Gönderen Konu: FK2 (R18) Kullanıcıları Nerde?  (Okunma sayısı 73747 defa)

guneslen

• guneslen
Ynt: FK2 (R18) Kullanıcıları Nerde?
« Yanıtla #175 : Aralık 28, 2013, 09:44:27 ÖS »
Varda yorum yapan yok anca problemi olunca başka konu açıp cevap almayı bekleyip alamayıp duruyorlar!
Abi civinfo diye bi forum var adamlar fena bizde tık yok!
doğru
ben buraları daha yeni keşfediyorum:) aslında dh ile burası birleşse güzel bir grup ortaya çıkar

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #176 : Aralık 28, 2013, 10:45:34 ÖS »
Zaten buradaki olan üyelerin bir kısmı da oradan dostum

AhmeTR

« Yanıtla #177 : Ocak 04, 2014, 11:01:13 ÖS »
 Arkadaşlar herkese merhaba aracım 2007 Civic hb i-vtech aracım yolda giderken hiç güven vermiyor her yol izinde araba o izde gitmek için çaba gösteriyor bu benim için gerçekten rahatsız edici olmaya başladı çünkü yolda tek el ile araç kullanamaz oldum . lastik ebatları 225/45/17 havaları 32 basıyorum hepsine bundan kaynaklanıyor olabilirmi diye düşündüm ama aracın orjinali bu
     Olay tam olarak frene basınca direksiyon sertleşip sağa sola kaçmaya çalışırya aynen o şekil oluyor yoldada umarım derdimi anlatabilmişimdir yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #178 : Ocak 05, 2014, 12:41:30 ÖÖ »
Diğer konu başlığında da belirttiğim gibi öncelikle aracın rot ve balans ayarlarını ve ön takımlarını kontrol ettir.
Sorun devam ederse birde lastiklerini kontrol ettir. Tel kırma gibi bir durumu olmuşsa aynı sorunu yaşaman olası olacaktır.

AhmeTR

« Yanıtla #179 : Ocak 06, 2014, 01:11:28 ÖS »
çok teşekkür ederim yorumun için kardeşim. ama direksiyonda titreme vs yok rotdan olduğunu düşünmüyorum  ön takımdan da ses vs benzeri bişey gelmiyor lastiklerinde dişleri gayet iyi eski değil yani lastiklerim buna rağmen tek kırma olabilirmi ? ve bir benzetme daha yapacak olursam sanki aracın lastik patladığındaki direksiyon tepkileri gibi sert tepkiler veriyor. bir sorumda bu araçların direksiyonu sert geldi bana  şehir içinde yoruyor ama hızlanıncada tam tersi sertleşmesi gerekirken hiç bir değişiklik olmuyor ?

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #180 : Ocak 06, 2014, 01:46:23 ÖS »
Bir yanlışlık var o zaman benim direksiyon şehir içi trafikte gayet normal hız yükseldikçe de ciddi oranda sertleşiyor.
Ayrıca yine tekrarlamak istiyorum!
Sen kullanırken fark edemeye bilirsin, aracını bir rot balans ayarına sokmanı öneririm!
Ayrıca lastiklerini de bir kontrol ettirmeni öneririm!
Son olarak ta fren sistemini TÜV'deki gibi silindirler ile kontrol ettir!
Ayrıca şimdi aklıma geldi ve soruyorum.
Aracın altındaki lastikler kar tipi mi yoksa mevsimlik falan mı?

AhmeTR

« Yanıtla #181 : Ocak 07, 2014, 12:29:41 ÖS »
lastiklerim  mevsimlik, kar lastiği değil evet dediğim gibi direksiyon şehir içi trafikte bana sert geldi hız yükseldikçe sertleştiğinide sertleşmiyorda. arkadaşın 2010 fiestanın direksiyon benimkine göre baya yumuşak mesela keşke Gaziantepde bir kullanıcı arkadaş olsada araçları deneme kıyaslama fırsatım olsa :) başkasının aracı ile aracımdaki farkları görmek isterdim .

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #182 : Ocak 07, 2014, 12:35:59 ÖS »
Valla orada olan arkadaş var mı bilemyorum ama söylediklerine bakılırsa sorun var gibi görünüyor.

AhmeTR

« Yanıtla #183 : Ocak 07, 2014, 12:39:00 ÖS »
evet bencede mesela bi araç sollamaya çıkarken korkuyorum ya yolun dengesiz bi yerine denk gelirsem diye düşünüyorum lastik hava basıncını falan kontrol ettirdim normal çıkıyor anlamış değilim önceki aracım c4 idi onda hiç böyle bişeyle karşılaşmamıştım

alperd

• alperd
« Yanıtla #184 : Ocak 17, 2014, 08:41:34 ÖS »
"EU8" kasadan selam getirdim.
Dostlar imzamda gördüğünüz gibi bir arabaya 1 sene civarı biniyorum, yine kaşıntı başladı :)

2005 tam otomatik HB satıp, 2007 i-shift HB veya 2009 tam otomatik HB almak istiyorum.
i-shift için 3-4 bin TL ilave yeterken tam otomatik "15 bin TL+" hasar kayıtlılar için bile 8-9 bin TL ilave gerekiyor ve satılık çok az ilan var.

Size soracağım şunlar:
1- 1.8 tam otomatik 1.8 i-shift'e göre ne kadar çok yakar, bir de bu kasalarda Stepneye maksimum kaç litrelik LPG tankı takılabilir? (Yakıt ve Menzil benim için önemli.)

2- 2005 tam otomatikten sonra i-shift'e kolay adapte olunur mu sizce?
3- Alırken en çok nelere dikkat etmeliyim? (şanzumanda titreme falan varsa kalkışta hemen anlaşılır mı, computest ekspertizlerinde anlaşılır mı yoksa Ustama mı baktırmam lazım?)

Teşekkürler...

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #185 : Ocak 17, 2014, 11:41:01 ÖS »
Merhaba dostum
Ben manuel kullanıyorum fakat otomatikten i-shift'e geçersen bi süre alışamassın ve zor gelir diye tahmin ediyorum.
Çünkü i-shift vites aslında otomatikten ziyade manuel vites mantığına dayanıyor.
LPG konusunda yazık etme araca derim. Zaten az yakan bi araç sakin kullanımda
Alırken mutlaka yetkili serviste ekspertiz yaptır derim. Çünkü en basit parçası bile hem pahalı hem bulunması zor sedanlara göre...

0mer

« Yanıtla #186 : Ocak 17, 2014, 11:45:46 ÖS »
benim araç lpg li38 litrelik var yüksek ihtimal tam sığıyor 38 litre daha büyüğünü almaz çünkü başka yer yok
lpg konusundada araca yazık etmeyelim dersek kendimize yazık etmiş oluyoruz dişimizi tırnağımıza takıp çalışıyoruz sonra hop benzine yatır parayı ben her zaman lpg den yana oldum :D

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #187 : Ocak 18, 2014, 12:37:17 ÖÖ »
bende 2008 i-shift var, arkadaşımda 2010 tam otomatik. şehir içinde tam otomatik 2 lt fazla yakıyor. benden önce yazan arkadaşın dediği gibi 38lt üzeri tank tam oturmuyor. 43lt takanlar bagaj içindeği kapağı değiştirerek uydurma birşeyler yapıyorlar

alperd

• alperd
« Yanıtla #188 : Ocak 18, 2014, 09:33:27 ÖS »
Cevaplar için çok teşekkür ederim.

İlave olarak :)
1.8 tam otomatik de "4 ileri" vites midir?
2 litre civarı fark benim için çok fazla bu durumda i-shift tercih edecek gibiyim. Tam otomatik zaten kullanıyorum, merak da var işin içinde yani :)

1.8 i-shift'te kaygan yokuşta (yağmurlu, karlı, mıcırlı vb.) kalkarken patinaj çekmesin geri kaydırmasın diye basılan bir düğme (kar işareti gibi) ya da takılan belli bir vites var mıdır? (Bizimkilerde malum 2'ye takınca asla patinaj veya kaydırma olmuyor.)

İşin aslı şu eğer Benzinde sakin kullanımda (%70 şehir içi %30 şehir dışı kullanım) 7 Litre ortalama tüketim yakalayabilirsem 35 kuruş yakıta razıyım ama 40 kuruş ve üstü psikolojik sınırım olduğu için LPG'li kullanırım zira yılda 20 binden az km yapmıyorum. LPG'li olmayan bir araç alıp deneyip yakıta göre karar verebilirim. Yoksa hiç kasmayım mı, 7 Litre zor mu?

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #189 : Ocak 18, 2014, 11:50:11 ÖS »
en doğrusu i shift i manuelolarak degerlendirmek. sadece arabanin beyni sizin yerinize debriyaja basıyor. yani kaygan yokuşta araci kaldirirken el frenini cekip hatta f1 den 1. vitese geçip öyle kalkıyorsun. manuelden farkı mantik olarak pek yok. vites geçişleri yeni yazılımla 0.75 saniyeye düştü fakat bu bile uzun bir süre bundan dolayi gecis birazcik sarsintili olur.sehir dışında 6lt yakar.araba giderken cok yakmiyor ama sıkışık trafikte 9 hatta 9.5 lt yi görür. performans olarak manuel kadar olmasada yüzünü yere dusurmez. f1 e alisirsan oyun oynamak kadar zevkli olur kullanimi. motoru kalkista biraz yığılir. turbolu araclar kadar atik degildir ama 50kmden sonra kapatirsan destan yazar. illa kalkışta firlasin dersen vsa yi kapatirsin ama vsa açıkken de gönül rahatligiyla binersin çünkü takla attiramazsin

fly_engineer

« Yanıtla #190 : Ocak 20, 2014, 07:46:59 ÖÖ »
1.8 i-shift kullanıyorum, depo ortalamam 0,2+ , 0,2- olmak üzere 7 civarında seyrediyor, dolayısı ile aracı sıkıştırmazsanız sakin kullanımda 7 litre mümkün... i-shift ise alıştığınız aman problem olmayacaktır, velev ki sevmeseniz o zaman manuel araç kullanır gibi vitesleri kendiniz değiştirirsniz hiç yormaz, çok da keyifli olur... otomatik modda motoru biraz hisseder ve şanzımana alışırsanız ne zaman vites değiştireceğini kestireceğiniz için sarsıntı olmayacaktır, sabahları motor ısınana kadar birkaç dakika yine manuel müdahale ederseniz yine sarsıntısınız bir yolculuk olur.. ama bu vites otomatikleştirilmiş manuel olduğundan dolayı sakın ha tam otomatikle karşılaştırmayın, bu araç yarı-otomatik :) sizin kasa civicim vardı, şanzıman konforu 10 numaraydı :)

performans konusunda ise hafta sonu istanbul-izmit yaptım, 1.4 TSI golf vs'in üzerinden atladım :) hakkını verir yani... sadece turbo besleme araçlar gibi alt devirlerimiz canlı değil... devri açınca önüne geçilmiyor...

alperd

• alperd
« Yanıtla #191 : Ocak 20, 2014, 09:44:58 ÖÖ »
Süper o zaman tam istediğim gibiymiş. 6 vites faktörünü bir an önce denemek istiyorum bakalım hayırlısı :) Motor ve şanzumanı çok iyi okurum hiç sorun olmaz çabuk alışırım bu şartlarda.
Bilerek almakla bilmeden almak arasında fark var bazı insanlar Tam Otomatik gibi olacak sanmış o yüzden alışamamışlar diye düşünüyorum. (Bayide satarken bu araba "otomatik" demişlerdir sistemi anlatmak zor gelmiştir.)
Alt devirler için de K&N kutu içi hava filtresi taktıracağım.
Tahminlerime göre ben çok seveceğim bu arabayı :D
Tekrar teşekkürler.
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2014, 09:48:47 ÖÖ Gönderen: alperd »

alperd

• alperd
« Yanıtla #192 : Ocak 27, 2014, 10:40:19 ÖÖ »
Dostlar bir şey dikkatimi çekti 2010 model üstü 1.4'lerde VSA OFF düğmesi yerinde ilave bir düğme daha var ne yaptıysam okuyamadım orada ne yazdığını. Bu düğme ne düğmesi acaba? "P" mi yazıyor sanki?

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #193 : Ocak 27, 2014, 11:55:05 ÖÖ »
Dostlar bir şey dikkatimi çekti 2010 model üstü 1.4'lerde VSA OFF düğmesi yerinde ilave bir düğme daha var ne yaptıysam okuyamadım orada ne yazdığını. Bu düğme ne düğmesi acaba? "P" mi yazıyor sanki?
Bak bunu bende merak ettim!
Evet, orada bir düğme var ve o bizdekilerde yani 2010 altı olanlarda yok.

alperd

• alperd
« Yanıtla #194 : Şubat 03, 2014, 08:20:12 ÖÖ »
"P" yazıyor yeşil ışık yanıyor açıkken ve çok büyük ihtimalle Park Sensörü olması lazım.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #195 : Şubat 03, 2014, 09:52:04 ÖÖ »
Valla geçen haftadan beri kimse cevap vermemiş çok ilgili arkadaşlar var forumumuzda  :-k
Evet bence de park sensörü aktif etmeye falan yarıyor sanırım.

alperd

• alperd
« Yanıtla #196 : Şubat 03, 2014, 10:36:31 ÖÖ »
Ben alayım 2007-2009 model 1.8 i-shift aracımı hepsine cevap vereceğim inşallah :)

1.4'ün lazım olduğunda kullanacağım Performans korkusu olmasa 2011 model 1.4 alacağım paraya kıyıp. Normalde lazım olmaz da klima açıkken yokuş yukarı sollamalarda vs. lazım olur.
Sanırım 1.4'lerde Yokuş Kalkış Desteği, Park Sensörü, USB-AUX bağlantısı, Yeni Tip Koltuklar gibi artıları var bir de Teknoloji Pakette orijinal Navigasyon var ki aklıma çok takılıyor.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #197 : Şubat 03, 2014, 11:29:44 ÖÖ »
2010 model sonrasında makyajlı olanlarında var bu söylediklerin dostum.
Ama 2010 sonrasında da 1.8 yok. Gene bir Honda Türkiye klasiği :D
Ayrıca bizim araçlar için aksesuarda yok sedan kasaların ki gibi
Ben hem 1.4'e hemde 1.8'e bindim.
Saydığın özelliklerin tamamından vazgeçerim 1.8 motor için!
Ayağını gaz pedalına koyarak gidiyorsun, rampada klima açık olsa bile bayılma ayılma yok!

alperd

• alperd
« Yanıtla #198 : Şubat 05, 2014, 03:06:09 ÖS »
Selam dostlar.
Sizin araçlarda Sprintbooster deneyen var mı aranızda?

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #199 : Şubat 05, 2014, 03:57:53 ÖS »
Ben denemedim fakat deneyen bir arkadaş var.
Verilen paraya yazık olduğuna ilişkin yorum yapmıştı face muhabbetimizde!
Nedenini ise şu şekilde açıklamıştı;
Bizim araçların gaz tepkisi normalde çok iyi zaten, tamamen gereksiz bir alım oldu benim için diyordu.