Gönderen Konu: FK2 (R18) Kullanıcıları Nerde?  (Okunma sayısı 73724 defa)

bilalsahin

• Bilal Şahin
Ynt: FK2 (R18) Kullanıcıları Nerde?
« Yanıtla #225 : Mart 05, 2014, 07:30:17 ÖS »
800-850 arası

0mer

« Yanıtla #226 : Mart 05, 2014, 08:50:32 ÖS »
abi benimki 680 anlamadım gitti ya ustalar diyorki yeni araçların rölantisi düşük olur doğrumudur acaba

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #227 : Mart 05, 2014, 10:33:46 ÖS »
benimki de 800 civarı

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #228 : Mart 06, 2014, 08:51:39 ÖÖ »
Stop edecek seviyeye gelmiyorsa sıkıntı olacağını düşünmüyorum!
Ama senin için sıkıntı ise götür iyi bir ustaya yükseltsin az bişey tamamdır  >=ok

AhmeTR

« Yanıtla #229 : Mart 07, 2014, 03:37:52 ÖS »
Arkadaşlar Bilgiler için tekrar teşekkürler Honda Müşteri hizmetlerini arayıp sorunumu söyledikden 1 gün sonra 200 tl isteyen servisten hızlı bir dnüş aldım ve yanlış bilgilendirme olöduğunu fiyatın 60 tl olduğunu söylediler
Diğer sorum vites geçişlerini yumuşatmak ve serileştirmek yani yukardaki sorunlar için Tahmini masraf ne kadar tutar Örneğin Baskı balata şu kadar şu şukadar  diyebilirmisiniz tahmini

alperd

• alperd
« Yanıtla #230 : Mart 07, 2014, 04:10:17 ÖS »
Fiyatları bilmem yardımcı olurlar aracımı daha yeni aldım ama süspansiyon çok sert olacak takır tukur gezeceğim diye kendimi alıştırmıştım sayenizde araçtan çok memnun kaldım teşekkür edeyim dedim :)
Yollarımız berbattır bilen bilir Aliağa'yı ona rağmen çok iyi bence. Sanırım lastik markası oldukça önemli Michelin Primacy HP var benimkinde çok yeni lastikler...

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #231 : Mart 07, 2014, 04:26:54 ÖS »
Fiyatları bilmem yardımcı olurlar aracımı daha yeni aldım ama süspansiyon çok sert olacak takır tukur gezeceğim diye kendimi alıştırmıştım sayenizde araçtan çok memnun kaldım teşekkür edeyim dedim :)
Yollarımız berbattır bilen bilir Aliağa'yı ona rağmen çok iyi bence. Sanırım lastik markası oldukça önemli Michelin Primacy HP var benimkinde çok yeni lastikler...
Memnun kalmana çok sevindim :)
Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin!..

AhmeTR

« Yanıtla #232 : Mart 19, 2014, 05:58:40 ÖS »
Arkadaşlar tekrar merhaba bugün aracımı servise götürdüm sorunumdan bahsetmiştim Direksiyonun aşırı şekilde sert olması, aracın yolda giderken sanki elektirik destekli direksiyon değilmiş gibi yoldaki herşeyi hissettirmesi ,sağa sola kaçmaya çalışması ve diğer problem vites geçişlerinin aşırı sarsıntılı olması, geç hareket etme falan bunlara servis baktı ve gerçekten hiç birşey anlamadıkları çok açıkdı ki bana direksiyon kutusunda boşluk olduğunu ve debriyaj setinin değişmesi gerektiğini söylediler fiyat olarak ise 1400 tl debriyaj setinin değişimine ve 3000 tl de direksiyon kutusuna fiyat çektiler

bende  sordum peki bunları yaparsak düzelirmi direksiyon sertliği ve yolda gezeleme vites geçişleri diye bana bakmamız lazım dediler ya şaka gibi başka bi fikri olan varmı acaba

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #233 : Mart 19, 2014, 07:27:12 ÖS »
Geç vites değişimi sıkıntısıyla servise gittim. set değişimi 1400tl dediler. baska bir servise gittim bu arabanın setinde bisey yok sadece yazılım atikicak dediler. sorun çözüldü. bence bir servise daha git

AhmeTR

« Yanıtla #234 : Mart 19, 2014, 08:30:55 ÖS »
bugün serviste yazılım güncellemeside yapıldı ama sorun çözülmedi onun için set değişimi dediler. ama şu an önceliğim direksiyon sertliği oldu diyebilirim keşke Gaziantep veya Bucakda bi tanıdık olsada aracını denesem ya hepsimi sert yoksa benimkine özelmi diye

alperd

• alperd
« Yanıtla #235 : Mart 20, 2014, 08:05:20 ÖÖ »
bugün serviste yazılım güncellemeside yapıldı ama sorun çözülmedi onun için set değişimi dediler. ama şu an önceliğim direksiyon sertliği oldu diyebilirim keşke Gaziantep veya Bucakda bi tanıdık olsada aracını denesem ya hepsimi sert yoksa benimkine özelmi diye

iyi bir lastikçide Rot arayarına bakıldı mı acaba, çok sıkı olan veya bozuk bir aksam olabilir?
Direksiyon kutusu ses yaptığı zaman alt takımda bir yeri iyice sıkıyorlar ses kesiliyordu ama direksiyon sertleşiyordu.
Bir de i-shift robotu ve EPS aküden güç alıyor, aküye baktırdınız mı?
« Son Düzenleme: Mart 20, 2014, 08:08:26 ÖÖ Gönderen: alperd »

AhmeTR

« Yanıtla #236 : Mart 20, 2014, 12:43:59 ÖS »
rot ayarının  direksiyon sertliği ile alakası olabilirmi acaba ? direksiyon kutusunda boşluk var dediler ama ben hiç bi ses vs duymadım
bu alt takımda iyice sıkıyorlar ve direksiyon sertleşiyor dediğiniz yer neresi acaba tam olarak hangi parça bilginiz varmı ?

alperd

• alperd
« Yanıtla #237 : Mart 20, 2014, 03:28:01 ÖS »
rot ayarının  direksiyon sertliği ile alakası olabilirmi acaba ? direksiyon kutusunda boşluk var dediler ama ben hiç bi ses vs duymadım
bu alt takımda iyice sıkıyorlar ve direksiyon sertleşiyor dediğiniz yer neresi acaba tam olarak hangi parça bilginiz varmı ?

Ne yazık ki parça adını bilmiyorum. İşi bilen bir lastikçi lazım size.

alperd

• alperd
« Yanıtla #238 : Mart 24, 2014, 07:36:33 ÖÖ »
Günaydın,
Bizim araçlarda ön camla sürücü arasında baya mesafe var malum ben de Vantuzlu Cep Telefonu Tutucusu montajı yapacak düzgün bir yer bulamadım.
Sizler nasıl çözümler buldunuz bu iş için?
Aklımda vitesin üstündeki saklama gözü içine çift taraflı bantla cam yapıştırıp üstüne Vantuzu monte etmek var. İz kalırsa en azından orada görünmez. Nasıl fikir?

İkinci konu olarak da LPG montajı yaptıracağım. LPG düğmesini nereye koymak lazım ona da düzgün bir yer bulamadım. Aklımda direksiyonun sol alt tarafındaki parçada direksiyona yakın bir yere koymak var. Sizler nerelere koydunuz LPG düğmesini?

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #239 : Mart 24, 2014, 09:18:22 ÖÖ »
Ben kendi aracımda ne telefon tutucusu ne de LPG kullanıyorum bu nedenle pek yardımcı olamayacağım :(
Ancak telefonu orta konsolda el freni yanındaki cebin üstüne yatırıyorum oradan rahatça kullanıp HF'den de konuşabiliyorum ;)

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #240 : Mart 24, 2014, 10:26:32 ÖÖ »
cep telefonunu el freninin yanındaki gözde kullanıyorum. lpg göstergesi sürücü koltuğunun hemen sağında el freninin altındaki konsola monte edilirse sadece sürücü görüyor.koltukla konsol arasında kalmış oluyor. hem sürücü rahatça göstergeyi görüyor hemde gösterge ortalarda durmadığı için görüntü bozulmuyor

alperd

• alperd
« Yanıtla #241 : Mart 24, 2014, 12:18:06 ÖS »
cep telefonunu el freninin yanındaki gözde kullanıyorum. lpg göstergesi sürücü koltuğunun hemen sağında el freninin altındaki konsola monte edilirse sadece sürücü görüyor.koltukla konsol arasında kalmış oluyor. hem sürücü rahatça göstergeyi görüyor hemde gösterge ortalarda durmadığı için görüntü bozulmuyor

Ben cepten navigasyon kullanıyorum el freni sağındaki saklama gözünü deneyeceğim bakalım GPS çekiyorsa ekran da bir nebze görünürse orayı kullanırım Vantuzla falan uğraşmam.
LPG düğmesi için dediğin yerde sağ bacağına değmiyor mu? Foto paylaşsan çok sevinirim ben de aynı yere takabilirim.
Teşekkürler :)

0mer

« Yanıtla #242 : Mart 24, 2014, 09:19:21 ÖS »
benimde lpg düğmesi sol alt tarafta yarin foto çeker çarşamba atarım isterseniz

alperd

• alperd
« Yanıtla #243 : Mart 25, 2014, 08:48:10 ÖÖ »
benimde lpg düğmesi sol alt tarafta yarin foto çeker çarşamba atarım isterseniz

Her türlü fikre açığım :)

Yusuftaas

« Yanıtla #244 : Nisan 01, 2014, 12:44:52 ÖÖ »
Arkadaslar meraba herkese araniza yeni katildim coktandir bi soru aklimda oncelikle onu sormak istiyorum bizim fk2ye aux takan var mi nasil taktirilir kaca malolur ne zarari olur bilgisi olan arkadas benimlede paylasirsa cok guzel olur simdiden tesekkurler

0mer

« Yanıtla #245 : Nisan 02, 2014, 01:29:39 ÖÖ »
Arkadaslar meraba herkese araniza yeni katildim coktandir bi soru aklimda oncelikle onu sormak istiyorum bizim fk2ye aux takan var mi nasil taktirilir kaca malolur ne zarari olur bilgisi olan arkadas benimlede paylasirsa cok guzel olur simdiden tesekkurler
http://www.teamhondaturkey.com/forum/iceguvenlik_muzik_sistemleri/inceleme_audio_system_digital_music_changer_orjinal_teybe_usb_sd_aux-t65699.0.html
hocam bu konuyu incele seni aydınlatır

supremum

« Yanıtla #246 : Nisan 02, 2014, 01:24:55 ÖS »
Ben aux ve sd kart usb apratı bağlamıştım. Double din ve tesisat işine girince çıkardım. Sıkıntısız oluyor. Direksiyon tuşları işliyor. Ses kalitesinde düşme yok.
Tek sıkıntı parça isimlerini görmüyor. Klasör ve şarkı numarasına göre bakıyorsunuz.

alperd

• alperd
« Yanıtla #247 : Nisan 04, 2014, 10:46:16 ÖÖ »
Selamlar.
Bir arkadaşımın aracı 68 binde Baskı Balata Debriyaj Seti değişecek yarın, VOLAN değiştirmesi şart mı veya indirmişken değiştirmeyi tavsiye eder misiniz?

0mer

« Yanıtla #248 : Nisan 04, 2014, 01:23:11 ÖS »
Selamlar.
Bir arkadaşımın aracı 68 binde Baskı Balata Debriyaj Seti değişecek yarın, VOLAN değiştirmesi şart mı veya indirmişken değiştirmeyi tavsiye eder misiniz?

hayır abi kesinlikle baskı balata değişecek diye volan değişmesi gerekir değişse iyi olur diye birşeyok baskı balatayı sökünce  volanın üstüne bakar usta volan da bir şey yoksa direk takar volanı balatanın perçinleri biraz zedelediyse volan taşlamaya gider artık taşlamada kurtarmyorsa değişir 68 binde bir arabada bu duruma gelmemiştir normal şartlar altında
eğer araç bizim araçlardansa üstünden çıkan exedy marka o da bu markadan taktırsın ben yeni değiştirdim

alperd

• alperd
« Yanıtla #249 : Nisan 04, 2014, 01:57:36 ÖS »
Selamlar.

hayır abi kesinlikle baskı balata değişecek diye volan değişmesi gerekir değişse iyi olur diye birşeyok baskı balatayı sökünce  volanın üstüne bakar usta volan da bir şey yoksa direk takar volanı balatanın perçinleri biraz zedelediyse volan taşlamaya gider artık taşlamada kurtarmyorsa değişir 68 binde bir arabada bu duruma gelmemiştir normal şartlar altında
eğer araç bizim araçlardansa üstünden çıkan exedy marka o da bu markadan taktırsın ben yeni değiştirdim

Çok sağol ilaç gibi bilgi oldu :)