Gönderen Konu: FN2 MOD Yardım  (Okunma sayısı 14322 defa)

exsca

• Ziyaretçi
FN2 MOD Yardım
« : Eylül 19, 2008, 11:16:52 ÖS »
2007 typer Fn2' me Hava filitresi , Komple Egzoz , chip , Spor yay taktirmak istiyorum.Bu parcalari isimleri , nerden ve kaca bulabilecegimi yazarsaniz cok sevinirim.Tesekkur ederim.İyi forumlar.

typermelih

Ynt: FN2 MOD Yardım
« Yanıtla #1 : Eylül 20, 2008, 08:03:36 ÖÖ »
racer corner fatıh ten bulacaksın maslak ta oto sanayı fıltre kıtını caı olanından tampon altı 580 dolar ve ınjen marka egsozuda ordan vereceksın sıparısı 1290 dolar ve markası hks hondata programı da yıne orası dır dıye tahmın edıyorum fıyat bellı degıl aslında yurt dısı fıyatı 500 sıterlın gumruk bılıyosun burda sana vergı kaca patlatır bılemem alacagın hp ıse 26 hp hondata katalıtıgı ıptal edersen egsozdan 5 hp fıltreden 8 hp toplam 39 hp sende kac hp vardı 201 hp artı 39 hp al sana 240 hp allah bereket versın

sado

« Yanıtla #2 : Eylül 22, 2008, 05:25:14 ÖS »
maslakta nerde satılıyo cai?

cnzdmr

« Yanıtla #3 : Eylül 22, 2008, 09:39:55 ÖS »
o hp ler bıraz abartı olmus yanlız :)
toplamda 20-25hp den fazlasını alamazsın ama o bıle atmosferık bı arac ıcın cok ıyı bı rakamdır:)

exsca

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 25, 2008, 12:36:14 ÖÖ »

racer corner fatıh ten bulacaksın maslak ta oto sanayı fıltre kıtını caı olanından tampon altı 580 dolar ve ınjen marka egsozuda ordan vereceksın sıparısı 1290 dolar ve markası hks hondata programı da yıne orası dır dıye tahmın edıyorum fıyat bellı degıl aslında yurt dısı fıyatı 500 sıterlın gumruk bılıyosun burda sana vergı kaca patlatır bılemem alacagın hp ıse 26 hp hondata katalıtıgı ıptal edersen egsozdan 5 hp fıltreden 8 hp toplam 39 hp sende kac hp vardı 201 hp artı 39 hp al sana 240 hp allah bereket versın

tesekkur ederim.ilk etapta cai takalim.birde ismini solersen satilan yerin guzel olur

typermelih

« Yanıtla #5 : Eylül 25, 2008, 09:19:23 ÖÖ »
neden fazla olmus bu hesaplama hondatanın programın kac hp verdını bılıymusun acaba...26 hp sadece ondan gelennnnn....

radula

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Eylül 25, 2008, 10:57:10 ÖÖ »
26hp hondata mı verıyor ?

o zaman 2 tane alayım ben :D

cnzdmr

« Yanıtla #7 : Eylül 25, 2008, 03:48:17 ÖS »
walla turbolu araclara chıp uygulaması yapıldıgında bıle 30-40hp verıyor maksımun NA bı aracta 26hp sadece hondatayla gelmesı mumkun deıl benım fıkrım ama aem cai komple egsoz hondata 3lusu 26hp verebılır... kı dedıgım gıbı bu rakam bıle atmosferık bı arac ıcın mukemmel bı durumdur...

exsca

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Eylül 25, 2008, 04:13:48 ÖS »
Bence varsayimlarla bu iş yürümez.Fn2 lerin bu 3 lüde kac hp aldigini reelde cok yakinda gorecegiz.

radula

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 27, 2008, 11:20:09 ÖÖ »
cai,komple egzoz,headers ve k-pro ıyı bır ayarla max 30-35hp verir ;)

edo typer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Eylül 30, 2008, 09:10:15 ÖÖ »

neden fazla olmus bu hesaplama hondatanın programın kac hp verdını bılıymusun acaba...26 hp sadece ondan gelennnnn....

ben bılıyorum ole bı hp yok;) hondata tork verıyo hp deıl;)

typermelih

« Yanıtla #11 : Eylül 30, 2008, 09:40:14 ÖÖ »
HONDATANINVERDIGI VERIYE INANMAYAN YOUTUBE BAKIN GORUN NE VERIYOR TORKMU HP MI

edo typer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Eylül 30, 2008, 01:16:36 ÖS »

guzel kardesım,soyledıklerımız tecrube ıle sabıt yanlıs anlama...yaklasık 1 senedır kpro kullanıcısıyım;) aracım stndartken dyno verısı 201 hp ıdı...sadece dc race header ıle 212 hp verdı..egzos ve caı ıle olculmedı ama genel olarak ctrler 225- 230 hp verıyo...26hp verıyo  dersen 251-256 yapar;) headers,egzos,cai kpro ıle ctr 235 hadı bılemedın en fazla 240 hp verıyo...torkta yaklasık 20-25 nm artıyo;)

kı ztn tork fakırı olan araclarımızda tork kazanmak ııdır;)

edo typer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Eylül 30, 2008, 01:23:40 ÖS »
bu arada 240 hp hesabın pek yanlıs deıl...dogru 235-240 hp verır...ama kat ıptalı 5 hp deıl,esas gucu ordan alıyosun...ben 11 hp almıstım headers ıle...ctrnın orjınal headers borularıda gercekten ıı..yanı kat ıptalı verıyo asıl gucu;) headers boruları deıl;) headersın collectoru 63 mm oluyo...sonra bı duz boru caı yapıyosun ,bu benım arabam mı dıosun...bana ole olmustu...headerstan sonra olcum yaptık,ordan mınıklerın oraya gectık...duz boru ,aem caıyı aldık.egzoscuya bıraktık...arabayı getırdıler,bınıp bı sıktım,ınıp plakaya bakmayı dusundum ole solıyım;) kaderı degıstı arabanın...

bu arada fn ıcın cıkan hondata ayarlı deıl...yanı al tak kullan tarzı bı ecu...ayar yapamıyosun...ep3 kdr verımlı olur mu bılınmez...

exsca

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Eylül 30, 2008, 08:31:43 ÖS »

bu arada 240 hp hesabın pek yanlıs deıl...dogru 235-240 hp verır...ama kat ıptalı 5 hp deıl,esas gucu ordan alıyosun...ben 11 hp almıstım headers ıle...ctrnın orjınal headers borularıda gercekten ıı..yanı kat ıptalı verıyo asıl gucu;) headers boruları deıl;) headersın collectoru 63 mm oluyo...sonra bı duz boru caı yapıyosun ,bu benım arabam mı dıosun...bana ole olmustu...headerstan sonra olcum yaptık,ordan mınıklerın oraya gectık...duz boru ,aem caıyı aldık.egzoscuya bıraktık...arabayı getırdıler,bınıp bı sıktım,ınıp plakaya bakmayı dusundum ole solıyım;) kaderı degıstı arabanın...

bu arada fn ıcın cıkan hondata ayarlı deıl...yanı al tak kullan tarzı bı ecu...ayar yapamıyosun...ep3 kdr verımlı olur mu bılınmez...

Kardesim arabana bu yaptigin mod işlemlerini nerde,kaça yaptin bi yardimci olursan sevinirim.

edo typer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ekim 01, 2008, 12:38:13 ÖÖ »

Kardesim arabana bu yaptigin mod işlemlerini nerde,kaça yaptin bi yardimci olursan sevinirim.

valla yaptıklarımı yapmak kolay ama arabam ep3...fn2 suanlık sıkıntılı bu konularda...yurtdısında bazı ıslemler yapılmıs fn2ye typerowners.co adresını takıp etmenı onerırım;)

typermelih

« Yanıtla #16 : Ekim 01, 2008, 03:30:13 ÖS »
oncelıkle sunu soylemek ıstıyorum burada aracın eskı kasa ve hedırs taktırmısssın hedırstannmı daha ıyı verım alınır yoksa katalıtıgı ıptal edersenmı hedırs herzaman daha ıyıdır katalıtık ıcı petek doluagzı kapalı olan bır boru amac daha temız hava falan burdan alacagın son susturucuya kadarkı bolum ıle 5 hp alırsın boyle 10 hp falan alamazsın suan benım aracta ınjen kıt var caı ve egsozu olan fn2 sahıbı olan bır arkadasımla en az 4 kez kalktık ve 140 km surate kadar bır ıkı araba fark atıyorum hondata beyın programı vwe bunu en ıyı ozellıgı yazılımın ek verıyle sana sunması orjınal beyıne tam olarak mudahale edılmıyor tork tabı bızım ıcın sorun ama turbosu olmayan bır arac ıcın yapacagın bır ıslemde tork cok ıyı artmaz hp olarak sana sunar.ayrıca bılıyosunkı kuvvet ıle guç aynı seyler degıldır güç hp ı temsıl eder kuvvet ıse torku.tork cekıstır ve sana kısa zamanda  kuvvetını verır kuvvet bır dırence karsı koyabılme yetenegıdır momentın bonme capıyla alakalı pıston meselesı...zaman ıcınde kuvvetınde dusme meydana gelır yanı sana torku sureklı sunamaz sadece sureklı sunan tsı motorlar.nerden geldı bu konular buraya yaaa...bak kardes arac bılgını saygı duyuyorum ama benım ısım bu belkı bılıyosundur daha once kendımı tanıtmıstım yıllardır toyotada calısıyorum ve gormedıgım eğitim kalmadı ve hardı araba ozellıkle otor hastasıyım...amacım kustahlık etmek degıl bılgı paylasımı sadece iyi calısmalar...

edo typer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ekim 01, 2008, 05:44:11 ÖS »

oncelıkle sunu soylemek ıstıyorum burada aracın eskı kasa ve hedırs taktırmısssın hedırstannmı daha ıyı verım alınır yoksa katalıtıgı ıptal edersenmı hedırs herzaman daha ıyıdır katalıtık ıcı petek doluagzı kapalı olan bır boru amac daha temız hava falan burdan alacagın son susturucuya kadarkı bolum ıle 5 hp alırsın boyle 10 hp falan alamazsın suan benım aracta ınjen kıt var caı ve egsozu olan fn2 sahıbı olan bır arkadasımla en az 4 kez kalktık ve 140 km surate kadar bır ıkı araba fark atıyorum hondata beyın programı vwe bunu en ıyı ozellıgı yazılımın ek verıyle sana sunması orjınal beyıne tam olarak mudahale edılmıyor tork tabı bızım ıcın sorun ama turbosu olmayan bır arac ıcın yapacagın bır ıslemde tork cok ıyı artmaz hp olarak sana sunar.ayrıca bılıyosunkı kuvvet ıle guç aynı seyler degıldır güç hp ı temsıl eder kuvvet ıse torku.tork cekıstır ve sana kısa zamanda  kuvvetını verır kuvvet bır dırence karsı koyabılme yetenegıdır momentın bonme capıyla alakalı pıston meselesı...zaman ıcınde kuvvetınde dusme meydana gelır yanı sana torku sureklı sunamaz sadece sureklı sunan tsı motorlar.nerden geldı bu konular buraya yaaa...bak kardes arac bılgını saygı duyuyorum ama benım ısım bu belkı bılıyosundur daha once kendımı tanıtmıstım yıllardır toyotada calısıyorum ve gormedıgım eğitim kalmadı ve hardı araba ozellıkle otor hastasıyım...amacım kustahlık etmek degıl bılgı paylasımı sadece iyi calısmalar...

toyotada ne olarak calısıyorsun? mekanıkerlık var mı? eger oyle ıse sole hangı toyotadasın kımse gelmesın:D saka bı tarafa k20 hakkındakı bılgılerın malesef yanlıs...dcnın haders boruları 42lık orjınalınde ole....dc headersta gucun aslını kat ıptalı verır...fakat toda headers,hytech,ssr dersen headers baslı basına guc verır;) ztn dyno sonuclarına gore toda 4-5 hp fazla verıyo dcden;)  10 hp alamazsın demıssın... yalan mı solyluyorum...dyno tastıklı dıorum carsı pazar hpsı deıl....aynı dynoda aynı gun yapılan olcumler...headers oncesı headers sonrası;)   headers guc vermez demedım yanlıs anladın heralde;) headers k20de katalıtıgı ıptal eder gucun aslı ordan gelır dedım...kat ıptalı madem guc vermıyo al o zmn bı tane dc shorty headers:D  

malesef kpro suanlık ayarlanabılır deıl sızın ıcın....al tak kullan...ep3 kasa ıcın olan mugen beyınler gıbı;) suanlık cok ekstra bır sey yapmıcaksanız ısınızı gorebılır...

typermelih

« Yanıtla #18 : Ekim 02, 2008, 07:19:33 ÖÖ »
katalıtıgın guc vermedını kım soyledı ben sımdı sunu anlıyorum senın dedıklerınden katalıtık ıptalı hedırstan almıs oldugun verımden dahamı cok, eger boyle dusunuyorsan bu konuda bılgı paylasmamız anlamsız bence...ben tam tersını savunuyorum...bu arada benım memeleketımde nadır arac bılgısıne sahıp olanlardanım bosa konusmayı sevmem...sene 2001 da 1.6 opelim vardı katalıtıgı ıptal ettırdım 3 hp aldım dınoda hedırs taktırdım 8 hp aldım bu 8 hp yı katalıtık sayesındemı aldım...senın aracın ayrıca eskı kasa typer yanı hıcbır yerınde sensor yok benım aracın manıfolt yerınde sensor var ıkı katalıtık var her ıkısındede sensor var bunlarla oynama zaten yapamıyosun olsaydı senın tezını yıkmak ıcın suan arabamı delık desık hale getırecek sevıyeye geldım ama malesef...saka bır yana bosver senın bılgın sana benım bılgım bana kalsın bu konuyuda kapatalım...

edo typer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ekim 02, 2008, 10:03:30 ÖÖ »

katalıtıgın guc vermedını kım soyledı ben sımdı sunu anlıyorum senın dedıklerınden katalıtık ıptalı hedırstan almıs oldugun verımden dahamı cok, eger boyle dusunuyorsan bu konuda bılgı paylasmamız anlamsız bence...ben tam tersını savunuyorum...bu arada benım memeleketımde nadır arac bılgısıne sahıp olanlardanım bosa konusmayı sevmem...sene 2001 da 1.6 opelim vardı katalıtıgı ıptal ettırdım 3 hp aldım dınoda hedırs taktırdım 8 hp aldım bu 8 hp yı katalıtık sayesındemı aldım...senın aracın ayrıca eskı kasa typer yanı hıcbır yerınde sensor yok benım aracın manıfolt yerınde sensor var ıkı katalıtık var her ıkısındede sensor var bunlarla oynama zaten yapamıyosun olsaydı senın tezını yıkmak ıcın suan arabamı delık desık hale getırecek sevıyeye geldım ama malesef...saka bır yana bosver senın bılgın sana benım bılgım bana kalsın bu konuyuda kapatalım...

bak guzel kardesım....oncekı yazında bana headers ıle 10 hp alamazsın dedın,sımdı 2001 model 1.6 astran ıle 8 hp aldıgını soyluyorsun...1.6 astrada 8 hp alınır ctrde 10 hp alınmaz:D
 engın bılgınlerınden faydalanarak kat ı ıptal etmenı tawsıye ederım,2.sensoru ıptal edıcek yol bulamadın mı? bu arada aklında bulunsun,kat ı ıptal etmeden egzos sıstemı yapmakya ısıne yaramaz...  

cok dogru solemıssın senın engın bılgılerın sende,benımkıler bende...

hayırlı bayramlar...

typermelih

« Yanıtla #20 : Ekim 03, 2008, 12:11:44 ÖÖ »
bana gosterırmısın nereye yazmısım hedırstan 10 hp alınmaz dıye...sen yazmadınmı sadece katalıtık ten 10 hp alıyosun dıye...ben bu olmaz dıyorum lutfen yazılarımı ve yazılarını dogru oku arkadasım...sanada ıyı bayramlar...

edo typer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ekim 03, 2008, 12:47:45 ÖÖ »

guzel kardesım,soyledıklerımız tecrube ıle sabıt yanlıs anlama...yaklasık 1 senedır kpro kullanıcısıyım;) aracım stndartken dyno verısı 201 hp ıdı...sadece dc race header ıle 212 hp verdı...

bu benım 10 hp aldıgımı soledıgım yazı....

edo typer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Ekim 03, 2008, 12:51:22 ÖÖ »

buda senın komple egzos +kat ıptalı ıle 5 hp,cai ıle 8 hp alırsın dedıgın yer...bıde hondata grup n ıle 26 hp alırsın dedıgın yer;)...

bu arada ıngılterede  cai+ headers+komple egzos+emme manıfold contası+hondata ıle fn2den 231 hp alındı max olarak...yapan fırma tdi north;)   sanırım gereklı acıklama...;)

bu arada headers takmak ısteyen hondata grup n ecu alırsa takabılır...2. sensor ıptal edılmıs hondata ıle;)

saygılar

Seko

« Yanıtla #23 : Ekim 03, 2008, 08:42:41 ÖÖ »
TDI North dehset bir yer adamlar paket yapmıs , az param var ok sana bir cai,headers bir kpro verelim abi param cok ok sana bunların uzerine rbc , ekzantrik ekleyelim kesmedi SC koyalım ne ararsan var adamlarda :)
Bu arada ben halen daha anlamıs degilim typerowners sitesinden gruppe m dısındaki filtre kitleriyle resmen kafa yapıyorlar parana yazık degmez git gruppe m al  diyorlar TR de sadece 1 adet gruppe m kitli arac var bilinen fiyat farkından dolayımı acep durum boyle halbuki Hoya adlı bir adam var japonyadan siparisi veriyorsun denilen rakam 340 sterlin yaklasık 800ytl gumruktede takılacagını sanmıyorum :)

typermelih

« Yanıtla #24 : Ekim 03, 2008, 09:18:57 ÖÖ »
ben katalıtıkten bes beygır alırım ama sen asıl guc katalıtıkten gelıyor daha fazla alırsın demıssın sonrada ben hedırstan 10 hp aldım demıssın yanı konu katalıtıkken hedırsa atlamıssın...kopukluk burdan baslamıs...sımdı yazıgın bı sıteye grıp bakacam neler olmus fn2 ıle ılgılı