Gönderen Konu: FN2 KAT İPTALİ + INJEN  (Okunma sayısı 10001 defa)

En KARTAL

FN2 KAT İPTALİ + INJEN
« : Mart 09, 2009, 04:47:30 ÖS »
Herkese selam,
Fn2ye egsoz(Jperformance)+injen+kat iptali yaptım ,ayrıca arkalarda H&R marka spacer kullanıyorum,herkese tavsiye ederim. 

sisss

Ynt: FN2 KAT İPTALİ + INJEN
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2009, 06:01:52 ÖS »
selam dostum. hayırlı olsun yaptıkların gülegüle kullanda. birazdaha detaylı, resimli videolu falan paylaşsaydın çok güzel olacaktı. şimdi bizi hayalgücümüzle başbaşa bıraktın hiç iyi etmedin :))

En KARTAL

« Yanıtla #2 : Mart 09, 2009, 08:08:14 ÖS »
Evet abi saol,biraz insanları meraklandırayım istedim :)resim koymak istiyorum ama nasil olduğunu bilmiyorum,videoda en yakın zmanda yüklicem.Şu anda elimde veri olarak bi tek paşaoğlu dyno ölçümü var..213.5 hp stock 201.3 ama dyno olayıda biraz karışık ( eksozun orta susturucusunu deiştirdim sanki biraz daha iyi oldu ) tekrardam dynoya sokcam aracı..
Sana zaten söylemiştim ingiltereden alıcam falan diye hatırlıyosundur Merterde konuşmuştuk..Ekrem benim ismim...

turbovts2

« Yanıtla #3 : Mart 10, 2009, 09:49:29 ÖÖ »
Hayırlı olsun... Resimleri ve detayları bekliyoruz...

GKS TypeR

« Yanıtla #4 : Mart 10, 2009, 10:23:15 ÖÖ »
Evet abi saol,biraz insanları meraklandırayım istedim :)resim koymak istiyorum ama nasil olduğunu bilmiyorum,videoda en yakın zmanda yüklicem.Şu anda elimde veri olarak bi tek paşaoğlu dyno ölçümü var..213.5 hp stock 201.3 ama dyno olayıda biraz karışık ( eksozun orta susturucusunu deiştirdim sanki biraz daha iyi oldu ) tekrardam dynoya sokcam aracı..
Sana zaten söylemiştim ingiltereden alıcam falan diye hatırlıyosundur Merterde konuşmuştuk..Ekrem benim ismim...

hayırlısı olsun inşallah mahcup etmezler kat iptalini nerde kimi yaptırdın herhangi bir arıza ışığı yaktımı aracın eğer ışık falanda yakmadıysa iyi olacağını düşünüyorum.  >=ok  aslında dyno da değilde stock FN2 ile denemen senin için daha iyi olacaktır yaptıklarının aracında ne kadar farkettirdiğini sende bizde görmüş oluruz, hafta sonu denemeler yapıyoruz. istersen gelip sende deneyebilirsin. ;)

En KARTAL

« Yanıtla #5 : Mart 10, 2009, 01:31:28 ÖS »
çok saol abi,doğru söylüyosun tabi stock fn2 ile denemek lazım ,ben Tuzla da oturduğum için çok sık veya proglamlı olarak geçemiyorum karşıya çevremde de fn2 yok denemek için o yüzden hiç nasip olmadı.
Kat iptalini yapan boruda ingilteredn geldi,üzerinde sensörlerin girdiği yerleri var,Arıza ışığı ilk başta yakmıyodu ama şimdi yakıyor ( eksoz yaklaşık 1.5 aydır filtrede yaklaşık 3 haftadır )  ama herhangi bi problem olmuyor,yani racın bütün fonksiyonları çalışıyor.İskender usta halleder bence ama ona götürmeyede hiç fırsatım olmadı.
Arıza ışığı sadece görüntü olarak problem ona takılmıyorsanız deneyin derim.Bu arada 1.5+1.5=3 cmlik spacer özellikle aracın kafadan kaydığı 130 a kadar olan süratle çok işe yarıyor ,yüksek süratlerde de gayet iyi.

typermelih

« Yanıtla #6 : Mart 10, 2009, 07:56:55 ÖS »
 ısıgı yakması ıyı degıl bence performas kaybına sebep olmazmı koruma ya gecmıyomu...stop etmıyomu rolantıde bene boyle bır sorun olmustuiiiservıste sondurttunmu hıc sondurttuysen yıne yanıyosa ozaman iyi degil ıste bu arada arıza ısıgı yanıkmı dınoya soktun aracı

En KARTAL

« Yanıtla #7 : Mart 10, 2009, 08:26:36 ÖS »
stop etmiyor,rolantide problem yok,performas kaybı yok yani benim hissettiğim kadarıyla yok,vsa çalışıyor,dyno stock 201 şimdi 214 civarı bidaha dyno ya çıkarcam,yani dyno figürüde normal,tork v..eğriside gayet iyi..arıza ışığını serviste hiç söndürtmedim ama catback system varken yanmıyodu kat iptal eden boruyu takınca arıza ışığı yandı,söndürtsem tekrar arıza ışığı yancaktı..iskender usta halleder belki..ama hondata alıcam 1 aya kadar oda sönücek bütün dertler bitecek :) 
ısıgı yakması ıyı degıl bence performas kaybına sebep olmazmı koruma ya gecmıyomu...stop etmıyomu rolantıde bene boyle bır sorun olmustuiiiservıste sondurttunmu hıc sondurttuysen yıne yanıyosa ozaman iyi degil ıste bu arada arıza ısıgı yanıkmı dınoya soktun aracı

serkangti

« Yanıtla #8 : Mart 11, 2009, 12:06:43 ÖÖ »
slm hayırlı olsun fıltren..
 dyno verılerin paşaoğlunda ekranda gorulen rakamlarmı yoksa katsayı donusumu yapıldımı?

GKS TypeR

« Yanıtla #9 : Mart 11, 2009, 08:48:53 ÖÖ »
 dyno verılerin paşaoğlunda ekranda gorulen rakamlarmı yoksa katsayı donusumu yapıldımı?

hayırdır, kötümü dyno verileri
serhatın paşaoğlundaki dyno da sadece injenle 212 hp veren fn2 sine kıyasla
injen + komple j performance borular + kat iptali ile daha fazlasını vermesi gerekmezmiydi.
ayrıca şu arıza ışığı yakması beni delirtiyor işte hemen söker atarım arıza ışığı yakan parçayı.
« Son Düzenleme: Mart 11, 2009, 08:50:21 ÖÖ Gönderen: GKS TypeR »

sisss

« Yanıtla #10 : Mart 11, 2009, 09:07:06 ÖÖ »

tamam ekrem şimdi hatırladım. gökselinde dediği gibi h.sonları hava guzel olursa cıkartıyoruz bizde araçları. telefonlasalım göruselim valla. spacerları çok merak ettim

sisss

« Yanıtla #11 : Mart 11, 2009, 09:10:09 ÖÖ »

injen + komple j performance borular + kat iptali ile daha fazlasını vermesi gerekmezmiydi.
ayrıca şu arıza ışığı yakması beni delirtiyor işte hemen söker atarım arıza ışığı yakan parçayı.

yanlış hatırlıyosun gökselcim. benim araç savaşın orda stock 209,9hp. injenden sonrada 215,9hp çıkmıştı.

sisss

GKS TypeR

« Yanıtla #13 : Mart 11, 2009, 10:53:57 ÖÖ »

yanlış hatırlıyosun gökselcim. benim araç savaşın orda stock 209,9hp. injenden sonrada 215,9hp çıkmıştı.

özür dilerim bebeğim yanlış yazmışım   :emo :D
doğrusunu yazmışsın işte :D  e ozaman daha kötüya ekremin araba okadar şeye rağmen 214 falan diyor
yok ya ben stock binicem en fazla injen yaparım. :D

En KARTAL

« Yanıtla #14 : Mart 11, 2009, 02:04:26 ÖS »
Abi benim araba stock 201 verdi şimdi 214 e yakın,biraz daha artar diye tahmin ediyorum çünkü eksozda bazı değişiklikler yaptım sanki biraz daha iyi.
Dynodaki katsayı da paşaoğlunda dyno ekranda görünen neyse o.
Sadece injen yapmak ta iyi ama eksoz olunca tabi daha başka.Haftasonu çıkarsanız benide ararsanız bu sefer gelirim :)
Spacerlardan gerçekten çok memnunum.

tamam ekrem şimdi hatırladım. gökselinde dediği gibi h.sonları hava guzel olursa cıkartıyoruz bizde araçları. telefonlasalım göruselim valla. spacerları çok merak ettim

özür dilerim bebeğim yanlış yazmışım   :emo :D
doğrusunu yazmışsın işte :D  e ozaman daha kötüya ekremin araba okadar şeye rağmen 214 falan diyor
yok ya ben stock binicem en fazla injen yaparım. :D

En KARTAL

« Yanıtla #15 : Mart 11, 2009, 02:08:56 ÖS »
Bu arada zaten hondata olunca arıza ışığı falanda yakmıyomuş...

sisss

« Yanıtla #16 : Mart 11, 2009, 04:13:49 ÖS »
hondata bende yapıcam parçaları bekliyorum. önumuzdeki hafta gelir heralde. ekrem biliyosundur belki ama hatırlatıyım bizim araçlara göre hondata k-pro henuz cıkmadı. reflash yapılabiliyor o konudada sen birilerinden info aldınmı hiç  nebiliyim savaşa falan sordunmu mesela reflash olayını??

En KARTAL

« Yanıtla #17 : Mart 11, 2009, 04:26:58 ÖS »
serhat k-pro yok doğru söylüyosun ama pre-programmed şeklinde var,yani senin arabanın Ecu yu gönderip beklemene gerek yok 700 € civarı bi rakam ile ( gümrük hariç ) ingilteredn gönderiyorlar ,ben almanyada olucam nisanın 2. haftası kendim getircem inşallah yani planım o + kule gergisi ön arka + ön fren balataları alıcam...sen sipariş verdinmi hondatayı?
hondata bende yapıcam parçaları bekliyorum. önumuzdeki hafta gelir heralde. ekrem biliyosundur belki ama hatırlatıyım bizim araçlara göre hondata k-pro henuz cıkmadı. reflash yapılabiliyor o konudada sen birilerinden info aldınmı hiç  nebiliyim savaşa falan sordunmu mesela reflash olayını??

sisss

« Yanıtla #18 : Mart 11, 2009, 06:12:15 ÖS »
yok bende sipariş vermedim. egzostla headers ı bekliyorum bende işte. onları taktıktan sonra gecicektim siparişi. frenler konusunda ne dusunuyorsun sen sadece balataları değisirsen iyileşme olucakmı ki?

En KARTAL

« Yanıtla #19 : Mart 11, 2009, 08:14:27 ÖS »
iste
yok bende sipariş vermedim. egzostla headers ı bekliyorum bende işte. onları taktıktan sonra gecicektim siparişi. frenler konusunda ne dusunuyorsun sen sadece balataları değisirsen iyileşme olucakmı ki?
bence sipariş vermemen iyi olmuş..
frenler konusunda sadece balatayı değiştimek hissedilir şekilde farkeder yani tabi ne beklediğine bağlı çok büyük bi fark olmaz kesinlikle ama özellikle frenler ısınınca orjinaline göre çok farkeder tabi disk de daha büyük olsa süper olur..

CaNeR54

« Yanıtla #20 : Mart 11, 2009, 11:28:37 ÖS »
HayirLi oLsun.

Headers - 6o mm düz boru - Injen Cai - Yazılım

Sakaryadaki şartlardaki dynoda fn2 159 kw cıkmişti.

En KARTAL

« Yanıtla #21 : Mart 12, 2009, 04:56:50 ÖS »
saol hocam seninkide hayırlı olsun...bu taraflara geçersen görüşelim istersen..
HayirLi oLsun.

Headers - 6o mm düz boru - Injen Cai - Yazılım

Sakaryadaki şartlardaki dynoda fn2 159 kw cıkmişti.

En KARTAL

« Yanıtla #22 : Mart 13, 2009, 09:08:01 ÖS »
 http://www.quantumautosport.com/ fn2 için dereceli sübaplar ve sübap yayı ve yazılım kit halinde yapmışlar youtube da video da mevcut QAS Honda Civic Type R FN2 - 9000 U/min!

edo typer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Mart 14, 2009, 07:00:57 ÖS »
hondata takınca arıza lambası sonmuyor..arızanın yanmasının sebebı 2. sensor,hondatanın yaptıgı acıklamaya gore 2.sensorun arıza ısıgı yakmasından dolayı dynoda herhangıbır guc kaybının soz konusu olmayısıdır..egerkı arızayı sondurmek ıstıyorsanız,5 cm uzunlugunda sensor delıgıne oturacak bı aparat yaptırıp sensoru uzerıne takmanızdır..aynı sıkıntı bızım ep3lerdede soz konusu ıdı ben ole yapmıstım;) kazasız belasız..

SeRKaNCa-16

« Yanıtla #24 : Mart 15, 2009, 12:03:34 ÖS »
PAYLASIM İÇİN TŞK