrayla preludeyi karistirdim sanirim :)

Ikilerin turboladigi da 2.2 vti prelude muhtemelen.

Prelude daha farkli bir arac ancak 2.2vti icin prelude alinabilir. Yoksa 2.2vti motor integraya takilabilinir mi bakmak lazim. Konuya daha hakim birini danisman daha dogru olur.