Gönderen Konu: Honca Civic 1.6 Vtec Sport HK.  (Okunma sayısı 3337 defa)

RickPierOneil

• Erdinç
Honca Civic 1.6 Vtec Sport HK.
« : Eylül 25, 2013, 01:30:55 ÖS »
Herkese iyi forumlar.
Forumu bayadır takip ediyorum fakat ilk defa yazmak şimdi kısmet oldu.
1.6 Vtec Sport araç almayı düşünüyorum.
Malum sitede bir araç buldum gösterip satışını almak için yarın arkadaşa gidicem.
Fikirleriniz benim için önemli çünkü daha önce hiç honda aracım olmadı ilk defa Honda alıcam.
Fikirlerinizi söylerseniz memnun olurum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-orjinal-63500-km-de-honda-civic-v-tec-sport-otomatik-137666831/detay/

zomuks

Ynt: Honca Civic 1.6 Vtec Sport HK.
« Yanıtla #1 : Eylül 25, 2013, 01:51:28 ÖS »
Çok iyi bir usta yada servise göstermeni tavsiye ederim. 9-10 yaşında ki bir araç için km si şüphe uyandıracak kadar düşük, iyi araştırmak lazım.
Benim abartı olmamak kaydıyla boya-değişen gibi bir takıntım yok ama kaput-çamurluk-tampon boyanmış, önden kazalı olduğunu anlıyoruz.
Bu kazadan gerçekten sadece kaporta hasarı ile kurtarmış mı? yoksa şasi-radyatör-motor falan işlem gördü mü? Dediğim gibi iyi bir hasar araştırması yapmadan almayın bence.

RickPierOneil

• Erdinç
« Yanıtla #2 : Eylül 25, 2013, 02:09:42 ÖS »
KM'yi hem servise hem tüvtürkte calısan arkadaşıma sordum orjinalliğinden bir şüphem kalmadı açıkcası.
Hasar ise kamyonun geri gelirken çarptığını ve tamponun, çamurluğun ve kaputun kasıldığını çekilerek düzeltildiğini söylüyor.Fiyatı gayet makul geldi bana tabi piyasasını bilmiyorum yazdığı fiyatın yine altında bir fiyata konustuk kendisiyle.Vtec Sport tavsiye ediyor musunuz genel manada Peki ?

bakıyorum da 22 liraya bu donanımda ve bu şıklıkta alınacak başka bir araç yok ...

hacettepeli

« Yanıtla #3 : Eylül 25, 2013, 02:49:39 ÖS »
alınır bınılır paşa paşa :)

zomuks

« Yanıtla #4 : Eylül 25, 2013, 02:57:55 ÖS »
KM orjinalliği servis ve usta tarafından onaylandıysa söyleyecek birşey yok, bu yaşta bir araç için çok iyi km si. Şanzıman ve motor da iyi durumdaysa sorun yok.

''Hasar ise kamyonun geri gelirken çarptığını ve tamponun, çamurluğun ve kaputun kasıldığını çekilerek düzeltildiğini söylüyor'' satıcıyı itham altında bırakmak için yazmıyorum ama
sürtmeden dolayı boyandı denilen parçada iki parmak macun çıkıyor bazen. O kadar garip ki bu işler gerçekten de çok küçük işler için bazı servisler kaskoya geçirmek için bin takla atıyorlar.
Ellerinden gelse perte çıkaracaklar araçları. O yüzden tüm hasar-onarım işlerini iyice araştırıp almak gerekli, sonradan başınız ağrımaz. Fiyatı makul aracın. Ben aynı kasanın 2002 modelini kullanıyorum özetlersem;

Araçtan oldukça memnunun, bakım dışında ekstra tek masrafı oksijen sensörü oldu. Tek kapı olmasına rağmen çok kullanışlı, içi çok geniş. Uzun yolda arka koltukta 3 kişi çok rahat uyudu:) Otomatik olması şehir içi trafiğinde büyük avantaj, ama performansı, hızlanması manuel kadar iyi değil. Buraya dikkat kötü demiyorum aynı aracın manuel viteslisine göre biraz daha hantal. Deviri yükseltirsen koltuğa yapıştırıyor. Bu araçta lpg yok, bende aldığımda yoktu ama en fazla 2 ay dayanabildim. Brc taktırdım gayet menunum, istanbul trafiğinde 28-33 kuruş arası yakıyor. Geçen yaz İstanbul-İzmir arası 4 kişi, full bagaj, klim açık 110-140 km sürat ile 21-22 kuruş yaktı. Ben memnunum, tavsiye ederim.

CMYK

« Yanıtla #5 : Eylül 25, 2013, 05:03:55 ÖS »
Ben EP2 (otomatik) 4 tane alıp sattım ve dun itibarıyle 5. aracımı aldım. Butun araclarımı sıkı kontrolden gecırerek aldım ve hıcbırınde pişman olmadım. Aracı duzgun kontrol ettırdıkten sonra gonul rahatlıygıyla alınacak bir arac.

silence

« Yanıtla #6 : Eylül 25, 2013, 05:37:57 ÖS »
selam bende uzun zamandır ep2 bakıyorum.ama ben manuel orgınal type r bodykıtlı arıyorum su 5 bıjonlulardan.bır tane buldum 2004 model o da dusuk km de ancak fıyatı bıraz yuksek 31 bın ıstıyor sahıbı sızce nasıl temız oldugunu varsayarsak fıyat ıyı mıdır yoksa yuksek mı ?

RickPierOneil

• Erdinç
« Yanıtla #7 : Eylül 27, 2013, 08:06:15 ÖS »
hocam bence fiyat çok yüksek..31bin tlye istediğin marka araç alırsın en fazla ederi 25000 lira.benim şahsi fikrim.

silence

« Yanıtla #8 : Eylül 28, 2013, 01:10:45 ÖS »
ya bencede cok para ama saglam dayanıklı biraz da hızlı gıden spor sayılabilecek başka ne var ki ? bide civic lpg uyumu motor sorunsuzlugu falan baya celdırıcı :)