Gönderen Konu: TypeR sibop ayarı  (Okunma sayısı 4702 defa)

MaG

• Ziyaretçi
TypeR sibop ayarı
« : Aralık 06, 2007, 12:05:34 ÖS »

Arkadaşlar typeR ların sibop ayarı kaçlık yapılıyor ve nerde yaptırılmalı ?

karasovalye

Ynt: TypeR sibop ayarı
« Yanıtla #1 : Aralık 06, 2007, 12:37:22 ÖS »
daha önce bu tarz bir konu bende açmıştım ama anlayan çıkmadı bir kaç yere sordum yetkili servisin dediği araba makineye bağladığında bozuk gözüküyosa ayar yapılıyor typer da makineden bakılabiliyor subap ayarına dediler, ha başkalarının dediğide kimisi sese göre yapılır, kimisi 60-70 binde yaptırmak gerek falan filan

MaG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Aralık 06, 2007, 12:40:01 ÖS »

Bozuk oldugunu sesten anlayabiliyorum şık şık vuruyor zaten servise bıraktım artık ama kaçlık yapılıyor onu ögrensem iyi olacak :)

SONE-R

« Yanıtla #3 : Aralık 06, 2007, 01:22:11 ÖS »
karaşövalye; kardeş ben ctesi sübap ayarını yaptırdım motor çiçek gibi oldu valla  :girls arabanın ilk ateşleme sesi bile değişti... kesin yaptır sende...

karasovalye

« Yanıtla #4 : Aralık 06, 2007, 04:08:45 ÖS »
SONE-R  hayırlı olsun benim şıkırdıyodu serviste makinede bir şey yok dediler sonra benzini hep aynı yerden aldım kesti total den alıyorum arabada fark hissettim motor sesinde yani ince metalik ses oluyodur avans vuruyor derler ya o tarz bir şey kesildi, senin subap ayarını neye göre yaptılar bir makineden falanmı bakıp yoksa başka türlümü

SONE-R

« Yanıtla #5 : Aralık 06, 2007, 04:46:00 ÖS »
Yok canım klasik sübap ayarı aparatı ile yani kalınlık ölçer ince metal bıçaklarla ayarlandı...