Gönderen Konu: honda civic 1.6 vtec sport alınırmı?  (Okunma sayısı 25487 defa)

katipalper

honda civic 1.6 vtec sport alınırmı?
« : Mart 13, 2012, 10:30:07 ÖS »
merhaba arkadaslar. ep2 kasa araştırıyorum. 2004 model 21.000 e bir araba var. manuel. sizce fiyat ortalaması nedir? yakıt tüketimi nasıldır? tüp takılırmı performansını çok etkilermi? birde kullanan arkadaslarımızdan bu model hakkında biraz yorum alabilirmiyim ? teşekkürler

deniz

• Co-Admin
Ynt: honda civic 1.6 vtec sport alınırmı?
« Yanıtla #1 : Mart 13, 2012, 11:19:04 ÖS »

piscocuk

« Yanıtla #2 : Mart 14, 2012, 08:50:47 ÖÖ »
2004 makyajlı kasamı eski kasamı otomatik vitesmi yoksa gerçekten 5 bijon manuel sportmu?

2004 model araba için 21000 tl bedava bence aracı alacaksanız iyi bir araştırın derim

yakıt olarak yorum yapamıcam artık benzin fiyatları ortada nekadar yakmasada yakar :)

lpg taktırabilirsiniz bir sorun yaşamazsınız aracınızın performansını etkilemez

tek kapı arabalara göre içi geniştir.koltukları kırmızı siyah güzeldir.en sevdiğim yanı makyajlı kasanın 3 kollu deri kaplı kırmızı dikişli direksiyonuydu..sahibini üzmeyen güzel bir arabadır tavsiye edilir.bir kaç ufak işlemle görüntü olarak güzel bir hale gelebilir.

sna369

« Yanıtla #3 : Mart 23, 2012, 07:00:39 ÖS »
Yakıt durumu: Bilindiği gibi dünyanın en pahalı benzini bizde. Fakat diğer 1.6 araçlarla kıyaslarsan (wolksvagen, Opel, Fiat, Peugeot) gibi araçlara göre normal kullanımda gayet ekonomiktir.

LPG Hakkında: Ben aracıma lpg taktırmadım bu konuya hakim değilim.

Alacağın araç (5 bijonlu, manuel vites, beyaz kadran, kırmızı kumaş döşeme, deri direksiyon ve vites topuzu, orijinal marşbiel, spoiler, sis farı, 16 alaşımlı jant) civic sport ise 21.000 TL uygun fiyat.

Aracın genişliği wolksvagen passat ile yarışır diyebilirim. Hiç beklenmeyen bir genişlik var araçta 5 kapı araca hiçbir şekilde ihtiyaç duymazsın keşke 5 kapı araç almış olsaydım diyeceğin bir durumla karşılaşmazsın.

aracın motoru 1.6 110 hp dir. 2004 5 kapılı V-TEC lerin bütün motor parçaları uyar (kaporta parçaları dışında) araca. kesinlikle parça sıkıntısı yaşamazsın.

Vites topuzu standart dışında (araç göğüsünde) olduğu için ayrı bir sürüş keyfi vardır.   

Araçtan wolksvagen grubu kadar konfor bekleme alman araçlarına göre biraz serttir ama sürüş keyfine diyecek yok.

Modifiye merakın varsa aracta değişiklik yapmak mümkün (fabrika çıkış hali gayet güzel)

Alınır mı satılır mı? gibi bir düşüncen varsa kesinlikle alınır satılır. aracın çok hayranı var.
« Son Düzenleme: Mart 23, 2012, 07:01:38 ÖS Gönderen: sna369 »

katipalper

« Yanıtla #4 : Mart 24, 2012, 04:15:35 ÖS »
aracın sahibini aradım ağır bakımları olan triger v.s. bakımlarını yaptırmamış. ayrıca manuel deil otomatik vites oldugunu söyledi. umarım alırım bu aracı fiyatı bana da uygun geldi. biraz daha araştırıp karar vermem gerek satılmadan. teşekkürler yanıtlarınız için

piscocuk

« Yanıtla #5 : Mart 24, 2012, 04:43:07 ÖS »
otomatik olanlar sport değil yanlız bilginiz olsun

sportlar beyaz kadran kırmızı siyah koltuk 5 bijon manuel olanlarıdır

katipalper

« Yanıtla #6 : Mart 25, 2012, 03:20:45 ÖS »
evet araştırdım 5 bijon olanlar sport. 2004 kasalar genelde 4 bijon ve makyajlı seri sanırım. peki sport ile makyajlı kasa arasında ne kadar fark var performarns bakımından ? teşekkürler

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #7 : Mart 25, 2012, 03:37:54 ÖS »
4 bijon 5 bijon olayını hala tam anlamıyla çözemedim. fark sadece bijon fazlalığı değildir elbet değil mi? bunun yanı sıra disk/kaliperlerde boyutsal farklılıkda var mıdır?

piscocuk

« Yanıtla #8 : Mart 25, 2012, 04:14:59 ÖS »
evet araþtýrdým 5 bijon olanlar sport. 2004 kasalar genelde 4 bijon ve makyajlý seri sanýrým. peki sport ile makyajlý kasa arasýnda ne kadar fark var performarns bakýmýndan ? teþekkürler

Motorlar ayni.biri otomatik.digeri manuel.performans farki.bundan olur

sna369

« Yanıtla #9 : Mart 25, 2012, 04:49:46 ÖS »
quote author=katipalper link=topic=64823.msg893733#msg893733 date=1332681645]
evet araştırdım 5 bijon olanlar sport. 2004 kasalar genelde 4 bijon ve makyajlı seri sanırım. peki sport ile makyajlı kasa arasında ne kadar fark var performarns bakımından ? teşekkürler
[/quotOtomatik vites olanlar makyajlı değil sadece TYPE-R ve SPORT modelleri orijinal makyajlı  otomatik vites olanlarda kasa aynı olduğu için TYPE-R ve SPORT makyajı yapılabiliyor dış görüntüsü bu araçlarla aynı oluyor. Fakat TYPE-R ve SPORT modellerinde sonradan takılmış bir parça yok fabrika çıkışı bu şekilde. bunlar: Marşbiyel, spoiler, tek çıkışta çift egzoz,  mercekli farlar, dikiz aynalarında sinyaller, 16 alaşım jant, beyaz kadran kırmızı dikişli kumaş döşeme, deri direksiyon ve vites topuzu)   TYPE-R da ek olarak 17 jant ve spoiler sport modelinden farklı tabiki motor gücüde farklı.  yani bahsettiğin otomatik vites araçta bu anlattıklarım yok sonradan yapılabiliyor ve dış görüntü sport ile aynı olabiliyor.

canpower7

« Yanıtla #10 : Mayıs 21, 2012, 09:20:49 ÖS »
ben 2004 civic sport kullanıyorum..bizim bölüme bakarsan sana daha yardımcı olabiliriz.. ben lpg kullanıyorum atiker marka..kat iptali var simota filtre var..bi sorun yaşamıyorum valla..içi çok geniş.. yakıtı da makul ve görünümü de gayet şık,baktırıyor..:)  sormak istediğin soruların olursa özel mesaj atabilirsin veya ep2 kullanıcıları nerde die bi bölüm var oraya yazarsan seve seve tüm sorularını yanıtlarız.. saygılar..